PDA

View Full Version : Въпрос за матурата по Български език и литература :)



Xanibal
05-13-2010, 19:32
Здраверйте,въпросът е следния:
Имате упражнение...на което се дават 4,5 точки.Но вие изглежда се направили половината верни ,а другата-грешни.Дават ли точки за верните,примерно 2 точки за полувината верни ?
Благодаряяяяяяяяяяяяяяяяя яяя за вниманието :Д

Xanibal
05-15-2010, 10:02
някой ?

TheSecret
05-15-2010, 18:54
На кой въпрос?

Elenichkaa
05-15-2010, 19:23
знам от г/жата ми по физика,че за т.нар. матура всъшност НЯМА критерии за оценяване!
Питам аз на какво основание са тези ОЦЕНКИ!
и всъшност що за матура е това.
щом не могат да измислят системата както трябва да взаимстват от по-развитите и "умни" държави в Зап. Европа.
абе има доста слабости в системата...но нямам какво да предложа (нямам никакви идеи)...но не съм тръгнала да ставам министър все пак 8-) (черен хумор..доколкото човек може да се шегува с подобно нещо)

chemist9009
05-15-2010, 21:08
Ако взаимстват скалата за оценяване от Западна Европа просто в България малко хора ще вземат матурите :D :D :D
Във Европа 3 се пише при решаване на теста около 50%,докато тук 3 се пише при 23 % успеваемост...




Organic Chemistry is my passion

Xanibal
05-16-2010, 11:21
всъщност е 30%,поне тази година и миналта до колкото знам.Иначе аз си направих матурата като 1я ПИЧ и след това по памет видях колко имам на теста.От 33 имам 18 верни(като не съм причислявал тези за които не съм сигурен).И повечето са ми вярни от 34~40 ИЗКЛАСИХ БЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЙ :Д

SmilezZz
05-16-2010, 12:25
Не знам,но предполагам,че ще ти ги дадат тези точки..

Lancelot
05-17-2010, 19:40
Дават се точки за всеки верен отговор, а за грешните не се взимат.

Faltera
05-20-2010, 08:26
За 6 100%
За 5 65%
За 4 50%
3а 3 35%
3а 2 10%

changess
05-23-2010, 11:46
знам от г/жата ми по физика,че за т.нар. матура всъшност НЯМА критерии за оценяване!
Питам аз на какво основание са тези ОЦЕНКИ!
и всъшност що за матура е това.
щом не могат да измислят системата както трябва да взаимстват от по-развитите и "умни" държави в Зап. Европа.
абе има доста слабости в системата...но нямам какво да предложа (нямам никакви идеи)...но не съм тръгнала да ставам министър все пак 8-) (черен хумор..доколкото човек може да се шегува с подобно нещо)
Естествено, че има критерии. Оценяващите дори ходят по курсове. Много знаете, нещо.

Elenichkaa
05-26-2010, 18:06
знам от г/жата ми по физика,че за т.нар. матура всъшност НЯМА критерии за оценяване!
Питам аз на какво основание са тези ОЦЕНКИ!
и всъшност що за матура е това.
щом не могат да измислят системата както трябва да взаимстват от по-развитите и "умни" държави в Зап. Европа.
абе има доста слабости в системата...но нямам какво да предложа (нямам никакви идеи)...но не съм тръгнала да ставам министър все пак 8-) (черен хумор..доколкото човек може да се шегува с подобно нещо)
Естествено, че има критерии. Оценяващите дори ходят по курсове. Много знаете, нещо.
и щом е толкова "естествено" публикувай ги за нас "не знаещите",то всеки може да говори празни приказки :?
тааа.....чакам критерии...и не са тези,който бяха публикувани по-горе.