PDA

View Full Version : Кратка история



rockstar
05-12-2010, 21:26
Здравейте:)Тука наскоро станах свидетел на една долна постъпка от страна на един мой приятел, която ме накара да осъзная някои истини за мен.Пича явно беше хлътнал по една мацка и в продължение на няколко седмици всеячески се опитваше да я накара да повярва, че е влюбен в нея.Изненадващо я посрещаше след работа, ей така и носеше цветя с или без причина, късно вечер ако на мацката и са приядеше нещо сладко или нещо изобщо оня палеше колата и и го носеше.Абе и вие да бяхте и вие щяхте да повярвате, че я обича.Да ама Г)мацката ще я нарека Г( беше минала през няколко трагични връзки и всеки неин приятел я беше зарязвал след няколко секс вечери и не му се върза лесно.

Да ама оня успя да и завърти главата и в следващите 2 седмици всичко за "тях" беше чудесно.Все едно бяха двойка от години..така вървеше всичко.Е ма моя авер най-дългата му връзка беше 3 месеца, и то само защото тогавашната му приятелка замина за 2 месеца извън България, но тва е друга тема та...издържаха точно 1 месец заедно, след което я заряза и се случи тва де що щеше да се случи.Г изпадна в депресия, започна да прави грешки в работата а у..уволниха я и само благодарение на приятелите и се справи с поредната разбита "любов".

Не ме разбирайте грешно, просто К)така ще нарека тоя пич( си е такъв с жените.Той не изпитва нужда, някой да го обича и да му обръща внимание..незнам.Като приятел е незаменим от ония аверчета е дето като му бутна оферта дори и да е в негов минус би го направил, само задето аз ще имам изгода от тая работа.Та от цялата тая забивка м/у Г и К аз открих, че тия работи, които К ги направи за да я накара да му повярва, аз ги правя ей така.Когато говорих с една приятелка тя замалко да ме сравни с него.Каза ми, че и аз създавам някаква илюзия в приятелките си и те до една се влюбват в мен.

След разговора се замислих.Верно беше, че моите връзки продължаваха средно между 7-8 месеца и година-две и че повечето от бившите ми и досега ми звънят и искат да се събираме пак.Тази моя приятелка изигра ролята на психиатър и сякаш успя да ме разшифрова напълно.Според нея връзките ми са дълготрайни винаги, понеже аз немога да бъда сам, без човек до себе си.Да, но..когато съм усетел, че някоя от тях се влюбва в мен и съм прекратявал всичко и вината за това била в една моя стара приятелка, която аз ще нарека ГУЛ)голяма ученическа любов(.

С ГУЛ бяхме 4 години заедно и точно преди бала ме заряза, понеже съм я задушавал..само това каза, не ми обясни кое как защо.Преди тва се опитваше да мине с култовото обяснение "не е в теб проблема"Да ама не..призна си го накрая.Както и да е.Наистина усещам как след като някоя моя аверка се влюбва в мен и..малко по малко започвам вече да изпитвам дразнене от малките неща, които до този момент не съм забелязал..като начина им на смеене, как смятат някой от моята компания за "простаци, селтаци етц", как са с един и същи маникюр от 2-3 седмици, а иначе претендират а у аз съм красавица, пък ония дрисли "на малкия ми пръст немогат да се намажат".Надявам се този лаф не е пантентован все още:)

Та от всичко това някак си се обърках аз самия.Затова написах този роман тука, искам да разбера мнението ви, наистина ли би могло тази моя бивша връзка да е..причина за всичко това:)Аз самия незнам какво да мисля в момента, осъзнавам че все още съм влюбен в ГУЛ, но....все тая.

Благодаря на всички, които ще си изгубят от времето да прочетат тази история и се надявам все пак, някои от коментарите да ми помогнат somehow.

valdesbg
05-12-2010, 21:41
Е щом си влюбен в ГУЛ значи всичко това е следствие от това. Справи се с този проблем първо.

Подсъзнателно(или съвсем съзнателно) се опитваш да си върнеш загубените позиции от тая девойка. И затова.

Повярвай си че си самодостатъчен. Нека момичетата не са мерило за каквото и да е в живота ти. И не бъди с някоя защото имаш нужда от това. Печелившия подход е да си с някоя защото искаш да си с нея, а не защото имаш нужда от нея.

gabi_94
05-12-2010, 21:48
Може би търсиш някоя, с която да замениш ГУЛ, но не намираш и въпреки това като тръгнеш с някоя си с нея, с подсъзнателната надежда, че ще се влюбиш в нея. Но щом усетиш, че тя изпитва нещо силно, а ти знаеш, че при теб не е същото, късате, за да не и даваш големи надежди....Вероятно просто не си намерил подходящата...А относно твоя приятел, заради такива момчета, много от момичетата не вярват в любовта и в това, че има и свестни момчета...Защото като се изредят 2,3 да ти разбият сърцето и накрая нямаш никаква вяра, с последни сили повярваш на последния, който естествено те отпише и накрая какво: депресия. И така до кога? Може някой ден наистина да срещне такъв, който да я обича истински и тя да не му вярва....Но това теб не те засяга де, не може да промениш приятеля си, но все пак опитай да му обесниш тези неща...

umri
05-12-2010, 22:11
Чак не мога да повярвам какви са тия мацки, дето пускат след толкова много ухажвания... явно са отчаяни. Аз, като съм опитвал подобни тактики преди време, обикновено съм свършвал в списъка с приятели.

Моето мнение е, че трябва да вземеш пример от приятеля си в едно отношение. Свикни и ти с мисълта, че не ти трябва жена и, че можеш да бъдеш сам. Ти, ако си сигурен в себе си, че можеш да имаш, когато си поискаш жена до себе си... тогава за какво ти е. Скачай в кюпа само, ако наистина си заслужава момичето.

А тая ГУЛ просто я забрави завинаги.

valdesbg
05-12-2010, 22:13
Еййй с умри сме доста често на едно мнение.

Отбелязвам го просто де (:

rockstar
05-12-2010, 22:49
С ГУЛ не съм се чувал повече от година, тогава за последно се видях и с най-добрата и приятелка, която ми сподели, че ГУЛ все още имала чувства към мен, но не била сигурна какви са бла бла..Истината е, че тази дистанция от моя страна ми действа благоприятно.Все по рядко мисля за нея, дори и когато съм на градус чувствата ми не избиват, изобщо все едно не я обичам.Притеснявам се обаче, че няма да мога да издържа на изкушението ако я видя, всички спомени, чувства ще изплуват на повърхността и..пак ще я втасам и точно затова не говоря за нея, не мисля за нея, дори със стария си клас не се срещам заради нея.Единствено сега след разговора с приятелката ми.Иначе може да се каже, че я бях изкарал тотално от съзнанието си.

bratignat
05-13-2010, 07:44
ГУЛ, каквато и да е, независимо дали се е разкаяла или не заслужава постоянен игнор ;) Където си хвърлял веднъж въдица, не мятай втори път - има толкова много свестни момичета. Много помага, това да избягваш компанията й или ваши общи приятели, така не може да ти влияе. Има хора, които са специалисти в това да извикват старите ти чувства ид ате манипулират. За това го карай, като Чешки локомотив - загрявай бавно и помитай бързо :D