PDA

View Full Version : изгъбване



PePsImAn
05-11-2010, 18:53
Значи много време прекарвам пред компютъра и усещам че все повече се изгърбвам .. та бих искал да ми препоръчате някакав спорт за да не съм изгърбен или някакви упражнения няма значение какво е само да има ефект искам ... благоадаря предварително :) а и да добавя : на 14 години съм :)

SemperFidelis
05-11-2010, 19:59
Като не ставаш от компютъра и операция да ти направят пак ще се изгърбваш.

ImmortalSportFreak
05-11-2010, 21:02
плуване;лека атлетика - най-добрите срещу тоя проблем особено плуването
..и по-малко с компа че да не стане сериозно изгърбването (точно в тая възраст доста хора развиват сериозни изкривявания;които с развитието си стават опасни за много важни органи-сърце;бели дробове)
успех и спортувай редовно !
направи си за всеки случай консултация с ортопед(препоръчително е)

L0ST
05-11-2010, 21:32
То ще започне и да боли гърба. Често срещано при програмистите :lol: . Това е първото нещо, което ме предупредиха познати - да се подготвя за болки в гърба. Ако не се правят почивки с разни раздвижващи упражнения или някоя игра - дартс, може ако си в къща някъхде кош да си сложиш и от време на време по 10-20 мин да по хвърляш ще става все по-лошо.

PePsImAn
05-11-2010, 21:38
То ще започне и да боли гърба. Често срещано при програмистите :lol: . Това е първото нещо, което ме предупредиха познати - да се подготвя за болки в гърба. Ако не се правят почивки с разни раздвижващи упражнения или някоя игра - дартс, може ако си в къща някъхде кош да си сложиш и от време на време по 10-20 мин да по хвърляш ще става все по-лошо.

по дяволите стига сте ме плашили а ми предлагайте разни спортове ...

Abigoria
05-11-2010, 22:03
То ще започне и да боли гърба. Често срещано при програмистите :lol: . Това е първото нещо, което ме предупредиха познати - да се подготвя за болки в гърба. Ако не се правят почивки с разни раздвижващи упражнения или някоя игра - дартс, може ако си в къща някъхде кош да си сложиш и от време на време по 10-20 мин да по хвърляш ще става все по-лошо.

по дяволите стига сте ме плашили а ми предлагайте разни спортове ...

Кво те плашат, като си е така...