PDA

View Full Version : Проблем с косата ми...



Forbiddennn
05-15-2010, 19:00
Та от няколко месеца имам следния проблем - кожата на косата ми се рони. Като "загребя" с нокът отстрани на тиквата си, почти винаги остава страшно много, не знам обаче как да го нарека, но по пръста ми остава страшно много кожа(ако е това). Работата е там, че я мия всеки ден и може би това е проблема, но нямам друга възможност. Мих се с низорал, с какви ли не шампоани за ежедневна употреба, но нито едно не помогна. И сега всяка сутрин като стана и се къпя, след това задължително използвам сешоара, за да ми "продуха" мръсотиите от бакенбардите, тей като са много. И се поизчиства за определено време, но по - късно пак цялата става в боклуци и дори моите приятели често са ми казвали, че имам нещо в косата, а аз се правя на ударен тей като ме е срам ... Много моля, ако някой е имал подобен проблем да ми помогне, тей като съм отчаян ...

zoreto
05-15-2010, 19:54
Защо не отидеш на дерматолог? той би трябвало да ти каже какво е и как да се лекуваш.И това ,че сменяш различни шампоани според мен може само да усложни положението.
Успех

kalpazanka
05-16-2010, 07:11
Сърбеж имаш ли?
Помоли някой да огледа скалпа за раздразнения/зачервявания!
Не е задължително това, което описваш, да е пърхут и да се лекува с низорал.
Атопичен дерматит да си лекувал?

producenta
05-16-2010, 07:57
Да работиш с химикали или да си бил в контакт с тях?

Има ли моменти когато намаля това нещо?Ако има кога?

Смяташ ли,че може да е алергия към нещо?


Другото което е може да се получи от прекалено много шампоан.

Forbiddennn
05-16-2010, 08:58
Не съм ходил на дерматолог, уж изчаквах само да се изчисти, но явно това няма да стане ... Имам сърбеж, но рядко. Зачервявания по скалпа нямам. Не съм лекувал атопичен дерматит, досега не съм имал проблеми с косата. Не работя с химикали, не е и от алергия. Най - възможният вариянт е да е от много шампоан, както вече казах къпя се всеки ден. Май вече наистина трябва да отида на лекар, просто исках да разбера имал ли е някой друг като моят проблем и да каже горе долу какво е положението ...

producenta
05-16-2010, 09:06
Ако не ти се ходи на лекар което е най-добре,пробвай да си миеш косата през ден да видим какво ще стане

fatalnoto
05-16-2010, 14:21
пробвай да си вземеш Себорал , в аптеките го продават ,един и нещо му е цената.Дават го за засилване растежа на косата(което на теб не ти трябва),за пърхот,рани по скалпа,раздразнения, и тн.найстина много помага.Има го в синя опаковка ,която е по-слабия вариянт и по удачния според мен,а другия е червен Себорал Форте май се водеше,но е по-силен и за по -сериозни проблеми.Както и да е важното е че найстина помага.ако имаш някакви въпроси - питаи

bebity92
05-16-2010, 17:00
И аз съм така.Може би е от сезоните не знам,през есента и пролетта,кожата на главата се люспи Може би е от това,но не е лошо да отидеш на дерматолог.Успех.