PDA

View Full Version : Tattoo



haaveilua
05-11-2010, 06:38
Мммм съжалявам, може да се повтаря темата ама ме мързи да търся :D Така де търся някой, който се е занимавал с временни татуировки да ми отговори на въпросите :
1.От къде си взема къна за татусите?
2.Колко дълго седи татуса на кожата с тази кана?
3.Как точно прави самия татус? В смисъл може лиии първо с нещо да очертаеш желаната картинка ии после отгоре напрао с къната ?
4. Вредна ли е за кожата ? (къната :D )

babity
05-11-2010, 07:58
:
1.От къде си взема къна за татусите?нямам идея
2.Колко дълго седи татуса на кожата с тази кана?моята седя цяла около седмица, после щеш не щеш почва да се рони
3.Как точно прави самия татус? В смисъл може лиии първо с нещо да очертаеш желаната картинка ии после отгоре напрао с къната ? на мен първо ми го очерта с нещо и после го запълни направо с къната
4. Вредна ли е за кожата ? (къната :D )не знам, обаче е гадно, че като се изтрие временната татуировка косъмчетата отдолу си остават черни

myNameIsImmortal
05-11-2010, 09:56
Къна можеш да си купиш от интернет. Води се henna. Недей да пробваш с такива къни за коси където ги виждаш в магазините за козметика - не вършат работа.
Различно седи, спрямо качеството на къната. Аз когато си бях правил да видя как стои (понеже имам планове на това място да си правя постоянна) и ми седя седмица и половина в идеално състояние, но след това почна да изсветлява и стана грозна гледка и 1 седмица с дълъг ръкав стоях..
Има 2 вариянта - единия като си принтираш/нарисуваш картинката на лист отдолу слагаш индиго и очертаваш, после взимаш лисчето и го слагаш на ръката/крака/и т.н. и след това попълваш с къна, или рисуваш направо с химикал на мястото където ще е татуто, и попълваш след това.
Не, не вреди на кожата. Само след това като падне косъмчетата по тялото където е била са черни, и ги минаваш на контра и сичко е ок ;]

haaveilua
05-11-2010, 17:05
Амииии на мен един приятел днеска ми каза, че си купил некфа кана за 5лв o.O и за да подсили ефекта ии сложил черен чай и тва седяло около 2 месеца o.O

cherinka
05-11-2010, 17:08
4. Вредна ли е за кожата ? (къната :D )не знам, обаче е гадно, че като се изтрие временната татуировка косъмчетата отдолу си остават черни[/i]
епилация, депилация, бръснене, кола маска, пинсета/ :D

babity
05-11-2010, 17:14
4. Вредна ли е за кожата ? (къната :D )не знам, обаче е гадно, че като се изтрие временната татуировка косъмчетата отдолу си остават черни[/i]
епилация, депилация, бръснене, кола маска, пинсета/ :D
Нарочно казах косъмчета. Имах предвид "мъхчето" на рамото ми.