PDA

View Full Version : Скачане на въже - на какви серийки и по колко ?



nescafecool
05-11-2010, 12:46
Здрвейте,от много време чета из форума и сега реших да се регистрирам :) от една седмица започнах да скачам на въже (искам да поотслабна в дупето - то попринцип си ми е изпъкнало а сега и понадебеля е доста назад .. имам и стрии ;х)на 14 съм не пазя диети ям от всичко но по малко количество .. (вече) .... от седмица скачам на въже .. но проблема ми е че незнам на какви серийки да скачам за да има ефект .. първия ден направих 50 скачания и почивка,после пак още 2 пъти и стават 150 после 2 пъти по 60 ,после 3пъти по 70 и един път 30 - общо за деня 510 (на всеки 50,60 или 70 скашания си почивам)
така още 3 дена правех по около 500 скачания,на петия ден направих 700 ,на шестия -1100 а вчера направих 1500 .. та въпроса ми на какви сериийки трябва да ги правя за да има ефект върху топенето на мазнини .. и по колко на ден е нормално .. в темата "Съдържание на калории в различните храни" прочетох че половин час скачане на въже са 450 калории .. а аз не мога повече от 100-120 без почивка .. на какви сериики да скачам за да има ефект .. ? примерно
4 х 50
5 х 60
5 х 70
6 х 80

това мисля че са 1330 скачания ако съм ги изчислила правилно .. тези серийки добре ли са ? ако не са добре напишете какви да са серийките.също така знам че след 15тата минута от тренировката се топят мазнините .. а аз както казах не мога да направя 150 скачания на веднъж та камо ли да скачам 15 минути .. та моля ви за съвет по колко скачания на ден са добре и на какви серийки .. благодаря много на всички които прочетохте темата ми :)

mimsssssss
05-11-2010, 12:48
Чакай малко ся, кво значи наведнъж? Без препъване, без задъхване, без да си оправиш косата, наместиш сутиена и т.н. ?
Ами при мене няма такива. Скачам да речем и около 40тия подскок се оплитам. И си продължавам. Един кичур от косата ми се е изхлузил, спирам за три секунди и го зачепвам пак със фибата и продължавам. Такова на серии, че не можеш няма проблем.
Просто първите три дни ако правиш по 1000 скачания, след това един ден почивка, и другите три дни вече увеличавай, примерно на 1200.
За месец резултата е доста видим :)

nescafecool
05-11-2010, 12:53
Чакай малко ся, кво значи наведнъж? Без препъване, без задъхване, без да си оправиш косата, наместиш сутиена и т.н. ?
Ами при мене няма такива. Скачам да речем и около 40тия подскок се оплитам. И си продължавам. Един кичур от косата ми се е изхлузил, спирам за три секунди и го зачепвам пак със фибата и продължавам. Такова на серии, че не можеш няма проблем.
Просто първите три дни ако правиш по 1000 скачания, след това един ден почивка, и другите три дни вече увеличавай, примерно на 1200.
За месец резултата е доста видим :)
мерси много :) да и аз така правя ако се заплета оправям се и продължавам ... и също забравих да попитам в седмицата колко дена е добре да се почива ? mimsssssss ти каза че е добре да правя един и същи брой за 3 дена и един ден почивка, е може ли на 4 или 5 дена почивка или трябва да е по-често ?

mimsssssss
05-11-2010, 13:44
Ами знам, че един мускул за да расте, трябва да почива. А и ако искаш да няма мускулна треска е добре и да си почиваш. Всекидневната тренировка ще стресира организма...

titinkaa
05-11-2010, 14:01
Скачай по-малко и бавно,като почнеш да усещаш че си леко изморена,спри и почини за 2-3мин,после пак малко и така редувай.

Zaharinka
05-11-2010, 17:59
Аз скачам така,че все 1 бягам на място.Изпотявам се адски много и ефекта е уоу.Препоръчвам,но е за напреднали да не стане сакатлък :-D

MISkrisinkaaa
05-11-2010, 18:42
аз след тренировка правя 1000,като се заплитам,но ти си още в началото.Не се притеснявай ,ако имаш мускулна просто на другия ден трябва да направиш малко повече от това което си скачала.Да както каза mimsssssss трябва да ги правиш по няколко дни,вече като почустваш,че не се натоварваш,изморяваш-качваш.Хубаво е и да си почиваш,според мен събота и неделя са достатъчни.

Loshotia
05-11-2010, 19:26
И има ефект? :shock:
След колко време?

Аз сутрин си скачкам, за да се събудя. Но не е усилено де

foreverr
05-11-2010, 19:42
Аз пък не броя по колко скока скачам а гледам времето.Днес напримертъй катоо не съм скачала отдавна скачах малко.Пускам си Mp3-ТО, като си пускам песен с продължителност 5-6 минути.През тези минути скачам без да спорам, е само като сгреша спирам за секунда и пак продължавам.Така си изскачвам цялата песен(5-6 минути) и след това направих отново серия от 5-6 минути и ми се сабраха 10-12 минути.Друг път съм правила по общо 20 минути, а понякога и повече.Много е яко, защото ако си ядосан всичко ти минава, а и тялото се стяга :grin:

TheGirlNextDoor
05-11-2010, 20:24
от скачането увеличават ли се мускулите (за бедрата става дума) ..аа и отслабването..след колко време забелязвате ефект? ;s

chill
05-11-2010, 20:36
Защо се тормозите да си броите подскоците? Пускаш си телевизора, засичаш си 10минути(примерно) и скачаш. После сядаш почиваш 15 и после пак колкото издържиш.
Аз видими резултати имах след месец, като за месец от максимум пет минути стигнах до 30. То увеличаването на времето се преврръща в нещо като мания, искаш да си все по-добър и по-добър..
А за увеличаването на мускулите- малко вероятно и по-скоро на прасеца отколкото бедрата. Зависи от структурата ти

MISkrisinkaaa
05-12-2010, 13:04
от скачането увеличават ли се мускулите (за бедрата става дума)

и аз се чудя това 8-)

TheGirlNextDoor
05-12-2010, 14:31
от скачането увеличават ли се мускулите (за бедрата става дума)

и аз се чудя това 8-)

никoй ли не може да ни отговори със сигурност ;ssss 8-)

pomo6tplz
05-12-2010, 14:50
аз пак имам един въпрос занчи нимамам въже ама много искам да скачам едва ли яе има разлика дали е с въже или без а?

то се е скачане ще права движения се дно имам въже и ще е пак съштото нали?

Ankh
05-12-2010, 15:24
Преди правех 2х20,след това започнах с 3х30 и така се отказах,ефект определено има

TheGirlNextDoor
05-12-2010, 18:28
аз правя 10x100..дамо има ефект :)

tamarichka
05-12-2010, 19:14
и аз мисля да почна по толкова ^
колко време ги правиш и има ли някакъв ефект :-o

TheGirlNextDoor
05-12-2010, 19:23
от 3 дни..няма есект за сега 8-) 8-)

Shazzrah
05-12-2010, 20:51
Скачане на въже?!?!Ефект освен да си набиеш ставите или да направиш прасци като на трол друг няма да има...

Скачай на въже 2-3 мин. колкото да ти се раздвижи кръвта из тялото и да разгрееш ставите, след което започни да си тренираш мускулните групи :) Клекове, екстензии, римска тяга, напади и тн... само със скачане на въже или с въртене на колелото не се постига нищо...

zlatnata_ribkaaa
05-13-2010, 08:02
Всяка сутрин имам програма от 1 ч. с упражнения и скачам на въже по 10 мин от около 4 месеца , без големи почивки само спирам колкото да си оправя въжето , като се заплете.Не съм забелязала голям резултат обаче се чувствам добре , а без въже някак тренировката не ми е пълна и не се чувствам удовлетворена . Не съм сигурна , че е правилно , но скачам за завършек , а не за загрявка :-o иначе много се изморявам и нямам сили за другите упражнения :)

TheGirlNextDoor
05-13-2010, 11:11
Скачане на въже?!?!Ефект освен да си набиеш ставите или да направиш прасци като на трол друг няма да има...

Скачай на въже 2-3 мин. колкото да ти се раздвижи кръвта из тялото и да разгрееш ставите, след което започни да си тренираш мускулните групи :) Клекове, екстензии, римска тяга, напади и тн... само със скачане на въже или с въртене на колелото не се постига нищо...


аз искам като цяло да отслабна..не виждам как ще стане ако тренирам отделните мускулни групи без някакъв вид кардио упражнения

Shazzrah
05-13-2010, 11:51
Скачане на въже?!?!Ефект освен да си набиеш ставите или да направиш прасци като на трол друг няма да има...

Скачай на въже 2-3 мин. колкото да ти се раздвижи кръвта из тялото и да разгрееш ставите, след което започни да си тренираш мускулните групи :) Клекове, екстензии, римска тяга, напади и тн... само със скачане на въже или с въртене на колелото не се постига нищо...


аз искам като цяло да отслабна..не виждам как ще стане ако тренирам отделните мускулни групи без някакъв вид кардио упражнения


Прочети ми отново поста ВНИМАТЕЛНО

Кардио не съм казвал да не се прави... просто за да се постигне нещо трябва да са ти комбинирани тренировките а не само да въртиш или само да скачаш на въже...

четете внимателно!!!

TheGirlNextDoor
05-13-2010, 12:12
не ми се карай внимателно съм го прочела ;)
Прочети ти внимателно темата..никoй не е казал,че само ще върти или ще скача..прoстo се коментира скачането на въже като отделна кардио дейност.