PDA

View Full Version : Искам да си скътам паричките в банка, лихва, валута..



tqnko
05-10-2010, 00:34
Здравейте. Имам някой друг лев и искам да го сложа в банка, но не знам коя има най голяма годишна лихва и на коя валута е тя. Някой може ли да ме посъветва нещо.

strangler
05-10-2010, 01:03
Правилото е че лихвения % за депозити в български лева е по-голям, от този в чуждестранна валута, тъй като левовете са по-ликвидни.

Другото правило е, че колкото по-дълъг е периода на депозита ти, толкова по-висока е лихвата.

Има два вида депозанти: такива, които ги интересува само лихвата и такива , които са по-заинтересувани от условията по депозита.

По- хитрите са вторите, няма да обяснявам защо.Те ще предпочетат напр. някоя банка с променлива (а не фиксирана) лихва, като Uni Credit.

Моят съвет е да отидеш на място и да попиташ, те ще сметнат "печалбата" ти, като им кажеш желаната за внасяне сума и периода за който ги внасяш.

П.С Това е за депозити, ако искаш да си сложиш парите просто в спестовна/ разплащателна сметка не печелиш нищо.

skuck
05-10-2010, 09:40
Само бягай далече от ЕкспресБанк!!! Аз съм най доволен от Райфайзен банк.

HexGirl
05-10-2010, 09:52
аз ползвам Първа Инвестицьона и съм доволна

Canis_Dirus
05-10-2010, 10:06
Реално някой вярва ли, че с малък депозит (под 5000 лева) ще изкараш нещо от лихвите и че има някаква осезаема разлика между две банки за подобен влог?

HexGirl
05-10-2010, 10:08
Реално някой вярва ли, че с малък депозит (под 5000 лева) ще изкараш нещо от лихвите и че има някаква осезаема разлика между две банки за подобен влог?
не
8-)

WILD__BOY
05-10-2010, 10:15
че няма, няма! пазете се от банки с прекалено висока лихва... фалират внезапно : D

тянко, ако парите наистина са под 3-4хил. лева си направи спестовна сметка, в която можеш да внасяш когато поискаш и да теглиш когато поискаш.

strangler
05-10-2010, 13:37
че няма, няма! пазете се от банки с прекалено висока лихва... фалират внезапно : D

тянко, ако парите наистина са под 3-4хил. лева си направи спестовна сметка, в която можеш да внасяш когато поискаш и да теглиш когато поискаш.

банките не фалират внезапно, ако фалират няма да е 100% заради високи лихви и спестовната сметка не е никакво реално действие..

ThroughStruggle
05-10-2010, 13:39
Банките не са за полуграмотни.