PDA

View Full Version : Охх... помогнете ми..



MaGuSs
05-13-2010, 08:42
Хора.. от както пропуших и цъкам на компа съм си свалил годишния успех с 2 единици...тоест на 4 ,че може и 3... Не знам ,но колкото и да седя върху учебниците ,не мога да запомня нищо.От 4 месеца съм намалил цигарите ,а тази седмица не съм пушил ,даже смятам да не пуша..Та въпроса ми е има ли някакви хапчета ,които да ми помогнат с паметта и да запомням нещата по-лесно.След месец ще имам изпит.Не искам да се изложа.Искам да уча и да го изкарам.. /по Немски/ .А в училище съм пълен с двойки по предмета.Тези хапчета не са ми само за този предмет ами и за класното по Литература/ЛИС/.Господина ми каза ,че ако имам 2ка ме оставя на Поправка ,а знаете на поправка в МГ по Литература няма как да я изкараш... моля за помощ...

"хапчета,които да ми помогнат с паметта и да запомням нещата по-лесно..."

П.П.На 14г. съм от Варна, 8 клас...

Shazzrah
05-13-2010, 08:56
Луд ли си?Хапчета...лелеле...

Докато си прекарваш деня пред PC-то квито и хапчета да пиеш файда никва...спри малко компа учи сериозно не мисли за глупости спи по 8 часа ... това е

L0ST
05-13-2010, 11:43
:razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol:


Ти какво, мислиш че има хапчета, които да ти изкарат оценките и като ги пиеш магически да започне да ти се учи :lol:


Компютъра не ти е виновен. Аз прекарвам времето си когато съм в нас на компютъра, но той не ми пречи на добрия успех или пък на излизането с приятели. Така, че всичко зависи от теб.

redbul2
05-13-2010, 12:18
Така става,когато не се учи системно.Немският иска зубрене на думите. Иначе четенето и граматиката му са лесни.Ако не си дебел яж сладки неща.Глюкозата подхранва мозъка.И освен това можеш да ходиш на фитнес или друг спорт.Подобрява мозъчното кръвообращение и усилва паметта.

MaGuSs
05-13-2010, 16:47
Shazzrah и L0ST .Аз помолих за хапчета ,които да ми помогнат да запомня нещата по-лесно.Не съм толкова изостанал ,че да си мисля ,че има хапчета "които да ти изкарат оценките и като ги пиеш магически да започне да ти се учи".Спомних си ,че рпеди даваха реклама по ТВ-то за некви хапчета ли ко беше ,че подобрявали кръвообращението в мозъка и подпомагали паметта ...

redbul2 Благодаря ти за свестния отговор.Не мога да ям сладко ,а и не искам .Мъча се да сваля някое друго килограмче.Висок съм 186см. и килограмите са ми /много/ вповече... /101кг./...Всеки ден бягам и правя лицеви и коремни ... /лицеви 3х15,коремни 3х20/...

bebity92
05-13-2010, 17:37
За подсилване на паметта и концентрацията мога да ти препоръчам Гинко Билоба,но според мен не са ти нужни.Опитай сам да го направиш,а не с хапчета. :)

redbul2
05-13-2010, 18:50
Най-безобидното нещо и най-леко са витамините в умерено количество. Подобряват биохимичните реакции в организма,освежават и паметта.Чаят и кафето също помагат за хора,които нямат проблем със съня.Шоколадът и какаото съдържат теобромин,който разширява мозъчните кръвоносни съдове и подобрява умствената дейност.

TykaSePisheNick
05-13-2010, 21:57
Shazzrah и L0ST .Аз помолих за хапчета ,които да ми помогнат да запомня нещата по-лесно.Не съм толкова изостанал ,че да си мисля ,че има хапчета "които да ти изкарат оценките и като ги пиеш магически да започне да ти се учи".Спомних си ,че рпеди даваха реклама по ТВ-то за некви хапчета ли ко беше ,че подобрявали кръвообращението в мозъка и подпомагали паметта ...

redbul2 Благодаря ти за свестния отговор.Не мога да ям сладко ,а и не искам .Мъча се да сваля някое друго килограмче.Висок съм 186см. и килограмите са ми /много/ вповече... /101кг./...Всеки ден бягам и правя лицеви и коремни ... /лицеви 3х15,коремни 3х20/...

И аз забелязвам няква такава тенденция при мене..По английски успеха ми за 1 срок падна с 1 единица /от 6 на 5, макар че все още вадя 6-ци, ама съотношението 5 към 6 стана 1:1 за разлика от преди дето на 25 оценки я имах 2-3 5-тици, я не../, а по математика се вдигна от 5 на 6.И не разбирам закво са ти хапчета?Ограничавай времето на компота и готово.Аз тука от 1 месец съм се пуснал на автопилот и квот запомня в даскало - тва е.Излизай повечко, разнообрази си деня, на компа сядай само вечер..Аз се прибирам в 2 от даскало, седна на компа направя 1 дота, спретна си да ям нещо, стане 4 часа изляза, прибера са 8-9 ям /отново много късно/, направя още 1 дота початя си с тоз с оня, станало 10:30-11:00 и си лягам, шот утре едвам се мътя.

ПП:И аз съм с наднормено тегло бтл.И пуша от половин година /с което не се гордея/ и цъкам на компа от..Хмм..1-ви клас.И аз съм в МГ.И аз съм 8-ми клас.Бахти якото.Тва защо го написах не знам.Както и да е.

deadshadow13
05-15-2010, 20:29
абе братче кви хапчета ми думаш ти бе глей сега аз съм на 15 години и съм като тебе но без пушенето.Тоест с 1 изречение казвам Нямам Желание Да Уча-щотото квото и да завърша тука в хубавата ни майка страна България няма живот.

Та за твойта темичка ми бих ти казал да не пушиш щото нищо не доказваш с това а само си намаляваш живота с тия боклуци.

и 2ро земи си изчисти главата от WOW-a и хвани учебника за 1 час.

L0ST
05-15-2010, 20:54
Shazzrah и L0ST .Аз помолих за хапчета ,които да ми помогнат да запомня нещата по-лесно.Не съм толкова изостанал ,че да си мисля ,че има хапчета "които да ти изкарат оценките и като ги пиеш магически да започне да ти се учи".Спомних си ,че рпеди даваха реклама по ТВ-то за некви хапчета ли ко беше ,че подобрявали кръвообращението в мозъка и подпомагали паметта ...

redbul2 Благодаря ти за свестния отговор.Не мога да ям сладко ,а и не искам .Мъча се да сваля някое друго килограмче.Висок съм 186см. и килограмите са ми /много/ вповече... /101кг./...Всеки ден бягам и правя лицеви и коремни ... /лицеви 3х15,коремни 3х20/...

И аз забелязвам няква такава тенденция при мене..По английски успеха ми за 1 срок падна с 1 единица /от 6 на 5, макар че все още вадя 6-ци, ама съотношението 5 към 6 стана 1:1 за разлика от преди дето на 25 оценки я имах 2-3 5-тици, я не../, а по математика се вдигна от 5 на 6.И не разбирам закво са ти хапчета?Ограничавай времето на компота и готово.Аз тука от 1 месец съм се пуснал на автопилот и квот запомня в даскало - тва е.Излизай повечко, разнообрази си деня, на компа сядай само вечер..Аз се прибирам в 2 от даскало, седна на компа направя 1 дота, спретна си да ям нещо, стане 4 часа изляза, прибера са 8-9 ям /отново много късно/, направя още 1 дота початя си с тоз с оня, станало 10:30-11:00 и си лягам, шот утре едвам се мътя.

ПП:И аз съм с наднормено тегло бтл.И пуша от половин година /с което не се гордея/ и цъкам на компа от..Хмм..1-ви клас.И аз съм в МГ.И аз съм 8-ми клас.Бахти якото.Тва защо го написах не знам.Както и да е.



Еми не, глупаво е да пиеш хапчета, които са направени за бабички на 75 години. Учене му е майката ако искаш по-висок успех. В часовете внимавай. Аз ако реша да слушам в часовете, в къщи 10 мин и другият час - 6, но ако реша да цъкам в интернет или да пиша в скайп в часа, дори и вкъщи час да отделя пак ми е по-трудно.

Аз попринцип се занимавам с програмиране и прекарвам много голяма част от времето си на компютъра. Въпреки това не съм с наднормено тегло, гледам да излизам поне 2 пъти в седмицата (обикновено към 7-8 и към 11, 11 и ещо се връщам), не ям мазно, попринцип обичам филе, повече зарзават, по-малко хляб, малко спортуване и така.

Най-глупавото нещо е да си пропиляваш сега времето с игри и по цял ден на компютъра - загуба пък и затъпяваш. Изобщо не казвам, че трябва да прекратиш игрите - то и аз играя от време на време, но това не трябва да запълва всичкото ти време.

Още веднъж - хапчета няма да ти помогнат, няма смисъл и да пиеш. Излизай повече, внимавай в часовете, отделяй по малко време за всичките предмети и така.


Гледай къв пост изписах...тва е щото съм в добро анстроение, иначе щях да напиша "Стига глупости, казах ти че с хапчета няма да стане" :lol: :lol: :lol:



@момчето над моя пост:

Еми да, съсипват ни всички. Така да го кажа: На някой им е изгодно народа да е глупав и тъп, че да продължаваме да избираме дадени..хора.. Тисе хванал. Еми да, обаче младите трябва да се стремим към промяна. По дяволите, България е една от най-грозните страни, в които съм бил. Природа - прекрасна, но всичко друго - ужасно. То само на влизане в София се чудиш към столицата ли отиваш или ... в някой цигански квартал. Ако ние не променим нещата, няма кой друг, нито ЕС, нито някой го интересува България в момента, че да се опита да ни "оправи". Лошото е, че ен останаха нито заводи, нито нищо за работа. Както и да е, поотнесох се, да не говорим, че имам някакво чувство че дрънкам глупости, ама нещо много ми се доспа, утре ще поправям глупостите деот съм писал :lol: .

Slynchiicee
05-18-2010, 06:00
:razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol:


Ти какво, мислиш че има хапчета, които да ти изкарат оценките и като ги пиеш магически да започне да ти се учи :lol: .

:razz: :razz: :razz: :razz:

producenta
05-18-2010, 14:01
Пий кафе и спри цигарите

на 14 ако искаш разни хапчета за добра памет не те виждам на 40г