PDA

View Full Version : Според вас...



Manik96
05-15-2010, 12:53
Какви ще са предимствана и недостатъците,ако целият свят е един континент,една държава,един град....?И изобщо би ли било добре всичко да е едно?

Tempest
05-15-2010, 14:03
ъмм... не, изобщо не би било добре :? всичко на гъч, всичко на едно място, още по-концентрирани размирици... бла, не ща да си го представям

Manik96
05-15-2010, 14:21
Нее,няма да е на едно място...Света ще запази размерите си,но просто всичко ще се води като едно място,като една държава... :)

Jo_Ni_To
05-15-2010, 14:36
Ще бъде странно.. Тази "обща" държава ще трябва да има само еидн единствен език.. После.. различните религии ще се преплетат още повече.. Някак си тъпо ще бъде.. Така както си е сега е по добре

tfoitakuchka
05-15-2010, 22:37
ами.. придимствата може би щяха да са.. по - голяма култура.. повече забележителности и местности .. нямаше да има ВИЗИ и зелени карти .. нямаше да има затвори и имигранти и т.н. .. а недостатъците щяха да са повече.. например ако бяхме една държава, България нямаше да има такава богата история .. а и по принцип не може целия свят да се обедини в една държава, защото различните наций си имат различни разбирания - типичния българин - скромен, но никога не би се оставил да го мачкат, турчина - мюсюлманството не възвишава вярващите в него, а обратно, то ги принижава .. , французина - роден с мисълта, че неговия народ доминира над останалите по всяко отношение, американца- сиво забързано ежедневие, без грам емоция и чувство ..
би ли живял с такива хора ..? би ли се разбирал с тях? - едва ли ..
добре сме си така - разделени на държави, с различни вярвания и интереси, а на който не му изнася - бяга в чужбина:)

someonerandom
05-16-2010, 07:08
Като се има предвид,че светът ще запази размерите си,според мен нещата ще са горе-долу както сега,само че вместо държави ще има региони/градове/щати,и както сега,хората в различнте региони ще са различни,и всеки ще се провъзгласява за по-добър от другите региони.Промените биха били говоренето на един(или поне по-малко) езици и липсата на визи

Unendlich
05-16-2010, 12:12
Според мен така си е много хубаво и няма нужда от промяна ;р

Chacho
05-16-2010, 12:18
Четирите свободи на движение и Шенгенското споразумение за всички хора :) И все пак подобно обединение ми се струва крайно нестабилно.

Най-голямото предимство според мен ще е сухоземният транспорт до всички точки на "държавата".