PDA

View Full Version : Моля за малко помощ с едно момче.. :) PLS



SpAcE_LaDy
05-09-2010, 19:25
Здравейте!

От 100 години не съм писала в този раздел.. а вече и не спадам към категория Тийн.. но тук има най-много хора на моята или около моята възраст, а въпроса, който ще ви задам е кака да кажа.. леко малоумен, но все пак се обръщам към вас..

Става дума за един колега от университета.. В началото на първия семестър при разпределянето чрез тест на групите по английски го видях за първи път.. аааадски симпатичен колега, бих казала.. така си казах и тогава, но никога не съм се надявала да се случи нещо с него.. дори не предполагах, че изобщо ще контактувам с него, в последствие се оказа от групата на един мой стар приятел.. бях забравила за въпросното момче.. докато един ден.. не знам защо като се разминавахме след няколко засечки из коридорите на университета и съответно поздравяване.. един ден в едно от кафетата бяхме само аз и колежката ми и чух едно "Здравей, колежке" и като се обърнах.. еми той беше.. случката беше много весела, но няма как да ви я разкажа, без жестове, затова няма да я разказвам, но след тази случка имаше още няколко подобни като най-запомнящата се за мен беше един следобед, чакайки да ни отворят залата за изпит, го видях.. бях застанала на едно място, а той идваше срещу мен и през цялото време, докато вървеше срещу мен ме гледаше право в очите с неговите адкси сини, дълбоки очи.. вървеше, вече ме приближаваше, задминаваше, но не спираше да ме гледа, нищо не каза, само ме гледаше.. и двамата се проследихме с поглед.. изобщо няколко такива глупави, но буквално изпепеляващо стомаха ми случки.. погледи, които не са просто погледи, а доста особени и продължителни такива, придружени със срамежливи усмивки..

имам чувството, че МОЖЕ и да съм му симпатична поне.. така или иначе нищо не губя.. лошото е, че адски рядко се вясва в университета, във фейсбук НЕ влиза.. влиза веднъж месечно я влезе, я не.. скайпа му го нямам, а при последната засечка каза, че нямал интернет..
та единственото, което ми остана, беше да взема телефона му не от него, а от този мой стар приятел, за когото вече споменах..

та в момента му имам номера, но МАМКА МУ, не мога да си измисля причина, която да послужи за главна такава, поради която съм му взела телефона и му звъня.. пък след казването на тази измислена причина да го поканя на по бира например.. затова се обръщам и към вас.. МОЛЯ ВИ.. помогнете ми да измисля тази глупава причина, защото иначе ще пукна от срам ако просто му се обадя.. а само при мисълта за него нямате си представа как се чувствам.. пеперудките в стомаха ми не могат да се укротят, няма и да го направят преди да съм сигурна дали ИМАМ или нямам шансове с него.. а не искам да съм прекалено дръзка, за да не го уплаша.. затова се обръщам към вас.. моля за помощ по тази тема :)

Мерси предварително :)

babity
05-09-2010, 20:00
Изобщо ли не е възможно да има някакви материали от универститета, които на теб да ти трябват. Разни записки, учебници... нещо? 'Щото това хем е основателна причина да му изискаш номера, хем автоматично и печелиш среща - нали все пак трябва някак да ти ги даде.

SpAcE_LaDy
05-09-2010, 20:05
мне.. :( няма как.. единствено мога да му пиша сега тази вечерр един SMS< че утре ще дават заверки по математика и да му кажа да дойде, но не знам.. според мен е тъпо, може би вече са му казали за заверките, ако не си е взел миналата седмица.. а да съм му взела номера само за да му кажа, че ще дават заверка.. то звучи абсурдно.. а при положение, че не се вясва почти в университета.. преди миналата сряда не го бях виждала поне 1 месец..
няма как да знам просто какви учебници има и каквото и да било друго.. аз почти нищо за него самия не знам.. точно затова искам да му звънна под някакъв рпедлог и да си изпрося среща да го опозная и да видя имам ли шанс или не..

babity
05-09-2010, 20:07
мне.. :( няма как.. единствено мога да му пиша сега тази вечерр един SMS< че утре ще дават заверки по математика и да му кажа да дойде, но не знам.. според мен е тъпо, може би вече са му казали за заверките, ако не си е взел миналата седмица.. а да съм му взела номера само за да му кажа, че ще дават заверка.. то звучи абсурдно.. а при положение, че не се вясва почти в университета.. преди миналата сряда не го бях виждала поне 1 месец..
няма как да знам просто какви учебници има и каквото и да било друго.. аз почти нищо за него самия не знам.. точно затова искам да му звънна под някакъв рпедлог и да си изпрося среща да го опозная и да видя имам ли шанс или не..

Еее, много ме е яд, просто щеше да е точно на място ако можеше да стане така, както писах. Не му пиши смс сега, наистина е тъпо. Просто ако не си измислиш мнооого уважителна причина да си му взела номера и то от трети човек няма да свършите добре, обещавам ти.

Sham
05-09-2010, 20:16
//ох, това с фантазирането ми е много познато:Д

разпитай отдавнашния приятел, търсиш нещо специфично, за което да си измислиш, че те интересува и да го разпиташ после:Д

H473RBG
05-09-2010, 20:16
Спокойно .. както казва един приятел " Дори и да нямам шанс ще направя така че да имам :) "
Това с номера си е кофти , била съм в такава ситуация. При мен "Здравей,аз съм синеокото девойче от еди-къде-си.. ти кво прайш ? .. Утре свободен ли си , че няма кво да правя ? :) " .. но аз съм по-малка от теб и седи по-неглиже , докато теб може да те вземе за няква пълна шматка :)
Защо просто не се постараеш "случайно" да го видиш на тия заверки .. или евентуално на някакъв купон ?

Nofacenoname
05-09-2010, 20:42
Защо си мислиш,че ще изглеждаш глупачка?Според мен ще се зарадва и то доста!Веднага можеш да го усетиш по тона.Ако си му приятна 100 процента ще се зарадва и веднага ще откликне.Поставаи се ти на негово място ако ти се обади готината колежка без да очакваш?Как би реагирала :P :-)

SpAcE_LaDy
05-09-2010, 20:56
Ами мислила съм си как щях да се почувствам ако бях на неговото място..

1. Ако го харесвам и той случайно ми се обади - ще умра от кеф и естествено веднага ще се съглася, след като си затворя зеийналата от изненада уста

2. Ако не го харесвам я той ми се обади.. ще с еизненадам и ще отклоня темата нещо и до там..

заради 2рия вариант ме е страх да звънна.. но от друга страна не знам защо, но си мисля, че все нещо има.. ако ще и една капка симпатия да е от негова страна, мисля, че я има.. поне ако съдя по няколкото погледи, които сме си разменяли..

---

май наистина остава варианта тази седмица да излезна на кафе с приятелчето, което му е от групата и да го поразпитам с молба да НЕ споделя, че съм разпитвала и после да му се обадя.. въпроса, обаче, пак опира до това каква да е основната идея на обаждането и защо му имам номера от трети човек..

колкото до заверките.. не знам дали изобщо знае, че утре ще дават заверки.. на лекции не ходи, на упражнения ходи от време на време.. но в сряда като го видях вървеше в посока, обратна на университета и каза, че си заминава.. а групата му имаха още 2 упражнения в стая, съседна на моята, в кяото аз имах.. казах, че си тръгва, но 10 минути след като се качих в стаята и гласно споделях на колежката близо до коридора колко добре ми е започнал деня като го видях, той се появи и отиде в час.. странно, при положение, че каза, че си тръгва, но като го мернах да идва към стаята си пак ме погледна с онзи поглед.. не знам въобразявам ли си или не, но точно заради тези пеперуди, които рпедизвиква в стомаха ми, искам да се пробвам.. моля ви помислете и ми дайте още някакви идеи за това как да му се обадя и да си изпрося една бира в парка с него :)

H473RBG
05-09-2010, 20:59
Ами тогава действай ! все печелиш :)
Ако те е 'аресал - ще го разбереш и всичко ще е окей ..
ако не .. еми поне ще знаеш и ще можеш да си продължиш напред без да си губиш времето :)
Най-добре е на живо да го поканиш на биричка .. Един мой авер има доста добра техника "Айде на кино ! Аз съм съгласен ! " :lol: Няма как да му откажеш, а ? :lol:
Успех :)

SpAcE_LaDy
05-10-2010, 16:01
Да се похваля.. УСПЯХ! взех му номера ОФИЦИАЛНО от него! :D:D:D днес дойде да си вземе заверка с малко закъснение, точно си тръгвах аз, но когато го видях да влиза в залата веднага се върнахме с колежката ми.. седнахме.. той седеше дооста по-напред, по едно време с еобърна да си остави чантата нещо и ни мерна, обаче докато се усети се беше извърнал вече напред и се обърна отново назад, погледна към нас и ни поздрави с мн сладка усмивка.. чудех се как да се доближа до него и тогава дойде спасението - лектроката по мат. пусна смисък, тъй като след като взеха заверки целия поток се изнесе и останахме 19 човека.. трябваше да впишем еидн колега.. та ето какво помолох съпросното момче да направи.. уж никой друг не познавам.. ала-бала :D и седнах да го питам, оказа се, че няма да вписваме колегата, защото тая проверявала после по списък и докато слизах обратно надолу ТОЙ четеше нещо в списъка, ама доста тактично.. с едно око :D после седнах до него, заприказвахме се и го питах след като няма интернет как мога да се свържа с него и той ми написа телефона си на едно листче, не знам въобразявах ли си, но доста му трепереше ръката докато пишеше.. лошото е друго, обаче.. във фейсбук статуса му стои на "сложно е"< което значи, че може да си има някоя.. но моя колежка е използвеала този тип статус, когто е имала.. как да кажа.. fuck buddy.. та дано не е сериозно и при него.. знам само, че не искаше да си запише моя номер в телефона си, а ми даде неговия и каза да му клипна.. леко цъкна на телефона си без да се усети и като че ли имаше снимка на момиче на уолпеипър.. не би ли трябвало ако е много влюбен и ала-бала да не ми даде телефона си... моля се да имам шансове.. не бързам да се надявам излишно преди да видя, но въпреки това, че май си има някаква, все поне малко си мисля, ч1е съм му симпатична.. иначе не би трябвало да са му такива погледите.. не знам, усещам го някак си.. дано съм права.. вие как мислите? да му звънна ли вече официално да излезем като колеги от университета на по бира или да не му взъня изобщо? има ли смисъл, според вас?

filmimilmi
05-10-2010, 18:13
Ако е със сини очи момичетата не са му проблем. Има много причини защо хората със сини очи са толкова магнетични. Както и да е... Та ако не ти звънне, просто няма смисъл. Едно момче може да се хареса насила(упоритост, постоянство) на едно момиче, но обратното не е възможно. Ако разбирасе се водим по формулата "всяко правило си има изключения", можеш и ти да го потърсиш, но ако не е по работа, а все пак се познавате съвсем бегло, ще прозвучиш по-скоро като отчаяна мома, което е отблъскващо. Най-добре е просто следващия път когато се видите по коридорите да почнеш да се закачаш с него, а пък ако не ти обръща внимание, то изключи възможността, че просто не го правиш като хората ами си дай сметка, че не му се харесваш и толкова с това.

SpAcE_LaDy
05-10-2010, 18:27
проблема е, че не просто е със сини очи.. русата коса, сините очи едно на ръка.. самите у черти.. адски красиво момче.. не ми се вярва такова момче да е без гадже.. но докато не се убедя със собствените си очи или уши.. не искам да вярвам.. той сам ще си каже.. аз ще направя тактичен опит да се доближа до него, да си поговорим, да се пошегуваме и съвсем междудругото да подлетма нещо са приятелката му да видя как ще реагира :) Божеее.. чувствам се като в детската градина.. и друг път аз съм правила първата крачка, не знам защо тови път ми е толкова търсене и притеснено.. а съм имала двама приятели, които са адски красиви момчета.. но този път е някак си различно.. просто хлътвам явно, а не трябва

BlueFace
05-10-2010, 19:22
Действай.Вместо да се изяждаш в терзания се абстрахирай от паниката ,в която си изпаднала и направи крачката.Обади му се и го покани на кафе.Според мен няма да ти откаже,защото мъжете не хвърлят такива дълги погледи на момичета ,които не смятат за привлекателни.
А за това дали си има гадже трябва да го питаш без много овъртания ;)

Тук си на принципа риск печели ,риск губи-или действаш,като поемаш риска да загубиш,или оставаш стотиците въпроси ,които си задаваш ,да те изядат отвътре :)

JackSparrow
05-10-2010, 19:49
Искрено ти желая късмет!

SpAcE_LaDy
05-10-2010, 20:03
Мерси много! какво пък.. в крайна сметка нищо не губя, нали така? Мога само да спечеля.. ако не ме харесва, ще го разбера, ще действам внимателно,з а да не го уплаша, но все пак ще действам.. сега, например, колкото и да ме сърбят ръцете, ще изчакам няколко дни да не изглеждам много нетърпелива и да не се набивам на очи и чак след тези няколко дни, ще се обадя ако не го видя пак до тогава /което е много вероятно, за жалост/.. макар, че след като ме попита от кой квартал съм каза, че всеки ден минавал от там лол.. не знам тва в каква връзка го каза, ноще стане весело ако го засека в квартала си, докато минава, а не в университета :D нищо, че бръмчи с мотор :D lol \o/
в крайна сметка още не съм хлътнала тотално, за да не мога да си го избия от главата ако се наложи, нито пък знам със сигурност, че няма нищо, затова ще пробвам, пък каквото стане.. :)