PDA

View Full Version : Работа през лятото



whitediamond
05-09-2010, 12:16
Здравейте ! Знам,че такива теми са пускани много пъти,но все пак. Значи искам да работя нещо през лятото-имам навършени 16 години. Искам да изкарам малко пари през лятото и без тва няма кво да правя,освен да си вея гъза,така да се каже :lol:. Мислех си да се пробвам в kfc,mcdonalds или някоя верига за бързо хранене. Знам,че работата не е от най-лесните-в началото ще трябва да бърша кенефите,да чистя кухнята,абе не е от най-приятните неща,но по-добре от нищо. Та въпроса ми е някой който е работил там да каже как е-условия за труд,заплата. Въобще ако искам да работя там да отида при управителя на заведението да питам за работа или... Имам една позната,дето няколко години работи там,ама се засичаме мн рядко,за да я питам и така. Ако имате някакви по-добри предложения за работа-пишете в темата.

nIkEnCeTy_bE
05-09-2010, 12:21
Една приятелка започна да работи сервитьорка на 16 години. Мисля, че в някой заведения може да те вземат. Вземаше си заплата, дори бих казала, че работеше в такова заведение, дето всички чужденци се купчиха там и си вземаше доста добри бакшиши. Незнам от кой град си, трябва да поразпиташ. Иначе за магаизните за бързо хранене, мисля че на 16 няма да те вземат.

whitediamond
05-09-2010, 12:49
От София съм. Иначе като сервитьорка да работиш не е зле,в смисъл не се напрягаш много. Ама нашите викат-" и дума да не става",кой знае кви хора имало в заведението,ала бала да не се проваля. За тва искам в някоя верига за бързо хранене,нещо по-сериозно...

nIkEnCeTy_bE
05-09-2010, 12:59
За мен сервитьорството е много по-добре, отколкото да се затваряш в бързо хранене. Поне като сервитьорка ще изкараш някой бакшиш, трябва просто да поговориш с вашите, и да видиш в кой заведения може да те приемат. А и в тия като Макдоналдс като какво искаш да работиш? Да работиш на каса доста трудно да те вземат, тъй като трябва да имаш 18. Но все пак София е голяма, можеш да намериш някоя работа.

whitediamond
05-09-2010, 13:07
Четох в нета,че единствената работа ,когато почваш в Mcdonalds е да бършиш яко кенефа,чистиш цялата мръсотия в кухнята след работа и лъскаш плочките от външната страна на заведението. Абе не е цвете за мирисане. На касата няма начин да те сложат,щот ти трябват 1-2 години работа и после с малко късмет и яко бачкане получаваш уникалната възможност да работиш на касата :lol:

nIkEnCeTy_bE
05-09-2010, 13:12
Ем именно. Още си на 16, това ли искаш да правиш? Да бърсиш мръсотията, пода, кенефа и т.н.