PDA

View Full Version : Лаптоп



CaribbeanGirl
05-15-2010, 11:36
Ще си купувам лаптоп таа исках да ви попитам към какви марки да се ориентирам и какви екстри да търся?

koko95
05-15-2010, 12:07
Ако ще се ползва основно за интернет скайп и някоя програмка(като например по-немощна),ти препоръчвам нещо такова http://laptop.bg/#/laptop/ACER/eMachines-G725/Acer_eMachines__725___LX_N780C_024,а за мощни игри ти препоръчвам http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire-5741G/Acer_Aspire_5741G__LX_PTD0C_006

yakuza_
05-15-2010, 12:34
Зависи за какво ти е, гледай основно видео картата и гаранцията.

doomkillerr
05-15-2010, 13:10
Зависи за какво ти е, гледай основно видео картата и гаранцията.

И аз това щях да напиша... Относно марката се ориентирай към DELL, HP, ACER или може би LENOVO. Аз примерно не бих си взел MSI или TOSHIBA, не че им има нещо, но не са толкова качествени... или поне така съм чувал. Sony примерно също са хубави, но пък са доста скъпи спрямо другите малки! Ако няма да играеш игри на него не те интересува изобщо видео картата каква е! В този случай гледай процесора, рам паметта и хард диска! Ако обаче ще играеш игри (такива с по скромни видео изисквания), ще трябва да направиш компрамис или в горе изброените три неща или в цената на лаптопа!

П.С. - Ако ни кажеш за какво смяташ предимно да го използваш и с какъв бюджет разполагаш за закупуването на лаптоп, смятам че така по-добре ще те ориентирама и към малка и към модел! :)

Едит: Иначе ето на какъв "геймърски" лаптоп попаднах, но и цената си я бива нали...?!?! :oops:

http://img94.imageshack.us/img94/8736/screenshot002qn.jpg

minus273dot15
05-15-2010, 13:52
Едит: Иначе ето на какъв "геймърски" лаптоп попаднах, но и цената си я бива нали...?!?! :oops:

Доставна цена(без ДДС): 4065.05$, като върху нея имаме отстъпка 5% от Dell. Не ми се смята колко е - просто ако ти е интересно колко им е печалбата от тоя модел. Ценовата листа е от "Четвъртък 13/05 - 2010"...

doomkillerr
05-15-2010, 14:47
Доставна цена(без ДДС): 4065.05$, като върху нея имаме отстъпка 5% от Dell. Не ми се смята колко е - просто ако ти е интересно колко им е печалбата от тоя модел. Ценовата листа е от "Четвъртък 13/05 - 2010"...

Оффтопик: А ако бутна 500$ на китаеца, който го е сглобявал, сигурно ще оцеля джакпота от тотото и ще го взема почти за без пари! :razz:

Едит - И аз го смятах до сега в сайта на DELL и като крайна цена излезе $4,653.00 (включил съм всички компоненти както е и на офертата от снимката) - 5% отстъпка за която спомена = 4653 - 232.65 = $4420.35 умножаваме го по курса на $ за днес x1,56567 = 6920,81 лв. (без ДДС). Добавяме и ДДС-то 20% (1384,16 лв.) и излиза крайна клиенстска цена ~ 8304,97 лв. , но тук не се включва доставката!!! 8)

После пак ми разправяй, че било по-евтино!!! :? :? :?

CaribbeanGirl
05-15-2010, 14:57
Благодаря, че ми отговорихте! Аз тъкмо говорих с един човек, който се занимава с компютри и каза, че в общи линии не ми препоръчва лаптоп, защото издържали максимум до 2 години (имало и изключения де, но били рядкост). И сега започнах да се замислям дали да не си взема iphone... :oops:

doomkillerr
05-15-2010, 15:16
Благодаря, че ми отговорихте! Аз тъкмо говорих с един човек, който се занимава с компютри и каза, че в общи линии не ми препоръчва лаптоп, защото издържали максимум до 2 години (имало и изключения де, но били рядкост). И сега започнах да се замислям дали да не си взема iphone... :oops:

Този човек с който си се консултирала, не те е ориентирал правилно!!! Кое издържа 2 години - батерията на лаптопа ли?!?! - Ако е така съм напълно съгласен, но повечето ги продават с поне 2-3 години гаранция, като след това е хубаво да се почиства от време на време, за да не прегрее нещо от натрупване на много прах в него!

Reaper93
05-15-2010, 15:18
Доставна цена(без ДДС): 4065.05$, като върху нея имаме отстъпка 5% от Dell. Не ми се смята колко е - просто ако ти е интересно колко им е печалбата от тоя модел. Ценовата листа е от "Четвъртък 13/05 - 2010"...

Оффтопик: А ако бутна 500$ на китаеца, който го е сглобявал, сигурно ще оцеля джакпота от тотото и ще го взема почти за без пари! :razz:

Едит - И аз го смятах до сега в сайта на DELL и като крайна цена излезе $4,653.00 (включил съм всички компоненти както е и на офертата от снимката) - 5% отстъпка за която спомена = 4653 - 232.65 = $4420.35 умножаваме го по курса на $ за днес x1,56567 = 6920,81 лв. (без ДДС). Добавяме и ДДС-то 20% (1384,16 лв.) и излиза крайна клиенстска цена ~ 8304,97 лв. , но тук не се включва доставката!!! 8)

После пак ми разправяй, че било по-евтино!!! :? :? :?

ахахаха разби ме :lol: :lol: :lol: :)

ogun
05-15-2010, 15:31
Геймърски лаптоп.... !?
Не може да ме убедите, че един лаптоп може да е геймърски - толко пари да дадете за нещо, на което е неудобно да се играе?
Ненормална работа...

doomkillerr
05-15-2010, 15:42
Геймърски лаптоп.... !?
Не може да ме убедите, че един лаптоп може да е геймърски - толко пари да дадете за нещо, на което е неудобно да се играе?
Ненормална работа...

http://bloodys.com/?p=2985

В крайна сметка всеки си преценява... И аз не бих си взел лаптоп за тези пари, ама всякакви ги има, пък то си зависи и от финансовите възможности в крайна сметка! :)

minus273dot15
05-15-2010, 18:20
...

Изключително погрешно си ги схванал нещата. В България се внася Dell официално. Alienware m17x за който ти говориш - също. Цената към дистрибутори от 1-ви ранг(т.е. тези които взимат директно от Dell) e 4065.05$ към дата 14-ти този месец. Върху тази цена, като предпочитан партньор и официален сервиз, ние получаваме 5% допълнителна отстъпка, т.е. на нас ни го дават за 4065.05$*0.95 = 3861.79$(без ДДС). Ако го обърнем в левове това са 3861.79$*1,56567 = 6046.30 български лева. Добавяме ДДС 6046.30*1.20 = 7255.56 лева. Всеки лев в цената над това е печалба за нас.

В случая, по товите сметки, просто съответният продавач вероятно няма 5%-ната отстъпка, и използва ~9,5%-тна печалба, т.е. 7255.56*1.145= 8306.97 лева. Надценка от 10-15% е в границите на нормалното. Все пак не работим на доброволни начала, не сме организация с идеална цел - трябва да има печалба [-(

А това, че в сайта на Dell струва определена сума пари, повече от цената на която ни го доставят - така е. Те отстъпки за единични бройки и ниски обороти по принцип не правят.

ПП. Dell не се сглобяват в Китай. За региона на Европа се правят в Ирландия, а за региона на САЩ се сглабят в Малайзия. Просто за информация, да не се изложиш пред някой :)

Edit: Говорим си за ето този модел, който е едно към едно с показаният от теб: http://pic.bg/laptopi/Dell/2492

L0ST
05-15-2010, 18:44
Геймърски лаптоп.... !?
Не може да ме убедите, че един лаптоп може да е геймърски - толко пари да дадете за нещо, на което е неудобно да се играе?
Ненормална работа...

http://bloodys.com/?p=2985

В крайна сметка всеки си преценява... И аз не бих си взел лаптоп за тези пари, ама всякакви ги има, пък то си зависи и от финансовите възможности в крайна сметка! :)

Нито пък аз, но има хора които ги дават парите. Лаптоп за игри - :lol: :lol: :lol: . За тези пари, попринцип мога да си взема по-хубаво PC от лаптопа + лаптоп. Да не говорим колко тежи - 5.3 кг за лаптоп - ужасно много, моят деот е около 2кг с усилената батерия му се мръщих преди да го взема, че не 1.5кг.

Fx1
05-16-2010, 17:17
Извинявай, но какви мнения очакваш, без да си казала най-малкото за какво ще го използваш и какъв ти е бюджетът?

Изказването на твоя познат е меко казано несериозно (освен ако не си го разбрала), защото от лаптоп до лаптоп (дори ако са една и съща марка) разликата е от небето до земята! Някои и 1 година не издържат, моя стар лаптоп го използвах 10(!) години, като все още си работи, но е морално и всякак остарял лол

Та, ако сериозно си търсиш лаптоп, кажи какви са ти изискванията - никой не може просто така да ти препоръча марка - 'Тошиба са супер, Дел са зле' - всяка една марка има невероятни боклуци, както и добри модели - най-малкото зависи от класа. (например Дел имат много стабилни модели, но пък са ми казвали, че само високият клас са такива, докато сериите като Inspiron за под 1500 лв са пълен боклук и няма смисъл да плащаш по-високата цена, заради марката, за такъв модел)

(Показаният горе геймърски лаптоп, за мен е чиста лудост, защото по-добра конфигурация струва по-малко от 2000 лева за настолен компютър :))

minus273dot15
05-16-2010, 18:01
...
(Показаният горе геймърски лаптоп, за мен е чиста лудост, защото по-добра конфигурация струва по-малко от 2000 лева за настолен компютър :))

Я покажи една примерна конфигурация, под 2000 лева, която да е поне толкова добра колкото Alienware-a :)

CaribbeanGirl
05-16-2010, 19:35
По принцип лаптопа ще ми трябва за бъдещите ми студентски години (ако ме приемат, за което искрено се надявам)! Ще ми трябва да писане на разни курсови работи и т.н, за музика и евентуално някоя и друга игра (примерно карти)! Но както казах - май се отказах! С iphone няма ли да мога да върша същите неща??

Samoten89
05-16-2010, 19:51
По принцип лаптопа ще ми трябва за бъдещите ми студентски години (ако ме приемат, за което искрено се надявам)! Ще ми трябва да писане на разни курсови работи и т.н, за музика и евентуално някоя и друга игра (примерно карти)! Но както казах - май се отказах! С iphone няма ли да мога да върша същите неща??Ами догава най-ниския възможен клас ще ти свърши работа то 800 лева лаптопи има. HP, ASUS, ACER. Успех при кандидатстването! :grin:

CaribbeanGirl
05-16-2010, 20:59
Ами да, има, ама се откзах, заради това, което ми каза онзи човек! Сега ви питам за iphone - дали ще мога да върша с него същите работи като с лаптопа??

doomkillerr
05-16-2010, 21:46
Ами да, има, ама се откзах, заради това, което ми каза онзи човек! Сега ви питам за iphone - дали ще мога да върша с него същите работи като с лаптопа??

Ами ако не друго, поне едно е сигурно! - Няма да ти е удобен тоя "iphone" (какъвто и да е той), както ще ти е удобно да работиш на лаптоп!

П.С. - Пак ти казвам... на тоя дето те е разубедил можеш спокойно да му кажеш, че нищо не разбира от компютри и да му се изсмее в лицето! :?

firestone224
05-16-2010, 22:13
на първата страница само като видях AlienWare и ми стана ясно че става въпрос за хиляди..един приятел има пак такава марка само че струва 2500.. :)

L0ST
05-16-2010, 22:14
Ами да, има, ама се откзах, заради това, което ми каза онзи човек! Сега ви питам за iphone - дали ще мога да върша с него същите работи като с лаптопа??


Ти сериозно ли? :lol: :lol: :lol:


Не се набутвай, взимай лаптопа. Лаптопи има деот карат по 10 години, в другата стая имам един работещ на 13 години. Батерията се скапва след няколко години,м но батерри по 60-70лв се намират, това за 2 години работа не са много...

Samoten89
05-17-2010, 13:24
През студентските години се ползват Word, Excel, Power Point може и други сложни програми в зависимост от специалността ти. Не може да ги замести някаква джаджа! Може да минат 2-3 години докато ти направи по-сериозен проблем лаптопа. HP имат опция за удължаване на гаранцията ;).