PDA

View Full Version : Диета Японско чудо?



angels_are_crying
05-11-2010, 19:16
Здравейте,
искам да споделя с Вас, че от 5 дни съм на тази диета - Японско чудо. Видях я в интернет и тъй като искам да сваля за кратко време повече килограми я харесах.

Както казах днес ми е пети ден, и трябваше да ям риба, а аз си взех студена пушена скумрия. В нея имаше много сол... за което не предполагах. И сега се чудя, развалила ли съм диетата, съсипала ли съм всичко? Моля ако някой я е правил нека сподели нещо.

Днес се премерих и съм свалила само 3кг. А пише 4е се сваля по 1кг. на ден?.....

* Първи ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 2 твърдо сварени яйца
Вечеря – парче месо, салата с лимон
* Втори ден
Закуска – чаша горчиво кафе, сухар
Обяд – 2 твърдо сварени яйца
Вечеря – парче шунка, салата, една чаша кисело мляко
* Трети ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – зеленчуци, плод
Вечеря – 2 твърдо сварени яйца, шунка, салата
* Четвърти ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 2 твърдо сварени яйца, сок от морков
Вечеря – месо, салата с лимон
* Пети ден
Закуска – настърган морков с лимон
Обяд – риба, печена с домати
Вечеря – се пропуска
* Шести ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 200г пилешко месо и салата
Вечеря – 2 твърдо сварени яйца и настърган морков
* Седми ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – парче месо, плод
Вечеря – може всичко

По време на диетата не се консумира никакъв алкохол, сол и захар.
Месото се приготвя по желание – печено, пържено или варено.
Плодовете и зеленчуците не се ограничават.

titinkaa
05-11-2010, 19:32
Аз знам,че тая диета не е добра за организма.

billytalent
05-11-2010, 19:34
Пробвала съм я,лично за мен е голямо мъчение,а и хора,които са я спазвали стриктно са ми казвали,че след това се връща всичко свалено

angels_are_crying
05-11-2010, 19:37
ох... но защо тогава пише, че теглото се запазва 3 години... Знаете ли как се уморих да търся начин да отслабна, и цял живот да се ограничавам от различни храни, а никога да не достигам нужните килограми. Иска ми се някой да доиде и да ми каже: Ще ядеш това и това... " но да е вкусно и 100процента полезно. Моля ви дайте ми някакви съвети. искам да се храня здравословно и да поддържам едни килограми, които са под 60кг., а като се поотпусна и ги минавам... :lol:

billytalent
05-11-2010, 19:39
Защо не пробваш 90-дневната,от личен опит казвам,че резултатите са много добри,а и не се ограничаваш от почти нищо,на принципа на разделното хранене е

angels_are_crying
05-11-2010, 19:42
какво представлява?


А какво ще кажете за Японската диета със супа от зеле ??? Току-що четох някой форуми и има доволни жени ???

billytalent
05-11-2010, 19:45
какво представлява?

http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8% D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA% D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D 1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0% B5

Valento
05-11-2010, 19:51
* Първи ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 2 твърдо сварени яйца
Вечеря – парче месо, салата с лимон


и след 1 2 месеца си в болница с натравяне...тази диета е за "жълтурковците" не е за нас,нашия "БАЛКАНСКИ" организъм е научен на глезотийки.... :grin:

titinkaa
05-11-2010, 19:53
Аз спазвам 90-дневната и съм доволна :)

angels_are_crying
05-11-2010, 19:57
Защо не пробваш 90-дневната,от личен опит казвам,че резултатите са много добри,а и не се ограничаваш от почти нищо,на принципа на разделното хранене е



Това е много хубава диета, но ми е странно как редуването на сладкиши със плодове и др. ще оправи нещата... аз от 4 месеца вече не хапвам сладко и тесто, и резултатът т 6кг.
А ако започна да ям сладкиши, отивам на вятъра
:?

titinkaa
05-11-2010, 20:00
Във въглехидратния не е казано,че задължително трябва да нагъваш торти и тем подобни.Може да ядеш макарони със захар или спагети със сос(ама не пакетиран) домашно приготвен,също пица ама без месо,кашкавла и сирене(зеленчукова).А една лентичка черен шоколад е задължителна,за да контролира през останалите дни кръвната захар.

Valento
05-11-2010, 20:01
Защо не пробваш 90-дневната,от личен опит казвам,че резултатите са много добри,а и не се ограничаваш от почти нищо,на принципа на разделното хранене е



Това е много хубава диета, но ми е странно как редуването на сладкиши със плодове и др. ще оправи нещата... аз от 4 месеца вече не хапвам сладко и тесто, и резултатът т 6кг.
А ако започна да ям сладкиши, отивам на вятъра
:?

А за фитнес помисли ли....?

angels_are_crying
05-11-2010, 20:07
фитнес... ами за фитнес още нямам воля... а пък и сега ми предстои завършване, кандидатстване, евентуално сменяне на града и работа. Правя упражнения в къщи, понякога тичам с брат ми 1,2 километра.

Valento
05-11-2010, 20:09
фитнес... ами за фитнес още нямам воля... а пък и сега ми предстои завършване, кандидатстване, евентуално сменяне на града и работа. Правя упражнения в къщи, понякога тичам с брат ми 1,2 километра.


Тичане !! АМИН !

EcstazyBaby
05-12-2010, 05:15
фитнес... ами за фитнес още нямам воля... а пък и сега ми предстои завършване, кандидатстване, евентуално сменяне на града и работа. Правя упражнения в къщи, понякога тичам с брат ми 1,2 километра.

Аз мисля, че без фитнес или поне още спорт няма да отслабнеш много на каквито и диети да се подлагаш. Първо, ако спортуваш ще отслабнеш много по-бързо и второ, няма да ти се отпусне тялото. Говоря ти от личен опит. И аз нямам време да спортувам, но се свиква и вече не мога без всеки ден да съм тренирала на фитнес уреда ми по 70 мин. :D

Loshotia
05-12-2010, 06:04
фитнес... ами за фитнес още нямам воля... а пък и сега ми предстои завършване, кандидатстване, евентуално сменяне на града и работа. Правя упражнения в къщи, понякога тичам с брат ми 1,2 километра.


Тичане !! АМИН !

Какво имаш предвид?

angels_are_crying
05-12-2010, 08:10
да, с фитнес уред сигурно е мн яко :)
Аз искам да сваля 5 кг. и да ги задържа, а честно да си призная обожавам да ям... трудно се намира храна която да не обичам....
Бихте ли ми препоръчали нещо полезно и вкусно... Например като задушен ориз със зеленчуци? НАли спада към тази категория?

EcstazyBaby
05-12-2010, 09:08
да, с фитнес уред сигурно е мн яко :)
Аз искам да сваля 5 кг. и да ги задържа, а честно да си призная обожавам да ям... трудно се намира храна която да не обичам....
Бихте ли ми препоръчали нещо полезно и вкусно... Например като задушен ориз със зеленчуци? НАли спада към тази категория?

Ами хем диетично, хем вкусно...трудна работа :D Аз също обожавам да ям, но се въздържам. Ям сладко 1 в месеца на последния ден(30 или 31) А през другата част на закуска половин Активия(или Активия Закуска), на обяд салата с месо(пилешко) или пиле по китайски( пак пилешко месо на малки хапки със ориз със зеленчуци. Вкусно е, но е по-калорично.) А за вечеря плод. Сигурно ще ме помислите за луда, но за да подържам фигура ям само това... 8-)

YouMakeMeSmile
05-12-2010, 10:44
Японска глупост, ако питаш мен.

titinkaa
05-12-2010, 11:39
да, с фитнес уред сигурно е мн яко :)
Аз искам да сваля 5 кг. и да ги задържа, а честно да си призная обожавам да ям... трудно се намира храна която да не обичам....
Бихте ли ми препоръчали нещо полезно и вкусно... Например като задушен ориз със зеленчуци? НАли спада към тази категория?

нали прочете 90-дневната диета,там е всичко вкусно и отслабваш,точно за теб е щом обичам да хапваш всичко.

YourFavoriteDrug
05-12-2010, 15:43
Японска глупост, ако питаш мен.

+
убедих се че от диети голяма полза няма..
спорт,спорт,спорт и някакъв подходящ режим..

Magic_Girl
05-17-2010, 06:54
Здравейте,
искам да споделя с Вас, че от 5 дни съм на тази диета - Японско чудо. Видях я в интернет и тъй като искам да сваля за кратко време повече килограми я харесах.

Както казах днес ми е пети ден, и трябваше да ям риба, а аз си взех студена пушена скумрия. В нея имаше много сол... за което не предполагах. И сега се чудя, развалила ли съм диетата, съсипала ли съм всичко? Моля ако някой я е правил нека сподели нещо.

Днес се премерих и съм свалила само 3кг. А пише 4е се сваля по 1кг. на ден?.....

* Първи ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 2 твърдо сварени яйца
Вечеря – парче месо, салата с лимон
* Втори ден
Закуска – чаша горчиво кафе, сухар
Обяд – 2 твърдо сварени яйца
Вечеря – парче шунка, салата, една чаша кисело мляко
* Трети ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – зеленчуци, плод
Вечеря – 2 твърдо сварени яйца, шунка, салата
* Четвърти ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 2 твърдо сварени яйца, сок от морков
Вечеря – месо, салата с лимон
* Пети ден
Закуска – настърган морков с лимон
Обяд – риба, печена с домати
Вечеря – се пропуска
* Шести ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – 200г пилешко месо и салата
Вечеря – 2 твърдо сварени яйца и настърган морков
* Седми ден
Закуска – чаша горчиво кафе
Обяд – парче месо, плод
Вечеря – може всичко

По време на диетата не се консумира никакъв алкохол, сол и захар.
Месото се приготвя по желание – печено, пържено или варено.
Плодовете и зеленчуците не се ограничават.
Ти почти не ядеш, нормално е да отслабваш бързо. Ако си на лечебен глад ефекта е същия,но пак не се яде почти нищо-2 ябълки на ден!

Kris4oy
05-17-2010, 07:18
в момента съм на тая диета и преди съм била, предния път 7 кг за 1 седмица, а втората седмица свалих 3-4... сега е горе-долу същата работа.. и на тия, които си мислят, че килограмите се връщат, тва въобще не е вярно, аз или моите приятелки що не ги качиха вече 2ра година, аз си я правя и за пречистване малко, че много рожденни дни се събраха :-D

Sweet_Play_F
05-17-2010, 08:20
И аз съм я спазвала лятото и засега не съм си върнала килограмите.

bonbonche005
05-17-2010, 19:46
ох.. много лоши спомени имам от това Чудо ;д .. на шестия ден за малко да припадна.. и то два пъти ;х :(

kasssidy
05-17-2010, 19:53
Бързо сваляне , голям риск да се получат стрии и още по-голям да се върнат килограмите. Не за друго , но за човек , който обича да яде , този режим ще му помогне да свали - да-става , но след това ако започне да си яде нормално ще ги върне всичките , че даже и с плюс.

Ако ти е за бързите минуси , карай два дни на вода и ей ти ги минусите :D Също толкова вредно, също толкова неефикасно.

zarety
05-18-2010, 09:35
аз от 3 години съм вегетариянка но отскоро стана веган което ще рече никакви животнски продукти и съм много доволна хем знам че не се тормозят животни за моето хранене хем от 1 седмица съм свалила 4 кг като си ям и калорични нещица и имам супер много енергия :)

HexGirl
05-18-2010, 09:59
аз от 3 години съм вегетариянка но отскоро стана веган което ще рече никакви животнски продукти и съм много доволна хем знам че не се тормозят животни за моето хранене хем от 1 седмица съм свалила 4 кг като си ям и калорични нещица и имам супер много енергия :)
и аз съм вегетариянка от толкова горе доло и свалих сума си килограми
веган не мога да стана защото без сирене живота ми ще е безсмислен 8-)

kasssidy
05-18-2010, 11:01
аз от 3 години съм вегетариянка но отскоро стана веган което ще рече никакви животнски продукти и съм много доволна хем знам че не се тормозят животни за моето хранене хем от 1 седмица съм свалила 4 кг като си ям и калорични нещица и имам супер много енергия :)

Веганството е доста вредно в подрастващите години. Или не точно вредно, колкото трудно за следване :за получаването на нужните съставки за организма ти и прочие. 4 кг за една седмица си е доста нездравословно ми се струва :-o още повече , че изглежда си ги качила ядейки боклуци и махайки от менюто нуждите на организма си.

Иначе браво , че си вегетарианка. Хубаво е да мислиш и за животните :) Аз не съм де, ама по принцип рядко ям месо :D

HexGirl и аз не мога без сирене. Имам чувството , че го обичам повече и от хмм ... не знам ... всичко друго за ядене!? 8-)

HexGirl
05-18-2010, 12:45
сиренето е единствената храна без която НЕ мога !
За мен то е дз като водата ....
Страшно претенциозна съм към него и боклучаво сирене не ям както не ям и фалшиво сирене като Дунавия хаха

Но иначе май само това ми пречи да бъда веган и без това ям основно само зеленчуци яйца почти не ям защото ме мърци да си правя 8-)

kasssidy
05-18-2010, 12:57
сиренето е единствената храна без която НЕ мога !
За мен то е дз като водата ....
Страшно претенциозна съм към него и боклучаво сирене не ям както не ям и фалшиво сирене като Дунавия хаха

Но иначе май само това ми пречи да бъда веган и без това ям основно само зеленчуци яйца почти не ям защото ме мърци да си правя 8-)

Маджаров е вкусно :D

Иначе за яйцата и прочие , ядеш ги рядко , но все пак ги ядеш нали ? Те са нужни на организма. А предполагам и мляко хапваш ?

Аз това имах предвид. Абсолютното лишаваше от млечни продукти води до много трудно набавяне на нужни вещества за организма.

HexGirl
05-18-2010, 13:04
ям като се сетя
интересното е че преди много време се опитах да пазя тази японската диета за която е темата
Не ми се стори трудна както казват всички но ми се отщяха яица за месеци хах

Ям яйца да винаги когато си направя липов чай ми се дояжда варено яйци с плочка сирене и шарена сол 8-)

kasssidy
05-18-2010, 13:14
ям като се сетя
интересното е че преди много време се опитах да пазя тази японската диета за която е темата
Не ми се стори трудна както казват всички но ми се отщяха яица за месеци хах

Ям яйца да винаги когато си направя липов чай ми се дояжда варено яйци с плочка сирене и шарена сол 8-)

Това и аз го обичам.

Диетата е гадна поради няколко причини , иначе не е толкова тежка:
- 1во от тези яйца човек може да получи алергия. Толкова много не е полезно.
- 2ро - те самите писват и както не могат да се овкусяват ...
- 3то - почти никъде няма закуска , а тя е най-важното хранене за деня
- 4то - менюто е изключително скучно и на вторият ден ти омръзва да ядеш яйца и шунка :D
- 5то НЯМА СИРЕНЕ 8-)

Loshotia
05-18-2010, 14:59
аз от 3 години съм вегетариянка но отскоро стана веган което ще рече никакви животнски продукти и съм много доволна хем знам че не се тормозят животни за моето хранене хем от 1 седмица съм свалила 4 кг като си ям и калорични нещица и имам супер много енергия :)

Свалянето е само в началото, после ще видиш какво ще се получи. Аз слаб веган не познавам, а веганите, които познавам не са 1 или 2

zarety
05-18-2010, 16:45
еми незнам може и да си прав/а ще видим след време :)

Danncheto
11-11-2012, 17:32
През лятото отслабнах само за един месец със 15кг..от 58 станах 43 задържах си за 3 месеца, после всички се плашеха колко съм слаба и не след дълго напълнях за отрицателно време и станах 54 кг..:( чъвствам се ужасно..и се опитвам да отслабна поне малко, за да се чувствам добре. Моля ви споделете мнение за диетата ..:)