PDA

View Full Version : Жалко е!...



JustAnotherGirl
05-11-2010, 18:56
Живеем в един лицемерен, материален свят, където всеки търси своята изгода независимо какво коства това на останалите. Вече не се толерира духовното и истинските човешки ценности. Хората са забравили значението на думите "Обичам те" и "Приятел". Днес приятел е всеки, който можеш да използваш и обичаш всеки, който се навие да скочи в леглото ти. Доверяваш се само на себе си...
До къде стигнахме?! Къде изчезна човечността ни?! Защо забравихме кои сме и се превърнахме в собствените си копия?!
Когато някой бъде различен бива бавно, но сигурно смачкван от обществото и дори да се бори се превръща в едно от тези пагубни копия на материалното.
Естествено за всички на първо място е оцеляването. Но на какво?! Материалното естествено! Борим се за да се заблуждаваме, че докато дишаме съществуваме. Но така ли е?! Едва ли...
Нашата същност изчезва, губи се, а ние дори не осъзнаваме факта, че вече сме мъртви, водейки еднообразен живот... И отново всичко се превръща в едно огромно копие...
Ако живота е една пътека, където началото и края се застъпват, а от страни на нея има пропаст, то тогава ние копията вървим по тази пътека и се въртим в кръг... Дали се връщаме назад или продължаваме напред няма значение. Дали попадаме на плаващи пясъци - потъваме или се измукваме няма значение, защото всичко е просто една суета на човечеството. В крайна сметка всеки залита и пада в пропастта.
Въпроса е само един- "Заслужава ли си?". Заслужава ли си да си различен, да се бориш за да бъдеш себе си, да бъдеш смазан в борбата си, просто защото е нечестна - един Човек срещу цялото ни безлично общество от копия и на края да се превърнеш в един от тях или да паднеш в пропастта...
Заслужава ли си?!

nerazbranoZLO
05-11-2010, 19:00
Естествено.
Винаги можеш да срещнеш хора, различни от клишето.
Винаги, стига да знаеш къде...

Lucyy
05-11-2010, 19:01
Заслужава си да се бориш, разбира се. Но това е трудно и трябва да го правиш цял живот. За това повечето хора си казват просто "Няма смисъл" или "По-лесно е иначе."

А, самата тема като че ли не е в точният раздел.

SemperFidelis
05-11-2010, 19:03
Книга ли ще пишеш, или сценарий?

SuNsEt
05-11-2010, 19:03
Материалното винаги е било и ще бъде част от нас.Колкото повече време минава,толкова по-материални стават хората.Просто това е така,защото всичко става все по-скъпо и ти трябват повече пари за да живееш нормално.Това не трябва да изненадва никой.Ще става все по-лошо.Тези въпроси,които ти задаваш може би всъщност не те интересуват толкова.В смисъл...сигурно си била толкова разочарована от някой и за това накрая си решила да напишеш една тема,но надали наистина те интересува мнението на другите.Ти просто искаш да изкажеш мнение и да покажеш,че си безсилна срещу цивилизацията.Никога няма да може да бъде както преди,нито да стане по-добре.Просто всеки трябва да продължи да живее по възможно най-добрия начин и да не пречи на останалите.Колкото до свободата ни-човек никога не е напълно свободен,нито напълно независим.

JustAnotherGirl
05-11-2010, 19:04
Книга ли ще пишеш, или сценарий?

Ем книга преди време бях писала сега е ред на другото :D

JustAnotherGirl
05-11-2010, 19:07
Материалното винаги е било и ще бъде част от нас.Колкото повече време минава,толкова по-материални стават хората.Просто това е така,защото всичко става все по-скъпо и ти трябват повече пари за да живееш нормално.Това не трябва да изненадва никой.Ще става все по-лошо.Тези въпроси,които ти задаваш може би всъщност не те интересуват толкова.В смисъл...сигурно си била толкова разочарована от някой и за това накрая си решила да напишеш една тема,но надали наистина те интересува мнението на другите.Ти просто искаш да изкажеш мнение и да покажеш,че си безсилна срещу цивилизацията.Никога няма да може да бъде както преди,нито да стане по-добре.Просто всеки трябва да продължи да живее по възможно най-добрия начин и да не пречи на останалите.Колкото до свободата ни-човек никога не е напълно свободен,нито напълно независим.

За свободата съм съгласна. а за останало ми да преди доста време бях разочарована и бях ги писала некви... ем това е едно нещата които си драсках тогава и сега реших, че чуждото мнение и полезната критика никога не са излишни :)

Converse333
05-11-2010, 19:08
Естествено.
Винаги можеш да срещнеш хора, различни от клишето.
Винаги, стига да знаеш къде...

+1

JustAnotherGirl
05-11-2010, 19:08
Материалното винаги е било и ще бъде част от нас.Колкото повече време минава,толкова по-материални стават хората.Просто това е така,защото всичко става все по-скъпо и ти трябват повече пари за да живееш нормално.Това не трябва да изненадва никой.Ще става все по-лошо.Тези въпроси,които ти задаваш може би всъщност не те интересуват толкова.В смисъл...сигурно си била толкова разочарована от някой и за това накрая си решила да напишеш една тема,но надали наистина те интересува мнението на другите.Ти просто искаш да изкажеш мнение и да покажеш,че си безсилна срещу цивилизацията.Никога няма да може да бъде както преди,нито да стане по-добре.Просто всеки трябва да продължи да живее по възможно най-добрия начин и да не пречи на останалите.Колкото до свободата ни-човек никога не е напълно свободен,нито напълно независим.

За свободата съм съгласна. А за останало- ми да преди доста време бях разочарована и бях ги писала некви... Ем това е едно нещата, които си драсках тогава и сега реших, че чуждото мнение и полезната критика никога не са излишни :)

kuklichka_bg
05-11-2010, 19:08
Колкото и да е жалко от части съм съгласна с това.Но всеки сам си решава дали си заслужава и е достатъчно силен да бъде себе си и да остоява принципите си. :)

cinderella_gugutka
05-11-2010, 19:08
Олее писна ми от пeсимистични хора и теми.Огледайте се наоколо и вижте красотата на живота-аз мога да я намеря в 1 цветенце,в луната,в усмивката на някой любим човек.Не съм най-щастливия човек на земята ,но съм се научила да се радвам и на малките неща и винаги да гледам откъм хубавата страна на нещата.Живота е такъв какъвто си го направиш!!!Има свястни приятели,има и свястни момчета,проблемът е във вас ,че сте си ги избрали такива ...

JustAnotherGirl
05-11-2010, 19:15
Олее писна ми от пeсимистични хора и теми.Огледайте се наоколо и вижте красотата на живота-аз мога да я намеря в 1 цветенце,в луната,в усмивката на някой любим човек.Не съм най-щастливия човек на земята ,но съм се научила да се радвам и на малките неща и винаги да гледам откъм хубавата страна на нещата.Живота е такъв какъвто си го направиш!!!Има свястни приятели,има и свястни момчета,проблемът е във вас ,че сте си ги избрали такива ...

Човек да ти завиди за оптимизма :-D Да и аз съм стояла и наблюдавала и съм се възхищавала на природата и това, че всеки неин елемент има своето място и колко съвършенно е създадено всичко, но нали се сещаш че само с това не се живее. И все пак заради такива, хубави, да редки, но щастливи моменти си заслужава да се бориш до край :)

cinderella_gugutka
05-11-2010, 19:42
точно това имам предвид.Животът не е лесен,но съществуват онези моменти ,в които си казваш-ето,заслужава си цялата преживяна болка,страдания,разочарова ния и какво ли още не... :)

onqtam
05-11-2010, 19:57
тва ме накара да се замисля лол

JustAnotherGirl
05-11-2010, 20:03
тва ме накара да се замисля лол
Браво, че можеш! И до какъв извод стигна? :D
В интерес на истината това ми и бече целта-някои да се замисли над думите ми... 10х :)

BlueParadise
05-11-2010, 20:21
Да,заслужава си,защото по света тези хора които се борят все още не са 1-2 или 100,много повече са,въпреки,че булшинството е както казваш ти "бледо копие.."
И разбира се,всеки сам може да избира и подбира приятелите си,и любовта си (говоря за половинката на човека) Всеки сам преценя,заслужава ли си този човек да диша от собствения му въздух или просто да го издуха и да го подмине.

vuryss
05-11-2010, 20:37
Нормалното вече не е нормално, така че ако сте нормални сте ненормални за този свят :) Either follow the others or be a hermit... Второто ми звучи по-добре :)

Как искате да има хора с ценности като вие самите толерирате точно обратното поведение? "И какво като съм на 13 не мога ли да спа с приятеля ми?"... Имате над 10 партньора за 1 година и всички са би били истинската любов :D

Успех с намирането на (не?)нормални - търсете ги между хората които отхвърляте...

TheDevilInMe
05-11-2010, 20:41
Винаги ще отстоявам позициите си без значение дали това се харесва на останалите или не, важни са само хората, за които ми пука, никога не ми е било фикс идея да ме харесват всички. Да, животът наистина не е никак лесен, има страшно много трудности, но все пак съществуват и малките удоволствия в живота, има мигове, които наистина спират дъха ти, прекрасните спомени, самия факт поне веднъж да си се почувствал обичан е всичко, което е от значение и болката и страданието сякаш не са били напразно.

Crux
05-11-2010, 20:55
Странно. От доста време си мисля за абсолютно същите неща, каквито и автора на темата. Опитвам се да разбера света, да открия смисъла на човечеството, каквото е то в момента. Но не успявам... Хората буквално са като попаднали в един непрестатен, кошмарен цикъл, който изсмуква жизнеността на това, което трябва да бъдем. Всичко е само пари и власт. До това се свеждат целите на хората в живота. Едни ги постигат, а останалите продължават да се лутат безцелно в проклетото ни общество на лъжи и измами. Не че първите са постигнали много, като се замислиш: просто повече контрол над масата от "зомбита", който само привидно изглежда като удоволетворяващо постижение. Всъщност не означава нищо... поне за мен.
Хората трябва да се замислят, какво правят и какво оставят след себе си на Земята. В момента това е едно голямо НИЩО! Дори да живеят охолно те са духовно деградирали същества, несъзнаващи красотата на искреността и добрите чувства.
Аз все още търся начин, който да ми предостави хубав живот без стремежа към забогатяване. Не ламтя за пари,... нека бизнесмените си ги взимат милионите и в стремежа си да забравят красотата на съществуването. Аз само искам спокоен и пълноценен живот, който за съжаление е невъзможен без нашето велико изобретение, превърнало се в зъл господар: паричките :)

ПП: Огледайте се около себе си и вижте хората в светлината, в която се надявам, че съм успял да ви ги представя. Смешни са, нали?