PDA

View Full Version : ДОКЪДЕ И КОЯ ИЗНЕВЯРА МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОСТЕНА?



05-14-2010, 21:30
КОЯ И ДОКЪДЕ ЕДНА ИЗНЕВЯРА МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОСТЕНА?

Здравейте на всички форумци на TeenProblem!
Пиша тази тема по повод това какво мислите Вие,тъй като доскоро дискутирах тази тема с мои приятели от университета и реших да разбера колко още отговори и мнения могат да се намерят по темата!

Благодаря Ви за вниманието.

partychild
05-14-2010, 21:32
Не прощавам каквато и да е била изневяра :)

wwe11
05-14-2010, 21:32
КОЯ И ДОКЪДЕ ЕДНА ИЗНЕВЯРА МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОСТЕНА?

Здравейте на всички форумци на TeenProblem!
Пиша тази тема по повод това какво мислите Вие,тъй като доскоро дискотирах тази тема с мои приятели от университета и реших да разбера колко още отговори и мнения могат да се намерят по темата!

Благодаря Ви за вниманието.

С буквата -У се пише :? :? :?

ShtrudeL
05-14-2010, 21:34
Всичко се прощава,но само по веднъж.

BlueFace
05-14-2010, 21:35
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :)

alex4et0y
05-14-2010, 21:40
От опит знам : "Ако ти изневери 1 път, значи ще ти изневери и втори".

DevilWish
05-14-2010, 21:44
Нищичко ,не бих простила ;) Ако не ми пука за човека, може и да простя, но в сегашната си връзка, в която скоро може би ще се говори за годеж и тн, нищо не е простимо ;) дори прегръдка ;)

transformable
05-14-2010, 21:46
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :) Съгласен съм с теб :) Ще и простя само,ако и аз съм и изневерявал :D

BlueFace
05-14-2010, 21:47
Да направо му забрани да приближава и да си говори с жени ....Прегръдка нямала да прости .... Божеее .... :?

:smt075 :smt064

Nakadah
05-14-2010, 22:15
До границата

LadyDi
05-15-2010, 04:58
От опит знам : "Ако ти изневери 1 път, значи ще ти изневери и втори".
Тъй като сме почнали с клишета:
"Ако нещо се случи веднъж, не е задължително да се повтори. Но повтори ли се, тогава със сигурност ще има и трети път".

Прошката е нещо много субективно. Аз лично съм способна да прощавам много неща, както и за много неща да мърморя дълго. Въпросът е до колко ти самият би могъл да живееш с мисълта, че другият ти е изневерил.

kremen4eto
05-15-2010, 06:15
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :) Съгласен съм с теб :) Ще и простя само,ако и аз съм и изневерявал :D

Офф, ама как не ги разбирам такива връзки. Да, има логика да простиш, ако и ти си изневерявал, ама каква е тая връзка. После ще го помня, ще идва в съзнанието ми когато очаквам и не очаквам. Ще се страхувам, че пак ще го направи и ще ми е кофти, че и той няма да ми има повече доверие. За мен ще се обезмисли връзката.

И все пак много зависи от ситуацията, връзката, любовта, човека. Бих простила, но не всичко :)

silky92
05-15-2010, 07:40
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :)
Плюс липса на истински чувства. :)

valdesbg
05-15-2010, 07:47
Всичко се прощава,но само по веднъж.

Ей тука е истината. Чудя се колко ли хора са я осъзнали?

producenta
05-15-2010, 07:54
Няма прошка!

LovelyGirl
05-15-2010, 08:12
Не бих я простила - говоря не само за физическата. Не бих могла да остана с този човек и да го гледам в очите всеки ден и да знам, че ме е предал. Не бих издържала.

Snickers
05-15-2010, 12:17
Мразя някой да върши нещо зад гърба ми. Едва ли бих простила и все пак... зависи на кого и колко значи човекът за мен. И ако простя, ще е само веднъж. Повтори ли се... да не ми се явява пред очите.

loliii
05-15-2010, 12:38
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :)
Точно.
А и според мен не става въпрос само за това дали изневеряващият се е поучил от грешката си. Чрез изневярата той накърнява достойнството на другия и предава доверието му, прави го на пълен идиот!, това за мен е непростимо.

SisinkaS
05-15-2010, 12:51
Мразя лъжата, мразя и когато се прави нещо зад гърба ми.Бих простила,но много трудно и само веднъж.А ако остана с дадения човек след изневярата всеки ден ще ме убива мисълта,че това нещо се е случило, че е с ясната представа, че ме е предал,а явно не му е пукало.От там става ясно другия колко държи на отношенията ви,на връзката ви и т.н... неможе да се оправдае това нито с алкохол,нито с квото и да било. :!: :?

ivcheto0o
05-15-2010, 13:02
Зависи от изневярата.Ако е за 1 вечер с някоя чието име сигурно и не помни бих простила,но ако има чуства към другата какво прави с мен?....

trayancheto
05-15-2010, 13:19
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :)
+1

changess
05-15-2010, 14:19
Зависи от изневярата.Ако е за 1 вечер с някоя чието име сигурно и не помни бих простила,но ако има чуства към другата какво прави с мен?....

Абсолютно. Бих простила изневяра, в която не са замесени чувства.

babity
05-15-2010, 14:38
Коя изневяра може да е простена ли? Моята. Такава съм, че дори и да изневеря най - голямото ми наказание ще бъде съвестта ми.

BlueGirl
05-15-2010, 14:44
Не прощавам изневяра.

mArMaLaDkA
05-15-2010, 14:46
За мен е еднаква чисто сексуалната изневяра и (уж) онази другата, с чувствата(а де факто и при двете има чувства, иначе привличането какво е?). Склонна съм да се държа мило, да вляза в ролята на разбиращата и прощаващата, способна съм да нося маска. След има-няма седмица(ако не и по-рано) ще започне да ме яде отвътре, а почна ли да се чувствам аз зле, ще се постарая да натяквам грешката на другия, докато не ми влезе в положението и не започне да съжалява искрено. Но дали ще ми пада на колене, или ще ми драпа по вратата е все тая, нищо вече няма да бъде същото. 8-)

silversteinn
05-15-2010, 15:11
"Ако ти изневери 1 път, значи ще ти изневери и втори".

Което ми напомня за това: "Trust is like a mirror. Once it's broken, you can never look at it the same."

SmilezZz
05-15-2010, 15:52
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :)

Glamour92
05-15-2010, 16:00
Мога да простя изневяра,но нещо вече ще е безвъзвратно изгубено и няма да е същото... :?

buuu
05-15-2010, 16:40
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :)
Плюс липса на истински чувства. :)

YouMakeMeSmile
05-15-2010, 16:43
:shock: Аз изневяра не бих простила никога. Колкото и да обичам, колкото и да ме боли.. не бих могла да целувам човека до мен и да го прегръщам като знам, че е бил с друга.. а най- тежко би ми било за ми казва, че ме обича. Изневярата е много грозно нещо! Не бих го направила, просто за мен любовта е да се отдадеш на един човек и да няма място за друг. Обичам приятеля си и не бих го наранила, знам, че и той не би ми изневерил. Но не бих могла да простя изневяра при нито едно положение.

vesito13
05-15-2010, 18:05
Бих искала да мога да простя една изневяра, но мисля, че не бих успяла. Много злопаметен човек съм. Нещо подобно, като изневяра би ме наранило много. Би ми отнело много време и воля за да простя. Защото е лесно да кажа на думи прощавам ти, но трябва и наистина в ума ми да съм простила. Един ден, може би, бих преглътнала една изневяра, в зависимост от обстоятелствата. Склонна съм да простя изневяра за 1 нощ, но и той сам да ми признае, без да съм разбрала от другаде. Но доверието ми в този момент, ще е равно на 0, а за да го върне отново ще трябва много...

justwondering
05-15-2010, 19:43
Бих простила целувка (само веднъж), но нещо по-сериозно едва ли. Това е на теория де, ще видим на практика (дано не се наложи).

Dyvkaaa
05-15-2010, 20:00
Изневяра едвали бих простила ако държиш на един човек едва ли ще ти дойде на ум да направиш нещо,което ще го нарани :)

deadshadow13
05-15-2010, 20:04
ако ми изневери гаджето айде мани натискане и опипване ама стигнели се до с*** или ду*** 1во че оне ще е касметлия ако не го сбарам а за нея бобще ми е бедна фантазията такаче като заключение да кажа че ще изтарпя само до се***

Gr0zDan0v
05-15-2010, 20:17
Изневяра не се прощава! ;) Ако си го направил един път ,ще го направиш пак ;)
Рядкост са случаите ,в които един човек може наистина да се поучи от грешката си и да се промени.
Така или иначе ,след като си изневерил е много трудно да си върнеш доверието на партньора и да му докажеш ,че може да ти вярва отново .Според мен изневярата е индикатор на провалена връзка ,но това е моето лично мнение :) +1111111 !!! :(

angel_spirit
05-16-2010, 10:02
Всичко се прощава,но само по веднъж.

и аз съм на този принцип, но стане ли пак,въобще няма и да се замислям
:?

JustAngel
05-16-2010, 17:30
Ами попринцип бих простила, но ако е за някой човек, когото много обичам, а той ме е наранил по този ужасен начин, не бих простила : ] ... между другото ... най-големият грях е да убиеш любовта у другия човек , а ако ми изневерят, точно това ще се случи : ]

krem4et0
05-18-2010, 09:59
Не мога да простя изневяра. За мен тя е израз на неуважение, унижение, липса на доверие и на честност. Не е просто целувка/секс, а нещо много повече. Ако му се случи, предпочитам да не знам. Вероятно при някои обстоятелства (деца, 25 години заедно, друга обвързаност) бих простила, но не бих забравила и вероятно не бих мога и физически да бъда с този човек повече. Общо взето сме се разбрали, че и за двама ни изневярата значи окончателен край, защото сексът за нас не е просто секс.

Още първата изневяра става непростима и по-важното не бих могла да я забравя.

petersl55
05-18-2010, 10:03
Абсолютно всяка ... все пак ние сме хора не светци :)

hahavteen
05-18-2010, 10:10
В сегашната си връзка не бих могла да простя. Но като знам той колко презира изневярата не мисля че би бил способен на такова нещо. А ако все пак се случи значи всичко между нас е приключило от негова страна така че не би имало смисъл да продължаваме.

BloomF
05-18-2010, 13:57
Всичко се прощава,но само по веднъж.

Точно!! Но когато простя не означава, че ще забравя. Напротив!! Ще го помня и ще го натяквам.. :?

krem4et0
05-18-2010, 14:33
Всичко се прощава,но само по веднъж.

Точно!! Но когато простя не означава, че ще забравя. Напротив!! Ще го помня и ще го натяквам.. :?

Аз ли само мисля, че да простиш означава, че после няма да натякваш, да си го връщаш, да триеш сол на главата, а просто ще обърнеш страницата...Да, може да не забравиш, но да казваш, че си простил, а да натякваш е.....лицемерно най-малкото. Прощаваш на думи, но не и наистина.

BloomF
05-18-2010, 14:37
Всичко се прощава,но само по веднъж.

Точно!! Но когато простя не означава, че ще забравя. Напротив!! Ще го помня и ще го натяквам.. :?

Аз ли само мисля, че да простиш означава, че после няма да натякваш, да си го връщаш, да триеш сол на главата, а просто ще обърнеш страницата...Да, може да не забравиш, но да казваш, че си простил, а да натякваш е.....лицемерно най-малкото. Прощаваш на думи, но не и наистина.

Изглежда не се изразих правилно или просто го разбирам по друг начин. Имах предвид, че ще преглътна това, което е станало, но при спречквания, определено това ще е първото нещо, с което ще се заяда /няма да му го повтарям всеки ден естествено/. И винаги ще си имам едно наум.. 8)

LadyDi
05-18-2010, 15:22
Всичко се прощава,но само по веднъж.

Точно!! Но когато простя не означава, че ще забравя. Напротив!! Ще го помня и ще го натяквам.. :?

Аз ли само мисля, че да простиш означава, че после няма да натякваш, да си го връщаш, да триеш сол на главата, а просто ще обърнеш страницата...Да, може да не забравиш, но да казваш, че си простил, а да натякваш е.....лицемерно най-малкото. Прощаваш на думи, но не и наистина.

Изглежда не се изразих правилно или просто го разбирам по друг начин. Имах предвид, че ще преглътна това, което е станало, но при спречквания, определено това ще е първото нещо, с което ще се заяда /няма да му го повтарям всеки ден естествено/. И винаги ще си имам едно наум.. 8)
Прави разлика между това да простиш и да приемеш даден факт.
Прошката означава точно да преглътнеш, да забравиш и да не позволяваш това да стои между вас. Да простиш означава да намериш вътрешното спокойствие, с което да преживееш каквото се е случило.
Да приемеш нещо пък значи, че не си го простил, не си го преживял, но си склонен да живееш като се съобразяваш с него.

krem4et0
05-18-2010, 19:45
LadyDi, точно това имах предвид и аз!

Foxytooo
05-20-2010, 17:49
Изневярата си е изневяра!! Не бих простила...

b3b3t0y
05-20-2010, 18:13
Където е текло пак ще тече...
За който не се е сетил: като изневери веднъж и му се прости - пак ще изневери...
Иначе бих простила ако е бил пиян,ако тя му се е натислака...

elfish
05-20-2010, 20:41
Ако един мъж изневери все едно да си отвори прозореца и да се изплюе навън, но ако една жена изневери все едно някой ти е отворил прозореца и ти се е изплюл в къщата :D :razz: Аз лично имам сериозна приятелка от почти 9 месеца, караме се от време на време, но до сега никой не е изневерил на другия така, че едва ли ще се случи и за напред. 8)

hahavteen
05-20-2010, 20:55
Където е текло пак ще тече...
За който не се е сетил: като изневери веднъж и му се прости - пак ще изневери...
Иначе бих простила ако е бил пиян,ако тя му се е натислака...

Тва пък е супер тъпо извинение "Ама аз...ама..такова..бях пиян.." :? Като знае че прави глупости като пие ще се въздържа.
Пък тя каво му се е натискала какво? Той толкова ли не може да й каже да се разкара защото няма интерес? :?

elfish
05-20-2010, 20:58
Бях пиян е най-тъпото оправдание... аз съм бил мъртво пиян и пак съм се контролирал... алкохола е просто тъпо извинение ... :-x

spexx
05-20-2010, 21:57
еми.. ако изневярата е била просто секс за 1 вечер.. може би

но ако е го е правил с друга в която е влюбен или обича.. ест че няма да му го простя ...

BlackWings
05-31-2010, 08:54
Не бих простила изневяра никога, при никакви обстоятелства. Никакви оправдания , никакви смекчаващи вината обстоятелства - нищо.