PDA

View Full Version : L carnetine



drogba333
05-10-2010, 15:13
дали ако пия L carnetine и правя опражнения ште ми порасната мусколите
в смисал не сам мн запознат с L creatine и негово значение

maksimal
05-10-2010, 15:26
Упражнения не Опражнения и мускУлите не мускОлите :o и хаха ти на колко години си е??? научи се да пишеш...
то ако ставаше само с L creatine и некфи упражнения, досега всеки искащ перфектно тяло щеше да го има :? :lol:

changess
05-10-2010, 16:07
Л креатин...?
Ако говориш за л карнитин, той служи за по- лесното разграждане на мазнини, не ти върши работа мисля.

ZipFail
05-10-2010, 21:28
нямам думи...

asp1r1n94
05-10-2010, 21:45
Основната функция на Л-карнитина е да служи като "совалка", която пренася мастните киселини с дълга верига през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където служат като "гориво" за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини трудно могат да преминат тази мембрана, понеже тя е непропусклива. Преминаването става лесно когато молекула на мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. Предимството на L-карнитина обаче не приключва дотук. След като молекулата мазнина бива изгорена, от нея се получават отпадъчни продукти, тогава карнитина се свързва с тях и ги прекарва обратно през клетъчната стена на клетката. Така действието на L-Карнитинът е двойно веднъж вкарва мазнината в клетката и веднъж извежда ненужните продукти.
Аз си взимам едни шишенца с л-карнитин в тях и ,когато тренирам ми вършат добра работа. 8)

Chacho
05-11-2010, 08:23
Според мен L-carnitine-a дори и да има приятно звучащи ефекти, няма особено осезателно действие. Има други фактори, които са много по решаващи от този белтък.