PDA

View Full Version : Диети --> Вманиачаване --> Анорексия



darka1
05-16-2010, 09:14
Пиша тази тема за всички момичета, които като мен са се вманиачили на тема '' отслабване '' - СПРЕТЕ !!! ... Преди няколко дни имахме лекция в училище на тема '' анорексия '' ... Повярвайте ми разтреперих се цялата ... очите ми се насълзиха ... имах повече от половината белези на анорексията - ставаше ми лощо, лъжех нашите, че чм, започнах много да забравям, като гледах пържено ми се повдигаше... не съм много слаба, но значително отслабнах ( с 10 кг. ) ... сега съм висока 175 и тежа 56 кг. ... но не килограмите са същностният проблем, а психиката ми ... осъзнах го навреме ... вманиачила съм се ... все внимавам какво ям, не пия газирано, избягвам сладко, ям през определни интервали от време, гледам все да е разделно, убивам се от упражнения ... това НЕ е нормално ... анорексията се причинява от увредена психика и от там вече идва ненавистта към храната и отслабването на организма ... и все още продължавам да следя какво ям, кога го ям и т.н ... това не е толкова страшно - важното е да не се вманиачите ... правя и упражнения, но с мярка ... спортувайте, а не гладувайте ... ако ядям на принципа '' от всичко по малко '' , всичко ще в рамките на нормалното ... ако някой ви харесва ще ви хареса и с 2 килограма отгоре, а ако вие не се харесвате така, можете да ги свалите, но не за 1 седмица, а постепенно :) Това е от мен ... Дано да съм помогнала :-)

ParisSlava
05-16-2010, 09:19
Много съм съгласна с теб.Но трябва наистина да внимаваш какво ядеш и КОГА го ядеш.Защото не може да изядеш една шоколадова торта през вечерта. :o
Иначе,браво,че си направила такава тема.Братовчедка ми е много слаба и тя има такъв проблем.

Ankh
05-16-2010, 09:23
Тази тема тук е обсъждана милиони пъти и както виждам,повечето изобщо не ги интересува това,до такава степен са се вманиачили,че си мислят,че ако хапнат 1 шоколадов бонбон светът ще свърши.След години ще си блъскат главите,като осъзнаят какво са си причинявали...

titinkaa
05-16-2010, 09:30
Вярно и аз се ограничавам с храната и гледам да ям разделно,но не ме е яд например когато хапна нещо сладко било то шоколад или квото и да е или тестено,голяма работа,че съм хапнала нещо,света няма да свърши ако хапна нещо такова.А много ме е яд като чуя някой да каже "Аз тва не ям онова не ям,броя калории" направо се ядосвам и им казвам да не правят така,че не всичко,което прави е полезно,ама кой да те чуе.Един човек зарекне ли се в нещо и край,ако ще и най добрия доктор в света да му говори,то пак няма да чуе.
Разбирам човек да се ограничава,но до няква степен,а не прекалено.

miss_murderer
05-16-2010, 09:46
аз като една бивша анорексичка съм напълно съгласна с казаното по-горе. спрете с всякакви ограничения и диети- болестта идва неусетно и е много страшна, повярвайте ми. знам го от личен опит, доста горчив при това.

tonie__
05-16-2010, 09:54
нз,аз винаги съм си мислела,че всичко е до самоконтрол.затова лично за себе си смятам,че не мога да стана анорексичка,тъй като ще усетя къде е границата и ще спра.ако имаш воля няма да се разболееш

miss_murderer
05-16-2010, 09:56
нз,аз винаги съм си мислела,че всичко е до самоконтрол.затова лично за себе си смятам,че не мога да стана анорексичка,тъй като ще усетя къде е границата и ще спра.ако имаш воля няма да се разболееш

напротив, мен именно волята и самоконтрола ме докараха до болестта. и аз си мислех, че никога няма да стана анорексичка, но...

POLLINA
05-16-2010, 09:58
един силен човек не би се докрал до там

tonie__
05-16-2010, 09:59
един силен човек не би се докрал до там

именно.обичам да докарвам себе си до края,да изпитвам тялото си колко може,и с храненето ще стане същото,НО знам,че няма да се разболея.тва само по себе си доказва,че имам силна психика и гледам ясно на нещата

PinkFloydSound
05-16-2010, 10:08
:lol: Тони... 8-) Не че нещо, ама психически си готова за тая болест. Като ти чета мненията, туй-онуй... Просто ти имаш абсолютно грешна представа за себе си.
Сега остава само да станеш кожа и кости. (То почти си...)
Вземете се в ръце, хора.

tonie__
05-16-2010, 10:09
ако говориш за това,че винаги казвам,че имам още малко-за това говорех по-горе,че обичам да стигам до крайности.и все пак мисля,че ще усетя кога стигам до болест и ще спра.

въпреки,че съм супер извратена и може да не стане,НО кой знае :lol:

BadBadGirl
05-16-2010, 10:38
Тази тема тук е обсъждана милиони пъти и както виждам,повечето изобщо не ги интересува това,до такава степен са се вманиачили,че си мислят,че ако хапнат 1 шоколадов бонбон светът ще свърши.След години ще си блъскат главите,като осъзнаят какво са си причинявали...

Ужасно точно и вярно! Адмирации.

StreetFame
05-16-2010, 10:57
Абе колкото и силна воля да имаш, вманиачиш ли се супер мого няма спиране. Както с наркотиците..... малко са бившите наркомани, пък и едва ли всички тия хора са били без никаква воля. Просто опитваш веднъж и си казваш, че знаеш къде е границата, ама се пристрастяваш и край.... :booooomb: :booooomb:

Infinity
05-16-2010, 11:28
Не, нее... тука нещата стигнат ли до край изобщо не е въпрос на воля !!
Когато вече си буквално пред болестта , не можеш да кажеш ей така изведнъж " край вече спирам " !!
Просто не става номера , защото организма ти се е променил страшно много. Първо стомаха ти се е свил ужасно , при вида на храна ти се повдига.. Абе изобщо веднъж тръгна ли се натам няма спиране !!
Като един човек отървал се буквално на прага мога да ви посъветвам да мислите преди до подлагате организма си ня някоя случайна диета.
А нещата , когато вече си наистина зле сами си излизат от контрол и няма как човек сам да ги оправи. :?

Molzinka
05-16-2010, 12:17
един силен човек не би се докрал до там

+ Трябва да се усетиш навреме.

diksi
05-16-2010, 12:28
Кофти работа е тва булимия, анорексия и пр.

Infinity
05-16-2010, 12:31
един силен човек не би се докрал до там

+ Трябва да се усетиш навреме.
Хах , " навреме " !!
Проблема тука е , че човек губи реалната преценка затова как изглежда и въпреки , че всички му казват , че е слаб / грозно / той си
мисли , че си е добре. Трудно е за обяснение всъщност.. дано на никой не му се налага да го разбере.

darka1
05-16-2010, 13:16
един силен човек не би се докрал до там

+ Трябва да се усетиш навреме.
Хах , " навреме " !!
Проблема тука е , че човек губи реалната преценка затова как изглежда и въпреки , че всички му казват , че е слаб / грозно / той си
мисли , че си е добре. Трудно е за обяснение всъщност.. дано на никой не му се налага да го разбере.

Така е ... много си права ... всички ти казват, че си много отслабнала, но ти искаш още и още ... казваш, че искаш да стигнеш до дадени килограми - достигаш ги и после си поставяш за цел да станеш още и още по - слаба ... наистина е сложно и сега ми е много трудно да се отърва от това чувство ... изпитвам някакъв страх да не надебелея пак и колкото и да ми казват, че съм слаба, пак продължавам да мисля за това :?

goosebumps
05-16-2010, 14:04
Ще прочетат, ще се замислят и след 2 часа..ще забравят. Хубава тема, но не помага. От тази ситуация само ти самият може да се измъкнеш и нищо и никой не може да ти помогне, ако сам не го искаш. И не е вярно- силен слаб, всеки може да се докара до такава ситуация в желанието да изглежда перфектно. Ами волята да не ядеш нищо, не е ли проява на силен характер хм? Всеки, който успее да се измъкне е герой.

Infinity
05-16-2010, 14:20
darka1 ти в момента колко кг. си ? :-o

darka1
05-16-2010, 14:45
darka1 ти в момента колко кг. си ? :-o


А аз съм си добре ... даже имам да свалям ... сега съм 56 кг. и 175 висока - 14 год.

Ти на колко години си ?

PinkFloydSound
05-16-2010, 15:13
"ДАЖЕ ИМАМ ДА СВАЛЯМ..."?!?!???????????????????????????????
Върви се прегледай, момиче, въобще не си се оправила.
ВСИЧКО е до самовнушение.

darka1
05-16-2010, 15:28
"ДАЖЕ ИМАМ ДА СВАЛЯМ..."?!?!???????????????????????????????
Върви се прегледай, момиче, въобще не си се оправила.
ВСИЧКО е до самовнушение.


Ми имам да свалям ... аз нали се виждам ... и напълно осъзнавам какво правя ... отворих си очите навреме ... :)

PinkFloydSound
05-16-2010, 15:47
:shock: :shock: :shock: No comment. Най-.... странното е, че смяташ, че си отворила очите си навреме и се осъзнаваш.
То дори и смешно не е..
А най-големият парадокс е, че точно ти си авторката на тази тема. 8-) На тебе ти трябва един як бой, че наистина да се осъзнаеш. Нищо повече.

britzy
05-16-2010, 15:55
"ДАЖЕ ИМАМ ДА СВАЛЯМ..."?!?!???????????????????????????????
Върви се прегледай, момиче, въобще не си се оправила.
ВСИЧКО е до самовнушение.


Ми имам да свалям ... аз нали се виждам ... и напълно осъзнавам какво правя ... отворих си очите навреме ... :)

:? :? :? :? и анорексичките така уверяват и се самозалъгват.Няма повече да коментирам-темата ще умре както и още хиляди анорексички по света с нея...

darka1
05-16-2010, 16:13
:shock: :shock: :shock: No comment. Най-.... странното е, че смяташ, че си отворила очите си навреме и се осъзнаваш.
То дори и смешно не е..
А най-големият парадокс е, че точно ти си авторката на тази тема. 8-) На тебе ти трябва един як бой, че наистина да се осъзнаеш. Нищо повече.

Не съм анорексичкааа бе ... ти знаеш ли колко е 56 кг. на 175 височина ??

Infinity
05-16-2010, 16:13
britzy ти не беше ли суупер слаба ? :-o

darka1
05-16-2010, 16:15
Infinity на колко си години, колко си висока и колко тежиш ? ... моля те отговори :(

PinkFloydSound
05-16-2010, 16:15
Най-тъпата заблуда евър е, че си анорексик само тогава, когато теглото е прекалено ниско.
Дарка1, и 70 килограма да станеш, психиката ти ПАК ще е увредена!!!

Infinity
05-16-2010, 16:16
Аз съм го казвала в доста теми вече - 170-45/46кг. съм ВЕЧЕ !!
До преди около месец бях 40-41 кг !!! :? 15 години съм.

Infinity
05-16-2010, 16:17
Най-тъпата заблуда евър е, че си анорексик само тогава, когато теглото е прекалено ниско.
Дааа , абсолютно.

darka1
05-16-2010, 16:17
Най-тъпата заблуда евър е, че си анорексик само тогава, когато теглото е прекалено ниско.

Пределно ми е ясно, че това с теглото се получава в последствие ... ама определено не съм анорексичка

britzy
05-16-2010, 16:20
britzy ти не беше ли суупер слаба ? :-o
да,не съм отрекла ,че нямам отклонение...
Сега и като скъсах с Него,не знам-сигурно ще изчезна.
Мисля обаче да отида на психолог примерно и няма да ме е срам!

Infinity
05-16-2010, 16:44
^ Колко си в момента ?

britzy
05-16-2010, 16:49
^ Колко си в момента ?
168 см,42/41 кг

Shadowsogirl
05-16-2010, 18:16
:shock: :shock: :shock: No comment. Най-.... странното е, че смяташ, че си отворила очите си навреме и се осъзнаваш.
То дори и смешно не е..
А най-големият парадокс е, че точно ти си авторката на тази тема. 8-) На тебе ти трябва един як бой, че наистина да се осъзнаеш. Нищо повече.

Не съм анорексичкааа бе ... ти знаеш ли колко е 56 кг. на 175 височина ??

Мда, знам. Знам какво е и 160 заедно с 48, ама ако тръгна да слабея и стигна в тва положение няма да се е много розово.

Glamour92
05-16-2010, 20:09
това може да се случи на всеки-независимо дали е слаб или силен психически.И аз се имам за една от "силните",но нямаше как да предвидя събитията,които ми се случиха преди време,тези,които отключиха подобни симптоми и у мен."Спецовете" ме изкараха типичен случай на рецидивираща анорексия преди време,доката аз просто си знаех,че имам периоди,в които имам нужда да съм "нереално" слаба и падах под 40 кг...
Не знам...просто границата между нормално и болестно състояние е тънка

charmy
05-16-2010, 20:13
Сигурно, ако ви кажа, че съм 1,72 и 50кг. ще ме сметнете за анорексичка, което не е така. :lol: :lol: :lol: Ям всичко, в големи количества и не дебелея, структура просто...
По темата: Едно приятелка искаше да отслабне, имала корем паласки и такива ми ти неща...Е хубаво де, започна с диетите и упражненията и стана със супер хубава фигура и уж спря с диетите, и след няколко дни започна да ми разправя колко била дебела и как трябва да смъкне още някой килограм.Изпратих и малко информация за анорексията и я понаплаших и добре че го направих и се осъзна на време, защото не ми се мисли какво щеше да последва...

Glamour92
05-16-2010, 20:18
Сигурно, ако ви кажа, че съм 1,72 и 50кг. ще ме сметнете за анорексичка, което не е така. :lol: :lol: :lol: Ям всичко, в големи количества и не дебелея, структура просто...
По темата: Едно приятелка искаше да отслабне, имала корем паласки и такива ми ти неща...Е хубаво де, започна с диетите и упражненията и стана със супер хубава фигура и уж спря с диетите, и след няколко дни започна да ми разправя колко била дебела и как трябва да смъкне още някой килограм.Изпратих и малко информация за анорексията и я понаплаших и добре че го направих и се осъзна на време, защото не ми се мисли какво щеше да последва...
не си анорексичка,ест :lol:
анорексията е болест на психиката,преди всичко...ако се развие започва да личи и физически
бтв,доколкото знам 20% от болните умират...

miss_murderer
05-17-2010, 11:08
лошото е, че не са 20%, а много пове1е. едва около 20% успяват да се измъкнат от болестта

martichkaa
05-17-2010, 14:24
Според проблема е че всички мислим че имаме воля, силни сме и знаем каква е границата и точно когато искаш да свалиш по още един килограм и още един и още и още си мислиш че знаеш кога да спреш .. заблуда просто :-o

bathory
05-17-2010, 15:22
хаха какво си мислите, че заслепен от образа в огледалото няма да стигнеш до болеста ли.. колкото и силен да е човек трудно се усеща.. голяма рядкост е.. жалко, че не си го признава никой ;)