PDA

View Full Version : Искам да си го върна..Моля дайте ми съвети :(



Vikichkaa
05-12-2010, 15:16
Здравейте..Аз искам да ви разкажа на кратко за моята мъка,която е 1-2 седмици.Ходих с моя приятел 5 месеца и всичко беше прекрасно.Имах чувството,че би ми подарил света.Знам,че винаги беше до мен за всичко и ми показваше по толкова много начини,че наистина държи на мен.Изведнъж обаче всичко рухна..спряхме да се чуваме толкова често.Той не намираше никакво време за мен,виждахме се много рядко.В един момент реших да спра да му звъня да видя дали той ще се сети..ии 3 дена нито звънна,нито писа ..нищо.Когато аз му звъннах накрая той излиза с оправданието,че сега завършва,че му е много тежък период,че има ужасно много изпити и той незнаел защо точно се чувства така и т.н.Той реши да се разделим временно и се надявал това да помогне.Но аз се побърквам..искам постоянно да съм с него.Не мога така да не знам къде е..дали мисли за мен :( не мога много ми е тежко без него ..Моля дайте ми съвет

05-12-2010, 15:35
Оптимистът би казал: Имай вяра в бъдещето! Всичко ще се нареди!!

Песимистът би казал: Остави всичко. Няма надежда, откажи се.

Реалистът би казал: Това е нормално, стресът от изпитите идва в повече на повечето хора и някои характери се пречупват от напрежението.

Аз ти казвам: В крайна сметка 3 неща са абсолютни:

1: Той все още те обича
2: Раздялата ви е плод на притеснения от негова и неразбирателство към положението му от твоя страна.
3: След като стреса от изпитите отмине той ще може да се съсредоточи над теб пълноценно

Съветвам те: направи компромис, дай му време да учи за изпитите, помогни му с каквото можеш и бъди негова опора.

Нали това е целта...

:)

filmimilmi
05-12-2010, 15:36
Нормално е да му омръзне да ти ходи по задните части, в крайна сметка има изпити. Реално погледнато някакво момиче не може да му е приоритет когато става въпрос за това как ще уреди остатъка от живота си. Не му се бутай ако държиш на него и не му поставяй ултиматоми да избира между теб и учебниците колкото и тъпо да ти се вижда да учиш. Ще порастнеш и ти, ще ти се наложи да кандидатстваш и ще го разбереш твоето момче колко му е било до това да угажда на по-малки да се чувстват като принцеси. Остави си човека да си мине изпитите, дай му малко почивка от себе си, а той щом действително ти е показал, че държи на теб ще те потърси веднага щом премине през тежките препяствия за един зрелостник. :)

flowerlina
05-12-2010, 15:48
Изчакай и не настоявай. Дори и да те обича изпитите в момента са му по- важни от теб/ не се обиждай, но е така/. В случая ти трябва да направиш компромис

veni11
05-12-2010, 15:54
Колкото и да искаш да го виждаш и да ти е тежко, просто изчакай. Моят съвет е все пак не губи абсолютна връзка с него един мил sms би вършил чудна работа, просто не позволявай да забравя за теб, но му дай необходимото време. Знам, че няма да е лесно , но ще се справиш, убедена съм.

Elenichkaa
05-12-2010, 16:03
постави се на негово място.
наистина си е голям стрес с тия изпити!щом сега завършва има още куп неща на главата(университет,работа ,специалност,матури,прослу утите изпити и куп още).
абе ще го разбереш като и ти минеш през това!
вместо да се сдухваш докато той се подготвя за изпитите си,ти излизай повече с приятели....хем вълкът сит,хем агнето цяло! 8-)

Vikichkaa
05-12-2010, 16:12
Да,така е ..аз не съм поставяла ултиматоми..и не съм го карала да избира.Просто исках едно елементарно обаждане поне веднъж на ден.Не искам да му провалям бъдещето,просто когато той имаше малко свободно време,въпреки,че можеше не го прекарваше с мен.А колкото до един два смс-а съм му написала,но няма отговор..Ноо надеждата умира последна.

Elenichkaa
05-12-2010, 16:14
човека росто е изнервен!
разбиране и търпение! :)