PDA

View Full Version : Малко котенце



zvezdichkaaa
05-09-2010, 17:40
Хора майка ми преди няколко часа намери малко коте още непрогледнало.Явно стопаните го изхвърлили,та тя го прибрала,защото на улицата значи сигурна смърт.Въпроса е,че е много малко и незнам с какво да го храня,нито въобще как да го гледам.Много е малко още,едва ли е на повече от седмица.
Тааа 3 въпроса:
Храна?
Какви грижи да полагам?
И има ли смисъл въобще да се мъча,смисъл незнам има ли шанс да оцелее.Всеки случай мъчно ми е да го изхвърля на улицата.
Ааа да и още нещо-някаква идея на колко дни трябва да прогледне?

someonerandom
05-09-2010, 17:57
Прегледай Това (http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=cats&Number=1943866308&page=0&view=collapsed&sb=5&part=)

DisturbiaV
05-09-2010, 18:27
освен гугъл обърни се към хората на дог.бг на феминологията (май така беше за котките)

balon4eeeee
05-09-2010, 18:43
На улицата изобщо не значи сигурна смърт за него .

zvezdichkaaa
05-09-2010, 19:02
На улицата изобщо не значи сигурна смърт за него .

А какво значи,като се е разхождало по тротоара до шосето.Ако не го прегази кола ще умре пък от глад,студ и незнам си още какво.
Какво значи улицата според тебе???
Мерси на oстаналите иначе :-D

Liar
05-09-2010, 19:08
Храни го с мляко посредством малка спринцовка или пипетка. Като стане поне на един месец, можеш да му потърсиш дом тук (http://forum.dog.bg/index.php?showforum=55). В никакъв случай не го оставяй на улицата, каквото и да ти казва балончето, сляпо животно не може да си търси само храна.

plmn
05-09-2010, 19:58
Храни го с мляко посредством малка спринцовка или пипетка. Като стане поне на един месец, можеш да му потърсиш дом тук (http://forum.dog.bg/index.php?showforum=55). В никакъв случай не го оставяй на улицата, каквото и да ти казва балончето, сляпо животно не може да си търси само храна.

след случая с оня дето хранеше змиите си с кучета/котки.. аз лично не бих се доверил на непознат от форум.
по-добре го дай на някой, който познаваш лично и знаеш, че ще се грижи за него/нея както трябва.

cherinka
05-09-2010, 20:02
хранят се със спринцовки докато са малки, да...
но как,защо и кво изобщо не мога да ти кажа.
и аз ще си взимам котенце,един искаше да ми го пробута още докато е на 2 седмици, ама му теглих две майни и му казах,че след месец ще ида, защото това коте си има нужда от майка си...която си е там,де, та така
Kotkite.com е хубав сайт

mArMaLaDkA
05-09-2010, 21:11
Ще се повторя, но...: храни го с малка спринцовка, давай му прясно мляко, което обаче често не ги засища, така че ще се наложи или да храниш котето на всеки час(което по принцип се прави, но пък примерно котето, което гледах у нас изобщо не се засищаше и трябва да го храня и с други работи). Под "други работи" разбирай пасирана храна или бульон. Има и котешки храни за малки котенца, но пък си нямам и на идея дали има за чак толкова малки, аз на моето тръгнах да му давам чак след няколко седмици захранване със спринцовка.
Използвай някое панерче, постели му нещо меко, за да си има животинката импровизирано легълце, където да се топли.

Pliok0019
05-09-2010, 21:29
Дръж го на топло. Давай му мляко, което е било на стайна температура от около 30минути.
Постели му плътна и памучна тъкан върху кашонче или нещо подобно.
Давай му краве мляко, за да му е по-лесно да се изходи (ако ти е възможно истинско краве мляко, не такова от кутия)

nIkEnCeTy_bE
05-10-2010, 08:04
И гледай как ака и пикае навсякъде. Трябва да му измислиш някакво незнам какво с пясък запълнено, поне докато е малко да се научи да пикае и сере там. Иначе надали ще искаш да го изкарваш навън, ако живееш в къща може, ама може и да избяга, нищо че е малко.

zvezdichkaaa
05-10-2010, 13:02
Добре де купих му днес биберон за малки котета и кучета,че е мъка със спринцовка.Какво мляко,обаче защото ми казаха в зоо магазина кисело разредено с водичка,а в интернет пише прясно и се обърках вече...

ThroughStruggle
05-10-2010, 13:44
Напълни шише с топла вода, завинти здраво капачката и го постави в легълцето на котето.

nIkEnCeTy_bE, какъв пясък, я не бъркай момичето. Малките котенца трябва да бъдат "изпикавани"(освен ако не искаш да пикаят по парцалите в кашончето) . Очите им трябва ежедневно да бъдат промивани. Иди в някой ветеринарен кабинет/клиника и попитай, никой няма да ти откаже помощ.

zvezdichkaaa
05-10-2010, 16:33
До ветеринар ходих нищо ново не ми каза.Това с шишето го направих и с изпишкването се оправих,но за очите не разбрах.Как промивани?