PDA

View Full Version : Въпрос за матурата



inc0
05-16-2010, 01:12
Здравейте всички. Могат ли да ми анулират матурата затова, че съм задрасквал някои думи и изрази при писането на темата :(

lipstik
05-16-2010, 04:37
В инструктажа,който ни четоха пишеше,че е забранено да се драска.Като сбъркаш нещо трябва да го сложиш в скоби.

cveteto64
05-16-2010, 05:13
Аз лично не си спомням да са казали , че сгрешеното трябва да е само в скоби, а ето и какво открих от инструктажа как трябва да се попълва матурата:

- Запознава се с указанията за работа с изпитния вариант, листа за отговори и свитъка за свободни отговори. Указанията са в началото на изпитния вариант;
- В началото на държавния зрелостен изпит по чужд език изслушва два пъти текст за компонента „Слушане с разбиране”;
- Пише с черен цвят на химикалката, чертае с черен молив;
- Не преписва върху изпитната си работа текста, записан на дъската от квесторите;
- Не поставя знаци, които могат да нарушат анонимността на изпитната работа;
- Не напуска изпитната зала по-рано от 1 час след началото на държавния зрелостен изпит;
- Не ползва коректори, калкулатори, справочници, мобилни устройства;
- Не шуми и не извършва действия, които нарушават нормалното протичане на изпита;
- Не подсказва и не преписва;
- В случай, че напусне сградата, не се допуска обратно в нея до края на изпитния ден;
- При необходимост получава допълнителни листове за чернова, като това се отбелязва от квесторите в протокола.

sladi4ka_qni4ka
05-16-2010, 06:17
В инструктажа,който ни четоха пишеше,че е забранено да се драска.Като сбъркаш нещо трябва да го сложиш в скоби.

напротив на нас директорката изрично ни каза да задраснем думата и да запишем правилната ... тфа със скобите не било правилно

lipstik
05-16-2010, 17:48
В инструктажа,който ни четоха пишеше,че е забранено да се драска.Като сбъркаш нещо трябва да го сложиш в скоби.

напротив на нас директорката изрично ни каза да задраснем думата и да запишем правилната ... тфа със скобите не било правилно

До сега всички,които съм питала са казвали,че са го писали в скоби,защото квесторите така са казвали.Не ми се вярва във всяка стая,в три училища да са разбрали грешно :?

sasha_90
05-16-2010, 17:51
Миналата година като бях на матура не беше позволено да се задрасква,освен това трябва да внимаваш какви знаци използваш,за да не помислят,че се опитваш да издадеш коя си.

Chacho
05-17-2010, 04:07
Аз пък слагах скоби и теглих черта през грешното и чух, че и доста други хора така са правили. В крайна сметка ако 1000 души са задраскали като теб, какво нарушаване на анонимността тогава? В СУ ми казаха, че можело да драскам както си искам, стига да не е във формата на дръвче :D :D :D