PDA

View Full Version : къде да кандидатсвам?



tanitooo
05-16-2010, 10:22
В момента съм в 7 клас и както знаете държим национален изпит тази година (всъщност ние си държим такива изпити всяка година) новото е, че с оценката от изпита можем да кандидатсваме в други училища. Като завърша средното си образование мисля да следвам право ( мечтата ми е да стана адвокат). Проблемът ми е, че незнам да кандидатствам ли в някое др училище или да си остана в моето то е СОУ. В момента съм се насочила към ДФСГ"Интелект" със специалност Банково дело.
Много се колебая затова моля насочете ме на някъде.

SmilezZz
05-16-2010, 10:29
Според мен не оставай в някакво обикновено СОУ..Според мен не си заслужава да "пропиляваш" 5 години в такова училище..

За ДФСГ съм чувала добри мнения,но като цяло не знам какво е,що е..

irr3plac3able
05-16-2010, 13:28
където мислиш, че ще ти е най - добре и разбирасе където ти си решиш

nIkEnCeTy_bE
05-16-2010, 13:39
Вярвай във възможностите си и следвай амбициите си. Не слушай другите какво приказват, щом искаш да станеш адвокат (надявам се не е временна прищявка) следвай това. Учи за това. В крайна сметка ти ще учиш, а не другите. Виж, кое училище ще ти даде нужното обучение за това, къде мислиш че ще ти е добре, и къде искаш да влезеш. За СОУ не мисля, че е добра идея.

changess
05-16-2010, 14:41
Аз ти предлагам езикова гимназия. Езиците са невероятно важни за повечето професии, а след това ще си следваш право.

tanitooo
05-16-2010, 14:59
Не е прищявка искам да следвам право от малка си мечтая за това, нз надявам се, че ще реализирам мечтата си.
Да и за езиковата съм се замисляла, обаче чувам все отрицателни неща за нея. И ако кандидатствам там искам да пиша англиски с немски в ДФСГ в специалносат която съм си избрала също е интензивно изучаване на англииски и немски език. Ддз казват, че "интелекта" е по-добрия вариант.

uBuTo
05-17-2010, 07:39
Където искаш! ;)

shediovar
05-18-2010, 15:24
Напълно съм съгласен с changess .

Седми клас съм . Аз също не знам със сигурност къде ще вляза. Мислех си за Банково дело като теб , но според мен е по-важно да си изкараш език , а после да следваш право :)

Seducti0n
05-18-2010, 15:38
Напълно съм съгласен с changess .

Седми клас съм . Аз също не знам със сигурност къде ще вляза. Мислех си за Банково дело като теб , но според мен е по-важно да си изкараш език , а после да следваш право :)

Така е езика е от огромно значение.Така, че дори и да си избереш училище с икономическа насоченост, е хубаво и да се запиш на курсове по език.

MissChocolate
05-18-2010, 17:07
То не е чак толкова въпроса в "какво искаш". Каквото си направила тая година,тва е. Въпроса е в "за къде ще ти стигне".
Моето мнение е,че СОУ-тата не дават абсолютно никаква реализация занапред.
Лично аз ще се постарая да вляза в Първа Езикова ..

tanitooo
05-19-2010, 18:22
Постарала съм се доста тая година по всичко имам отлични оценки и така се очетрава и да завърша годината. Обаче това външно оценяване ме притеснява, защото казват че оценките от него остават оценки за годината не знам до колко е вярно, но съм се наплашила доста ( все пак цяла год да се трудиш и после един тест да развали всичко :smt013
Значи според Вас по-добрият вариант е езиковата?

psihoataka
05-19-2010, 18:39
Карибските острови са тъкмо за теб! :razz:

MissChocolate
05-20-2010, 04:34
Кво да те притеснява изпитът?
Кат си учила цяла година .. не виждам какъв ти е проблемът.
Аз лично съм напълно убедена в умствените си възможности така да се каже и наблягам повече на стабилна психическа нагласа. Точно тя ще играе най-важна роля.
Същото съветвам и теб. Ако си се пънала цяла година, забави темпото сега, освободи си съзнанието замалко, преговори леко и отиди там с убеждението,че можеш и ще направиш всичко кат хората.

А.. и тези оценки не остават за годината като цяло. Те само се вписват в дневника.

Успех!