PDA

View Full Version : Какво да правя сега ?



natity91
05-12-2010, 11:05
Здравейте. Моя проблем е следния ( не знам дали е за този раздел ) : ходя на солариум от известно време. Почернях доста добре, но както знаете краката почерняват последни и моите са още светли, но не чернеят равномерно. Имам по краката нещо като бели петънца. Те просто са малко по-светли. Като бемки седят, но не са. Други години пак съм имала, но толкова ясно виждащи се. В горната част на краката не са толкова видни, но долу се виждат. Дали след като краката достигнат цвета на останала кожа ще се подобри или .. ? Досега не бях ползвала от козметиката и влизах в солариума просто на чиста кожа. Днес си взех кремче за бързо почерняване... Някакви съвети или препоръки ? Какво да правя ? Дали ще са по-малко видими след време както всяко лято досега или трябва да направя нещо ? Да си купя нещо ? Надявам се да ми помогнете без злобни коментари. Важно ми е. Мерси :-)

natity91
05-12-2010, 11:33
Помогнете тези , които ходите на солариум... все сте ползвали нещо и знаете... :-o

natity91
05-12-2010, 15:31
103 човека са го видяли и никой не е ходил на солариум и не е ползвал козметики ли ??? Ай стига бе... :? Мерси все пак за огромната помощ

POLLINA
05-12-2010, 16:08
еми кво да направиш не знам.. попрницип е хубаво цялото тяло да си мажеш с крема , но ако пък искаш да се изравни тена мажи си само краката :-o
не знам дали ша стане ама пробвай

Valento
05-12-2010, 16:14
еми кво да направиш не знам.. попрницип е хубаво цялото тяло да си мажеш с крема , но ако пък искаш да се изравни тена мажи си само краката :-o
не знам дали ша стане ама пробвай

+1 , даже направо си вземи лосион за почерняване но някой с по-нисък фактор примерно 20 ...

П.П По-голям фактор на лосиона е за предпазване от почерняване..а по-ниския дефато предпазва кожата от по-сериозни "опичания" но пак се чернее .. не е като да се излагаш на слънце без лосион и ставаш червена като "рак" и умираш от болки ... с лосон ще пoчернееш равномерно!

Seriouslyunserious
05-12-2010, 16:49
Аз съм от редовните посетителки на солариумите - но не прекалявам - тук е и тайната да не се получава това, което се е случило при теб предполагам - може да си съчетала често посещение ( по-малки почивки от 48 часа между процедурите), без козметика за солариум - подчертавм последното (не ползвай слънцезащитни продукти, които употребяваш на плажа - петната са доста вероятни) с не достатъчно хидратиране на кожата ( едно от условията за хубав тен е след процедурите и един душ да намажеш кожата си с хубав, подхранващ лосион за тяло). Козметиката за солариум не е задължителна - но е препоръчителна. Относно краката - моите не почерняват по - бавно от останалото ми тяло, в тази връзка и петната може и да са от кожата ти - на твое място аз бих преустановила посещенията си на солариум, тъй като явно кожата ти не реагира добре и някъде има проблем. Ако петната са си все така светли, процедурите ще се отразяват все по-негативно, т.к. почернявайки, те ще стават все по-забележими.
Успех :)

natity91
05-12-2010, 20:33
Аз съм от редовните посетителки на солариумите - но не прекалявам - тук е и тайната да не се получава това, което се е случило при теб предполагам - може да си съчетала често посещение ( по-малки почивки от 48 часа между процедурите), без козметика за солариум - подчертавм последното (не ползвай слънцезащитни продукти, които употребяваш на плажа - петната са доста вероятни) с не достатъчно хидратиране на кожата ( едно от условията за хубав тен е след процедурите и един душ да намажеш кожата си с хубав, подхранващ лосион за тяло). Козметиката за солариум не е задължителна - но е препоръчителна. Относно краката - моите не почерняват по - бавно от останалото ми тяло, в тази връзка и петната може и да са от кожата ти - на твое място аз бих преустановила посещенията си на солариум, тъй като явно кожата ти не реагира добре и някъде има проблем. Ако петната са си все така светли, процедурите ще се отразяват все по-негативно, т.к. почернявайки, те ще стават все по-забележими.
Успех :)

Ходя даже рядко... един път в седмицата или дори не бях ходила 2 седмици. Но не се къпя след солариума, а преди него... казаха ми след солариума 4 часа да не се къпя... :-o Днес за пръв път си взех кремче от соларната козметика да пробвам. А иначе такива петънца съм имала, но те са били винаги много леко забележими и си личат, ако съм се пекла продължително време и после се скриват пак и се появява вече тена... но сега си личат повече... и то само на долната част на краката.... :-o Дали може да имам някакъв по-сериозен проблем... не знам дали ще мине, ако променя малко начина си на излагане в солариума (т.е душа след това като теб и крем, соларна козметика) или трябва да отида на дерматолог. Имам БАЛ !!! И роклята ми е къса... искам да си спестя максималко тревогите. Мерси. :-)