PDA

View Full Version : Витилиго



48700200
05-10-2010, 07:27
от една година имам витилиго.. на лицето точно на бузката имах около 2 см кръгче .. по гърба имам като точици много такива по 1 см.. на врата пак като точица.. и пробвах някви неща.. не се получи.. последно от 7-8 месеца слагам ВИТИКС пак не помага никакъв резултат.. малко ли слагам.. не слагам ли правилно незнам.. и забелязах че почнаха да се появават нови точки под устните.. Да ми кажете някакви храни.. витамини ,лекарства ...лечения.. поне да не се развива.. да спре да се появяват нови..

cyclops
05-10-2010, 08:49
Витилигото е нелечимо. Единственото, което може да се направи е евентуално да се предотвратят нови появи на петна. За целта е задължитлено да се консултираш с добър дерматолог. Другото важно нещо е да не се излагаш по никакъв начин на слънце, а ако се случи да се мажеш с много висок фактор.

sharyn
05-10-2010, 14:56
Избягвай излагането на слънце, особено на местата, където са ти се образували вече светлите петна. Задължително отиди при дерматолог, за да вземеш мерки за забавянето на процеса, защото колкото повече се разпространява витилигото, толкова по-опасно е, и ставаш по-уязвим/а към слънцето, съответно към рак на кожата и т.н.

batkodoki
05-10-2010, 22:52
от една година имам витилиго.. на лицето точно на бузката имах около 2 см кръгче .. по гърба имам като точици много такива по 1 см.. на врата пак като точица.. и пробвах някви неща.. не се получи.. последно от 7-8 месеца слагам ВИТИКС пак не помага никакъв резултат.. малко ли слагам.. не слагам ли правилно незнам.. и забелязах че почнаха да се появават нови точки под устните.. Да ми кажете някакви храни.. витамини ,лекарства ...лечения.. поне да не се развива.. да спре да се появяват нови..

ПОЛ§ВЪЗРАСТ?!

генетично предразположено е, няма, а и НЕ налага лечение на козметичните дефекти, те по сила могат да бъдат крайно разнообразно изразени: от единични през групи групиращи се до обхващащи цялото тяло ахроматични области.
мноого се надявам, особено ако си в млада възраст, че кой знае какви козметични проблеми няма да имаш.
по-скоро обърни внимание на обикновено съпътстващите витилигото по-сериозни соматични проблеми и акцентувай евентуалната превенция там ако се налага.

48700200
05-11-2010, 08:29
Мъж, на 19 години съм.. имам от 1 година.. на такива точици, най вече около бемки и пъпки се появяват..

kaRamella
07-09-2010, 20:05
и аз съм така .. от около 2 години.. и пак на лицето.... ще умра направо..