PDA

View Full Version : Фрази каращи ви да се замисляте...



mishity3
05-13-2010, 14:32
Здравейте!Всеки човек се е замислял над нещо,което е чул или прочел в някоя книга или саит.Кои са фразите каращи ви да се замислите...за любовта,приятелството или просто за живота? :)

buuu
05-13-2010, 14:38
ем май тези ... ии още има ест но.. деам напоследък мисля над тези 'мисли' 8-)

Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие. /Автор:Лайбниц/

Раните на любовта, макар че не винаги убиват, никога не зарастват. /Байрон/


Мъж, който говори за любовта, не е много влюбен. /Автор:Ж. Занд/

SmilezZz
05-13-2010, 15:06
Раните на любовта, макар че не винаги убиват, никога не зарастват. /Байрон/
Охх..И мене това ме кара да се позамисля..

rebeccaa
05-13-2010, 15:48
" Мъката по любовта е самата любов "



Боря се, за да не помня вчера.Да не зная що е болка.

SadBoy93
05-13-2010, 15:53
Ха-ха. Аз вече не се замислям. След всичко преживяно останах достатъчно наранен, за да не искам изобщо да ми се мяркат на хоризонта подобни чувства. Ако по-нататък се промени нещо, ще ви пиша и по темата.

bratignat
05-13-2010, 15:55
Всяка нощ умирам с идването на мракът. И всяка сутрин се раждам от светлната. Но някой ден това няма да се случи отново...

Kukumqvka
05-13-2010, 15:56
"Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.'' - Фридрих Ницше

Не ме кара да се замисля,кара ме да продължавам напред.

MaLkaTa_LaDy
05-13-2010, 16:19
"Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.'' - Фридрих Ницше

Не ме кара да се замисля,кара ме да продължавам напред.
Това ми харесва. Иначе ето и няколко от мен:

Пътят винаги ни посочва най-добрия начин да стигнем до целта. Обогатява ни, докато се движим по него. Сравнявайки го със сексуалната връзка, бих казал, че любовната игра определя силата на оргазма.

Имаме нужда от приятели, но когато приятелите ни не са наблизо, трябва да превърнем самотата в наше основно оръжие.

Смятаме, че колкото повече хора са убедени в същото, в което вярваме ние, толкова по-лесно то ще се превърне в реалност. А изобщо не е така.

Смъртта е наш верен другар, защото тъкмо тя придава истински смисъл на живота ни. Но за да можем да видим същинското й лице, трябва да познаваме всички чувства и страхове, които дори само споменаването й може да предизвика у кое да е живо същество.

Преди да се научи да върти меча, ръката трябва да може да открие врага. Трябва да знае как да го посрещне. Мечът само на-нася удара. Преди този удар обаче ръката вече е победила или е претърпяла поражение.

Човек е роден, за да изневерява на съдбата си.

- Всяка печал, която ни обзема, накрая винаги отминава. Така е и със славата, и с нещастията на този свят.

Нищо под слънцето не съществува напразно. Всяко нещо има някакво основание да съществува. Ти трябва само да умееш да различаваш преходното от окончателното.

Истинският воин приема поражението. Не гледа на него с безразличие, нито пък се опитва да го превърне в победа. Преживява с горчивина болката от загубата, страда от безразличието и изпада в отчаяние от самотата. Ала след като премине през всичко това, лекува раните си и започва всичко отначало.

SemperFidelis
05-13-2010, 16:35
Не е важно дали ще спечелиш, важното е да опиташ и да дадеш всичко от себе си.

kremen4eto
05-13-2010, 16:36
Мъж, който говори за любовта, не е много влюбен. /Автор:Ж. Занд/

Когато го прочетох, доста се замислих :D

А иначе моите:

Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.


Любов е когато сънуваш човека, в чиито обятия спиш!


Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.


Следвай сърцето си, накъдето и да те води !


Никоя жена не би могла да заинтригува мъжа повече от тази, която е истински заинтригувана от него.



....


И едно от най-любимите ми:

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса, другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

SisinkaS
05-13-2010, 18:21
"Научих,че без значение колко те е грижа на някои хора просто не им пука."
"Човек не може да се излекува от една истинска любов"
"Погледни къде ще стъпиш, преди да престъпиш!"
"Болката е чувството, което те кара, да се чувстваш жив!"
"Да обичаш, това значи да бъдеш направн от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел!" - Шекспир
- и любимото ми "Миг като вечност"

:-)

SilverRain
05-13-2010, 18:30
Всяка нощ умирам с идването на мракът. И всяка сутрин се раждам от светлната. Но някой ден това няма да се случи отново...

b3b3t0y
05-13-2010, 18:45
"Всичко се връща!"
Винаги си мисля това преди да направя нещо грешно..

nymphadora
05-13-2010, 19:16
There are two tragedies in life. One is to lose your heart's desire. The other is to gain it.-George Bernard Shaw

Винаги се замислям като я засеча някъде.

silky92
05-13-2010, 19:48
Хах много са ,с баща ми само развиваме такива. :D
"В живота винаги става така, че обичаш този който бяга от теб, а бягаш от този който те обича ."
"Мъжете те питат как си ,но това не означава ,че им пука"
"Един си остава в сърцето ,а всичко друго просто забавление "
и най-новото " Един е да си пишеш с него ,а друг за реалността" 8-) :D

onestar
05-13-2010, 19:50
>>> Няма равенство в любовта.

Защо да няма? Не мога да си го обясня... Сякаш не може и двамата да дават и съответно за взимат еднакво...

descarada
05-13-2010, 19:55
Най-много ти липсва този, който е до теб, но ти знаеш, че никога няма да е твой!

ivcheto0o
05-13-2010, 19:56
* Това, което най-силно желаем е винаго това, което неможем да притежаваме...

*Трудно е да си далеч от човека, когото обичаш, но още по-трудно е да си до него, но далеч от сърцето му!

*:"Макар и да е грешно да се смятаме за по-добри отколкото сме в действителност,още по-лошо е да се подценяваме." (Гьоте)

*"В днешно време хората знаят цената на всичко, но не знаят стойността на нищо."
Оскар Уайлд

*Понякога сърцето вижда това, което е невидимо за очите.

*Ако човекът е лодка, а живота море, тогава научи се да плуваш добре.

*Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях и достатъчно силен, за да ги поправи.

brutaLxxbunny
05-13-2010, 20:02
Вuнагu се целu към луната,защото дорu u да не я уцелuш,оставаш сред звездuте.

Никога не обичай с цялото си сърце,за да остане част от него когато бъде разбито.

Любовта е да дадеш на някого възможността да те унищожи,надявайки се да не го направи.

Когато да се откажеш вече не е решение,половината път към успеха е изминат.

иии любимията ми ; p
"Добре възпитаната жена рядко остава в историята!"

Hayles
05-13-2010, 20:17
Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

bathory
05-13-2010, 21:42
Мъж, който говори за любовта, не е много влюбен. /Автор:Ж. Занд/
опа.. хванахме ги :lol:

add1cted
05-13-2010, 23:40
*Трудно е да си далеч от човека, когото обичаш, но още по-трудно е да си до него, но далеч от сърцето му!

*Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием

*По-добре да опиташ, преди да си загубил всичко, което дори не си имал

*Великата любов е,когато криеш сълзите си,но все още ти пука за него.Това е,когато той те,отбягва,но ти все още го обичаш.Великата любов е,когато той започва да обича друга,а ти все още се усмихваш.

*Смешно е как когато си влюбен мислиш, че ТОЙ е най-добрия, но когато всичко свърши и го погледнеш отстрани разбираш как си си губила времето е един БОКЛУК!

*Ако имаш любов, не се нуждаеш от нищо друго. Ако ли нямаш, не е от особено значение какво друго имаш !

*Той може да е идеалното момче.. но неговото момиче не съм аз...

*Старата любов се лекува само с нова!

*Да обичаш,значи да страдаш,затова обичай този който заслужава страданието ти

*Понякога не сме достатъчно силни да забравим миналото и да продължим напред . . .

*Не можеш да забравиш някой, който си обичал с цялото си сърце. Можеш само да го мразиш за това че не се е променил докато все още си го обичал.

djipsito
05-13-2010, 23:59
"С грубост малко нещо се постига, докато много, да не кажа всичко, се постига с благост"

"Който учи другите, учи сам себе си"

"Не времето, което прекарваме над урока, ни кара да запомним този урок, а желанието ни да го научим"

"Слабите хора са тези, които могат да направят нещо, но се предават. Отчаяните, колкото и да искат да променят нещо, не могат, понеже нещо не им го позволява"

"Странно е когато хората са достатъчно смели за да се изправят пред смъртта и в същото време, толкова слаби, за да преборят живота"

"Ах, как бледнее езикът на устните пред езика на очите! Колко студени и празни са думите в сравнение с погледите"

"Животът на човека не е целият в ръцете му, а и в главата му"

"Глупавите хора са щастливи, защото не знаят колко са нещастни, а умните хора са нещастни, защото се стремят към повече и повече..."

"Не трябва да ревнуваме нещо, което не е наше, нито да страдаме за нещо, което никога не е било наше"

"Не се унижавай да искаш това, което веднъж ти е отказано"

"Без силни чувства животът ни минава пред нас, а ние го гледаме отблизо и продължаваме да сме роби"

"Доверието е като огледало, счупи ли се един път, може да се поправи, но винаги виждаш пукнатината"

Eclipsercho
05-14-2010, 02:38
"В живота винаги става така, че обичаш този който бяга от теб, а бягаш от този който те обича ."

Това. :-o :( :( :(

kremen4eto
05-14-2010, 06:16
Когато да се откажеш вече не е решение,половината път към успеха е изминат.

:) :) Много добро!

DollDaggaBuzzBuzz
05-14-2010, 14:06
Всяка мисъл е безнравствена.Самата й същност е гибелна.Ако мислиш за нещо, ти го убиваш.Нищо не може да оцелее от допира с мисълта.

gia_sena_mono
05-14-2010, 14:41
Има много...

Няма неизпълнени желания - има изоставени мечти.
Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов.
Любовта значи да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава.
Не помня на кого са, но ми харесват.

Elenichkaa
05-14-2010, 15:00
[quote=Kukumqvka][b]Преди да се научи да върти меча, ръката трябва да може да открие врага. Трябва да знае как да го посрещне. Мечът само на-нася удара. Преди този удар обаче ръката вече е победила или е претърпяла поражение.

Човек е роден, за да изневерява на съдбата си.

- Всяка печал, която ни обзема, накрая винаги отминава. Така е и със славата, и с нещастията на този свят.

Нищо под слънцето не съществува напразно. Всяко нещо има някакво основание да съществува. Ти трябва само да умееш да различаваш преходното от окончателното.

Истинският воин приема поражението. Не гледа на него с безразличие, нито пък се опитва да го превърне в победа. Преживява с горчивина болката от загубата, страда от безразличието и изпада в отчаяние от самотата. Ала след като премине през всичко това, лекува раните си и започва всичко отначало.
Войнът на светлината????

YouMakeMeSmile
05-14-2010, 16:41
оо, това е бъдещата ми любима тема! 8-)


Едва ли ще залича кръвта от сърцето си с фалшивата усмивка на лицето си ..

Увеличавай познанията си, това е първия ключ към безсмъртието

Властелин на света е този който умее да побеждава себе си, а не другите

Научи се да живееш всеки момент щастливо и никога да не си зает да даваш или получаваш любов!


Ако успееш да прекараш един съвършено безцелен следобед, по съвършено безцелен начин, значи си се научил да живееш. Лин Ютанг

Всеки живее в отделна действителност. Шърли Маклейн

Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.

На света съществуват само две трагедии, едната е да не получиш каквото си искал, другата е да го получиш.

Ако можеш да запълниш отлитащата минута
със 60 секунди интензивност, то тогава
твоя ще бъде Земята и всичко, що е на нея.
И най-важното - ще бъдеш човек

Хората са упорити,алогични и егоцентрични..обичай ги ВЪПРЕКИ ТОВА!


"Обич и вечност не се римуват."

"В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги."

"Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път."

"Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш"

Свободата е абсолютната липса на страх.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам. Тома Аквински

Да мислиш значи да спориш със себе си. Индийска мъдрост

Човек никога не е тъй щастлив, нито тъй нещастен както си въобразява. Ларошфуко


Чувствата не мамят. Мамят само съставените по тях съждения. Гьоте

Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно. Дейв Тайсън Джентри

onestar
05-14-2010, 19:33
Любовта не се купува...

unwritten13
05-14-2010, 19:45
Да обичаш малко няма смисъл! Да обичаш много- има ли кого? :)

xoxi
05-14-2010, 20:36
Ние търсим нови приятели, когато старите ни опознаят прекалено добре.

Едвам, след като прочетох това си дадох сметка колко е вярно всъщност.

BlueParadise
05-14-2010, 20:44
Въображението е всичко. Това е предварителен преглед на следващите забележителности на живота.

sadboy95
05-14-2010, 20:56
1. Винаги има надежда .

2. тази в подписа ми .

ShtrudeL
05-14-2010, 21:08
-ако не превърнеш живота си в приказка, просто ставаш част от нечия друга приказка.
- А ако приказката ти не става?
- Сменяш я, докато не намериш такава, дето ще става.
- Звучи тъпо.
- Ха, виж го ти него! Ти си само едно лице в чужда сянка...

zvezdichkaaa
05-15-2010, 16:29
"Когато момичето се омъжва то заменя вниманието на мнозина мъже за невниманието на един" Х. Поулънд


"Жената своя пръв любим обича,
а след това обича любовта.
От този навик, който я обрича
безсилна е да се откаже тя" Байрон



"Времето лекува някои рани. Други просто стават част от теб"




Спокойно можеш да се наслаждаваш само на това, което можеш да загубиш без огорчение.

Автор: Жан-Жак Русо



Алкохолът увеличава желанието, но намалява възможностите!

Автор: Уилям Шекспир




Дали дава или отказва, жената е винаги доволна, че е молят.
"Овидий"



Сърце в което има любов, лесно се обижда.
"Голдсмит"

sh3_1s_7h3_0n3
05-15-2010, 17:26
"Тръгнал кос.... и накрая умрял." много ме депресира това. Едно време като ми пеееха тази песничка, никой не ми беше казал, че накрая умира. :o

TheGirlNextDoor
05-16-2010, 15:13
това,че си се влюбил в някого не значи,че и той непременно трябва да се влюби в теб.това си е лично твое чувство и ти си носиш отговорността за него

britzy
05-16-2010, 15:17
Ti seriozno li?
на латиница е ,защото е дословно цитирано от нашата любима програма :-D

само като ми го каза и настъпи апокалипсис в света ми ......

radeberger
05-16-2010, 15:45
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.
///Оскар Уайлд///

JustAngel
05-16-2010, 17:25
Жените пр0щават, само след кат0 са наказали .. :wink:

Въпрос на време е да забравиш някого , но е въпрос на воля никога повече да не допуснеш този човек отново до себе си : )

Един ден ще се събудиш и ще осъзнаеш,че ме обичаш безумно и аз съм всичко за теб.. Но в същия този ден аз ще се събудя до човека,който вече го знае!

ThePowerOfLove
05-16-2010, 17:41
Не бедността е непоносима, а презрението. Мога да живея, лишен от каквото и да е, но не искам да знаят за това.

Your time is limited, so don't waste it living someone else's life.

Засега мисля над тези :-D

FiRe_LaDy
05-16-2010, 17:42
Има две трагедии в живота - едната е да загубиш копнежа на сърцето си, а другата - да си го върнеш.

Soundish
05-16-2010, 19:06
От последните книги,които четох,тези още витаят насам-натам из съзнанието ми:

"Не,Джем,според мен има само един вид хора.Хора."
"Да убиеш присмехулник",Харпър Ли

"Живот?Ха-ха!Той няма никаква цена.От всички евтини неща той е най-евтиното."

"Нищо подобно!Човекът не може да причини зло на друг човек.Той може да причини зло само на себе си."

"...смелостта,предизвикана от страха..."

"Неизвестното може да бъде измерено само чрез известното."
"Морският вълк",Джек Лондон

Gr0zDan0v
05-16-2010, 19:09
Мъж, който говори за любовта, не е много влюбен. /Автор:Ж. Занд/ :-o

sladur4etyYy
05-16-2010, 21:02
As we grow up, we learn that even the one person that wasn't supposed to ever let you down probably will. You will have your heart broken probably more than once and it's harder every time.You'll break hearts too, so remember how it felt when yours was broken. You'll fight with your best friend. You'll blame a new love for things an old one did. You'll cry because time is passing too fast, and you'll eventually lose someone you love......So take too many pictures, laugh too much, and love like you've never been hurt because every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back....


Искреното признание е АСО- то в ръкава на лъжеца.


Желанието не е това, което виждаш, а това, което си представяш.


Господ не ти дава хората, които искаш. Той ти дава хората, от които имаш нужда - да ти помагат, да те нараняват, да те изоставят, да те обичат и да те направят човека, който е предопределено да станеш.


някои по- горе вече ги казаха, няма да ги повтарям. има и още много, но не ми се пише повече.