PDA

View Full Version : любими цитати от книги



ecstazy
05-14-2010, 09:57
Здравейте, не знам, мисля че тук е най-подходящо за тази тема.Търсих,не намерих друга такава. Няма раздел книги, литература и т.н. тъй че ..

Та тука поствайте вашите любими цитати от книги.

Аз ще започна с моите:

Може би на тази планета не можеше да съществува само радост; винаги трябваше да има равновесие – радостта беше съпроводена от равна по количество болка, измерено по някаква незнайна скала. - Стефани Майър - Скитница

Иън:Държах те в ръката си , Скитнице. А ти беше толкова красива! Стефани Майър - скитница

Така,че когато те връхлети раздяла с приятел вдигни глава и продължи-някой някъде там има нужда да му подадеш ръка. Сигурно ще си кажеш "Да бе да - защо пък аз. Яяя..." Ще ти кажа зашо - за да не си поредния темерут, който си кисне вкъщи и слуша сдухващи песнички, понеже някой,без когото си мисли, че не може да живее, го е изоставил. Е, драги читателю, осъзнай, че всичко идва, за да си отиде и нищо не е вечно. Затова направи нещо със себе си и с живота си - бъди по-добър, бъди различен! Този цитат е от книгата Диагноза Тийн :) и за мен е много..смислен :)

DesireToFire
05-14-2010, 19:48
"In the case of Dime, it happened exactly as it was supposed to. He was born to bu musician. He was a text book case, even if nothing else about him - his dyed-red billy-goat beard, his inked-up body, his long kinky hair, his sailor`s mouth, his choice of profession - exactly screamed academia." Zac Crain, Black Tooth Grin

"Гледах Тед. Виждах го съвсем ясно. Толкова ясно, сякап от него извирапе светлина, която грееше в спусналия се мрак като накакъв свръхестествен ореол.
Вдигнах бавно пистолета с две ръце.
За миг се замислих за вътрешните кухини на моето тяло, по които текат различни живителни субстанции, в безкрайния мрак.
Бях решил да го застрелям, но преди това те застреляха мен" (това не знам колко пъти го прочетох, докато проумея какво е станало 8-) ) Стивън Кинг, "Гняв"

има още много, просто сега разполагам с тази книга до себе си, а другия цитат просто го знам :D

alex4et0y
05-14-2010, 20:15
"Човек винаги може да намери нещо, за което да е благодарен,независимо колко са се забатачили нещата." -"Долорес" Стивън Кинг

"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая"

"Младите хора мислят,че парите са всичко, а когато поостарее, вече са напълно убедени, че е така"-“ Портретът на Дориан Грей “



Ако се сетя за още, ще пиша.

ShtrudeL
05-14-2010, 21:25
"Това е рибка 641 в живота ми с рибки. Моите родители ми подариха първата, за да ме научат на обич и грижовност към друго живо и дишащо Божие създание. 641 рибки по-късно единственото, което научих е, че всичко, което обичаш един ден ще умре. Още първия път, когато срещнеш някой много специален, можеш да разчиташ, че е...дин ден ще е мъртъв и погребан. ("Оцелелият", Чък Паланюк)




Израстваш с книги за пирати, каубои, космонавти и тъй нататък и тъкмо като си решил, че светът е пълен с невероятни неща, ти казват, че всъщност е гъчкан с умрели китове, изсечени гори и радиоактивни отпадъци, дето после се моткат с милиони години.. Мене ако питате, човек хич не си струва да пораства голям...

Добри поличби, Тери Пратчет и Нийл Геймън




* "-Задължително е да стърчим около варела и да си греем ръцете.Тъй хората ще знаят,че сме официален стачен пост,а не някакви си безделници.(Ноби)
* "-Ноби,ние сме си безделници.Поне за такива ни смятат хората."
* "-Няма да споря,ама туй не пречи да си греем ръцете,та да не замръзнат"



Бих ли могъл да ви предложа нещо за пиене?
"Убедени сме, че бихте могъл."
Дауни се изправи с известно облекчение и отиде при голямото барче в стената. Ръката му замря нерешително пред кристалните бутилки с етикети "Мор", "Нижд", "Тумрев" и "Иксиу"
- А каква напитка предпочитате?
Дауни се чудеше къде ли е устата на Ревизора. А ръката му разсеяно се плъзна към гарафата с надпис "Аворто"
"Ние не пием."
- Но току-що казахте, че бих могъл да ви предложа нещо за пиене...
"Именно. Смятаме, че сте напълно способен да го сторите.




Значи се опитваш да ми подскажеш, че хората имат нужда от...фантазии, за да понасят живота?
-ХОРАТА ИМАТ НУЖДА ОТ ФАНТАЗИИТЕ, ЗА ДА БЪДАТ ХОРА. ЗА ДА БЪДАТ СРЕДОТОЧИЕТО, КЪДЕТО СЕ СРЕЩАТ ПАДНАЛИЯТ АНГЕЛ И МАЙМУНАТА, ИЗПРАВЯЩА СЕ НА ЗАДНИТЕ СИ ЛАПИ.
-И затова си имаме феи? Дядо Прас? Дребни гад...
-ПОЗНА. ТОВА Е НАЧАЛОТО. ПЪРВО СЕ УЧИТЕ ДА ВЯРВАТЕ В МАЛКИТЕ ЛЪЖИ.
-За да повярваме и в големите?
-ДА. В СПРАВЕДЛИВОСТТА. В МИЛОСЪРДИЕТО. В ДЪЛГА...
-Нямат нищо общо помежду си .
-НИМА? ТОГАВА ВЗЕМИ ВСЕЛЕНАТА И Я СТРИЙ НА НАЙ-ФИН ПРАХ, ПОСЛЕ Я ПУСНИ ПРЕЗ НАЙ-ДРЕБНОТО СИТО. И НАКРАЯ, АКО МОЖЕШ, МИ ПОКАЖИ ПОНЕ ЕДНО АТОМЧЕ СПРАВЕДЛИВОСТ, ЕДНА МОЛЕКУЛА МИЛОСЪРДИЕ. А ВЪПРЕКИ ТОВА ВИЕ ПОСТЪПВАТЕ СЯКАШ ИМА НЯКАКЪВ ИДЕАЛЕН РЕД В СВЕТА, СЯКАШ ВЪВ ВСЕЛЕНАТА СЪЩЕСТВУВА НЯКАКВА...ПРАВОТА, ПО КОЯТО ДА СЪДИТЕ ЗА ВСИЧКО.“

SmilezZz
05-15-2010, 17:28
Единственото нещо,което НАИСТИНА ми се струва смислено е:
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.Най-същественото е невидимо за очите (Антон дьо Сент Екзюпери - "Малкия Принц")

"Радостта беше съпроводена от равна по количество болка, измерено по някаква незнайна скала" - Стефани Майър - Скитница

December
05-15-2010, 17:47
Здравейте, не знам, мисля че тук е най-подходящо за тази тема.Търсих,не намерих друга такава. Няма раздел книги, литература и т.н. тъй че ..
Напротив има.Ето го - http://www.teenproblem.net/f/viewforum.php?f=29
Пиши там за книги,театър,галерии и т.н.


"Младите хора мислят,че парите са всичко, а когато поостарее, вече са напълно убедени, че е така"-“ Портретът на Дориан Грей Ах,Дориан Грей :smt049 Няма друга такава книга.Невероятна е!

Цитатът в подписа ми е един от любимите ми - “Nothing of me is original. I am the combined effort of everybody I’ve ever known.” - Chuck Palahniuk, Invisible Monsters

Unika7che
05-15-2010, 23:23
[i] "Младите хора мислят,че парите са всичко, а когато поостарее, вече са напълно убедени, че е така"-“ Портретът на Дориан Грей [/b]Ах,Дориан Грей :smt049 Няма друга такава книга.Невероятна е!

Наистина Невероятна !
Още един любим цитат от нея:
"Хората много обичат да раздават онова, от което самите те най-много се нуждаят."


''Моите мечти нямат граници - аз винаги искам невъзможното.''
Александър Дюма- "Граф Монте Кристо" :smt049



''Никога не се влюбвай!В момента,в който едно момиче разбере,че го обичаш,ти вече си го изгубил.''
"В очакване на утрото'' - Красимир Бачков

Sarabi
05-16-2010, 00:58
"Малката свещ отдавна вече гаснеше върху кривия свещник и мътно осветяваше в тази мизерна стая убиеца и блудницата, странно събрали се да четат вечната книга ..."
Ф. Достоевски - Престъпление и наказание

spexx
05-20-2010, 21:50
"Той си отърси проблемите от ризата , облече я отново и продължи напред по пътя . Чакаше да падне отново по кAлната земя , за да се изправи ."

iiordanova
05-21-2010, 06:40
Ако се замисля .. във всяка една книга има нещо , което ме кара да се замисля.
Ето някои от любимите ми цитати :

"Ти си онова,което вярваш,че си."
"Вещицата от Портобело",П.Куелю

-Кой път да поема от тук?- попита Алиса.
-Зависи къде искаш да стигнеш- отговори Усмихващият се котарак.
-Няма значение - отвърна Алиса.
-Товага няма значение и кой път ще поемеш- усмихна се загадъчно Котаракът.
"Алиса в страната на чудесата"

"Учи се от грешките, за предпочитане от чуждите."
"Скритата империя", Кевин Андерсън

А от поредицата на "Здрач" .. всяка думичка даже ми е любима..! :smt050 :smt049 :smt050

fluffka1
05-21-2010, 10:01
А от поредицата на "Здрач" .. всяка думичка даже ми е любима..! :smt050 :smt049 :smt050
на мен също :P Както и от "Пътеводител на галактическия стопаджия"
Няма да вадя цитати, щото наистина са прекалено много... Който иска да я про4ете, заслужава су.

DeViLMaN
05-21-2010, 10:29
Заглавието на любимата ми книга - Не пипай тази книга... не е лошо да я порпочете има доста фантазия, но ви представя една различна гледна точка за живота .... :)

Biskfitka
05-21-2010, 11:37
Заглавието на любимата ми книга - Не пипай тази книга... не е лошо да я порпочете има доста фантазия, но ви представя една различна гледна точка за живота .... :)+ И може много да ти промени мнението за някои неща :)

DeViLMaN
05-21-2010, 11:48
Заглавието на любимата ми книга - Не пипай тази книга... не е лошо да я порпочете има доста фантазия, но ви представя една различна гледна точка за живота .... :)+ И може много да ти промени мнението за някои неща :)

така си е ... :)

alex4et0y
05-25-2010, 21:56
Животът ми бе безкраен, постоянен, непрогледен мрак. Трябваше, по необходимост, винаги да е така за мен. Така че, как бе възможно слънцето да изгрява сега, по средата на моя среднощен мрак? "Среднощно слънце" - С.Майер

Човекът може да оцелее само чрез разума си.Той се явява на бял свят невъоръжен.Разумът е единственото му оръжие. "Изворъ" - Айн Ранд.

Приятелите си избирам по хубавата им външност, познатите си - заради доброто им име, а враговете си - заради техния ум. "Портретът на Дориан Грей". Оскар Уайлд

Не можеш да сдъвчеш сърцето си със зъби и да смяташ, че няма да останат белези. - Джек Лондон, „Малката стопанка на голямата къща”

BgHtH
05-26-2010, 07:58
"Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто да го направиш"
Николай Хайтов, „Мъжки времена”

darsit0
05-26-2010, 12:09
"Аха, значи сте християнин? Вярвате, че Исус наистина е съществувал? О кей - и освен това сте убедени, че Мария е била девица? И че Исус е ходел по водата... " <--- е на тфа щях да падна :D ще има още цитати, само почакайте да допрочета "Не пипай тази книга". Още съм в началото, а вече боготворя автора. :D