PDA

View Full Version : Какво мислите за операционната система "Ubuntu"



Jus7DreamBoy
05-12-2010, 19:41
Какво мислите за операционната система "Ubuntu"
What is Ubuntu?

Ubuntu is an operating system built by a worldwide team of expert developers. It contains all the applications you need: a web browser, office suite, media apps, instant messaging and much more.

http://www.ubuntu.com/

DarkAngelOfHope
05-12-2010, 21:08
Ако ти се експеремнтира можеш да си я инсталираш на виртуална машина с програмата VirtualBox и да видиш за какво става без да си махаш Win-a :)

L0ST
05-12-2010, 21:23
Еми, за мен е доста стабилна платформа това. За съжаление Visual studio-то, което ми е необходимо няма добър аналог под лунукс.

loveUpeps4o
05-12-2010, 22:01
един голям shit : )

play23
05-12-2010, 22:12
Ако искаш да я пробваш, инстални я през Уиндоуса с програмта WUBI, много лесно се инсталира и после лесно се маха, ако не ти хареса. Аз ползвам Убунту вече няколко месеца, сложия я, защото Вистата работеше бавно на лаптопа ми, а Убунтуту е в пъти по-бързо. Игри май няма много, но оттдавна не играя игри, всичко което имам ми трябва.

ludikalinki
05-13-2010, 09:56
Както има вечен спор и противопоставяне от сорта на Кока-Кола срещу Пепси, МакДоналдс срещу KFC, БМВ срещу Тойота, Адидас срещу Пума, така и има два лагера - платен софтуер срещу Отворен код. Или Майкрософт срещу Линукс.
Аз лично съм работил с Убунту около 30 минути. В офиса едни колеги искаха да им инскалирам някакъв линукс, защото трябвало да проверяват как дадена уеб-страница, които те са разработили, би изглеждала в Лисицата под Линукс. Инсталирах им една виртуална машина на VMWare и свалих виртуален хард диск с готова инсталация. Гледах много учудено този Линукс... търсих сума ти време от къде мога да намеря IP адресите, за да мога после да се свържа към линукса през VNC.
Вярно е, че много компании и правителства използват Линукс. Обаче никой не може да се мери с Майкрософт. Те са просто най-добрите. Не отричам, че продуктите по някога са бъгави - няма код, който да не е бъгав. Има дупки в сигурността - ако искате 100% сигурен компютър или сървър просто го изключете от мрежата. Но огромна част от софтуера върви под Windows. Разработчиците програмират за тази операционна система защото тя е най-разпространената, предлага много добри възможности за разработка и е почти еднаква на всякъде В смисъл вие имате някаква сигурност, че вашата програма ще се държи идентично на почти всички машини с Windows XP SP3 например. Което според мен не важи за Линукс дистрибуциите - всеки може да си бърника както си иска в ядро и т.н.

Shazzrah
05-13-2010, 10:08
Windows използва pixel-и / Linux използва векторни графики :) т.е като зуумнеш нещо под Windows почва да се размазва и да се виждат пикселите докато под лунукс колкото и да зуумваш изображението си остава перфектно :)

SolusChristus
05-13-2010, 10:17
Windows използва pixel-и / Linux използва векторни графики :) т.е като зуумнеш нещо под Windows почва да се размазва и да се виждат пикселите докато под лунукс колкото и да зуумваш изображението си остава перфектно :)

Да, защото можеш да правиш снимки с векторна графика..

loveUpeps4o
05-13-2010, 10:44
...
Спорят само глупаците(говоря за M$ и Linux). Даже според мен няма смисъл от спорове x]

loveUpeps4o
05-13-2010, 16:20
един голям shit : )
ти си падаш геймър нали? сигурно за тва не ти харесва 8-) ако не цъкаш игри, или пък тук там някои карти, маджонг, тогава линукса е най-добрият ти вариант, ако цъкаш, тогава си стой с бозе :D
OMG stfo & gtfo! Живот без kernel32 няма! И не съм gammer =)

loveUpeps4o
05-13-2010, 17:11
един голям shit : )
ти си падаш геймър нали? сигурно за тва не ти харесва 8-) ако не цъкаш игри, или пък тук там някои карти, маджонг, тогава линукса е най-добрият ти вариант, ако цъкаш, тогава си стой с бозе :D
OMG stfo & gtfo! Живот без kernel32 няма! И не съм gammer =)
ИМА!
начи си ламер :D
Edit: в случая, че не си геймър, тогава кажи ми защо уиндоуса е по-добър от тва ( http://vbox7.com/play:3856bc66 )(мой клип :D )
С Linux не можеш да четеш памет, затова недей да спориш повече с мен. Като не знаеш по-добре не говори. Ефекти колкото искаш, но не ми трябват. И като толкова обичаш Linux, защо си сложил икони на win X_X
..stfo..

P.S: И съм сигурен, че използвал винцето :Х

loveUpeps4o
05-13-2010, 19:20
един голям shit : )
ти си падаш геймър нали? сигурно за тва не ти харесва 8-) ако не цъкаш игри, или пък тук там някои карти, маджонг, тогава линукса е най-добрият ти вариант, ако цъкаш, тогава си стой с бозе :D
OMG stfo & gtfo! Живот без kernel32 няма! И не съм gammer =)
ИМА!
начи си ламер :D
Edit: в случая, че не си геймър, тогава кажи ми защо уиндоуса е по-добър от тва ( http://vbox7.com/play:3856bc66 )(мой клип :D )
С Linux не можеш да четеш памет, затова недей да спориш повече с мен. Като не знаеш по-добре не говори. Ефекти колкото искаш, но не ми трябват. И като толкова обичаш Linux, защо си сложил икони на win X_X
..stfo..

P.S: И съм сигурен, че използвал винцето :Х
кое не можеш да четеш, поясни каква памет, икони на уин няма там!
П.П. винцето ми лаги :shock: така че на разчитай на винцето, има достатъчно софт за линукс!
за linux няма memory editor. linux sux това е : )

Lav40
05-14-2010, 22:30
Твърдо ЗА Linux кърнъла! :)