PDA

View Full Version : Сродна душа



YouMakeMeSmile
05-13-2010, 12:11
Случвало ли ви се е да говорите с даден човек и да имате чувството, че говорите със себе си? Случвало ли ви се е да казва онова, което бихте казали вие, да прави онова, което вие бихте направили? Случвало ли ви се е да погледнете в очите на другия и там да видите своите? Да чувствате този човек все едно живее във вас, сякаш сте едно? Случвало ли ви се е да обичате толкова много, че да чувствате, че без този човек не бихте могли да живеете дори секунда? Случвало ли ви се е да знаете, че този същия не може да живее без вас точно така, както вие не можете без него? Случвало ли ви се е да ви предлагат целия свят, а да искате само един човек? Да знате, че времето е пред вас, че всичко е прекрасно, че ще бъде вечно и това не ви плаши? Да усещате болката на другия, щастието му, сълзите му, усмивките му? Да държите сърцето му в ръце? А всяка сутрин щом отворите очи и го видите до вас да осъзнавате, че няма по- голямо щастие от това да откриеш сродната душа.. :)




[п.п. аз съм широкоскроен човек, така че в темата не става дума само за любов между момче и момиче, има много любови и желая да споделите кой колко обича някой и защо 8-) :) ]

Shely
05-13-2010, 12:16
На половината от въпросите ти ми се е случвало
на втората - не 8-)

ShtrudeL
05-13-2010, 13:40
Не,но би било дразнещо. Каак така някой ще има думата вместо мен?! Ще мисли като мен и моите думи ще излизат от неговата уста. Не позволявам! ^^

buuu
05-13-2010, 13:46
с приятеля ми сме така :)

hopekiller
05-13-2010, 14:07
"Когато всички мислят еднакво никой не мисли достатъчно."
Уолтър Липман


"Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!"
Ричард Бах ("Едно")



"Мъдростта на един ум не се измерва по струпаните от него знания, а по способността му да открива нови истини."
И. Иванов

fc
05-13-2010, 14:19
Смисъла е никакъв... Се едно си говоря сам? По-интерестно ще е ако човека отсреща има друга гледа точка на нещата.

SmilezZz
05-13-2010, 15:14
Да,случвало ми се е.....със най-добрият ми приятел :smt007 ..Често се случва да мислим еднакво,да правим едно и също нещо..Като цяло ми се е случвало почти всички въпроси,но някои - Не

nerazbranoZLO
05-13-2010, 15:25
"Когато всички мислят еднакво никой не мисли достатъчно."
Уолтър Липман

Браво! +9 \:D/
:lol:

pebals
05-13-2010, 15:34
познавам такъв човек.но е хубаво,че поне малко се различаваме... :)

Kukumqvka
05-13-2010, 15:36
Не ми се е случвало и не мисля,че искам да ми се случи.Мисля си,че така ще е безинтересно.Някой неща си губят смисъла.

WrongLife
05-13-2010, 15:38
Не ми се е случвало и не мисля,че искам да ми се случи.Мисля си,че така ще е безинтересно.Някой неща си губят смисъла. :)

MaLkaTa_LaDy
05-13-2010, 16:23
"Случвало ли ви се е да говорите с даден човек и да имате чувството, че говорите със себе си? Случвало ли ви се е да казва онова, което бихте казали вие, да прави онова, което вие бихте направили? "
До тук да. И мразя когато се случва!!!

Snickers
05-13-2010, 16:42
по-клиширани въпроси не успя ли да зададеш или да се изразиш по по-банален начин?!

nymphadora
05-13-2010, 17:39
Да,случвало ми се е и мен лично ме кефи :)

nymphadora
05-13-2010, 17:49
[п.п. аз съм широкоскроен човек, така че в темата не става дума само за любов между момче и момиче, има много любови и желая да споделите кой колко обича някой и защо 8-) :) ]


И СПРЕТЕ С ТИЯ МИНИАТЮРНИ ШРИФТЧЕТА ВЕЧЕ!!Определено не е яко,а и не се чете :o

xoxi
05-13-2010, 18:00
Не!
Аз съм си единствена и като мен друг няма. 8-) 8)

DarknessAngel
05-14-2010, 07:10
Тц. 8-)

bratignat
05-14-2010, 07:15
"Когато всички мислят еднакво никой не мисли достатъчно."
Уолтър Липман

Използвано извън контекста това губи всякакво значение. Всъщност автора визира стадния принцип.

Случвало ми се е с 2 познат - страшно умен е, по една или друга причина живеем далеч един от друг, всеки е зает, но винаги ни е интересно, като се засечем. Думите ни естествено не са еднакви, но често се случва да имаме много близки възгледи. И в това няма нищо странно - знанието не е монопол на един откривател. Както на вас може да ви хрумне идея за разказ да речем, така и на някой дру може д аму хрумне същото. Случвало се и ще продължава да се случва. Случило се и с радиото и с още много открития. Така, че нищо чудно....

YouMakeMeSmile
05-14-2010, 07:58
егати сте хората значи 8-)

мисълта ми беше, че когато си влюбен всичко е прекрасно и розово, поне при мене 8-)

Envy
05-14-2010, 15:54
Покрай тази сродна душа понякога започва да харесва на човека отсреща интересите му, любимите неща , мислите му и прочие. Но не трябва да става абсолютно идентично.Нека да има някаква граница все пак.Би било безралично така един вид. :)

Sladurchoo
05-14-2010, 20:12
ми да ти кажа така не е интересно .. трябва да има разлика в характерите .. да се допълват взаимно, а не да се повтарят .. иначе много бързо ще ти омръзне човека срещу теб

Lav40
05-14-2010, 21:02
Случвало ли ви се е да говорите с даден човек и да имате чувството, че говорите със себе си? Случвало ли ви се е да казва онова, което бихте казали вие, да прави онова, което вие бихте направили? Случвало ли ви се е да погледнете в очите на другия и там да видите своите? Да чувствате този човек все едно живее във вас, сякаш сте едно? Случвало ли ви се е да обичате толкова много, че да чувствате, че без този човек не бихте могли да живеете дори секунда? Случвало ли ви се е да знаете, че този същия не може да живее без вас точно така, както вие не можете без него? Случвало ли ви се е да ви предлагат целия свят, а да искате само един човек? Да знате, че времето е пред вас, че всичко е прекрасно, че ще бъде вечно и това не ви плаши? Да усещате болката на другия, щастието му, сълзите му, усмивките му? Да държите сърцето му в ръце? А всяка сутрин щом отворите очи и го видите до вас да осъзнавате, че няма по- голямо щастие от това да откриеш сродната душа.. :)




[п.п. аз съм широкоскроен човек, така че в темата не става дума само за любов между момче и момиче, има много любови и желая да споделите кой колко обича някой и защо 8-) :) ]


Случи ми се преди 3 години и 2 месеца...от тогава ми е всекидневие! :)
Дори си имаме своя импретация на "счупеното" сърчице в скайп :)
"Моята половина и твоята половина"...а когато ги съберем получаваме нашето сърце :) Готово да бие и живее...да посрещне всяко приключение,проблем,спънка или щастие което живота може да ни поднесе...защото отделно сме нищо...а заедно можем да покорим света! :)

П.П:Хриси!Обичам те! :smt007 :smt007 :smt007