PDA

View Full Version : Орторексия



foreverr
05-13-2010, 12:19
Здравейте.От около година, даже може и 2 се храня много здравословно, но това ми стана мания.Не ям нии пържено, не ям мазно, не ям сладко, не ям пакетирани вафли и снаксове и чипсове и изобщо много малко неща ям.Рядко ми се случва да хапна нещо сладко, а хапна ли след това съжалявам.Мисля , че имам орторексия:
http://www.teenproblem.net/s/17083.html
Според вас възможно ли е наистина да я имам???И ако продължавам така какви последствия може да има?

sNkR
05-13-2010, 13:39
Години, ръст, тегло...
За момичетата нормалното тегло е
Ръста - 110, за момчетата Ръста - 100 като +/- 5 до 10 кг не са фатални. (имайки предвид особеностите на всеки организъм)

То бива в твоя случай и калориите да си следиш. Не бива да падаш ПОД 1600 на ден. При по-голяма физическа активност може и до 2200~2400. Като не поемаш мазнини и въглехидрати... следователно няма и калории. Здравословно добре, но не трябва напълно да се лишаваш. Поне По 50 грама на ден шоколад са изчислили, че е добре за организма. Месо задължително ПОНЕ 1 път на ден. Аз лично на всяко ядене задължително ям месо.

Eliii
05-13-2010, 17:40
Има нещо такова, но мисля, че ако изобщо имаш орторексия е в начален стадий.

Последица от орторексията е равитие на друго хранително разстройство. Най-често булимия.

bebity92
05-13-2010, 17:43
Може би нямаш орторексия,както казаха по-горе може би е в начален стадии.Посъветвай се с лекар и успех :)

ImmortalSportFreak
05-13-2010, 18:02
Хубаво е човек да се храни здравословно но е зле да се вманиячаваш и като хапнеш нещо по-вредно да се чувстваш зле/гузно.... Също - ти се храниш супер малко (знам те аз.. :D :D 8-) )което не е хубаво за организма-спортуваш все пак;трябва ти енергия.Опитай се да засилиш апетита си и да ядеш това което ти е вкусно(като хапнеш нещо вредно да не се чувстваш гузно и притеснено).Ако не можеш да се справиш сама с това да спреш да се вманиячаваш ще трябва да потърсиш помощ-отиди на лекар! Последиците може да са развиване на друго хранително разтройство(анорексия;були мия) или просто непрекъснато ще си в стрес и депресия в следене на килограми и калории което разваля качеството на живота ти и здравето..
Живей спокойно без да се притесняваш и да си разваляш настроението заради храненето;теглото и такива глупости... Спортуваш и се движиш активно тъй че няма страшно.. Дано съм ти помогнала малко. :)

foreverr
05-13-2010, 20:02
Години, ръст, тегло...
За момичетата нормалното тегло е
Ръста - 110, за момчетата Ръста - 100 като +/- 5 до 10 кг не са фатални. (имайки предвид особеностите на всеки организъм)

То бива в твоя случай и калориите да си следиш. Не бива да падаш ПОД 1600 на ден. При по-голяма физическа активност може и до 2200~2400. Като не поемаш мазнини и въглехидрати... следователно няма и калории. Здравословно добре, но не трябва напълно да се лишаваш. Поне По 50 грама на ден шоколад са изчислили, че е добре за организма. Месо задължително ПОНЕ 1 път на ден. Аз лично на всяко ядене задължително ям месо.
170 съм висока и съм 58 килограма.Иначе сортувам и калориите ми често са под 1600

foreverr
05-13-2010, 20:03
Има нещо такова, но мисля, че ако изобщо имаш орторексия е в начален стадий.

Последица от орторексията е равитие на друго хранително разстройство. Най-често булимия.
Не акзах от темата от срам, че когато ям нещо нездравословно го повръщам, но най странното е, че не си бъркам в гърлото, а просто малко се напъвам и става :oops: :( :( :cry:

producenta
05-13-2010, 20:43
Здравословно хранене не значи да ядеш марули.Трябва да ядеш от всичко,но с мярка било мазно,сладко и тн.Организма се нуждае от всичко това,човекът е най-вече месояден от разстенията единствено усвояваме желязото и витамините,останалото е 99% целулоза която не може да бъде освоена.

TykaSePisheNick
05-13-2010, 21:46
Има нещо такова, но мисля, че ако изобщо имаш орторексия е в начален стадий.

Последица от орторексията е равитие на друго хранително разстройство. Най-често булимия.
Не акзах от темата от срам, че когато ям нещо нездравословно го повръщам, но най странното е, че не си бъркам в гърлото, а просто малко се напъвам и става :oops: :( :( :cry:

Я не се лигави, ами си вземи едни вафли четворка с кисело мляко..Пробвай комбинацията.Ако и тва повърнеш..Не та знам къв човек си.

foreverr
05-14-2010, 09:45
Има нещо такова, но мисля, че ако изобщо имаш орторексия е в начален стадий.

Последица от орторексията е равитие на друго хранително разстройство. Най-често булимия.
Не акзах от темата от срам, че когато ям нещо нездравословно го повръщам, но най странното е, че не си бъркам в гърлото, а просто малко се напъвам и става :oops: :( :( :cry:

Я не се лигави, ами си вземи едни вафли четворка с кисело мляко..Пробвай комбинацията.Ако и тва повърнеш..Не та знам къв човек си.Пфф и да ми е вскусно пак ще фго повърна след тва, защото нзам, че е калорично сладко!!! :o :(