PDA

View Full Version : 9ти май.



Rot
05-08-2010, 21:36
Честит 9ти май - Ден на Победата над фашистка Германия.

SolusChristus
05-09-2010, 06:18
Сега гледам военния парад по ОРТ. 8-)

Wildchildd
05-09-2010, 07:17
Много е остро да празнуваш загубата си, точно както правим ние, или поне по-малко образованата част от нас.Всичките ни велики генерали се обръщат в гроба, като виждат какви ги върши промития ни народ, защото на 9ти май България окончателно губи войната и попада под васалитета на СССР за 45 години, става puppet state, както се казва на английски.Честит ви празник.

BERCUT
05-09-2010, 07:52
Честит День Победы от Москва.

На парада ми хареса, че най-накрая света видя ТОС-1, С-400, а войниците бяха не със старите калашници, а с АК-107 със сбалансирана автоматика :grin: :grin: :grin: :grin:

Wildchildd да не би да предпочинаш да празнуваш рождения ден на Хитлер? А и всеки от гледната точка, нормално е ти да не ни обичаш, все пак, Финландия губи войната, а ти май беше наполовина фин. Но от моя гледна точка, аз съм радостен, защото ако не беше победила руската армия, понятието руснак щеше да остане в историята и сигурно щяхме да се намираме като индианците в резервати. Това което обаче ме очуди е, че Меркел изглеждаше доста щастлива на парада :D :D :D едва ли на германците им е жал за Гитлерчо.

Wildchildd
05-09-2010, 08:05
Последното нещо, което съм е нацист, просто разглеждам въпроса като българин, а естествено напълно разбирам защо например ти го празнуваш, това е голяма победа за Русия, но за жалост загуба за България, а и за Финландия.

BERCUT
05-09-2010, 08:11
Последното нещо, което съм е нацист, просто разглеждам въпроса като българин, а естествено напълно разбирам защо например ти го празнуваш, това е голяма победа за Русия, но за жалост загуба за България, а и за Финландия. България е призната за губеща само формално, реално тя не плаща никакви репарации на никого. Да, съветския съюз е бил лош, това не го отричам, но от него не сте страдали само вие, но и още 200 000 000 души дълго време преди и след войната. Но това е минало и нищо не може да се направи по въпроса. ЍЕдинственото нещо е, както направи Меркел, да погледнеме напред в бъдещето и да не правиме подобни глупости като тогава.

И извинявам се за становището си - но българите сами си го направихте, ако не бяхе заставали на страната на Германия, а на страната на антифашистите то щяхте да бъде много по-добре сега. При това, не един път, а цели два, през ПСВ и ВСВ.

amk933
05-09-2010, 08:14
Да, съветския съюз е бил лош, това не го отричам, но от него не сте страдали само вие, но и още 200 000 000 души дълго време преди и след войната.

Аха и това трябваше да е извинение ли или да ни накара да се почувстваме по-добре? :-o

Wildchildd
05-09-2010, 08:26
Да си го кажем, нито нацизма, нито комунизма са нещо хубаво,аз разглеждам 9ти май не като победа на едната или другата страна, а като загуба за моята родина, не мисля че има нужда да казваме какво губим ние, просто защото губим всичко, което може да се изгуби, всичко което сме градили от 1878 до 1944 е изгубено, дано не е безвъзвратно.

Rot
05-09-2010, 08:50
Глупако, ако не беше 9ти май сега ти и боклуците, които са те отгледали щяхте да сте на сапун.
Беркут, поздрав от един Българин, знаещ историята - благодаря на руския народ от цялото си сърце, вечна признателност за загиналите в тази велика борба.
Някой хора не се научиха да гледат нещата в малко по-глобален мащаб.

Wildchildd
05-09-2010, 08:56
Глупако, ако не беше 9ти май сега ти и боклуците, които са те отгледали щяхте да сте на сапун.
Беркут, поздрав от един Българин, знаещ историята - благодаря на руския народ от цялото си сърце, вечна признателност за загиналите в тази велика борба.
Някой хора не се научиха да гледат нещата в малко по-глобален мащаб.

Внимавай какво говориш, защото никога не знаеш кой е от другата страна.Не мисля да отговарям на нападките на един безродник, но все пак те съветвам да си мериш приказките.

Rot
05-09-2010, 08:59
Същото се отнася и за теб.

BERCUT
05-09-2010, 09:33
Стига сте спорили. Вместо да празнувате, хайде да не е Деня на победата, ама нали сте европейци, празнувайте деня на Европа, АМК ако има желание може и да отпразнува деня на индианците ( мисля че на тази дата го празнуваха американците). Вместо да се веселите вие спорите с повод и без повод кой какво и кога загубил.

Аз ви казах, вие си го правите сами, все губещите страни избирате.

А относно парада, доста странно ми беше да гледам натовски войски маршируващи рядом с руски, но може след време и в битка да се случи да са рядом един до друг :D :D :D :D

anonymous546178
05-09-2010, 16:14
С Днём Победы!!!
BERCUT ако случайно намериш монтирани записи от днес (вкл шествието,парада, зарята и тн.) ми пиши едно ЛС

BERCUT
05-09-2010, 16:29
С Днём Победы!!!
BERCUT ако случайно намериш монтирани записи от днес (вкл шествието,парада, зарята и тн.) ми пиши едно ЛС Парада ще го има в замунда, но когато е зарята аз вече ще се връщам в тук, че утре съм на училище все пак.

anonymous546178
05-09-2010, 17:37
На живо ли го гледаш?

BERCUT
05-09-2010, 17:52
На живо ли го гледаш? Да, на живо го видях и помирисах :D :D :D

BERCUT
05-09-2010, 18:00
http://zamunda.net/details.php?id=220478&hit=1 - ето ти линк

anonymous546178
05-09-2010, 18:27
Блазе ти ...
Само не схванах защо пишеш във форума докато си на такова хубаво място

BERCUT
05-09-2010, 18:49
Блазе ти ...
Само не схванах защо пишеш във форума докато си на такова хубаво място Аз вече съм в България и пиша от тук.

anonymous546178
05-09-2010, 19:07
е да де ама пишеше и през деня .. и мен ми се щеше да го видя... е поне го гледам по телевизията

BERCUT
05-09-2010, 19:23
е да де ама пишеше и през деня .. и мен ми се щеше да го видя... е поне го гледам по телевизията През деня писах по времето когато нищо не правех, т.е. между парада и концерта.

CMEPT
05-09-2010, 22:10
:lol:

Diam0nD
05-09-2010, 22:30
Вие нормални ли сте ? Естествено ,че ще честваме 9 май ! Радвам се ,че Хитлер не е спечелил и стига сте ми обяснявали : "ако беше спечелил ,ние щяхме да сме много напред" да бе да :lol: изгаря цигани , евреи , негри ,славяни ,след тях ще реши ,че и ние му пречим и няма какво да го спре . Ай моля ви се ... ще разчитаме на 1 фанатик да е коректен ??????????? :shock:

ZipFail
05-10-2010, 12:12
А като Сталин спечели България направо стана рай, а ?

D3NG3rZ0N3
05-10-2010, 13:42
При комунизма поне е имало ред. Развивал се е спортът, индустрията, местното производство. Естествено има си и много недостатъци, но така или иначе няма идеална политическа идеология.

ZipFail
05-10-2010, 14:06
При комунизма поне е имало ред. Развивал се е спортът, индустрията, местното производство. Естествено има си и много недостатъци
Като например тоталното избиване на целия икономически и политически елит на страната и последвалия пълен икономически срив и разграбване ? Дребни недостатъци, нищо работа...

Wildchildd
05-10-2010, 15:45
При комунизма поне е имало ред. Развивал се е спортът, индустрията, местното производство. Естествено има си и много недостатъци
Като например тоталното избиване на целия икономически и политически елит на страната и последвалия пълен икономически срив и разграбване ? Дребни недостатъци, нищо работа...

+ избиването на интелектуалния елит, но за какво са и на една страна политици,интелектуалци и хора разбиращи от бизнес... :-o
D3NG3rZ0N3, много лошо отклони темата, но пък на мен ми е доста по-лесно да говоря за недостатъците на комунизма.

Diam0nD
05-10-2010, 17:20
А бе говорете ,колкото искате ,ама такива инвестиции е правила Русия в България ,че си нямате и на представа . Тия пътища , заводи , електричеството ... всичко го правят "проклетите комунисти " . Научават българина да се къпе , има пенсии ... преди това бачкаш докато не умреш ! Образоват нацията и то на едно високо ниво ! Я погледнете "капиталистическите" щати как мислят ,че Австралия е държава в Европа :)
ZipFail ,България не е станала рай ,ама е дръпнала значително бързо . И това за ограбването са яко глупости :lol: :lol: Какво ограбване ми говориш ??? Всичко е влизало в ТКЗС- да . Ама може ли 1 държава да има качествено земеделие ,без то да е централизирано ?? + това е имало обещетяване ,бъдете спокойни . Вземат имот някъде ,дават на друго място ! След 90 година можеш да видиш какви са цифрите : 9 милиона българи ,работа за всички , всеки води нормален начин на живот ,а сега по-добре ли е ?

Wildchildd
05-10-2010, 17:46
А бе говорете ,колкото искате ,ама такива инвестиции е правила Русия в България ,че си нямате и на представа . Тия пътища , заводи , електричеството ... всичко го правят "проклетите комунисти " . Научават българина да се къпе , има пенсии ... преди това бачкаш докато не умреш ! Образоват нацията и то на едно високо ниво ! Я погледнете "капиталистическите" щати как мислят ,че Австралия е държава в Европа :)
ZipFail ,България не е станала рай ,ама е дръпнала значително бързо . И това за ограбването са яко глупости :lol: :lol: Какво ограбване ми говориш ??? Всичко е влизало в ТКЗС- да . Ама може ли 1 държава да има качествено земеделие ,без то да е централизирано ?? + това е имало обещетяване ,бъдете спокойни . Вземат имот някъде ,дават на друго място ! След 90 година можеш да видиш какви са цифрите : 9 милиона българи ,работа за всички , всеки води нормален начин на живот ,а сега по-добре ли е ?

България преди 44та е била фактор на Балканите, държали сме в шах със силната си армия и икономика всичките ни съседи.След въпросната 44та, България реално не съществува като самостоятелна държава, външната политика, а и вътрешната, са контролирани от друга държава, по уникално некадърен, противоречащ на всички икономически правила начин се развива икономиката, като най-голямото доказателство за това е и безславният край на империята на злото, която за наше съжаление е владяла българските земи.Въобще не е трябвало да влизаме във войната,a като сме влезли е било по-добре да посрещнем червената армия с щик, както са направили едни мой роднини от една далечна северна страна, и в момента държавата им е в челните места по икономическо развитие и стандарт на живот.
Всичко това е доста далеч от темата, но с глупостите, който наговорихте ни отдалечихте, предполагам си имате причини.

yakuza_
05-10-2010, 20:36
А бе говорете ,колкото искате ,ама такива инвестиции е правила Русия в България ,че си нямате и на представа . Тия пътища , заводи , електричеството ... всичко го правят "проклетите комунисти " . Научават българина да се къпе , има пенсии ... преди това бачкаш докато не умреш ! Образоват нацията и то на едно високо ниво ! Я погледнете "капиталистическите" щати как мислят ,че Австралия е държава в Европа :)
ZipFail ,България не е станала рай ,ама е дръпнала значително бързо . И това за ограбването са яко глупости :lol: :lol: Какво ограбване ми говориш ??? Всичко е влизало в ТКЗС- да . Ама може ли 1 държава да има качествено земеделие ,без то да е централизирано ?? + това е имало обещетяване ,бъдете спокойни . Вземат имот някъде ,дават на друго място ! След 90 година можеш да видиш какви са цифрите : 9 милиона българи ,работа за всички , всеки води нормален начин на живот ,а сега по-добре ли е ?

Момче говориш глупости, имаш 2 къщи, вземат ти едната и не ти дават нищо, а за безработицата като седнеш да учиш малко икономика, тогава говори. При пълна заетост труда е неефективен, да речем ти си учил за лекар, а те те пращат шофьор на такси, това не е ефективно използване на трудовите ресурси.

ZipFail
05-10-2010, 21:20
Тва е много хитър довод дето го изтъквате всеки път: "Ама то се е строяло, ама то не е имало гладни"

Ама то се е строяло защото партията е казала, че трябва да се строи, а не щото е било нужно да се строи, строяли са се огромни заводи и мини в нерентабилни и напълно ненужни селища, строяли са се абсолютно ненужни статуи и паметници във слабонаселени места без никава нужда, строяли са се огромни проекти във слабопроучени и нисковъзвращаеми находища и т.н. и т.н.

И затова сега 90% от паметниците се рушат а фабриките пустеят, щото без елит който знае как се управлява държава и всяко село по 3 фабрики да има файда няма ;)

Работа за всички, ама всеки работи на 1/3 и пак получава пълна заплата...който не работи, не трябва да яде, а при комунизма малко са работели, пък всички са яли...затова и почти всички комунистически държави са завършили с икономически фалит :)

producenta
05-10-2010, 23:12
Честит ти празник на патерици!
Но какво празнуваш?Победата през 2 светона война или падението на един народ?Има разлика не мислиш ли?
А за това кой е по-лош може да се спори,но дори и аз не мога да кажа.

Веднъж попаднах на едно обяснение кой е Хитлер

цитирам''Хитлер е дребен тиранин живял в епохата на Сталин''

Също така имаше една книга за тиранията през 20век,направи ми впечатление корицата.Тя беше разделена диагонално,от едната страна сърп и чук от другата свастика.

И Русия не е цвете за мирисане,да не забравяме Авганистан,Чечня,Полша,Каз хстан и много други държави,дори и самия руски народ е бил подложен на тирания по времето на сталин,че и по-нататък.А да не казвам,че не се знае каква бройката на загиналите в руските концлагери.

Diam0nD
05-11-2010, 06:02
Тва е много хитър довод дето го изтъквате всеки път: "Ама то се е строяло, ама то не е имало гладни"

Ама то се е строяло защото партията е казала, че трябва да се строи, а не щото е било нужно да се строи, строяли са се огромни заводи и мини в нерентабилни и напълно ненужни селища, строяли са се абсолютно ненужни статуи и паметници във слабонаселени места без никава нужда, строяли са се огромни проекти във слабопроучени и нисковъзвращаеми находища и т.н. и т.н.

И затова сега 90% от паметниците се рушат а фабриките пустеят, щото без елит който знае как се управлява държава и всяко село по 3 фабрики да има файда няма ;)

Работа за всички, ама всеки работи на 1/3 и пак получава пълна заплата...който не работи, не трябва да яде, а при комунизма малко са работели, пък всички са яли...затова и почти всички комунистически държави са завършили с икономически фалит :)

Аз не ти казвам ,че е било розово ,но определено е по-добре от преди това ! Я виж колко км пътища са изградени за 60 години свобода и колко за 20 години комунизъм ?? Я кажи колко хора за 60 години са имали баня и тоалетна в къщите си и колко за 20 години комунизъм ? Псувайте комунизма ,колкото си искате,ама си отворете очите за това ,което е направено . Не бъдете като простите журналисти ,които хранят комунизъм ,само за да се гледа предаването и да са удобни на властта !

BERCUT
05-11-2010, 11:25
Честит ти празник на патерици!
Но какво празнуваш?Победата през 2 светона война или падението на един народ?Има разлика не мислиш ли?
А за това кой е по-лош може да се спори,но дори и аз не мога да кажа.

Веднъж попаднах на едно обяснение кой е Хитлер цитирам ''Хитлер е дребен тиранин живял в епохата на Сталин''

Също така имаше една книга за тиранията през 20век,направи ми впечатление корицата.Тя беше разделена диагонално, от едната страна сърп и чук от другата свастика.

И Русия не е цвете за мирисане,да не забравяме Авганистан, Чечня, Полша, Казахстан и много други държави, дори и самия руски народ е бил подложен на тирания по времето на сталин, че и по-нататък.А да не казвам,че не се знае каква бройката на загиналите в руските концлагери.
Празнувам победата над фашизма и края на Великата отечествена война. А и не мислиш ли, че края на всяка война означава падението на един народ, било то руския, френския, немския или английския, но победата си е победа и затова се празунува само от победителите, а не от победените, но ако победените бяха достатъчно силни, то те щяха да празнуват. Въпросът ти по същата логика би могъл да го зададеш и на един германец, ако те бяха победили, не мислиш ли?

Относно цитата, Хитлер си е Хитлер, Сталин си е Сталин, и двамата са изповядвали идеологии които са били на път да заличат човечеството, слава богу и двете идеологии с малки изключения са отишли в забвение. И двамата са били напълно самостоятелни, нито един не е бил подвластен над другия.

Афганистан - не знам защо ви е натресено мнението, че в Афганистан СССР отива като окупатор. Правителството им отправя молба за помощ на Брежнев и той им помага да се справят с Афганистанците. Хората които заслужават критика там са американците, които спонсорираха талибаните, а сега сами си берат плодовете там.
Полша - признавам, че действията там не бяха правилни, но това бе дело на комунистите, а не на обикновенните съветски граждани (всички народи от СССР). Нито пък са били правилни масовите убийства в Катин.
За Казахстан не знам какво имаш впредвид. Там военни действия не са водени. Да не ги бъркаш с Монголия?

Чечения - сепаратистите на този свят нямат място. Както САЩ не търпи талибаните, израел йорданците, така и ние резени копелета, които искат да се провъзгласят за самостоятелна република и да станат втори Иран. Не знам дали знаеш, но на територията на Чечения имаше преди ядрено оръжие, и си представи ако не бяха сломени чеченците на време какво щеше да стане. А и не знам, защо но конликтите в които е участвал Съветския съюз, не са валидни за Русия. Така, че горепричислените от теб, не се отнасят за РФ, а само за Съветския съюз, който не е само Русия, а и Украйна, и Беларус, и Молдова, и т.н.

mitternacht
05-11-2010, 21:53
Нищо лично, ама като гледам някои коментари, направо си го просите положението к'вото е в България, в момента.

Ще дойде време, ще ревете за Хитлер, ама няма да се появи втори като него.
Де да сме си с териториите, де да сме си с доста внушителната армия, която е стъпила на гръцка, сръбска земя...
Ама няма.
Все пак губим войната и сме окупирани.9 май е траурен ден в българската история!

:-o

Абе наистина си го просите.Или сте прекалено незапознати, или...

Чували ли сте "Маргарит и Маргарита"?

BERCUT
05-12-2010, 11:40
Нищо лично, ама като гледам някои коментари, направо си го просите положението к'вото е в България, в момента.

Ще дойде време, ще ревете за Хитлер, ама няма да се появи втори като него.
Де да сме си с териториите, де да сме си с доста внушителната армия, която е стъпила на гръцка, сръбска земя...
Ама няма.
Все пак губим войната и сме окупирани.9 май е траурен ден в българската история!

:-o

Абе наистина си го просите.Или сте прекалено незапознати, или...

Чували ли сте "Маргарит и Маргарита"? Българската армия е била внушителна и модерно оборудвана, по оценки на НАТО от 70-те години по обучение на войниците, морал и техническо развитие е била та 2-ло място във Варшавския договор и на 6-то място в Европа, каквито резултати преди това никога не е постигала, така че не само по времето на царя българската армия е била добра. С това не искам да оправдавам комунистите, но факта си е факт.

А относно това, че сами сте си го направили, да прав си - един път ви беше малко да разберете, че Германия е правилния съюзник, а и втори път ви трябваше. И не се лъжи, че сте щели да сте много велики, ако Хитлер беше победил. През 34-та Хитлер и Игнации Мосницки подписват договор за взаимна война провит СССР, като Полша получава малки области населени с поляци в Беларус и Украйна, а Германия всичко останало, а я ми кажи какво става - Германия и Съветския съюз унищожават Полша, точно това е щяло да стане и с България, и с Румъния, и със всички други съюзни на Германия страни. Явно си доста наивен, щом още не си разбрал, че едно е да обещаеш нещо, а друго е да го изпълниш. Освен това в областите дадени на България, Борис не е имал пълна власт и по документи териториите са дадени до края на войната, а не за винаги. Работата е там, че доста от продажните ви историци за няколко хиляди са готови да преиначат историята до такава степен, че врага да ви е приятел, а приятеля враг. Ако бяхте на страната на Англия, САЩ и СССР можеше и да получите териториално разширение, да, по-малко, но все пак е нещо, но лакомията на някои хора просто край няма.

KarlDionic
05-12-2010, 19:32
пич според мен сме си постъпили правилно като сме допуснали немците на наша територия. Ти какво искаш да им бяхме обявили в последния момент война като Югославия ли ? Със сигурност щеше да им отнеме месец поне да ни сломят и след това партизански движения.... и колко българи щяха да измрат... в Югославия жертвите за над 1 милион тук можеше да достигнат и повече... 100% от никъде нямаше да ни дойде помощ - тъпите британци "голямата" им помощ - някви мизерници в Крит и това е било всичко и след това Германия като беше загубила войната пак щяхме да влезем в съветската зона на влияние обаче населението ни щеше да бъде - 1 000 000 души минимум + множество разрушения в цялата страна и сигурно след това и Южна Добруджа щяха да я върнат на Румъния... така че според мен сме избрали най-добрият вариант с минимални човешки и материални загуби - англо-американските бомбардировки щяха да са бял кахър в сравнение с това което биха ни причинили немците имайки предвид, че 100% нямаше да им се дадем лесно. А относно това, че немците ако бяха спечелили са щели да видят сметката и на съюзниците си нещо на го вярвам и досега не съм попадал на документ, който 100% да го докаже... пък и да вземем например Италия. Хитлер постоянно им помога и ги измъква от осерациите в които попадат дори и след като италианците минават на страната на съюзниците праща специални части да спасят Мусолини от плен така че ако бяха спечелили 100% щяхме да намажем територии от Македония и отношение като към съюзници. В най-лошия случай щяхме да сме икономически зависими от Германия нещо подобно на това което сме след 44-та със СССР, но сигурно икономически щяхме да сме си по-добре :)

mech0
05-12-2010, 21:47
Съгласен съм с KarlDionic. Хитлер и без това е щял да марширува през България към Гърция. Въпросът е било дали да бъде като съюзник или противник. Цар Борис месеци наред протакал и търсил изход от ситуацията, обаче каква велика помощ му дават англичаните мислите - един съвет - да постъпи като Югославия и Дания. От СССР дори и това не получава. А на BERCUT да му кажа, че България е била на страната на Антихитлеристката коалиция и благодарение на войските ни немците бързо бързо напускат Гърция и Югославия и какво сме спечелили от това ?

Diam0nD
05-12-2010, 22:06
Съгласни сте ,защото не сте запознати в детайли . Чърчил е настоявал за десант на балканите ,а не в нормандия . ТОзи в нормандия е адски труден и както знаем е бил пред провал . Сталин е бил против балканите и довода му е бил : българите и румънците са на страната на Хитлер . Плюс това не е наложително да има военни действия . Дания обявява война на Хитлер и в същия ден капитулира , царя им е "затворник" в някакво имение и така до края на войната . :)

producenta
05-12-2010, 23:38
Нищо лично, ама като гледам някои коментари, направо си го просите положението к'вото е в България, в момента.

Ще дойде време, ще ревете за Хитлер, ама няма да се появи втори като него.
Де да сме си с териториите, де да сме си с доста внушителната армия, която е стъпила на гръцка, сръбска земя...
Ама няма.
Все пак губим войната и сме окупирани.9 май е траурен ден в българската история!

:-o

Абе наистина си го просите.Или сте прекалено незапознати, или...

Чували ли сте "Маргарит и Маргарита"? Българската армия е била внушителна и модерно оборудвана, по оценки на НАТО от 70-те години по обучение на войниците, морал и техническо развитие е била та 2-ло място във Варшавския договор и на 6-то място в Европа, каквито резултати преди това никога не е постигала, така че не само по времето на царя българската армия е била добра. С това не искам да оправдавам комунистите, но факта си е факт.

А относно това, че сами сте си го направили, да прав си - един път ви беше малко да разберете, че Германия е правилния съюзник, а и втори път ви трябваше. И не се лъжи, че сте щели да сте много велики, ако Хитлер беше победил. През 34-та Хитлер и Игнации Мосницки подписват договор за взаимна война провит СССР, като Полша получава малки области населени с поляци в Беларус и Украйна, а Германия всичко останало, а я ми кажи какво става - Германия и Съветския съюз унищожават Полша, точно това е щяло да стане и с България, и с Румъния, и със всички други съюзни на Германия страни. Явно си доста наивен, щом още не си разбрал, че едно е да обещаеш нещо, а друго е да го изпълниш. Освен това в областите дадени на България, Борис не е имал пълна власт и по документи териториите са дадени до края на войната, а не за винаги. Работата е там, че доста от продажните ви историци за няколко хиляди са готови да преиначат историята до такава степен, че врага да ви е приятел, а приятеля враг. Ако бяхте на страната на Англия, САЩ и СССР можеше и да получите териториално разширение, да, по-малко, но все пак е нещо, но лакомията на някои хора просто край няма.

mitternacht добре се обоснова с тези факти които изложи нямаш равен :D

BERCUT
За зверствата на руснаците в Чечения и Авганистан нищо не каза,защо?

И сме влезли в съюз с Германия,защото не се сме се разбирали с Русия.Не може две страни,които се смятат за врагове да са в един съюз.

Но ако не бяхме в съюз с германците,щяха да дойдат и да ни окупират,както направиха с гърците.И другото което е едва ли щяхме да спасим евреите.А колко щяха да загинат на фронта при борбата с германците не е истина.(обречена битка)Цар Борис се е боял от точно това,война с Германия.За жалост е трябвало да избираме по-малкото зло.

Не всичко е въпрос на територия,по-важно е да си спасиш народа,а точно това е станало тогава.

А за какво празнуваш на 9 май те попитах,защото в историята има морална гледна точка.Едно е да празнуваш,че някой е загубил войната,друго е да празнуваш,че си спечелил войната.Надявам се схвана!

Кажи ми един наш продажен историк!

producenta
05-12-2010, 23:50
Съгласни сте ,защото не сте запознати в детайли . Чърчил е настоявал за десант на балканите ,а не в нормандия . ТОзи в нормандия е адски труден и както знаем е бил пред провал . Сталин е бил против балканите и довода му е бил : българите и румънците са на страната на Хитлер . Плюс това не е наложително да има военни действия . Дания обявява война на Хитлер и в същия ден капитулира , царя им е "затворник" в някакво имение и така до края на войната . :)

Десанта в Нормандия е просто довършване на Германските войски.
Хитлер прави грешка като праща войските от Ленин град към Москва.Точно от Ленин град тръгва контра настъплението.
Решаващата битка е била при Курск,където немската армия търпи огромни загуби.Ако руснаците не бяха победили Германия нямаше да воюват на 2 фронта.

А Хитлер напада дания,защото французите укрепват много добре границата си с Германия.Тази с Дания не е била така и по този начин Хитлер давам по-малко средства.

Diam0nD
05-13-2010, 05:19
Логиката ти се губи ;) "Десанта в Нормандия е просто довършване на Германските войски. " аз никъде не говоря каква е целата на десанта ! От военна гледна точка няма смисъл ,от политическа е ограничаване на комунизма .


"А Хитлер напада дания,защото французите укрепват много добре границата си с Германия.Тази с Дания не е била така и по този начин Хитлер давам по-малко средства." Ти не си добре просто :lol: :lol: французите са прегазени за отрицателно време . Дания е завзета ,за да няма атака в гръб . В дания не е имало и 1 изтрел ! Символично обявяване на война ! Това е било решението за Борис .

mech0
05-13-2010, 05:51
Съгласни сте ,защото не сте запознати в детайли . Чърчил е настоявал за десант на балканите ,а не в нормандия . ТОзи в нормандия е адски труден и както знаем е бил пред провал . Сталин е бил против балканите и довода му е бил : българите и румънците са на страната на Хитлер . Плюс това не е наложително да има военни действия . Дания обявява война на Хитлер и в същия ден капитулира , царя им е "затворник" в някакво имение и така до края на войната . :)
Нещо ти се губят основни години от ВСВ ми се струва. България се включва в Тройния съюз на 1 март 1941 година, а десантът в Нормандия е през 1944. И както казах по - горе, Хитлер е щял да мине през България, за да разгроми Гърция и да си подсигури тила преди нападението над СССР.

Diam0nD
05-13-2010, 09:16
Казвам ви ,че не е трябвало да бъдем в съюз с Германия ,за да е можело десант да има на балканите ,а не в нормандия . Сега загря ли ?

ZipFail
05-13-2010, 10:48
Блестящо заключение :lol:

Diam0nD
05-13-2010, 11:17
Блестящо заключение :lol:тва ,че ти си ограничен нацист ,не значи ,че не е такова ! ;)

mitternacht
05-13-2010, 11:39
:)
Предпочитам да съм съюзник с толкова голям благодетел на България, желаещ да поправи несправедливостите след ПСВ, предводител на може би най-технологичната и една от най-интелигентните нации в света, отколкото да съм окупиран от народ, на пияндета, прогресивно деградиращ, народ изтормозил и върнал назад доста държави...
и т.н.

Тука некви глуопости, че Хитлер е щял да ни унищожи и т.н.?!Абе, ако е искал, щял ли е да ни дава преди това територии и изобщо щял ли е да се занимава с нас, като всичко което му трябва да мине през България е най-много месец, ако не и по-малко.
Ама ако сте чели речи, документи и т.н., ще видите колко е обичал България.

Всъщност, няма смисъл да спорим :)Все тая :) Мисълта ми беше, че си просим да ни е*ат още ония същите, които са ни е*али 60 години, щото още има комуняги в България, а всички знаем, че тя ще се оправи, когато си замине последния комуняга :)
Интересно сега какви теории ще излязат, че Бойко няма нищо общо с предишните и т.н. :)

ZipFail
05-13-2010, 12:17
Блестящо заключение :lol:тва ,че ти си ограничен нацист ,не значи ,че не е такова ! ;)
Естесвено :lol:

Всеки държавник би предпочел няква вероятност за десант на Балканите(което пряко нас не ни помага особено), но да бъде прегазен от Райха, милиони жертви и изгубени територии..отколкото безусловното връщане на Добруджа и подкрепата на най-силната дъжава във света тогава и привидния победител във войната..
Но важното е че е можело да има десант на Балканите ! :lol:

BERCUT
05-13-2010, 13:11
ZipFail Хитлер в много речи говори и за "голямата любов между приятелските народи на СССР и Германия", в други речи същото казва и за "братска Полша". На съветския съюз предава достатъчно голямо коричество чертежи и образци на немски оръжия, доставя на СССР специални фрезоващи машини. Съветите му дават огромно количество метал, гориво, руска техника. И какво става най-накрая - надапа ги, така че рано или късно и вие сте щели да бъдете пометени.

А чеченците за чий дявол режеха главите на руските войничета и младежи, или това не е зверство. Също така не е звертво да се разпорват коремите на бременни, не е зверство да се запалват болници. За техните зверства защо всички мълчат. Сами си го направиха.

В Афганистан също, никой не е принуждавал талибаните да извършват зверства над съветските миротворци.

На кратко, когато сам извършваш подобни действия, правото ти да се оплакваш автоматично бива загубено.


Добре, спасил е народа си, но се е натискал и да извлече допълнителни ползи, точно това му коства да бъде взето решение България да бъде обявена за загубила, Румъния също. Всички страни първо били на страната на Германия биват признати за победени, доби после да са се били на страната на съюзниците. Защо Полша не бе обявена за загубила, защото поляците имат чувство за чест и предпочетоха да се бият, макар и да нямаха шанс.

producenta
05-13-2010, 14:18
Логиката ти се губи ;) "Десанта в Нормандия е просто довършване на Германските войски. " аз никъде не говоря каква е целата на десанта ! От военна гледна точка няма смисъл ,от политическа е ограничаване на комунизма .


"А Хитлер напада дания,защото французите укрепват много добре границата си с Германия.Тази с Дания не е била така и по този начин Хитлер давам по-малко средства." Ти не си добре просто :lol: :lol: французите са прегазени за отрицателно време . Дания е завзета ,за да няма атака в гръб . В дания не е имало и 1 изтрел ! Символично обявяване на война ! Това е било решението за Борис .

Аз знам,че не съм добре,но би ли ми казал,защо Германия напада Франция през Дания?

Ако мислиш,че те лъжа питай учителя си по история!

Diam0nD
05-13-2010, 15:15
Това е военна тактика ,напада се от незащитеното място .

Защо Хитлер ни дава земи : той е имал и договор със СССР за ненападение ,ама ...
Вие пак не ме разбрахте правилно : какви милиони жертви бълнувате ??? Обяваваш война на Германия и капитулираш веднага след това. Никакви жертви няма да има . Слагат оръжие войниците и това е . Има си партизански отряди .... Хитлер вместо 3 месеца да се бави на балканите ,ще се забави 5-6 ,защото ще се пречи масово ! Не си запознат ,недей говори ,ZipFail . Идеята на Чърчил е била да се прави десант на балканите
1) по-удобни са като територия и не са така защитени .
2) ограничава комунизма !
Кое не ти помага особено ? Че ще дойдат богатите англичани и американци и за да не сме към Руснаците ще ни налеят пари . Това ли не би ти харесало ? :lol:

ZipFail
05-13-2010, 15:21
а и 41ва изобщо не е имало такива планове за десант :)

то звучи лесно да обявиш война и да капитулираш...ама нали знаеш после загубилите от войната кво им е предстояло...а тогава Германия е била очевидния победител ;)

producenta
05-13-2010, 15:24
Това е военна тактика ,напада се от незащитеното място .


мхм сега си прочети предишния коментар към мен и не пиши повече глупости

producenta
05-13-2010, 15:35
Десанта е бил през Нормандия,защото така прекъсват снабдяването с ресурси на нацистите.

И не разбирам защо му обръщате внимание?

mech0
05-13-2010, 16:40
Това е военна тактика ,напада се от незащитеното място .

Защо Хитлер ни дава земи : той е имал и договор със СССР за ненападение ,ама ...
Вие пак не ме разбрахте правилно : какви милиони жертви бълнувате ??? Обяваваш война на Германия и капитулираш веднага след това. Никакви жертви няма да има . Слагат оръжие войниците и това е . Има си партизански отряди .... Хитлер вместо 3 месеца да се бави на балканите ,ще се забави 5-6 ,защото ще се пречи масово ! Не си запознат ,недей говори ,ZipFail . Идеята на Чърчил е била да се прави десант на балканите
1) по-удобни са като територия и не са така защитени .
2) ограничава комунизма !
Кое не ти помага особено ? Че ще дойдат богатите англичани и американци и за да не сме към Руснаците ще ни налеят пари . Това ли не би ти харесало ? :lol:
АХАХАХАХХ 5-6 месеца на Балканите, ти от къде падаш ? :razz: Хитлер видите ли, ще го е страх от безстрашните партизантски отряди, които кръстосват България и 5-6 месеца не ще умее да ги сломи, нито да предприеме атака по СССР, заради страх от тези добре въоръжени и координирани комунисти. То и като сме били на страната на Германия е имало съпротива в България и я ми кажи какви са им най - големите успехи, че нещо не се сещам - може би убийството на българския национален герой Христо Луков в гръб от двама нападатели или убийството на немските войници, които лежат в болничните легла в град Рила, след което палят камионите и склада за материали, с чиято помощ се гради язовир Калин и накрая за финал на това "геройство" убиват немския инженер слизащ от планината да даде заплатите на българите, работещи на язовира, като тези наши "герои" естествено си присвояват парите . :razz: Ти ми ставаш любимия покемон, уважения бате. :smt023

KarlDionic
05-13-2010, 19:33
тоя план за 41-ва дето го говорите и бил само на теория не успява да стане на практика първо защото британците са смотани и второ планът е предвиждал всички балкански държави да се обединят срещу Германия и да дадат общ отпор и може би по някое време да дойде някоя друга британска дивизиика
планът естествено пропада - на никой не му се занимава с лъжливите и несигурни обещания на британците само Гърция успява да ги дочака и то в "огромни" количества - 10 000 души, а България, Румъния и Югославия доста са клоняли към съюз с Германия понеже са виждали, че британците са слабаци и дават само фалшиви обещания. Точно затова и Полша се опъва на Германия и Финландия на СССР... добре че и ние не се излъгахме щяхме да водим хайдушки чети по Балкана немците да ни трепят в отговор и накрая щяха да ни признаят за съвоюваща страна пак щяхме да станем комунисти и Южна Добруджа щеше да е за Румъния понеже сме се опънали на германците и не е имало Крайовска спогодба

Machine123
06-16-2010, 13:45
Хахахаха .. нацистиии ии комуняги ... Комунизмка е хубав като идея , но просто хора като Сталин и Живков си го използват както на тях им е добре .. Пък я питай баабите ви и дядовците ви колко е било през комунизма , така че какво се обяснявате , че комунизма е погубил България .

ZipFail
06-16-2010, 22:39
То точно щото на тях им е било добре, затва на нас сега ни е лошо ;)

anonymous546178
06-18-2010, 20:14
На нас сега ни е лошо щото много се бием в гърдите какви сме ... а истината е, че във ВСВ (че и попринцип) българите са страшно нищожен фактор...Чувал съм смехотворни твърдения от типа на това че българите с военните си самолети свалили всички военни самолети... или че в България се правят най-хубавите калашници по време на втората сведтовна война (двоен автогол ) :D