PDA

View Full Version : Как го превъзмогвате



ecstazy
05-11-2010, 20:32
Как преживявате това, че близък/а ваш/а приятел/ка ви предаде? Или се скарате жестоко и изведнъж станете непознати? Всеки знае фразите от типа "животът продължава" "стегни се, това не е краят на света", "ще срещнеш други хора" .. Но лесно ли ви е да забравите за този човек, с когото сте си прекарвали супер и със кеф сте го наричали приятел :-o

п.с. все ми е тая дали ще кажете ОФ КВА Е ТАЯ ШИ*АНА ТЕМА, но наистина ми е интересно .. защото аз съм в такъв 'период"

L0ST
05-11-2010, 20:45
Еми кофти ми е, но знаеш ли, наистина репликата "По дяволите, живота продължава, на всекиго се случва" ми помага на мен, поне от части.

Всеки от нас е имал такива периоди и ще продължаваме да имаме. Но наистина живота продължава и колкото повече мислим как са ни предали, толкова по-кофти и става.

Попринцип аз имам достатъчно приятели и пре достатъчно познати, които ме подкрепят. Истинските ми приятели не са ме предавали, предполагам защото и аз съм винаги лоялен и честен към тях.

nIkEnCeTy_bE
05-12-2010, 08:59
Разбирам, че не си е заслужавало. Просто казвам на човека, че повече не мога да му имам доверие. Скоро си развалих дори 10 годишното приятелство с едно момиче, но тя си е виновна. Тръгна по лош път, държи се различно - щом е така всеки по своя път и това е. И за първи път няма да почна да рева, затова че съмя загубила. Вярно е, доста хора още ще срешна занапред, ще се сприятелявам, ще се разделям, ще има караници, но има и такъв период.

SmilezZz
05-12-2010, 14:53
Всеки от нас е имал такива периоди и ще продължаваме да имаме. Но наистина живота продължава и колкото повече мислим как са ни предали, толкова по-кофти и става.Точно !!!
Не си заслужава да й обръщам внимание..Просто изведнъж ставаме непознати и това е..

deni15
05-12-2010, 15:54
Да имам такив случай.С едно момче,бяхме приятели,макар че съм имала сексуална връзка с него(не беше причина да се скараме).Познавахме се от години а от 6 месеца всеки ден се разминаваме по улиците като непознати и се гледаме с омраза в очите.Аз бях виновна до някаква степен,но не бих казала че съжалявам.И да ме потърси отново не бих му обърнала внимание макар че беше един от най-близките ми приятели и един от хората на които споделях най-много :?

diksi
05-12-2010, 16:00
И да се случи, после виждаш, че всичко се случва с определена цел. Намираш нови приятели, но ги подбираш по-внимателно и така..

danibebi
05-12-2010, 19:27
Кофти е.Немога да ти кажа да не обръщаш внимание,защото е много гадно,особенно като ти е близка приятелка. :( Известно време ще ти е гадно,но с времето ще го превъзмогнеш.Просто се опитай да нямаш нищо общо с нея вече.Излизай с други хора,забавлявай се и ще ти мине. :) :-)

Unendlich
05-12-2010, 19:32
Не съжелявам за хората от миналото си, има причина те да не са в моето бъдеще. ;-)

ecstazy
05-12-2010, 19:41
Кофти е.Немога да ти кажа да не обръщаш внимание,защото е много гадно,особенно като ти е близка приятелка. :( Известно време ще ти е гадно,но с времето ще го превъзмогнеш.Просто се опитай да нямаш нищо общо с нея вече.Излизай с други хора,забавлявай се и ще ти мине. :) :-) Ми.. в един клас съм и не мога да нямам нищо общо с нея. Но защо на всички ви е толкова "лесно" или поне намирате някакви сили да го "преживеете". Аз се чуствам ужасно .. толкова безнадеждно ми се струва всичко -.- излизам, забавлявам се, но в момента в който я видя и край :@ .Просто като си помисля какво съм имала, колко неблагодарна съм се оказала, и съм оценила всичко, но е твърде късно. Забавните мигове .. Баси.. Ами ако много държите на човека и искате пак да сте "приятели" :(

п.с. има 2 цитата които са много силни за мен.

1. Научи се да казваш какво от това, за неща, които до сълзи болят.Научи се да не съжаляваш, да не страдаш, да не обичаш.Научи се да казваш не когато ти се иска да кажеш да.Научи се да понасяш измяната на приятелството, на любовта, на мечтите.Научи очите ти да се усмихват, когато се пълнят със сълзи. Мисли и премисляй, ст...ани машина и когато паднеш да не те боли! ♥

2. Така,че когато те връхлети раздяла с приятел вдигни глава и продължи-някой някъде там има нужда да му подадеш ръка. Сигурно ще си кажеш "Да бе да - защо пък аз. Яяя..." Ще ти кажа зашо - за да не си поредния темерут, който си кисне вкъщи и слуша сдухващи песнички, понеже някой,без когото си мисли, че не може да живее, го е изоставил. Е, драги читателю, осъзнай, че всичко идва, за да си отиде и нищо не е вечно. Затова направи нещо със себе си и с живота си - бъди по-добър, бъди различен!

uBuTo
05-13-2010, 10:41
Щом те е предал, значи не ти е бил толкова добър приятел, за колкото си го смятал/а! :) ..Кофти е, знам, но се свиква! Аз бях в подобно положение.. 3 години се събирах с едни хора и накрая момчето което имах като брат ми заби юмрук в носа.. Знам какво ти е.. :)