PDA

View Full Version : какво да правя



HexGirl
05-09-2010, 11:42
Хора дойде и моя ред да питам правелно ли постъпвам ?
Така ,
всяко лято аз ходя да работя сезонно на морето , поради ред причини и липса на средства . Тази година завърших и смятам скоро да заминавам пак . Имам приятел с когото сме заедно 2 години почти . Две лета той ме чака в моя град докато аз работех , но тази година знам че ако се разделим за лятото повече няма да сме заедно . Обичам го безбожно много и искам да прекарам лятото с него .... Имам два избора да остана в града и да работя за жълти стотинки и да си пропилея времето или да замина но да съм сама ... Искам той да замине с мен но той нз дали иска .... Пред него не стой финансовия проблем който е пред мен , не искам да го насилвам да идва с мен ...
Дайте съвет какво да правя , как да постъпя ?

H473RBG
05-09-2010, 11:45
Че вие ако не може да изкарате 2-3 месеца разделени,това каква връзка е ?
И защо ще се разделите ?
Да идва с теб.. хем ще сте цялото лято заедно, хем добри пари ще направите.. хем и ще сте на морето :)
Просто говори с него и му кажи,че парите ти трябват и не искаш да си пилееш времето :) По-смело :)

valdesbg
05-09-2010, 11:47
На по колко сте бе хора?

18+?

Ако да - хващай го за ръчичка и си намерете квартира на морето, той да си намери работа и си живейте щастливо. Ако той не иска - ще си каже и тогава няма къде да ходиш освен да се разделите. Или да не заминаваш..

Ама ако не пробваш - няма как да разбереш кое от всичките е.

It`s your call :)

HexGirl
05-09-2010, 11:48
ние вече две лета изкарваме разделени ...
но не искам пак да преживявам тази чудовищна мъка
сисъл не знаеш какво е да си в курорт кадето всички се обичат а у а твоята любов да е на много километри
Просто нз дали ще дайде с мен ...
а дните си текът към 25 трябва да замина

valdesbg
05-09-2010, 11:49
Просто нз дали ще дайде с мен ...
а дните си текът към 25 трябва да замина

Е попитай го бе. Поприказвайте си. Кво сложно има? Виж ми и по горното мнение.

HexGirl
05-09-2010, 11:52
говорила съм много пъти и той винаги казва има време
вече няма време
както и да е няма как да ми дадете савет най-вероятно
просто трябваше да си излея мъката

valdesbg
05-09-2010, 11:56
Ми гледай сега в една връзка има НИЕ, АЗ не съществува. Затова помисли си искаш ли да заминеш без него.

Щото накрая ще се наложи да решиш. И или ще заминеш или няма да заминеш.

Съвета е лесен за даване, обаче не толкова лесен за изпълнение - приказвай с него и му кажи как седят нещата. Покани го да дойде с теб и да си намерите квартира там примерно. Кажи му че със или без него ще заминеш, но с него би ти било много по приятно и комфортно. И затова го каниш. И така.

И гледай реакция.

Ако се съгласи - супер. Ако откаже - ми май ще трябва да заминаваш без него. Или да броиш жълти стотинки в родния ти град. Което предпочиташ.

H473RBG
05-09-2010, 11:59
Прав си valdesbg , но като гледам тя вече е направила избора си ... т.е. ще замине..
Но .. натисни го ! Покажи му ,че и без него можеш да заминеш , но искаш да сте заедно ..

valdesbg
05-09-2010, 12:03
Е ако си е решила- супер.

Макар че на мен ми се струва че въпроса е другаде. Ако може и вълка да е сит и агнето да е цяло.

Ама не става така. Щом сте изкарали 2 години заедно би трябвало да няма такива притеснения и чуденки. Говорете открито и без страх. Все пак това не е края на света(а и да е - какво толкова (философски погледнато) )

HexGirl
05-09-2010, 12:04
аз нямам право на избор
парите ми трябват .... и то не за глупав харч за роклички и гримове :)

Просто как може света да е толкованесправедлив и материален ?
Благодаря ви за адекватните мнения !
Имам малко време да го накарам да разбере ...
Дано дойде с мен ако ли не нз какво ще правя

valdesbg
05-09-2010, 12:06
Авторке аз за малко така щях да замина в Пловдив, точно щото парите ми трябват. Ама се появи друга алтернатива. Знам че нямаш право на избор... щото и аз минах през подобно нещо. Иначе света е зависим от материалното, и винаги ще бъде. Все пак трябва да се яде нещо на първо място. Иначе няма да можем да функционираме изобщо.

Маслоу го е обяснил по добре :)

Иначе.. да, говори без страх и бъди твърда. Това е важното.

H473RBG
05-09-2010, 12:13
valdesbg,не съм предполагала,че ще има някой в този форум , който да е чувал за Маслоу въобще..
Ако човекът е разбран , ще дойде с теб. Бъди открита :)

valdesbg
05-09-2010, 12:17
Е някои хора искат да кандидатстват психология.. все пак... Трябва да знам нещичко за да ме приемат, нали? :)

HexGirl
05-09-2010, 12:17
Благодаря за съвета !

Shady141
05-09-2010, 13:10
попитай го може да се реши да дойде с теб, даде той ако те обича 100% или ще дойде с теб или ще изтърпи няколко месеца да сте разделени, ако пък неиска, значи си си губила времето, заблуждавайки се :) :)

justwondering
05-09-2010, 13:49
е кви са тия глупости "ако заминеш късаме" той да не е на 10? :-o Пък и е изтърпявял и преди да сте разделени, кво сега се прави на интересен не мога да разбера. :-o
Казваш му, че го каниш. Ако ти каже "има време" му отговори, че няма и го накарай да вземе бързо решение. Кажи му, че искаш да сте заедно, дори и ако не желае да дойде с теб и не искаш да късате.

HexGirl
05-09-2010, 16:19
къде го видя ако заминеш късаме ...

Просто не икам да го притискам а го искам до себе си ...
Абе ще видим какво ще става

justwondering
05-09-2010, 16:44
Хора дойде и моя ред да питам правелно ли постъпвам ?
Така ,
всяко лято аз ходя да работя сезонно на морето , поради ред причини и липса на средства . Тази година завърших и смятам скоро да заминавам пак . Имам приятел с когото сме заедно 2 години почти . Две лета той ме чака в моя град докато аз работех , но тази година знам че ако се разделим за лятото повече няма да сме заедно . Обичам го безбожно много и искам да прекарам лятото с него .... Имам два избора да остана в града и да работя за жълти стотинки и да си пропилея времето или да замина но да съм сама ... Искам той да замине с мен но той нз дали иска .... Пред него не стой финансовия проблем който е пред мен , не искам да го насилвам да идва с мен ...
Дайте съвет какво да правя , как да постъпя ?

може и аз нещо да не съм разбрала де :)

HexGirl
05-09-2010, 17:09
смисъл той не го е казвал
просто на мен си ми е шесто чувство ....
и двамата завършваме и двамата тръгваме по различни пътища вероятно и ако не сме заедно това лято пътищата ни ще се разделят

dead_princess
05-09-2010, 19:26
valdesbg,не съм предполагала,че ще има някой в този форум , който да е чувал за Маслоу въобще..
Ако човекът е разбран , ще дойде с теб. Бъди открита :)
Пирамидата на Маслоу се учи още в девети клас ;)

justwondering
05-10-2010, 07:30
смисъл той не го е казвал
просто на мен си ми е шесто чувство ....
и двамата завършваме и двамата тръгваме по различни пътища вероятно и ако не сме заедно това лято пътищата ни ще се разделят

кофти ще е, ако се разделите просто така. :? Аз мисля, че трябва да се борите да останете заедно, ако наистина държите един на друг. :) Иначе всичкото това време прекарано заедно ще се окаже една загуба.

babity
05-10-2010, 12:28
Това е толкова трогателноооо! *умилява се*

HexGirl
05-10-2010, 20:30
Днес му казах твърдо , че заминавам ...
Накарах го да разбере ,че е важно за мен да дойде . Нищо не губи а дори печели едно лято с приятелката си . Това си е и начин да разбера дали той ме обича . Ако предпочете да си седи и да харчи парите на тяхните само защото ги имат , нека !
Сега ще разбера дали пропилях 2 години и сърцето си по момче на което не му пука .
Но искрено се моля да предпочете да дойде с мен ....

yeSHua
05-10-2010, 23:12
Много правилно си постъпила. Особено щом и има приличен финансов гръб момчето - никаква причина не виждам да не дойде при теб. Най-неприятното за него може да е, че докато си на работа, сигурно ще му е тъпичко - за мен това би била нищожна жертва, дано и за него е така. Ако не предпочете теб - той губи, а ти още на втората седмица ще се запознаеш с някого другиго. Заслужаваш човек, да те кара да се чувстваш истински желана - разбира се, най-добре това да е настоящият ти приятел :) Имай едно прекрасно лято! 8)