PDA

View Full Version : щанги...



theoneudontknow
05-16-2010, 08:15
Искам да попитам - щангите спират ли растежа?
P.С.: Потърсих колкото можах, ама не намерих нещо по тази тема... Тоя форум не го следя попринцип, затова ако някой знае такава тема, просто да ми постне 1 линкче ;)

Shazzrah
05-16-2010, 08:39
Човек!!!НЕ ПИПАЙ ЩАНГА!В момента в който влезеш във залата и пипнеш лоста хипофизната ти жлеза (в нея се произвежда хормона на растежа) просто АТРОФИРА и до края на живота си няма да пораснеш с 1 см или даже с 1 кг!!!Кво мислиш че е правил Питър Пан както и всички други деца в "Небивалата земя" за да останат деца?Вдигали са щанги много ясно!!!

Човек сериозно си помисли преди да се захванеш...сериозна работа си е....

И преди да сте ми казали че се гъбаркам...СЕРИОЗЕН СЪМ!!!!

Chacho
05-16-2010, 09:57
Не знам колко си сериозен, но вдигането на тежести по никакъв начин не кара хипофизата да атрофира. Между другото точно тренировките с щанги са един от най-ефикасните методи за увеличаването на секрецията на соматотропина. Щангите по друг начин могат да засегнат растежа, но там вече е въпрос на как и колко тренираш. В една друга тема писах за премазването на хрущялните прешлени. Говорил съм с цифра доктори на тази тема.

ПС: На 12-13 за първи път влязох във фитнеса, сега съм на 18 и за тези 5-6 години съм пораснал с около 20см. (1.87 съм)

Nixana
05-16-2010, 10:07
Абе незнам какво атрофира и какво не ама определено всички щангисти са некви нисички :D едва ли е съвпадение

Shazzrah
05-16-2010, 11:18
Не знам колко си сериозен, но вдигането на тежести по никакъв начин не кара хипофизата да атрофира. Между другото точно тренировките с щанги са един от най-ефикасните методи за увеличаването на секрецията на соматотропина. Щангите по друг начин могат да засегнат растежа, но там вече е въпрос на как и колко тренираш. В една друга тема писах за премазването на хрущялните прешлени. Говорил съм с цифра доктори на тази тема.

ПС: На 12-13 за първи път влязох във фитнеса, сега съм на 18 и за тези 5-6 години съм пораснал с около 20см. (1.87 съм)

Пич ти май не усети иронията в поста ми :) :lol:

Chacho
05-16-2010, 11:54
Значи между човек вдигащ щанги и щангист има разлика. И мен 200 кила товар над раменете ми да пружинира ще ми смаже хрущялните дискове между прешлените. Защо тогава има високи културисти? Или Рони Колман и Арнолд Шварценегер са ниски?

Май вярно не я усетих ^^

theoneudontknow
05-16-2010, 17:05
Не знам колко си сериозен, но вдигането на тежести по никакъв начин не кара хипофизата да атрофира. Между другото точно тренировките с щанги са един от най-ефикасните методи за увеличаването на секрецията на соматотропина. Щангите по друг начин могат да засегнат растежа, но там вече е въпрос на как и колко тренираш. В една друга тема писах за премазването на хрущялните прешлени. Говорил съм с цифра доктори на тази тема.

ПС: На 12-13 за първи път влязох във фитнеса, сега съм на 18 и за тези 5-6 години съм пораснал с около 20см. (1.87 съм)
Ааами много не разбрах това - секрецията на соматотропина... Това да или не означава? :D
Питам, защото много съм задълбал на тая тема напоследък, че съм на 1чи след 6 месеца 15, а съм още 167-170 см... А, и ако някой знае някакви упражнения ли и аз не знам какво, което подпомага растежа, да каже тук или на ЛС - или просто трябва да съм по-активен?

Myrth
05-16-2010, 17:37
Всичко относно растежа си е до ген ( и забранени медикаменти :D ). Щангистите са ниски, защото спортът им го изисква. Големите тежести в никакъв случай не забавят растежа :)

theoneudontknow
05-16-2010, 17:56
Oфф.. значи може да се тренира с щанги без да се спира растежа :) Е това исках да чуя, благодаря на всички ;)

Everytime
05-16-2010, 19:02
ае то можеш сичко да прайш ама с правилните тежести :)

ако почнеш да слагаш много тежко още в началото само можеш да си докараш травми или пък верно да ти спре растежа

redbul2
05-16-2010, 19:40
Да.Най-добре чакай да станеш на 17-18.Иначе де да знайш какво ще стане.Гаранция-Франция.При всеки е различно.Може да станеш нормален ръст,а може и да се набиеш с тежкото и да останеш дребен.Тогава никоя мацка няма да ходи с теб :-D Трябва да се чаакаа.

Myrth
05-16-2010, 20:03
Няма де да знаеш. Щангите не спират растежа. А травмите... така си е, но те идват от глупост, не от тежест :) Тъпо е заради някакви необосновани страхове обаче, да изтърваш чудесна възможност като щангите. Тренирай умно.

LuxurySk0B
05-17-2010, 05:45
Само от клековете и тягата се спира разтежа , а и да правиш такива упражнения като видиш , че не разтеж може да направиш някоя пирамида с гентропин и няма да имаш проблеми

fr33runner
05-17-2010, 10:32
Само от клековете и тягата се спира разтежа , а и да правиш такива упражнения като видиш , че не разтеж може да направиш някоя пирамида с гентропин и няма да имаш проблеми

Сериозно?!?Защо тогава при тези две упражнения се наблюдава най-голяма секреция на серотоним и почти всички останали хормони?

Shazzrah
05-17-2010, 10:34
Само от клековете и тягата се спира разтежа , а и да правиш такива упражнения като видиш , че не разтеж може да направиш някоя пирамида с гентропин и няма да имаш проблеми
Ти луд ли си?Не давай съвети като незнаеш!Ще прочете някой и ще се подведе....

Myrth
05-17-2010, 11:16
Доколкото ми е известно luxury беше едно хилаво лапе, което е чуло това-онова от маймуните в залата и се прави на интересен във форума. Това от доста време.

Отдавна си е за бан. А пък и един як бой бих му фърлил.

Gr0zDan0v
05-17-2010, 13:01
Човек!!!НЕ ПИПАЙ ЩАНГА!В момента в който влезеш във залата и пипнеш лоста хипофизната ти жлеза (в нея се произвежда хормона на растежа) просто АТРОФИРА и до края на живота си няма да пораснеш с 1 см или даже с 1 кг!!!Кво мислиш че е правил Питър Пан както и всички други деца в "Небивалата земя" за да останат деца?Вдигали са щанги много ясно!!!

Човек сериозно си помисли преди да се захванеш...сериозна работа си е....

И преди да сте ми казали че се гъбаркам...СЕРИОЗЕН СЪМ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

theoneudontknow
05-17-2010, 14:07
Значи да разбирам, че няма никаква опасност от спиране на растежа при упражнения с тежести от вида на клекове и т.н.? И както се почнали да говорите за тез хормони или нещо от този сорт, ако може някой, който е по-наясно с тея работи, да ми обясни или линкне нещо за тях :) Мерси на всички, които се изявиха, и на тези на които им предстои :D