PDA

View Full Version : Имам голям апетит



bori96
05-10-2010, 12:51
Някои от вас може би ще го обърнат на подигравка, но наистина ви моля за съвет! Имам страшен апетит, но и нямам времето, за да спортувам. Можете ли да ми кажете нещо за намаляване на апетита??


т.7
krem4et0

ledenakrasota
05-10-2010, 12:54
Има такива хапчета,който ти залъгват стомаха.Но не ти ги препоръчвам.


Иначе яж на малки хапки и много бавно,така по-бързо ще заситиш глада и няма да си изяла много. :)

changess
05-10-2010, 12:57
Все половин час на ден ще намериш, за да се раздвижиш малко. И аз имах огромен апетит, откакто спортувам редовно никакъв го няма.

bori96
05-10-2010, 12:58
Най-голям апетит имам в периода от 15.30-18.00 часа. И то дори не знам дали е уместно да го нарека апетит. Не усещам глад, но търся нещо да дъвча...ужасно е.

Molzinka
05-10-2010, 13:14
Ами една фр пие Хитозан, но не ти го препоръчвам, ако си 96 :!: Ще си увредиш организма много :?

Luscious_Heart
05-10-2010, 13:16
Повече течности - вода, чай, сок от изстискани плодове.

tonie__
05-10-2010, 14:04
не пий хапчета.пий много вода,залъжи с плод или дъвка,също помага.реално растеш сега и не е такъв голям проблем :)

hahavteen
05-10-2010, 14:14
Най-голям апетит имам в периода от 15.30-18.00 часа. И то дори не знам дали е уместно да го нарека апетит. Не усещам глад, но търся нещо да дъвча...ужасно е.

И при мен винаги е било така и особено в пубертета направо се побърквах! :booooomb:
Най-добре яж една ябълка или някакъв друг плод в 16:00 и после в 18:00 вечеряй. Важно е да ядеш в определени часове за да може да свикнеш че в еди колко си часа ще хапнеш нещо и че остават само еди колко си часа до вечерята. По този начин няма да се изкушаваш да се тъпчеш с глупости. Пий вода или си измий зъбите като усетиш апетит. Можеш да пробваш и с ментови бонбони. Просто като усетиш апетит лапни един бонбон и го смучи. Хем ще имаш нещо в устата хем вкуса на ментата ще убие апетита. Аз от моя опит това мога да те посъветвам. :)

onqtam
05-10-2010, 14:27
виж кво е wellness на oriflame

AbbeyDawn
05-10-2010, 15:22
Трябва да имаш воля. Аз съм същата работа. Прибирам се в 15-16 от даскало и съм огладняла. 'Обядвам' в прилични граници и после, като ми се прияде пак нещо, ям плодове и пия вода, сок и т.н. - това е, иначе започвам да ям сладки работи и т.н., а и аз нямам много свободно време. :) Така че просто си наложи този навик - пък и какво по-хубаво за организма от плодове и течности... :)

Converse333
05-10-2010, 16:14
И аз съм така, но си спортувам, а и вечер отделям по 15-20 мин. за упражнения. Ужасен апетит имам. Сега ако вечерям в 7 и си направя упражненията, в 11 ч. отново ще съм гладна. Снощи не можах да спя от глад. :lol: Да не говорим, че мин. седмица като се събуждах в 7.15 сутринта закусвах и след това в 11 ч. в училище отново закусвах. Прибирах се към 14 ч., обядвах, след това в 18 ч.- вечеря, после в 23ч пак. 8-) 8-)
Хубавото е, че не трупам килограми.

ThroughStruggle
05-10-2010, 16:59
По две чаши вода преди хранене, и си тип-топ.

bori96
05-10-2010, 18:04
Благодаря ви на всички за помощта! Споделяйте още някакви хитринки, които сте пробвали... А най-странното е, че, както вече споменах, до 18.00 часа главата ми беше само в хладилника, но в момента насила да ме накарат няма да ям - сякаш до 18.00 нямам воля, а оттам - точно обратното :shock:

tonie__
05-10-2010, 18:12
сутрин като станеш една чаша топла вода изпий.и през деня пий много течности,тъкмо ще ти помогнат да стигнеш до тялото не селена гомез 8-) както казах,дъвките също помагат

DevilLoveAngel
05-10-2010, 19:04
Чувала съм,че ако ядеш топла храна се засищаш по-бързо...
А аз по-едно време пиех една голяма чаша вода преди хранене-не знам даже защо спрях... :D 8-)

BadBadGirl
05-10-2010, 20:15
Най-голям апетит имам в периода от 15.30-18.00 часа. И то дори не знам дали е уместно да го нарека апетит. Не усещам глад, но търся нещо да дъвча...ужасно е.

И при мен винаги е било така и особено в пубертета направо се побърквах! :booooomb:
Най-добре яж една ябълка или някакъв друг плод в 16:00 и после в 18:00 вечеряй. Важно е да ядеш в определени часове за да може да свикнеш че в еди колко си часа ще хапнеш нещо и че остават само еди колко си часа до вечерята. По този начин няма да се изкушаваш да се тъпчеш с глупости. Пий вода или си измий зъбите като усетиш апетит. Можеш да пробваш и с ментови бонбони. Просто като усетиш апетит лапни един бонбон и го смучи. Хем ще имаш нещо в устата хем вкуса на ментата ще убие апетита. Аз от моя опит това мога да те посъветвам. :)

Много точно,ябълката много засища..или банан и там някакъв плод. :)

EcstazyBaby
05-11-2010, 09:08
И аз съм така обаче от ябълки и банани ми се яде повече :D а не мога да ям други неща защото съм на диета и за тва дъвча дъвки и то постоянно :D те не , че ме засищат ама спира да ми се яде...

pussucetka
05-11-2010, 10:54
И аз съм така . . Постоянно търся нещо да ям . . Като знам какво има в хладилника, няма как да не си взема :lol: . . Затова по някой път се залъгвам с дъвкии . . Плодовете не ми помогат :? . . Но това с водата ще пробвам :P

krem4et0
05-11-2010, 11:47
Непрекъснато ми се яде. Много обичам да ям, всичко (е, почти) ми е ужасно вкусно и все нещо ми се прияжда! От около 8-9 години обаче реших, че трябва да направя нещо по въпроса, защото бях станала много пълна. Ям често - през 2-3 часа. Често "ям" е условно, защото хапвам лъжица мляко, четвърт краставица или парченце сирене. Храня се по много малко, ям от всичко, което ми се яде, но по 2 хапки дето се казва. Пия мнооооооого вода. Само до сега от сутринта съм изпила бутилка и половина минерална вода (над 2 литра), а докато си легна сигурно ад 3,5 литра ще станат. Лятото и до 5 литра съм стигала (е, не става на училище или работа да се прилага, защото постоянно ти се ходи до тоалетната). А иначе, ако ми закъркат червата, трябва да се яде. Ако е заради самия навик нещата са по-сложни. Просто ти се ще ей така нещо да хрупаш докато си в нета, докато гледаш филмче или четеш. Режа си плод на дребни парчета например. Или смуча бонбони...помага.

Съвет от мен - вечеряй по-рано. Ако до 18 и 30 не съм седнала на масата се изнервям ужасно, вия от глад и ми прималява. Железен режим. Да има как и в 18 да вечерям, ама чакам семейството и не може.

П.С.Ябълката изобщо не засища, а остъргва червата и после още повече се усеща глад. Ябълки не ям от години и съм по-слаба от преди, когато ядях, за да излъжа глада. 100 пъти по-добре портокал, ягоди (зависи от сезона) или 1 морков. Ако искате да сте слаби не яжте и грозде и банани.

sunshine955
05-11-2010, 13:32
пий вода .. напълваш си много стомаха .. яж греипфрути :) обожавам ги :grin:,на ден ям по 2- 3 (: много са полезни

diiana86
05-11-2010, 14:08
Паста за зъби.
Когато ти се дояде, просто си измий зъбите - пастата за зъби намалява апетита. И дори все пак да ти се дояде, няма да изядеш толкова много точно заради това.

Доказано е, и аз съм пробвала \:D/

Sissy90
05-11-2010, 15:00
И аз съм така - винаги ми се яде нещо, дори когато съм болна, пак ми се яде. Но когато ми се яде нещо просто ей така, без да съм гладна, пия кафе, ям краставица, морков или кисело мляко. От ябълки огладнявам, от миене на зъбите също.

Ankh
05-11-2010, 15:02
И аз съм така,а това с ябълките изобщо не ми помага,имам чувството че ми остъргват стомаха и изпитвам още по-голям глад

marichela
05-11-2010, 17:08
И аз следобедно време имам нужда да се натъпча със сладко.А иначе, по време на хранене пий много вода, както някои казаха.Така ще излъжеш стомаха си, че е сит. 8)

CupcakeMonster
05-11-2010, 17:21
А иначе, по време на хранене пий много вода, както някои казаха.Така ще излъжеш стомаха си, че е сит. 8)

Не по време на ядене,вредно е.Преди него. :)

Zaharinka
05-11-2010, 17:48
Откакто пия бирена мая,апетитът ми страшно намаля,и това не е единичен случей,но при всеки е индивидуално :)