PDA

View Full Version : анорексия, булимия или нищо?



paranormall
05-12-2010, 18:47
Моят проблем е следният:
До преди около две години тежах доста, но се мотивирах и свалих много килограми, промених се коренно. Някои ще питат '' Как ? '' Въпроса е, че и аз не знам спорт, диети, повръщане, лишения , абе не беше много здравословно общо взето и от тогава до сега, аз съм ВМАНИЯЧЕНА на тема хранене и тегло.
Имам чувството на моменти,че имам признаци на булимия или анорексия.
Всички около мен казват, че съм клющава, а аз съм 55кг 165см висока, не мисля, че е малко, даже и в момента съм на диета, не мога да спра просто или ако спра за малко качвам няколко килограма и всичко се започва отначало пак диети, повръщене, гладуване...

Сигурно защото преди бях стигнала 50кг и знам какво е, как перфектно се чувствах и за това сега така се стремя пак да отслабвам..

Има дни , в които не се замислям даже за повръщането, може би това са дните, в които не ям много, но има и такива, в които повръщам по 5 ПЪТИ НА ДЕН, което на моменти даже е стряскащо.
Четох, че ноктите ти се чупели, косата капела при тези болести, е моите се чупят и косата ми е супер тънка и рядка...
Не знам да се плаша ли изобщо или това е просто един период, който ще премине ...

п.п. извинявам се за правописните грешки

ImmortalSportFreak
05-12-2010, 19:29
Симптомите са ти като на булимия но ние не можем да те диагностицираме.Имаш нормално тегло даже перфектно.. а това че се вманиячаваш и повръщаш е опасно за организма.Само спорт и нормално;здравословно хранене ти стигат за да поддържаш добра форма.Не мисли за кг.Важното е да се харесваш.
Съветвам те да се посъветваш с лекар.Трябва ти помощ за да се оттървеш от маниите си за перфектни кг.;диети и да не повръщаш.
Успех и дано се оттървеш от тоя проблем. ;)

sNkR
05-13-2010, 13:52
Ами 165/55 са си идеални за момиче, като +/- 5 кг не са фатални.
Диети се прилагат при наднормено тегло, а ти в случая нямаш. Не е нужно да бягаш или да тренираш нещо редовно. Изчислили са, че по 1-2 часа ходене на ден (~10km) се отразяват много добре на организма, на сърцето и на килограмите съответно. Яж си нормално по 3 пъти на ден като не пропускаш закуска, обяд и вечеря. Състави си един режим кога в колко часа ядеш и го спазвай. Не се лишавай от нищо, всичко в РАЗУМНИ количества е полезно!

L0ST
05-13-2010, 14:50
Кг са ти нормални. И да, симптомите ти са като на Булимия. Взимай мерки преид да е късно.

bebity92
05-13-2010, 17:46
Ако е булимия,недей да отлагаш посещение при лекар.Да не би да си внушаваш,че си болна от нещо,ако е така спри,защото ще стане по-лошо.Килограмите ти са нормални,чувствай се красива в своето тяло,недей да бъдеш перфектционалист. :)

paranormall
05-13-2010, 19:14
Благодаря Ви много.
Сега ще потърся в интернет някой здравословен режим, за да се взема в ръце преди да е станало късно ..

bathory
05-13-2010, 21:01
По-добре спирай тези диети :х.. О да имаш симптомите. Да ти кажа честно по-добре да си леко пълна отколкото 2 метра под земята ;).
Храни се здравословно и няма да качваш, а така няма да се налага и да драйфаш.

TykaSePisheNick
05-13-2010, 21:50
Добре ква е логиката като ядете нещо дет не тряя да го повръщате после?Да не напълнеете от 1 вафла?Ми то аз като ги ям само за вкуса ше си купя 1 кашонче и ше ям и драйфам наред, само щото ме кефят.. :х Т'ва е супер глупава работа.По-добре отиди си направи една разходка, отколкото да издрайфаш 1 вафла..Хем по-здравословно, хем по..приятно на вид.

BritneyForever
05-15-2010, 21:24
Оф аз съм 178 см и 63 кг и се чувствам дебел(между другото и аз съм вманиечен към диети и всеки ден бягам като луд!!:Д)Много добре те разбирам искаш да изглеждаж перфектно ти си ама в твоите очи изглежда сякаш си някфа дебала прасюга :Д