PDA

View Full Version : Има ли повод за притеснение?



Jessie
05-11-2010, 19:35
Рядко, изключително рядко, пускам теми в този раздел (или който и да е), но сега ми се наложи.

И, НЕ, Не съм бременна. :D И нямам опасения, че съм. :D Въпросът е друг, свързан с моето момче. Забелязахме, че по главичката на пениса му има някакви червени точици (не пъпчици, защото не са релефни) и на двама ни е притеснено от какво може да са ... Казва, че нито го боли, нито усеща каквото и да е заради тях. Правили сме опити без презерватив, но .. не повече от 4-5 пъти за .. почти пет месеца. Възможно ли е да е от това? (Не съм заразна, нямам никакви болести, но все пак питам.) Възможно ли е и при орална любов да се получи нещо такова? :( Според него е от презервативите (от латекса). Допреди месец някъде ползвахме Sportex, а след това обърнахме на Durex. Не знам това до колко има значение, а въпросните червени точици лично аз ги забелязах днес, а той - преди окол седмица-две, когато е била само една точица, но не ми е казал, за да не ме притеснява излишно. :( И все пак реших да попитам ... :( Въпросът конкретно ми е какви може да са тези червени точици и от какво може да са причинени, защото лично аз започнах сериозно да се притеснявам. :(


Моля без тъпи коментарти (хах, това изречение го пише в 98 на 100 от темите). Да пишат хора с опит и такива, които имат доброто намерение да помогнат. :( Благодаря предварително.

Callisto
05-11-2010, 19:39
Ето една тема, която може да ти помогне! :) http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=133013

Jessie
05-11-2010, 19:43
Благодарско. :P Не съм видяла темата, все пак е от 2007 и не съм ровила из толкова стари. 8-)

VocalMania
05-11-2010, 20:10
на пича го възбуждаш много и му се пъни с кръв тва е

Jessie
05-11-2010, 20:24
на пича го възбуждаш много и му се пъни с кръв тва е :-D :oops: :oops: :oops:

ozzy
05-11-2010, 20:46
на пича го възбуждаш много и му се пъни с кръв тва е :-D :oops: :oops: :oops:

2 минути за реклама :D :D

Jessie
05-11-2010, 20:48
на пича го възбуждаш много и му се пъни с кръв тва е :-D :oops: :oops: :oops:

2 минути за реклама :D :D


Времето изтече ... :D

Jessie
06-17-2010, 13:28
Отново има проблем по този въпрос. :(

Въпросните точици вече са релефни, сякаш са миниатюрни пъпчици и са бели на цвят. :( И това продължава вече почти месец. Вярно, абсолютно нищо не усеща приятелят ми - нито болка, нито сърбеж, нито каквото и да е друго, просто притеснението какво може да е това. В линка, който Callisto беше дала по-горе пишеше, че може да са гъбички, но също така пишеше, че минават бързо (2-3 дни), а това все още си стои. :( :-# И аз започвам сериозно да се притеснявам. Приятелят ми си има отлична хигиена и т.н., но тъй като сме го правили на няколко пъти без презерватив сериозно се опасявам да не е от това. :(

Някакви предположения какви може да са тези релефни точици и как да се премахнат... ? :(


П.П. Когато пенисът му е в спокойно състояние, точиците сякаш са по-големи, отколкото когато е в ерекция. :( Да отбележа, ако има някакво значение.

DaemonBoy
06-17-2010, 13:32
Отново има проблем по този въпрос. :(

Въпросните точици вече са релефни, сякаш са миниатюрни пъпчици и са бели на цвят. :( И това продължава вече почти месец. Вярно, абсолютно нищо не усеща приятелят ми - нито болка, нито сърбеж, нито каквото и да е друго, просто притеснението какво може да е това. В линка, който Callisto беше дала по-горе пишеше, че може да са гъбички, но също така пишеше, че минават бързо (2-3 дни), а това все още си стои. :( :-# И аз започвам сериозно да се притеснявам. Приятелят ми си има отлична хигиена и т.н., но тъй като сме го правили на няколко пъти без презерватив сериозно се опасявам да не е от това. :(

Някакви предположения какви може да са тези релефни точици и как да се премахнат... ? :(


П.П. Когато пенисът му е в спокойно състояние, точиците сякаш са по-големи, отколкото когато е в ерекция. :( Да отбележа, ако има някакво значение.
Джеси хващай го под ръка и го води на уролог!

Jessie
06-17-2010, 13:39
И аз това му викам, ама го е било срам. :x Снощи ми предложи да кажел на майка си, но .. е прекалено рисковано. Жената е най-точния човек, който познавам, но може да се случи да се изтърве без да иска пред баща му (недай си Боже и пред брат му :-x :-x :-x ) и тогава работата става зле .. брат му учи в мойто даскало, а баща му е супер строг.

И все пак така ще стане в крайна сметка, уролог. Просто исках да знам какви са тия точици и от правенето без презеватив ли са. :)

DaemonBoy
06-17-2010, 13:41
Moже да са от много неща... Няма да те лъжа и да те заблуждавам. Отидете и двамата при доктора, обяснете му и това е. Най-доброто решение. :) Надявам се да съм помогнал

hahavteen
06-17-2010, 15:37
Нищо срамно няма в това да отидеш на лекар след като имаш проблем! Нека първо отиде при личната си лекарка и тя ще му каже какво да прави. Ти ходиш ли редовно на гинеколог?

Jessie
06-17-2010, 23:54
Честно казано никога досега не съм ходила. :(

frozendeath
06-18-2010, 00:01
Честно казано никога досега не съм ходила. :(


Ми как знаеш тогава, че не си заразена с нещо? Те някои безсимптомно си стоят.......

mimsssssss
06-18-2010, 01:12
Честно казано никога досега не съм ходила. :(


Ми как знаеш тогава, че не си заразена с нещо? Те някои безсимптомно си стоят.......
и аз това щях да попитам :)

Та сега да не се чудите от какво може да е отивайте на доктро, той на уролог, ти на гинеколог. И това се ходи 2 пъти годишно, прегледа няма да е повече от 30лв :) и не боли, и успех да не е нещо сериозно.

Иначе искам да попитам нещо, тези "пъпчици" по цялата глава ли са или опасват само отстрани око главата?

stupid0boy
06-18-2010, 08:49
Аз имам същите пъпчици, но са само около "цепката" на пениса ми.... От какво може да сааа? :x :x

Grudi_SeXa
06-18-2010, 09:17
Ей много сте зле мамка му... в България лекари и болници бол, а вие си задавате медицинските въпроси в някъв форум, вместо да отидете при специалист. Не знам някой от пишещите тук да е дипломиран гинеколог, уролог и т.н. Но няма проблеми, питайте си тук, ще получите по-компетентен отговор, отколкото в болницата. :D

и последно - лекарите не ядат хора, не бягайте от тях като дявол от тамян. 8)

Jessie
06-18-2010, 11:27
Честно казано никога досега не съм ходила. :(


Ми как знаеш тогава, че не си заразена с нещо? Те някои безсимптомно си стоят.......
и аз това щях да попитам :)

Та сега да не се чудите от какво може да е отивайте на доктро, той на уролог, ти на гинеколог. И това се ходи 2 пъти годишно, прегледа няма да е повече от 30лв :) и не боли, и успех да не е нещо сериозно.

Иначе искам да попитам нещо, тези "пъпчици" по цялата глава ли са или опасват само отстрани око главата?

А, не. Не са по цялата главичка. Само от едната страна и са малко, 4-5, не повече.

DeViLMaN
06-18-2010, 13:39
щом не го болят май са некфи мастни натрупвания ... попринцип не са вредни или заразни но не са красиви :D и би трябвало да изчезнат от самосебе си ... нямам такъв проблем просто бях чел в някаква тема за подобен проблем ... ама върви на уролог най добре :)

Jessie
06-18-2010, 23:09
щом не го болят май са некфи мастни натрупвания ... попринцип не са вредни или заразни но не са красиви :D и би трябвало да изчезнат от самосебе си ... нямам такъв проблем просто бях чел в някаква тема за подобен проблем ... ама върви на уролог най добре :)

С това, дето го казваш - сякаш камък ми пада от сърцето. :) Честно да ти кажа - и аз си мислех, че може да е нещо подобно, защото това беличкото е същото като при пъпките при тийновете, а те не са некви гадни гнойни циреи, а просто мастни образувания.

Оф, да си отдъхна и да отиваме на уролог. :D Отново благодаря за съвестните коментари, и че не е осрана темичката. :)

Undying
06-19-2010, 07:50
И сега като си се поуспокоила от едно мнение да не забравите да идете на лекар? Тук не сме лекари, и нашето са само предположения. Както казаха не боли при тея прегледи, а срама ще ти мине на втората минута, повечето специалисти знаят как да предразположат пациента.
И между другото както казаха много болести си седят без видими симптоми, така че най-добре и ти отиди на гинеколог. За всеки случай.

Jessie
06-19-2010, 16:20
От мненията съм съм се успокоила, но не достатъчно, щот само с едното успокоение нещата няма да минат. :) И да, ще отидем на лекарите при първа възможност (до края на идната седмица), щото в момента само паричките са проблем. :( Но все пак ще се отиде.

Благодаря отново на всички. :) :-)

babatigosho
06-19-2010, 16:25
сори сега че ще вдигна мътилката ама ... правиш секс а още не си ходила на гинеколог? елементарна култура се иска бе хора, недейте като в третия свят ... тееей начи ...

Jessie
06-19-2010, 17:49
сори сега че ще вдигна мътилката ама ... правиш секс а още не си ходила на гинеколог? елементарна култура се иска бе хора, недейте като в третия свят ... тееей начи ...

Знам, знам ... Ще се промени. И поне за разлика от повечето такива хора - не пускам теми "Бременна ли съм ?". Правя го и без презерватив, но имам достатъчно елементарна култура, както и доверие на приятеля си, а и знам рисковете, така че ... :)

hahavteen
06-19-2010, 18:17
На гинеколог се ходи задължително един път в годината и се прави ПАП тест! Правиш секс без презерватив но твърдиш че си здрава?! А от къде си толкова сигурна? Моля те наистина отиди на лекар другата седмица защото секса не е шега работа. След като почнеш да водиш полов живот почваш да ходиш и на лекар.


ПАП тест би трябвало да се прави поне веднъж на 3 години (за препоръчване е веднъж годишно), започвайки от 1 до 3 години след първия сексуален контакт, но не по-късно от 21 годишна възраст.
http://www.ivf.no-meat.org/gyn_health/pap_faq/

За здравето ви става въпрос бе хора!

t0d1t0
06-19-2010, 22:03
може да е баланит (гъбичка) най-обикновено възпаление,но за всеки случай може да отиде на кожен,стига да няма други оплаквания.

Jessie
06-20-2010, 08:45
може да е баланит (гъбичка) най-обикновено възпаление,но за всеки случай може да отиде на кожен,стига да няма други оплаквания.

Не, няма. Нито болка, нито парене, нито сърбежи .. :-o Не се сещам какво друго по принцип би могло да има, но ... не, няма оплаквания. Просто, както каза някой по-горе, не е приятно да се гледа.


Слънчице, да, разбира се, разбирам си грешката и при първа възможност отивам. Все още нямам 21 години. :-D