PDA

View Full Version : Моята история



elichou
05-16-2010, 09:09
Здравейте на всички!

Реших се и аз да си излея мъката си тук И ако мога да получа съвет как да се справя,ще бъда много щастлива.
И моят проблем е свързан с любовта. Но не е нещо традиционно. Имам си приятел от дълго време (две години). Много държа на него,а знам че и той на мен. Разбираме се много добре,а проблемите са рядкост.
Но както винаги нещата не могат да бъдат на 100% "розови" . Нашият голям проблем е неговият баща,който не одобрява връзката ни. В началото,той си мислеше че това е поредното кратко увлечение на синът му,което за месец-два ще приключи. Но не се получи така. Приятелят ми прекарваше все повече време с мен,нещата ставаха все по сериозни. При което баща му реши че е крайно време да "спаси" синът си от мен. И започна по какви ли не начини да го настройва против мен, да го ангажира за да не може да ме вижда,чак се стигнаха до заплахи и забрани да ме вижда. Но приятелят ми не се отказа и макар и малко по рядко продължихме да се виждаме. Малкото часове които прекарвахме заедно не пречеха на любовта ни да расте. Но един хубав ден,преди около месец баща му случайно отново научи за нас. И тогава вече побесня. Сега с приятелят ми се виждаме за съвсем кратко време защото се "крием" . Баща му е много влиятелен човек и макар че приятелят ми е на 20 години той все още смята че това е "малкото му син-че" на което трябва да контролира живота. Приятелят ми много го обича и не иска да прави избор между мен и него ( нито пък аз искам такова нещо). Единственото което искаме е баща му да ме приеме. Но той не желае дори и да ме погледне. Да ми даде шанс да ме опознае. Да види че не бих направила нищо което да нарани синът му. Разбирам,че не иска да го изгуби,но той винаги ще си остане негов син - с или без приятелка...
Много ми е тежко така. Не мога да го виждам,внимаваме кога си звъним. Все по рядко и по рядко се виждаме. Не искам да го изгубя,но може би това ще стане...
Ако някои може да ми даде съвет,ще му бьда много благодарна..


E.

anonimchetou
05-16-2010, 09:14
товс е огромна грешка от страна на баща му, защото опитвайки да "спаси" сина си от теб ,той го наранява, наранява и теб. В много лоша ситуация сте,наистина ви съчуствам . Просто е жалка двама души които се обичат и връзката им е нормална и хубава, да бъде провалена от такова нещо. Аз бих те посъветвала да не се отказваш от момчето си . Правете всичко възможно, борете се все пак това е вашата любов, това са вашите животи , не позволявайте щастието да ви бъде отнето. Наистина изглежда сложно , лоша е намесата на родител. Разбирам да има защо да се меси баща му , а то няма поне това разбирам аз от това което си написала.. Дръжте се , борете се и нека приятелят ти да стъпи здраво на краката си и да покаже на баща си че това е неговият живот , а в неговият живот си и ти.. Успех..

3oPuTy
05-16-2010, 09:28
Има ли някаква конкретна причина,поради която баща му да не те харесва?!
А иначе единствения вариант е да отидете двамата с приятеля ти в тях и да поговорите с баща му.

Между другото и аз май съм в подобна ситуация :)
С приятелят ми сме заедно от 5 месеца и малко.За това време с баща му съм се виждала няколко пъти,а с майка му само веднъж,защото все си мисля,че вече си е изградила мнение за мен.И всичко това стана,защото в началото мислех,че с моя всичко е временно и не исках да бързаме със запознанството,а в последствие той започна да прави неща,които до сега не е правил.В смисъл прибираше се по-късно (в малките часове) от преди,започна да прекарва доста време навън,с мен.Случвало се е да излезе и да се прибере чак на другия ден и майка му не одобряваше това.
Е не знам,какво точно е мнението й за мен,но и да е лошо ще я разбера.Все пак моя за първи път е с момиче на неговите години,доста по-отворено от него (в началото де),което прекарва доста голяма част от времето си по кафенета и заведения.А и за нея (за майка му) било доста странно като разбрала,че нашите често ми разрешават да оставам в приятели за по една-две вечери :) Ама нормално е де ... За нея той все още си е нейното малко синче и ми се струва,че няма намерение да проумее,че той вече наближава 20 години и нещата,които прави са напълно нормални. :-D

Оф отплеснах се :) Тааа мисълта ми беше,че не сте единствените в такава ситуация (ако това те успокоява) и че просто трябва да не ви пука :)
Между другото не ми е ясно как може приятелят ти да е толкова страхлив,че да стигне до там да се крие от баща си :?

VampireGirl666
05-16-2010, 09:32
Нека приятелят ти да поговори с баща си спокойно и да му каже какво чувства към теб. Нека да му каже, че колкото повече се опитва да ви раздели, вие ставате по-сплотени. Да не би да си по-малка от него? Може и това да е причина, поради коята не иска да сте заедно. Все пак, борете се и след време баща му ще приеме връзката ви.

simi4ka
05-16-2010, 09:51
Ако трябва да бъда честна и аз не знам какво щях да правя в такава ситуация V :(

sasha_90
05-16-2010, 17:15
Приятелят ти да говори с баща си на 4 очи.Да обясни,че вече е на 20 и може да прецени кое е добре за него и кое не.Да обясни и колко много те обича,че държи на теб.