PDA

View Full Version : За или против отворената връзка?



Niakoitam
05-15-2010, 08:19
Попаднах на това преди малко та реших да го постна тук, защото ми стана интересно какво е мнението Ви по въпроса.



За и против отворената връзка?

Отворената връзка е по силите само на широко скроени, авантюристично настроени и сексуално разкрепостени хора. Преди се говореше за изневяра, а сега - за отворена връзка, която всъщност е просто легална и договорена между двамата партньори полигамия.

Отворената връзка се основава на нетрадиционен подход в личните отношения, включващ странични връзки, излизане по срещи и дори секс с други мъже. На пръв поглед това си е чиста изневяра, но привържениците на отворените връзки ще кажат, че това е по-скоро легализирана полигамия. В отворената връзка не се толерират лъжите и желанието на двамата партньори за странични връзки и сексуални контакти подлежи на обсъждане и одобрение преди да се пристъпи към действия.

Отворената връзка представлява изкривен вариант на приказката за пускането на птичето на свобода и връщането му, от любов към вас, обратно в кафеза. Обикновено един от партньорите в отворената връзка е в ролята на птичето, а другият е склонен от любов да пусне птичето на свобода. Щом обаче се е стигнало до момента, в който един от партньорите пожелае отворена връзка, значи нещо в отношенията с половинката му не е както трябва.

За някои двойки отворената връзка пък е лекарството, което ще заздрави отношенията им, ще направи живота им интересен, ще възобнови любовта и желанието им за интимност и ще заличи убийствената скука и отегчение, което влюбените изпитват понякога. Не са ли обаче всички тези проблеми индикатор за края на връзката, а отворената връзка – само трик, който създава илюзията, че всичко в любовните отношения между двама души е ок? Наистина ли отворената връзка е просто следващата смела крачка към развитие на връзката ви или е просто последното стъпало, водещо към нейния крах? Всичко зависи от нагласата на двамата партньори - дали равнодушно приемат верността като нещо нормално и необходимо в една връзка, или за тях верността е жертвата, която дават, защото „така трябва“ да бъде в любовта според обществото. Хората, водещи отворена връзка са независими от хорското мнение и собствените си предразсъдъци и следват единствено собствените си нужди и робуват само на личните си убеждения какво е редно и какво не.

След всичко изброено дотук отворената връзка започва съвсем да губи истинския смисъл на думата връзка, тъй като най-вече липсва обвързването между двамата партньори. Именно затова за някои отворената връзка е онази малка вратичка, която позволява на полигамните хора открито и без притеснения да кръшкат. Човешката психика е така устроена, че дори да искате да изневерите или пък да водите отворена връзка, самата мисъл, че партньорът ви също на практика ще ви изневери, ви подлудява. Ето защо на базата на приказката „моето си е мое, чуждото – общо“ отворената връзка не се приема.

Според психолозите истинската отворена връзка, която има позитивно влияние върху семейните отношения е тази, в която и двамата партньори са склонни към полигамия, но желаят да си запазят семейството. Но за да бъде успешно подобно начинание и двамата партньори трябва са напълно убедени в желанието си да водят отворена връзка и да имат вече опит (по възможност) при воденото на такава. Тези партньори, въпреки че разнообразяват сексуалния си живот, остават емоционално верни един на друг, като по този начин постигат едно необходимо освежаване на семейните си отношения.

И когато става въпрос за отворена връзка, не бъдете с нагласата, че тя е винаги „отворена“. Понякога отношенията се „затварят“ за определен период от време, а дори и завинаги, в зависимост от взаимното желание на партньорите в отворената връзка.

Малка част от обществото ни обаче е склонно да приеме подобна свободия. Всеки се кълне в своята вярност и изисква вярност от отсрещната страна, а в същото време всеки претендира, че не иска да ограничава в нищо половинката си. Но всъщност именно към това се стремим – да ограничим половинките си, да им сложим наморници и верижки, така че да бъдат само наши, но не се замисляме, че може би така са само физически, но не и емоционално наши. Доверието в „затворените“ връзки почти липсва – съмняваме се дали ни обичат и дали ни изневеряват, докато в отворените връзки именно доверието е нещото, което позволява воденето на подобен, неразбран от обществото, начин на живот.

Ели Йорданова



Аз съм твърдо против такава връзка, защото смятам че ако двама човека се обичат достатъчно други хора просто не са им нужни. Искам да чуя и вашето мнение по този въпрос. :)

wwe11
05-15-2010, 08:26
Аз не знам изобщо, как може това да го броят за връзка ? Тва са си чисти курве*ски номера :shock:

BlueFace
05-15-2010, 08:32
Против .... Аз не мога приятелката ми да прави такива работ с други мъже .. :? :?

onestar
05-15-2010, 09:08
Против!
Само при мисълта, че през свободното си време момчето ми ще прегръща, целува и спи с други... се отвръщавам. Нямам намерение да го деля с никого.

Jessie
05-15-2010, 09:16
Против ... :? Имам един приятел, който за втори път кара на такава "връзка" и отстрани е адски смешно, да не кажа чак жалко ... :?

BlueMushroom
05-15-2010, 09:16
Принципно се смятам за широко скроена,но съм против.
Познавам се достатъчно добре и знам,че няма да го изтърпя това.
За мен ако е връзка да е връзка.Ако е секс да е само секс.

ledenakrasota
05-15-2010, 09:32
против,иначе не е връзка.

silky92
05-15-2010, 09:38
Против ! За каква връзка говорим въобще . :?

irr3plac3able
05-15-2010, 09:42
ПРОТИВ

radeberger
05-15-2010, 10:36
Против.

bogzfaggot
05-15-2010, 16:18
Има си и лоша и добра страна.Добрата е разнообразието,а лошата според мен е отдалечаването на партньорите,пък и има голям риск някой от тях да почне да изпитва по-дълбоки чувства към поредната си изгора.

BlueGirl
05-15-2010, 16:19
Твърдо против съм :?
Никаква връзка не е това.

mArMaLaDkA
05-15-2010, 16:31
Ако връзката с човека до мен е чисто сексуална - (почти) нищо против. И все пак рискът от венерически болести хич не е за пренебрегване, а аз съм страхлива от всякакви, предпочитам да залагам на сигурното, така че излиза, че явно и аз съм против, защото не ми стиска. :)

мисля, че няма нужда да споделям какво ми е мнението, ако става въпрос за връзката ми с човек, който обичам, на когото държа и от когото мисля да родя един ден деца. :)

xoxi
05-15-2010, 16:34
Против!
Ако не можеш да разнообразиш сексуалния си живот с половинката си и не знаете как да си прекарате времето заедно, то въобще не трябва да сте заедно. Тези "отворени" връзки са едно от най-тъпите неща за които съм чувала.
Не виждам нищо нормално в това, гаджето ти да се чука с друг и ти да нямаш нищо против. Това е извратено.

SmilezZz
05-15-2010, 17:16
ПРОТИВ такава връзка съм..То даже наистина това не е връзка

sh3_1s_7h3_0n3
05-15-2010, 17:22
За.

Нека всеки се чувства спокоен да прави каквото си иска, а само съвестта и любовта да го спира.
Да съм против, означава да ограничавам половинката си максимално и да не му позволявам да кривне и той съответно да се крие.
Свободата е тежка корона все пак.

angel_spirit
05-15-2010, 17:35
хмм ми против съм аз,но хора всякакви.. според мен това не е връзка ми нещо от сорта на friends with benefits :?

Dyvkaaa
05-15-2010, 20:09
Това е върха на простотията.."отворена връзка" две неща,които не се връзват едно с едно

BlueFace
05-15-2010, 20:43
Това е върха на простотията.."отворена връзка" две неща,които не се връзват едно с едно

Оксиморон се нарича ;)

hgfh
05-15-2010, 21:03
Много точно го каза BlueMushroom.
Ако е връзка да е връзка, ако е секс да е само секс.
\:D/
ПС:Против.

babity
05-15-2010, 21:13
За съм, защото всеки има правото да разполага с живота си както сметне за добре. Дори мисля, че в известна степен отношенията ни с моя човек могат да бъдат описани с тази дума. Дали сме си ПЪЛНА свобода един на друг. Никой не се бърка в личния живот на другия, но накрая все свършваме заедно. Преди, когато се заглеждах насам-натам, споделях забежките си с него, казвам му проблемите си, радостите си. Той обаче, не желае да споделя с мен такива неща и аз не му се сърдя - не бих го понесла.

bathory
05-15-2010, 22:46
за! :grin:

MaTSava
05-15-2010, 23:05
твърдо за

Tempest
05-15-2010, 23:12
връзка е.. просто 2мата са решили да си дадат свобода... аз лично съм против, но не бих линчувал тия, които са в такава връзка. Все пак и те са хора, сами решават какво да правят с живота си.. на мен ми скимнало, че не е хубаво, айде ся, 1 мнение повече ;)

с една приятелка се бъзикаме, че сме в отворена връзка с нея и другите ги хвърляме в тъча :D

emotion90imotion
05-16-2010, 03:44
ЗА! Повечето тук сте малки..като пораснете ще разберете :oops:

BloomF
05-16-2010, 05:48
ПРОТИВ

+ :?

vesito13
05-16-2010, 07:17
Не мога да деля човека, с когото съм с някой друг. За да имам връзка с него, смятам че аз би трябвало да мога да му дам всичко, което иска. Ние двамата би трябвало да намерим начин да разнообразим връзката си, без там да се появяват и други хора. Ако наистина сме си омръзнали и няма никакъв шанс за развитие, то тогава връзката ни е приключила. Но да имам отворена връзка, не е вариант за мен. Предпочитам да се разделим, всеки да си поживее и след време пак да се съберем, ако го искаме. Но надали би се стигнало до това.
Що се отнася до мен съм против отворената връзка, но ако други хора искат да я практикуват избора си е техен, не бих могла да ги съдя.

Niakoitam
05-16-2010, 07:34
ЗА! Повечето тук сте малки..като пораснете ще разберете :oops:

Аз например не съм от малките. Да дам свобода да, но свободия не. Мисля че съм си ревнив обаче, когато искам мога да го прикрия така че абсолютно никой да не разбере, но ако пък иска чак толкова много свобода...може да си я търси другаде. Както казаха отворена връзка е оксиморон. За мен това е...уж ще ходим обаче ще си изневеряваме и ще се държим все едно не сме във връзка ама за сметка на това ще си разправяме преживяванията. Е, когато ни стане скучно отново ще се правим на влюбени...просто за да не сме сами...докато не се появи "перфектнията/перфектната", които ще сложа ръка на всичко без да им мигне окото и със съгласието на половинката даже.
Ето това в общи линии е за мен измишлютината наречена отворена връзка. Просто един легален начин за иневяра без последици след това.

BlindedAngel
05-16-2010, 08:20
Или наистина повечето тука сте малки, или сте много тесногръди...Какво лошо да знаеш че си с някой просто ей така без да влагаш нищо и въпреки това да си имаш абсолютната свобода да се сваляш с която/когото искаш без да трябва да се съобразяваш с този "някой/някоя" ?И по - важното една такава връзка е много по - разнообразна и интересна отколкото стереотипните "Ние се обичаме - щастливи сме" Абсолютно съм "За".

ReachlessGirl
05-16-2010, 08:25
ПРОТИВ!!
Не веднъж съм писала ако съм с някой съм само с него и очаквам същото .. НЕ ДЕЛЯ!! :o

kalpazanka
05-16-2010, 08:39
Не бих казала твърдо против по простата причина, че не мога да знам какво ще ми сервира животът и дали един ден няма да се окажа в подобна ситуация. До етапа на създаване на семейство предпочитам да съм единствено с бащата на детето/децата ми. Ако сме си писнали и живеем като съквартиранти, било заради децата или нещо друго, то тогава е повече от ясно, че "връзката" ще е отворена- ще си излизаме "семейно", а в същото време ще си лягаме кой с когото си иска.

razores
05-16-2010, 08:39
То това даже не е връзка .... :?

anonimchetou
05-16-2010, 09:17
Не бих казала твърдо против по простата причина, че не мога да знам какво ще ми сервира животът и дали един ден няма да се окажа в подобна ситуация. До етапа на създаване на семейство предпочитам да съм единствено с бащата на детето/децата ми. Ако сме си писнали и живеем като съквартиранти, било заради децата или нещо друго, то тогава е повече от ясно, че "връзката" ще е отворена- ще си излизаме "семейно", а в същото време ще си лягаме кой с когото си иска.


и аз съм на същото мнение.

LovelyGirl
05-16-2010, 09:45
^ Аз ли съм толкова наивна и заблудена, че не мога да го разбера и приема това :-o След като сте само като "съквартиранти", защо не се разделите, вместо да се измъчвате един друг и да не сте щастливи.
Не знам.. аз не бих могла да живея така.
От поста ми става ясно, че съм против отворената връзка.

uBuTo
05-16-2010, 09:47
И аз съм против! Ако искаш да си с един човек, бъди само с него! :?

kalpazanka
05-16-2010, 09:56
^ Аз ли съм толкова наивна и заблудена, че не мога да го разбера и приема това :-o След като сте само като "съквартиранти", защо не се разделите, вместо да се измъчвате един друг и да не сте щастливи.
Не знам.. аз не бих могла да живея така.

Виж, всеки има право да живее живота си както намери за добре, както и всеки има право на мнение по темата. Това, че ти не си съгласна с моята гледна точка, не е мой проблем. Има ред причини, поради които има вариант да останеш под един покрив с човек, към когото нямаш чувства.

Snickers
05-16-2010, 10:06
Нито съм за, нито против. Не знам какво ще ми дойде на главата и как ще мисля след време, но знам, че се привързвам адски бързо и се влюбвам => в началото всичко ще е наред, няма да ми е толкова кофти, че той се среща с други и се държи по начина, по който се държи и с мен (или подобно), но след като се привържа (и влюбя дотолкова...) няма да мога да го понеса. И затова... или ще е само с мен, или без мен.

sasheto0o
05-16-2010, 11:58
За.

Нека всеки се чувства спокоен да прави каквото си иска, а само съвестта и любовта да го спира.
Да съм против, означава да ограничавам половинката си максимално и да не му позволявам да кривне и той съответно да се крие.
Свободата е тежка корона все пак.

+ 1 . Aко му имам достатъчно доверие защо не ?!

FiRe_LaDy
05-16-2010, 12:49
Против!
Само при мисълта, че през свободното си време момчето ми ще прегръща, целува и спи с други... се отвръщавам. Нямам намерение да го деля с никого.

+1 !!!!!!!!!!!

b3b3t0y
05-16-2010, 12:56
аз пък съм ЗА,ама е доста относително-зависи от човека :wink:

Amateurrr
05-16-2010, 13:04
Това понятие нещо не ми се вързва... Ако вземем двете думи поотделно ще разберем, че те си противоречат сами.

Отворена - свобода, неангажираност, безгрижие, може би и егоизъм, зависи кой как вижда нещата.

Връзка - отдаденост, ангажираност, споделяне и още куп неща.

Та по тази логика няма как да кажа дали съм съгласен с нещо, което не възприемам.
Реално погледнато целия ни живот е етапи от отворени И връзки. Понякога сме отдадени на даден човек максимално, друг път си внасяме доста честно разнообразие в ежедневието с различни партньори, визирам сексуални, а и не само.

Започвам да си мисля, че хората, които кръшкат се чудят как да се изкарат нормални и невинни пред останалите.

gabsit000
05-16-2010, 13:34
разбира се че против ...тва е пълна глупост...щом в една връзка тръгна да търся разнообразие което се олицетворява в това да излизам с други ..просто е по-добре да се приклю1и тая връзка и да се продължи напред ... за каква любов ще говорим ако ги има тези отворени връзки ...

miminka__94
05-16-2010, 13:44
с две ръце ЗА :grin:

sis4oyyy
05-16-2010, 15:11
Аз лично съм твърдо НЕ за такава връзка.
Немога да позволя приятеля ми да е с друга.!
:shock: :o :?

krem4et0
05-17-2010, 06:18
Или наистина повечето тука сте малки, или сте много тесногръди...Какво лошо да знаеш че си с някой просто ей така без да влагаш нищо и въпреки това да си имаш абсолютната свобода да се сваляш с която/когото искаш без да трябва да се съобразяваш с този "някой/някоя" ?И по - важното една такава връзка е много по - разнообразна и интересна отколкото стереотипните "Ние се обичаме - щастливи сме" Абсолютно съм "За".

Не съм малка - почти на 25 съм, но явно съм тесногръда, защото това не го разбирам, не го схващам и не го приемам. Вече 6-та година поддържам връзка, която не е отворена, в която не си сме си изневерявали, в която няма трети човек. Не бих понесла и приела това, дори и след 40 години. Според мен има разлика връзката да е "отворена" и да има сексуални забежки извън дома. В първия вариант аз/той съзнателно ще сме позволили и ще сме се съгласили с изневярата. Това не мога да го разбера и приема. Да, искам да съм с човека, но искам и тялото му да ми принадлежи. То е неделима част от неговата същност. Не бих доброволно го дала на друга, не бих му позволила съзнателно да изневери, не бих простила да е с друга под какъвто и да е предтекст. Знам, че и неговото мнение е абсолютно същото. Който иска да си ги поддържа. Аз съм егоист и искам човекът до мен да е с мен на 100% и тялом и духом.

kremen4eto
05-17-2010, 07:41
ПРОТИВ! ПРОТИВ! ПРОТИВ!

Имах такава връзка. Макар и за кратко не ми се отрази добре въобще. Слаба ми е душичката за подобни неща. :)

Priceless
05-17-2010, 07:47
Или наистина повечето тука сте малки, или сте много тесногръди...Какво лошо да знаеш че си с някой просто ей така без да влагаш нищо и въпреки това да си имаш абсолютната свобода да се сваляш с която/когото искаш без да трябва да се съобразяваш с този "някой/някоя" ?И по - важното една такава връзка е много по - разнообразна и интересна отколкото стереотипните "Ние се обичаме - щастливи сме" Абсолютно съм "За".

Е добре .. ако си с някой "просто ей така" .. не виждам смисъл изобщо да си с него. И .. ЗАЩО ще си с него ако ще се държиш така все едно го няма ? Не виждам логика.

rosencetooo
05-17-2010, 08:25
Против съм естествено ;)

SummerMakesMeHappy
05-17-2010, 08:46
Не бих казала твърдо против по простата причина, че не мога да знам какво ще ми сервира животът и дали един ден няма да се окажа в подобна ситуация. До етапа на създаване на семейство предпочитам да съм единствено с бащата на детето/децата ми. Ако сме си писнали и живеем като съквартиранти, било заради децата или нещо друго, то тогава е повече от ясно, че "връзката" ще е отворена- ще си излизаме "семейно", а в същото време ще си лягаме кой с когото си иска.


и аз мисля така .. :)

ScionOfStorm
05-17-2010, 08:53
ебаси,
'големите' дойдоха да обяснят колко са невежи тея, които не искат отворена връзка

яжте кал бе

cinderella_gugutka
05-17-2010, 09:21
Аз пък съм за.Няма смисъл да ходиш с някой и да се чустваш като в затвор (аз поне така се чуствам понякога)

kremen4eto
05-17-2010, 09:32
Аз пък съм за.Няма смисъл да ходиш с някой и да се чустваш като в затвор (аз поне така се чуствам понякога)

А значи има смисъл да ходиш с някой и да си даваш тялото (или каквото е там) на друг? Да е твой, ама да чука чужди путки?

Боже, какви изкривени представи.

Ходиш с някого, за да си негов, за да му даваш целия си свят, за да се обичате, за да бъдете само 2мата, да бъдете в мислите един на друг, да се отдавате един на друг и още куп неща, които са си само и единствено за вас 2мата.

Всякакви други изчанчени неща, не са връзка за мен. :)

ScionOfStorm
05-17-2010, 09:34
^ идеалистка си и вижданията ми са 1 към 1 с твоите, но и другите си имат разбиранията.

дали защото не могат да водят всеотдайна връзка или поради нещо друго...

kremen4eto
05-17-2010, 09:44
^ идеалистка си и вижданията ми са 1 към 1 с твоите, но и другите си имат разбиранията.

дали защото не могат да водят всеотдайна връзка или поради нещо друго...

Може би и им се струва трудно и прекалено ангажиращо да се отдадат само на един човек. Не знам, странно е да мислиш така.
Да допуснеш като възможност отворената връзка O.K., ама да мислиш че именно това е истинска връзка вече не го разбирам.

ScionOfStorm
05-17-2010, 09:56
ми повечето хора не го искат, защото се изискват много усилия и т.н., а мързелът - физически, емоционален или мисловен, е доста разпространен. важното е да намериш човек, който да отговаря на твоето виждане :)

къде са сега 'големите' пораснали батковци и каки с назидателен тон още нещо да кажат, бтв? жаден съм да попия техните менторски словоизлияния.

Niakoitam
05-17-2010, 09:56
Или наистина повечето тука сте малки, или сте много тесногръди...Какво лошо да знаеш че си с някой просто ей така без да влагаш нищо и въпреки това да си имаш абсолютната свобода да се сваляш с която/когото искаш без да трябва да се съобразяваш с този "някой/някоя" ?И по - важното една такава връзка е много по - разнообразна и интересна отколкото стереотипните "Ние се обичаме - щастливи сме" Абсолютно съм "За".

Е добре .. ако си с някой "просто ей така" .. не виждам смисъл изобщо да си с него. И .. ЗАЩО ще си с него ако ще се държиш така все едно го няма ? Не виждам логика.

Има си една доста егоистична логика всъщност като се замисли човек.
"Предпочитам да съм свободен/свободна, но не и самотен/самотна. Ще се държа като свободен/свободна, но ако хептен остана на сухо ще знам че все пак имам някакъв временен измислен заместител за да не съм самотен/самотна."

П.П. 19-20 годишните започнаха да обясняват как 24-25 годишните били малки защото не приемали отворената връзка.Може пък просто да сме много дърти :razz:


Сигурно сме тесногръди. Нека съм тесногръд за такива работи. Аз искам ако ще е гадже да е гадже, ако ще е любов да е любов, а не някоя с която да си уплътняваме свободното време когато ни е скучно. Ами ако на мен ми е скучно пък на нея не и е и и се занимава в тоя момент с други? Ами ако пък на нея и е скучно пък на мен не ми е и ми се занимава в този момент с други? Какво правим тогава. Че това в такъв случаи връзка ли е. Или виждаш я че се целува с някой и и викаш: "Зарежи го тоя са ми е кеф ела да се понацелуваме малко пък после се занимавай пак с него". :razz:

Priceless
05-17-2010, 10:06
Или наистина повечето тука сте малки, или сте много тесногръди...Какво лошо да знаеш че си с някой просто ей така без да влагаш нищо и въпреки това да си имаш абсолютната свобода да се сваляш с която/когото искаш без да трябва да се съобразяваш с този "някой/някоя" ?И по - важното една такава връзка е много по - разнообразна и интересна отколкото стереотипните "Ние се обичаме - щастливи сме" Абсолютно съм "За".

Е добре .. ако си с някой "просто ей така" .. не виждам смисъл изобщо да си с него. И .. ЗАЩО ще си с него ако ще се държиш така все едно го няма ? Не виждам логика.

Има си една доста егоистична логика всъщност като се замисли човек.
"Предпочитам да съм свободен/свободна, но не и самотен/самотна. Ще се държа като свободен/свободна, но ако хептен остана на сухо ще знам че все пак имам някакъв временен измислен заместител за да не съм самотен/самотна."


Това не е връзка. Това е някаква пародия вече. Колкото ей тей да не е без хич. Не, мерси.

kremen4eto
05-17-2010, 10:06
ми повечето хора не го искат, защото се изискват много усилия и т.н., а мързелът - физически, емоционален или мисловен, е доста разпространен. важното е да намериш човек, който да отговаря на твоето виждане :)

къде са сега 'големите' пораснали батковци и каки с назидателен тон още нещо да кажат, бтв? жаден съм да попия техните менторски словоизлияния.

Мисля, че съм го намерила. :) Дано и ти го намериш.

Дразня се, че по-нагоре даже започнаха да убеждават защо отворената връзка е по-добрата алтернатива. Чудя се ако това мислене не се промени, като дойде време за семейство пак ли така на отворена връзка ще го карат.

DeathRogue
05-17-2010, 10:16
Против!
Ако не можеш да разнообразиш сексуалния си живот с половинката си и не знаете как да си прекарате времето заедно, то въобще не трябва да сте заедно. Тези "отворени" връзки са едно от най-тъпите неща за които съм чувала.
Не виждам нищо нормално в това, гаджето ти да се чука с друг и ти да нямаш нищо против. Това е извратено.

Подкрепям..до къде стигнахме,че и изневерите да са позволени :? според мен т`ва не е връзка,а взаимно използване

Niakoitam
05-17-2010, 10:39
Против!
Ако не можеш да разнообразиш сексуалния си живот с половинката си и не знаете как да си прекарате времето заедно, то въобще не трябва да сте заедно. Тези "отворени" връзки са едно от най-тъпите неща за които съм чувала.
Не виждам нищо нормално в това, гаджето ти да се чука с друг и ти да нямаш нищо против. Това е извратено.

Подкрепям..до къде стигнахме,че и изневерите да са позволени :? според мен т`ва не е връзка,а взаимно използване

+1 И според мен е така. :)

krem4et0
05-17-2010, 10:48
Аз пък съм за.Няма смисъл да ходиш с някой и да се чустваш като в затвор (аз поне така се чуствам понякога)

Никога, подчертавам НИКОГА не съм се чувствала в затвор във връзката си. Даже смятам, че прекалено малко време прекарваме заедно, че все ни ни стигат миговете един с друг. Любовта ме е приковала с невидими окови, но аз доброволно и съзнателно съм си ги сложила. За мен не съществува друг мъж, нямам интерес към никой, обичам половинката си с цялото си същество (и тялом и духом) и знам, че ми се отвръща със същото.

BlindedAngel, не ти знам изкривената представа за щастие, но аз съм щастлива с една "затворена" връзка. И не само на думи. Чувствам обич, стабилност, уважение, чувствам пълнота и завършеност. И това не са само думи. Да, връзката не се изчерпва само със секс, но част от връзката умира, когато тялото ти/му е принадлежало другиго. Аз лично го приемам като измяна, предателство и неуважение, като унижение ако щеш. Кой иска доброволно да се унижава? Не, не приемам отворените връзки. Приемам положението, в което той идва и ми казва - "не съм щастлив с теб". Дори приемам да изневери, ама достатъчно умно, за да не разбера никога, защото ако знам, че друга го е докосвала, че е целувал друга, че е бил в друга жена ще ми стане отвратителен и гнусен. Може ако имаме деца и 20 години брак да простя, но не бих забравила болката, унижението и предателството.

А вие ми говорите не само да го приема, но и да дам позволението си едва ли не да съм смазана и унизена...

Иначе тук имаше едно много хубаво мнение важното е да намериш човек, който да отговаря на твоето виждане Smile. Това си е много вярно, защото ако не съм със същия тип човек, няма как да се получи. За него изневярата значи същото, както и за мен. Дори мисля, че я възприема още по-крайно. Ако той я приема лековерно,а аз се тормозя съм обречена на самота и страдание.

Много трудно е да поддържаш страстта, пламъка и емоцията дори и след 5-6 години. След 25-26 сигурно ще е невъзможно направо. Но сексът не е единственият двигател на връзките, не е единствената причина поради която хората се обичат или са заедно. Слава Богу за сега единственият ми проблем със секса е, че все не стига. Става все по-хубаво и все по-задоволяващ и за двама ни, но замре ли страстта се надявам, че другите неща, спомогнали ни да запазим връзката си ще надделят и ще са причина да се разбираме и уважаваме (това го разбирай като да не си изневеряваме). На тези ми години съм решила, че това е човекът, с който искам да остарея, че ще е баща на децата ми, че ще е моят спътник. Идеалистично или не искам за него да съм първата, единствената и последната жена в живота му. За себе си си пожелавам той да си остане първият, единственият и последният ми мъж. Аз разлика между секс и любов не правя. Сексът за мен е следствие от любовта. Само в тази посока движа нещата.

hahavteen
05-17-2010, 12:11
Против. За мен една отворена връзка просто не е връзка. Абсолютно безмислено е да казваш че си с някого при положение че правиш секс с други и не ти пука къде и с кого е партньора ти. :?
Ако обичаш човека с който си то ти не се чувстваш затворен, окован и каквото друго там си мислите. Ти ИСКАШ да си само с него. ИСКАШ да прекарвате цялото си време заедно. ИСКАШ да споделято всичко само един с друг. Като ти се иска да спиш с други и се чувстваш като затворник значи че не си с подходящия човек. И само между другото аз не бих живяла с човек с който сме "само съквартиранти" независимо колко години сме заедно и колко деца имаме. Ако родителите са нещастни то и децата им не могат да бъдат щастливи в подобно "семейство". Знам го от опит.

Vanish
05-17-2010, 12:54
абсолютно против.

AutomatiC
05-17-2010, 12:56
абсолютно против.

descarada
05-17-2010, 15:17
Абсолютно против съм,за мен това е нещо напълно непонятно.Мисля,че биха го направили хора,които не държат на човека до себе си,глупаво е да казваш,че било заради разнообразие,щом съм с дадения човек съм само с него,по-добре без него-вместо това,то дори и връзка не можеш да го наречеш,по-скоро някаква свободия на двама души,които им е все едно какво прави половинката им,човек,който обича не мисля,че би позволил това

Abigoria
05-17-2010, 15:21
Против!
Само при мисълта, че през свободното си време момчето ми ще прегръща, целува и спи с други... се отвръщавам. Нямам намерение да го деля с никого.

0utrageous
05-17-2010, 16:39
ПРОТИВ !!! Мисълта,че някой друг,по някакъв начин претежава "МОЕТО" е ужасна :(

babity
05-17-2010, 16:46
ми повечето хора не го искат, защото се изискват много усилия и т.н., а мързелът - физически, емоционален или мисловен, е доста разпространен. важното е да намериш човек, който да отговаря на твоето виждане :)

къде са сега 'големите' пораснали батковци и каки с назидателен тон още нещо да кажат, бтв? жаден съм да попия техните менторски словоизлияния.

Добре, а ако наистина имаш такава всеотдайна връзка, то не си ли зависим? Може и аз да бъркам понятията, но при много силно обвързване винаги единият остава "отгоре", а другият е зависим. Ти можеш ли при наличие на супер силна връзка да си разделяш чувствата и емоциите от лични интерес (много грубо казано).

Не се опитвам да ти налагам нищо, нито споря с теб. Просто ми е интересно да разбера какво мислиш по този въпрос.

hahavteen
05-17-2010, 16:53
Добре, а ако наистина имаш такава всеотдайна връзка, то не си ли зависим? Може и аз да бъркам понятията, но при много силно обвързване винаги единият остава "отгоре", а другият е зависим. Ти можеш ли при наличие на супер силна връзка да си разделяш чувствата и емоциите от лични интерес (много грубо казано).

Не се опитвам да ти налагам нищо, нито споря с теб. Просто ми е интересно да разбера какво мислиш по този въпрос.

Какво имаш предвид под "зависим"? Ако и двамата си имат хобита, приятели, свобода да бъдат себе си то тогава какъв е проблема? Аз не бих искала партньора ми да е зависим от мен нито пък аз от него. Ние сме заедно защото така искаме а не защото имаме НУЖДА един от друг. Естествено налага се да се правят компромиси но само ако не нарушават собствените ти убеждения и личното ти щастие. В една хармонична връзка не би трябвало единия да е "отгоре" а другия да се оставя да го тъпчат. :-o

alex4et0y
05-17-2010, 17:00
Аз не знам изобщо, как може това да го броят за връзка ? Тва са си чисти курве*ски номера :shock:

Нямам какво да допълна. 8-)

ScionOfStorm
05-17-2010, 17:33
самият факт, че си влюбен в някого, те прави зависим. идеята е да си сложиш границата на зависимост и другият да я толерира, както и ти неговата. кофти е, когато единият винаги се влачи след другия, защото бариерите им са различно сложени.

всеотдайност към половинката не означава тотално отрязване на социални контакти с други хора - били те приятели или някакви странични. не би трябвало и да означава, защото тогава идва моментът с решетките и чувството за затворник, а то не води до добри неща. никога.

аз съм човек на емоциите и като цяло трудно ги контролирам. личен интерес спрямо?

tonie__
05-17-2010, 18:19
за

babity
05-17-2010, 18:32
Ами, не знам. Идеята ми не беше за тотално скъсване на социални контакти с всички... Както и да е. Сигурна съм, че проблема си е в мен и вероятно аз недооценявам нещата, но на този етап не се чувствам сигурна в когото и да било за да призная зависимост от него, т.е. не е само, че не познавам точния човек, но ми се струва нередно като цяло. Да се оттадеш на сляпо (малко или много си е на сляпо), а хората сме гнусни и коварни твари... доста безрасъдно е.

cinderella_gugutka
05-17-2010, 18:54
Аз пък съм за.Няма смисъл да ходиш с някой и да се чустваш като в затвор (аз поне така се чуствам понякога)

А значи има смисъл да ходиш с някой и да си даваш тялото (или каквото е там) на друг? Да е твой, ама да чука чужди п****?

Боже, какви изкривени представи.

Ходиш с някого, за да си негов, за да му даваш целия си свят, за да се обичате, за да бъдете само 2мата, да бъдете в мислите един на друг, да се отдавате един на друг и още куп неща, които са си само и единствено за вас 2мата.

Всякакви други изчанчени неща, не са връзка за мен. :)

Ако срещна мъжа на живота ми много ясно ,че не бих го делила с никой.Но иначе ако е някой,с който така или иначе вероятността да се получи нещо е малка или всичко е по-скоро секс защо да не ???

justonegirlwithonehope
05-17-2010, 19:02
Против, че то това връзка ли е . . смятайй :lol:

Gabss
05-17-2010, 20:56
Против :? тва не е връзка..

playhard1
05-17-2010, 21:49
ем връзка си е. Просто не ти пука толкова за другия. :D

snufff
05-18-2010, 18:35
против

TheDevilInMe
05-18-2010, 20:32
за съм, по-добре така, отколкото двама души само да се нараняват,пък и аз понякога се чувствам задушена и имам нужда от свободата си.

Tera
05-19-2010, 08:19
Определено съм против...Съгласна съм с това,че такава връзка...не е връзка...Всеки си решава как да живее живота си...Но не виждам смисъл в такива отношения..Тъпо е да си с някой,само защото не искаш да си сам...По този начин ти използваш човека до себе си...Само защото те е страх или заради други причини...А най-лошото е,че го караш да вярва че е някой...Караш го да мисли,че в него си открил нещо а всъщност "чувствата" ти са само на думи......а той е никой..В една връзка,не трябва да има задушаване и ограничаване на това с кого можеш да излизаш(мисълта ми е за приятели,познати и т.н.т.а не за някой с който да се сваляш) :)

gia_sena_mono
05-19-2010, 08:54
Против - това не е никаква връзка.

Bellatrix
05-19-2010, 15:51
Преди 2 години бях твърдо Против. Сега вече не знам. Мисля, че преди всичко човек трябва да не се чувтства ограничен, да знае, че може да си прави, каквото си иска. Мога да ви кажа, че ако даваш свобода и не описваш някакви граници около половинката, има огромни шансове дори да не и мине през ума да се възползва от дадената свобода.

sw3etyrrr
05-20-2010, 08:40
против...за какво ти е връзка иначе :o

GD
05-20-2010, 08:43
От една страна съм за до толкова колкото докато намера момичето подходящо за мен и след като я намеря вече не. До тука без изневери и т.н!!!!

zvezdichkaaa
05-20-2010, 08:43
Ммм зависи за каква връзка по-точно става въпрос и колко всъщност им пука на хората един за друг.

bybit0o0
05-28-2010, 20:04
Против мн ясно ( :

stoteen4o
05-28-2010, 21:16
С две ръце и два крака ПРОТИВ!!! Това не е връзка и е отвратително :-x
Двама души ако се обичат истински не биха си и помисляли за такова нещо!

gret4ety
05-29-2010, 07:38
ЗА Това мене ме втрещява да съм с един човек толкова дълго време и да не мога да погледна друг :-o :-o

Linns
05-29-2010, 17:27
Аз съм ЗА !
Според мен една "затворена" връзка, особено в тая възраст, е доста ограничаваща.. Ако аз съм с един човек, дори да обичам един човек, и случайно се случи да харесам някой друг трябва да подтисна желанието си само защото съм вързана за някой, това е ужасно.. Според мен отворените връзки са много по-сполучливи, не само защото няма скандали заради други, а и защото идва момент в който осъзнаваш, че искаш да си само с този човек и тогава "затворената" ви връзка би била по-прекрасна..
Не знам дали го обясних.. 8-)

storex
05-29-2010, 19:27
Аз съм ЗА !
Според мен една "затворена" връзка, особено в тая възраст, е доста ограничаваща.. Ако аз съм с един човек, дори да обичам един човек, и случайно се случи да харесам някой друг трябва да подтисна желанието си само защото съм вързана за някой, това е ужасно.. Според мен отворените връзки са много по-сполучливи, не само защото няма скандали заради други, а и защото идва момент в който осъзнаваш, че искаш да си само с този човек и тогава "затворената" ви връзка би била по-прекрасна..
Не знам дали го обясних.. 8-)
Сега без да се извинявам, ще изкоментирам, че според мен ако не си от леките, клониш към леките момичета, които толкова ги сърби между краката, че не могат да издържат с един и за няколко дни. Ако си до 18 годишна възраст ти е простено това мислене, ако си над, обаче, и вече имаш що-горе някакъв опит, това потвърждава наклонности към лек сексуален живот, щом си толкова "ЗА" този тип връзки. Това, обаче, си е моето мнение, ако питаш обаче повечето момчета, ще ти кажат "Евала, ела да отпразнуваме отворената ти дупка, опс.. връзка още тази вечер". Коментарът ми звучи доста нападателно и порицателно, ама не мога да се въздържа, то освен, че пише, че си "ЗА !", пък после и коментар отдолу.
За протокола - аз съм против отворените връзки.

krem4et0
05-29-2010, 19:30
Linns, ако си обвързана и имаш чувства към друг, редното е да не си затворена във връзката, а да я прекратиш. А и за какво затворничество става въпрос? Да не ви слагат веригите? Аз не се чувствам затворена, ограничавана и спирана от каквото и да е (без естествено интимности с други мъже). Ограничението ми го слагат моите чувства, а някакво споразумение между нас.

Linns
05-29-2010, 19:33
Над 18 съм и определено не съм леко момиче, нито пък клоня към тях.. Не ме познавам за да ми даваш определения, но всеки си има мнение.. Отворената връзка няма нищо общо със "сърбеж между краката", защото явно има с кой да го правиш щом все пак имаш няква връзка.. Аз съм "за", защото мразя да ме ограничават и никъде в пост-а си не съм писала за секс ако не забеляза.. така че дръж извратеното си подсъзнание далеч от мненията ми.. :]]


krem4et0, никъде не съм говорила за затворничество.. ;]
И не казвам, че трябва да се чувстваш ограничен, защото и без да го усещаш си.. "до края на живота си само с един", каква скука.. и не става въпрос за секс..

storex
05-29-2010, 19:41
Е, добре, не си писала за секс...
Тогава според теб при колко % от отворените връзки има изневяра и при колко няма такава? А и щом не става дума за секс в твоя случай, за какво става въпрос - да разнообразиш връзката си, вечеряйки и целувайки се с приятеля на твоя приятел ли? :)
Допълнение - нямам цел да те изкарвам такава, каквато не си, но съгласи се, че щом човек участва в отворена връзка и му е позволено да прави секс с други, много по-голям е шанса да го направи и това да му стане навик и с течение на времето да се "олекоти", ако не си е бил такъв по природа.

Linns
05-29-2010, 19:50
Аз го приемам за нещо съвсем елементарно..
Обичам приятеля си примерно, но се запознавам с някой който харесвам.. В една затворена връзка трябва да стъпчам това, че го харесвам и да отмина.. Ще кажеш, че щом обичам приятеля си не би било проблем, но все пак има малък тормоз.. Ако не си го изпитал едва ли ще схванеш за кво говоря.. Докато в една отворена връзка мога да се целувам с тоя човек без да ми тежи после на съвестта, защото не е изневяра.. Говоря за тази възраст.. Вече като стана на 24-25 и нагоре едва ли ще мисля така, не знам.. Но за момента ми е тормоз това да тъпчам моментните си желания заради някой друг, който със сигурност не е "мъжа/любовта на живота ми" .. Когато се разделим след някой месец ще ме е яд, че съм си затворила очите за изживяване което съм искала..
Както казах не би разбрал за какво говоря ако не си го изпитал..

BgHtH
05-29-2010, 23:45
Твърдо ЗА, няма нищо по-хубаво от приятели които правят секс,както пишеше в една мъдра книга :D .Сериозната връзка ,по начина по които повечето хора писали в темата я виждат е абсолютно неразбираема за мен.Въпреки че не я осъждам аз не мога да проумея защо хората сами се подлагат на този тормоз,да не излизаш без да се обадиш на гаджето,да не говориш с момчета/момичета повече от 2 минути и прочие списъка е безкраен.Явно на хората им харесва да ревнуват и да бъдат ревнувани.

mArMaLaDkA
05-29-2010, 23:51
^ Че ти можеш да ревнуваш и да си ревнуван и без да си обвързан с някого официално(да имате връзка де факто).
Обвързването с някого не значи тормоз/затвор/край на живота и младостта. :-o Добре, че родителите ми не са мислели като теб навремето, иначе нямаше да ме има.

BgHtH
05-29-2010, 23:59
^ Че ти можеш да ревнуваш и да си ревнуван и без да си обвързан с някого официално(да имате връзка де факто).
Обвързването с някого не значи тормоз/затвор/край на живота и младостта. :-o Добре, че родителите ми не са мислели като теб навремето, иначе нямаше да ме има.

За последното мисля че не можеш да си сигурна :-D

А да ревнуваш някого без да имате връзка не е ли глупаво ? :lol:
в смисъл за какво да го ревнуваш като "официално" нямате отношения? :)

mArMaLaDkA
05-30-2010, 00:35
^ Глупаво е, ама е факт, че някои хора се привързват след време към човекът, с когото правят секс(а в тинейджърска възраст повечето), изпадат в едни филми и почват да проявяват собственически чувства към нещо, което не притежават. :)

бтв момиче си, нали?

BgHtH
05-30-2010, 01:01
Мне ,мъжко съм,а аватара е биричка щото я обичам повече от всичко :-P :-P

Това за привързването е вярно,в тинейджърска възраст се привързват адски и без секс ,камо ли с него.Сериозните връзки не са за всеки,за себе си съм преценил че няма смисъл да си давам зор за нещо ,което просто не ми идва от вътре.

mArMaLaDkA
05-30-2010, 01:20
все си мислех, че момиче стои отсреща. 8-) живяла съм в заблуда явно.

иначе може и така да е :) до мига, в който срещнеш някоя приятна девойка и решиш, че ти харесва да оглупяваш по нея.

BgHtH
05-30-2010, 01:54
Труден въпрос,последните 5 месеца и аз се мятам между 2те крайности,един отговор май няма.Обаче аз си намерих на кого да задам въпроса който ми се върти из главата откакто се регистрирах.
Тука само моралисти и примерни ли влизат или са всички са с някъкви виртуални маски и се мъчат да си докарат толкова непорочен 8-) образ?
Второто ми е по-невероятно , 'щото немога да проумея за кво му е на някой да се прави на нещо което не е в форум където никой не го познава. :shock:

krem4et0
05-30-2010, 07:46
Ще помоля BgHtH и mArMaLaDkA да ограничат излишните коментари в темата и да общуват на ЛС. Писането не по темата не се толерира и е наказуем!

Niakoitam
05-30-2010, 08:45
Отворената връзка за мен НЕ е никаква любов между двама души.
Тя просто е едно съгласие за временно взаимно използване на другият до по-добри времена.

Това е моето мнение по въпроса.

И тези, които толкова твърдо стоят ЗА отворената връзка. Ами сигурно е много хубаво да се върнем към животинското...кой с който падне, но нали се сещате че при животните любов няма...или поне не е доказано да има. Представяте ли си ако стане така че вие се влюбите в някой от другите си партньори или той/тя се влюби във вас. Какво става после? Разбира се...мазало става. И евентуално толкова хубавата ви и неограничаваща връзка отива на кино официално или неофициално.

krem4et0
05-30-2010, 09:09
krem4et0, никъде не съм говорила за затворничество.. ;]
И не казвам, че трябва да се чувстваш ограничен, защото и без да го усещаш си.. "до края на живота си само с един", каква скука.. и не става въпрос за секс..

Кое ми е ограничението? Че не се целувам и натискам с всеки, който ми хареса визуално ли? И преди да имам връзка не съм го правила, защото АЗ така съм преценила. 6-та година сме заедно и не, не ми е скучно. Разбира се, че не може винаги да се забавлявате и има известна рутина, но не и скука в нашите взаимоотношения. Буцата в корема си я усещам при всяка целувка, щастлива и нетърпелива съм да го видя, хубаво ми е просто да съм неговата половинка. Вече го казах, че оковите на любовта са тези, които те държат, а не наличието на някакво обещание. АЗ не искам да съм с друг, АЗ не искам да докосвам и целувам друг, АЗ не желая друг мъж. Искам го на 100%, искам и аз да се раздам на 100%. Това е връзката - да се отдадете едни на друг - тяло, душа, сърце, време, внимание...Не мога дори да си представя да целуна друг, не мога дори да асимилирам идеята, че някога ще правя секс с друг. Не го искам, не ми е нужно, за да съм щастлива и да съм доволна от живота. Защото аз мога да ти го кажа с ръка на сърцето, че никога през живота си не съм била толкова щастлива, както сега, че не помня да съм била истински щастлива преди да го срещна и че от ден на ден всичко между нас става по-силно, истинско и искрено. С него съм от 19 годишна и не съм му изневерявала, слагала съм си сама бариерата, дори и когато нещата между нас не са били много добре и вървежни. Просто съм такава, когато съм с някого - с него съм на 100%.

storex
05-30-2010, 10:15
Аз го приемам за нещо съвсем елементарно..
Обичам приятеля си примерно, но се запознавам с някой който харесвам.. В една затворена връзка трябва да стъпчам това, че го харесвам и да отмина.. Ще кажеш, че щом обичам приятеля си не би било проблем, но все пак има малък тормоз.. Ако не си го изпитал едва ли ще схванеш за кво говоря.. Докато в една отворена връзка мога да се целувам с тоя човек без да ми тежи после на съвестта, защото не е изневяра.. Говоря за тази възраст.. Вече като стана на 24-25 и нагоре едва ли ще мисля така, не знам.. Но за момента ми е тормоз това да тъпчам моментните си желания заради някой друг, който със сигурност не е "мъжа/любовта на живота ми" .. Когато се разделим след някой месец ще ме е яд, че съм си затворила очите за изживяване което съм искала..
Както казах не би разбрал за какво говоря ако не си го изпитал..
На 24-25 може наистина да мислиш различно, но аз си мисля, че ще е в малко по-различна посока... Ако сега си мислиш, че да се целуваш с други не е никакъв проблем, то на 24-25 сигурно ще си мислиш, че да правиш секс не е никакъв проблем, а на 40 - да гледаш вкъщи децата си от друг, че какъв е проблема, той твоя е отворен и ще те разбере :)

razores
05-30-2010, 10:21
Тея са ненормални...

Linns
05-30-2010, 11:51
krem4et0, никъде не съм говорила за затворничество.. ;]
И не казвам, че трябва да се чувстваш ограничен, защото и без да го усещаш си.. "до края на живота си само с един", каква скука.. и не става въпрос за секс..

Кое ми е ограничението? Че не се целувам и натискам с всеки, който ми хареса визуално ли? И преди да имам връзка не съм го правила, защото АЗ така съм преценила. 6-та година сме заедно и не, не ми е скучно. Разбира се, че не може винаги да се забавлявате и има известна рутина, но не и скука в нашите взаимоотношения. Буцата в корема си я усещам при всяка целувка, щастлива и нетърпелива съм да го видя, хубаво ми е просто да съм неговата половинка. Вече го казах, че оковите на любовта са тези, които те държат, а не наличието на някакво обещание. АЗ не искам да съм с друг, АЗ не искам да докосвам и целувам друг, АЗ не желая друг мъж. Искам го на 100%, искам и аз да се раздам на 100%. Това е връзката - да се отдадете едни на друг - тяло, душа, сърце, време, внимание...Не мога дори да си представя да целуна друг, не мога дори да асимилирам идеята, че някога ще правя секс с друг. Не го искам, не ми е нужно, за да съм щастлива и да съм доволна от живота. Защото аз мога да ти го кажа с ръка на сърцето, че никога през живота си не съм била толкова щастлива, както сега, че не помня да съм била истински щастлива преди да го срещна и че от ден на ден всичко между нас става по-силно, истинско и искрено. С него съм от 19 годишна и не съм му изневерявала, слагала съм си сама бариерата, дори и когато нещата между нас не са били много добре и вървежни. Просто съм такава, когато съм с някого - с него съм на 100%.
Както казах отворената връзка я приемам само в началото, не може да продължи 6 години.. Говоря за връзка в която все още няма чувства и т.н. Още в първия си пост казах, че в един момент осъзнаваш, че не искаш да си с никой друг..

storex, въобще няма да коментирам написаното от теб, поради простата причина, че въобще не вникваш в думите ми, а си просто си навиваш своето.. Като повтаряш едно и също няма да ми промениш мнението.. Аз така разбирам нещата, ти по друг начин.. Само н виждам защо винаги се връщаш към секса, аз никъде не съм говорила за секс .. :]]

Разни хора, разни идеали.. :neutral:

krem4et0
05-30-2010, 15:14
Но знаеш ли първите 1-2 седмици или месеца, дали тази връзка ще продължи още 1 ден или още 10 години? Защото аз не знаех. И ако изначално приемете, че хойкането (да не казвам кръшкане, защото не говорим за секс, въпреки че точно това се има предвид под отворена връзка) е нормално, то след 5-10 години същите двама души дали ще решат, че е ненормално? Бих поспорила кога по-точно е по-нормално да има връзката отворен характер - дали в началото, когато сте влюбени, хвърчите от щастие и не виждат никой друг, или след 20-30 години, когато знаете до болка каква ще е следващата реакция на половинката.

Може би трябва и да дефинираме понятието връзка. Това, което ти описваш, не се покрива с моята представа за връзка (разбирай свързаност по някакъв начин).

storex
05-30-2010, 16:25
Окей, Linns, приключваме със спора, това си е твоята връзка и твоето решение.
П.С. Надявам се, че не съм те обидил с нещо, или ако е така, се извинявам :)

Wrathchild
05-30-2010, 17:37
Всеки сам решава каква да е връзката му. Отворена, затворена, ако двама души се чувстват добре заедно, не виждам проблем.
Имам приятел, който 2 години беше в отворена връзка. И да, колкото и невероятно да ви се струва - и двамата се обичаха. Просто бяха от полигамния тип и правеха секс и с други. Но вечер и двамата бяха заедно и нито един не е лишавал официалния си партньор нито от секс, нито от внимание.

tanch3t093
05-30-2010, 19:13
Против!
Само при мисълта, че през свободното си време момчето ми ще прегръща, целува и спи с други... се отвръщавам. Нямам намерение да го деля с никого.
1+
ПРОТИВ! ..

Linns
05-30-2010, 20:10
Но знаеш ли първите 1-2 седмици или месеца, дали тази връзка ще продължи още 1 ден или още 10 години? Защото аз не знаех. И ако изначално приемете, че хойкането (да не казвам кръшкане, защото не говорим за секс, въпреки че точно това се има предвид под отворена връзка) е нормално, то след 5-10 години същите двама души дали ще решат, че е ненормално? Бих поспорила кога по-точно е по-нормално да има връзката отворен характер - дали в началото, когато сте влюбени, хвърчите от щастие и не виждат никой друг, или след 20-30 години, когато знаете до болка каква ще е следващата реакция на половинката.

Може би трябва и да дефинираме понятието връзка. Това, което ти описваш, не се покрива с моята представа за връзка (разбирай свързаност по някакъв начин).

Спора ни загуби смисъл още в началото, защото имаме различни представи за всичко и ако тръгнем да дефинираме всяко нещо ще се отклоним от темата.. Ти явно имаш връзка която градиш от много време, на различни възрасти сме и в различни етапи от живота си, не мисля, че ти можеш да разбереш това което разбирам аз за отворената връзка, както аз не мога да разбера какво може да му е интересното на 6 години с един единствен човек.. Ще дойде време и ще го разбера вероятно, но засега нямам такива желания и цели.. Аз разбирам нещата така, до преди година вероятно бих се изсмяла в лицето на този който тръгне да ми обяснява колко по-добре е една отворена връзка отколкото нормалните връзки и т.н... Да, но сега не е така и си е лично мое решение поради простата причина, че сега не му е времето да се ограничавам. За теб връзката може да не е ограничаване, но за мен е.. Затова наистина няма какво повече да задълбочаваме..

storex, с нищо не си ме обидил.. :)

soul1199
05-30-2010, 20:20
против

BladeOfMySoul
05-30-2010, 21:15
Затворена връзка не значи окови, и ИМА доверие в затворените връзки много ясно. Окей живейте си с отворените връзки, защото иначе може "да си пропуснете момента с някой друг" , само че много малко истински неща останаха на тоя свят и ако не може да ги разграничите, много зле. Имам предвид, когато си с човека, с който искаш да си, тва че не си се изчукал с еди си кой няма да има никакво значение, никаква стойност, защото 1 целувка с човека който обичаш, ще е значи много повече от 2 часа секс с някой си.
Безсмислено е просто, ако искаш да се чукаш наред, ми прави си го сам за какво трябва да се "обвързваш"?
Проблема е, че хората вече не влагат никакъв смисъл в нещата, и за това сме свидетели на какви ли не парадокси. :?
И мислите крайно, затворената връзка задушавала, ограничавала незнам си кво, глупости, толерантните хора ще намерят баланса, няма да сложат граници, или поне не прекалено затегнати, то пак е глупост тва чувство за притежание според мен, но именно доверието те кара да знаеш че ти и да не го вържеш тоя човек, той няма да избяга от теб или ако има нещо ще дойде и ще ти го каже. А не вашата криворазбрана толерантност, ние сме се разбрали да си се чукаме с други, ама иначе се обичаме, няма проблеми. :?

dAimIk0z
05-30-2010, 21:33
не мисля,че има някакъв смисъл от тази връзка,защото щом даваш на приятеля/приятелката си да бъде и с други освен с теб,не мисля че има някакви силни чувства,а просто едно привличане и в момента,когато заповаш да изпитваш някакви чувства искаш тази отворена връзка да приключи и да се превърне в истинска,но примерно партньора ти е свикнал на този принцип и няма да може лесно да се откаже от тази свобода,щото е много тъпо известно време да ти е позволено да имаш и други и изведнъж трябва да забравиш всичко...
незнам,аз поне така мисля

BgHtH
05-30-2010, 21:41
BladeOfMySoul свят широк,хора всякакви.Съдиш нещо което не разбираш и което няма и как да разбереш,просто защото имаш съвсем друг начин на мислене.Не го казвам с лошо,просто правиш доста генерални изказвания.Истинските неща за теб може да са пълни глупости за мен ,както и обратното разбира се.
Мислех да ти отговоря по-обстоино но нито ще те убедя в нещо ,нито пък целта на дискусията е да се убеждаваме.

BladeOfMySoul
05-30-2010, 23:20
Ами ако можеш и имаш желание на ЛС убеди ме, не оставай с впечтление че съм затворена за други мнения, просто леко се подразних, но едва ли ще отречеш, че ценностите се губят.

ef4etyYy
05-30-2010, 23:48
Всеки сам решава каква да е връзката му. Отворена, затворена, ако двама души се чувстват добре заедно, не виждам проблем. Принципно да, но не и за моята връзка 8-) не си давам момчето :booooomb:

soneri
05-31-2010, 05:40
Отворена връзка хмммм [-X Наистина смисъла се губи тогама, то не е връзка ами временно ходене с един после с друг. Според мен прахосване на времето, по-принцип момчетата сигурно ще са по щастливи в една такава връзка :-o Но момичетата, ако държите на приятеля си, няма да му кажете хайде излизай и с други ..

Общо взето отворената връзка си е пълна измислици, и в крайна сметка или момчето или момичето почва да се дразни от факта, че се виждаш с други ...

krem4et0
05-31-2010, 06:14
Linns, ти на колко години си? Защото аз започнах своята връзка на 19 (предполагам и ти си долу-горе на тези години) и дори и тогава не съм имала твоето мислене и мнение.

Това, което може да държи хората задно 6 или 26 години заедно е любовта/обичта, страстта, приятелството, компромисът, разбирателството, комуникацията...Хубаво ви е заедно и искате да сте заедно. Прави ви щастливи. И най-хубавото е, че ви става още по-добре и още по-готино от ден на ден. Нямаме си по-близък човек от другия. За това и не искаш другия да си мисли за 3-ти или да е с него. Любов, ревност, ако щеш и чувство за собственост. Защото аз ти казвам, че преди 3 години щях да съм по-склонна да приема, че може да има забежки навън, докато сега на нивото, което сме постигнали на нашите взаимоотношения, изобщо не бих могла да го приема и разбера.

Както и да е. Явно не си обичала истински, дълбоко, искрено и себеотрицателно, за да ме разбереш....

GossipGirl89
05-31-2010, 06:16
Аз се смятам за широкоскроена, но не чак до толкова :D
Такова нещо не мога да приема. За мен любовта е свято чувство между двама човека и други не са необходими. Да не говорим, че понякога съм доста ревнива и може да откача само от мисълта, че приятелят ми е с друга... Твърдо против

Linns
05-31-2010, 08:24
krem4et0
Напълно разбирам за какво говориш.. Затова казах че до преди година и аз бих мислила същото.. Давах живота си. макар че все още е така, за едно момче около 8 години.. Наистина знам какво е и след всичко което съм преживяла не мисля, че в следващите няколко години бих искала пак да съм вързана.. Не знам как да ти го обясня, опитай се да разбереш след като съм прекарала teen годините си само с един, сега нямам ли право да съм свободна и да си правя каквото си искам.. Може да е една година, може да са две, но засега просто не желая.. Иначе разбирам това което ми казваш и искам да го изпитам отново някой ден, защото е наистина прекрасно.. Но не е момента.. :]]

gLypChenCee
05-31-2010, 08:26
Твърдо ПРОТИВ ! След като той си е мой.. значи си е мой!


Момче и водка НЕ деля! :) [тва го измислих една леко подпийнала вечер ама.. 8-) ]

kindergarden
05-31-2010, 08:27
ее по-готино е
friends with benefits :D
Обаче ако наистина харесвам някое момче съм твърдо против отворените връзки...никакъв шанс :D

mynichka
05-31-2010, 10:27
Против отворените връзки съм. Не знам дали съм консервативна или каквато и да е, но съм твърде против отворените връзки. За да бъда с даден човек аз изпитвам нещо към него и няма да ми стане никак приятно да го видя с друго момиче. А и аз самата не бих направила такова нещо- да съм с някого и да се занимавам и с други, просто защото си нямам друга работа..

nicolepcd
05-31-2010, 11:53
Отворена, отворена... колко па да е отворена :lol: Разрешавам само да си говори с момичета, които е желателно да са му братовчедки/сестри :lol: Иначе да речем, че съм против ;д

krem4et0
05-31-2010, 13:30
Linns, ти си знаеш. Аз тийн годините не съм била с никого. Това ми е първата връзка (изключая няколко гаджета за по седмица-2). Била съм винаги сама и незавършена. Сега се чувствам цяла. Не заменям това усещане с някакво си просто излизане, целувки или секс...Желая ти отново да изпиташ същото.

DeAdLyDoSe
05-31-2010, 13:48
ПРОТИВ..... :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: 8-)

Wrathchild
05-31-2010, 19:21
Всеки сам решава каква да е връзката му. Отворена, затворена, ако двама души се чувстват добре заедно, не виждам проблем. Принципно да, но не и за моята връзка 8-) не си давам момчето :booooomb:Да, но това е вашата връзка. Вие сте си изградили правилата във връзката, значи ви е добре така. И моята връзка не е отворена, но не съдя никого, ако е направил обратния избор.

Защо се опитвате да убедите останалите, че в отворените връзки няма любов? Най-вече BladeOfMySoul. Разберете, не всички хора са като вас. Това, че вие не го разбирате, не значи, че в такива отношения не може да цари любов и разбирателство. Дори съм виждала щастливи хора в отворена връзка и нещастни - в затворена.
Спрете да отричате нещо само, защото не го разбирате.

zvQr_nO_s_ChAr
05-31-2010, 19:23
Против..

PinKstaR
05-31-2010, 19:40
ЗА! : )

teenspiritt
05-31-2010, 19:48
Всеки сам решава каква да е връзката му. Отворена, затворена, ако двама души се чувстват добре заедно, не виждам проблем. Принципно да, но не и за моята връзка 8-) не си давам момчето :booooomb:Да, но това е вашата връзка. Вие сте си изградили правилата във връзката, значи ви е добре така. И моята връзка не е отворена, но не съдя никого, ако е направил обратния избор.


Спрете да отричате нещо само, защото не го разбирате.

Само малко пояснение - където е уголемен шрифта не се пише запетая.
Всъщност запетая няма никъде, защото "само" е поясняваща дума, а при наречия с поясняващи думи пред тях не се пише запетая.

kremen4eto
05-31-2010, 19:56
^
:lol: :lol:

onqtam
06-01-2010, 07:54
абс против

DANNYYYYY
06-04-2010, 12:29
ТВЪРДО ПРОТИВ ! ! !

Това даже не може да се каже връзка... Каква е тръпката да казваш само на един "обичам те", а той да си вее гъза насам, натам...... НЕ !

:-s

bratignat
06-04-2010, 12:47
Някой хора май бъркат отворена връзка с връзки за една нощ (или за обувки). Отворената връзка е когато си имаш сериозен партнйор, но стане ли въпроз за секс той не е единственият ти партнйор.

В тази връзка аз съм против това да се случва с мен (но не и против хората, на които им харесва - светът е голям и новости дебнат от всякъде). Ако вече не съм достатъчно силен или "конкурентно-способен", за момичето, с което движа - по-добре да сме заедно...отколкото тя да ползва оутсорсинг. Или пък аз да ходя, като стар курвар насам натам.

06-04-2010, 15:58
Против точка

vilityyy96
06-04-2010, 16:29
Абсолютно против!