PDA

View Full Version : Преяждане



cveteto64
05-16-2010, 16:45
Та на въпроса не мога да спра да се тъпча, ям по много и от всичко без дори да знам защо. Дори да не съм гладна пак ям. И след всичкото това ядене ми става лошо. Дайте съвет как да спра да си угаждам...

nIkEnCeTy_bE
05-16-2010, 16:57
Абе важното е да ядеш, ама да не ти личи. :D Амии просто не яж тежки храни, не яж боклуци. Пий течности постоянно, докато ядеш, за да не ти става тежко. И не яж мазни храни.

cveteto64
05-16-2010, 17:07
Абе важното е да ядеш, ама да не ти личи. :D Амии просто не яж тежки храни, не яж боклуци. Пий течности постоянно, докато ядеш, за да не ти става тежко. И не яж мазни храни.
Засега не личи и дано да продължава така, но започнах да се плаша от всичката тази храна не си я подбирам ям всичко, пия и много течности, единствното от което се притеснявам, че на последък много често започна да ми сатва тежко на стомаха и чувството изобщо не е едно от най-приятните...

WaterLilly
05-16-2010, 20:43
Май ядеш от скука. :D И аз така правя понякога - нямам какво да правя, така че почвам да се въртя около хладилника и ровча като кокошка из нас. За мен решението е да не купувам много от нещата, които обичам да ям - вместо да заредиш хладилника с кашон вафли, взимай си по една на ден, например. Като не го виждаш, няма да те "дразни".
Също яж бавно и без да се разсейваш с телевизия/книги. Така ще усетиш кога си се наяла и няма да се тъпчеш.

ImmortalSportFreak
05-16-2010, 21:24
Ходи повече навънка - спортувай;разхождай се с приятели.Намери си повече занимания за деня които да не включват ядене. :lol: :lol: Яж по 3-4 или 5 пъти на ден но не по голямо количество;яж здравословна храна и се опитай да се храниш по едно и също време(горе-долу).Не яж 3 часа преди да си легнеш.Дано съм ти помогнала малко.. :D
В пуберетета е нормално човек да му се яде по много пъти на ден в голямо количество храна(личен опит).На колко си бтв? 8-)

producenta
05-16-2010, 22:52
Какво ядеш и по колко ?

cveteto64
05-17-2010, 10:35
Ходи повече навънка - спортувай;разхождай се с приятели.Намери си повече занимания за деня които да не включват ядене. :lol: :lol: Яж по 3-4 или 5 пъти на ден но не по голямо количество;яж здравословна храна и се опитай да се храниш по едно и също време(горе-долу).Не яж 3 часа преди да си легнеш.Дано съм ти помогнала малко.. :D
В пуберетета е нормално човек да му се яде по много пъти на ден в голямо количество храна(личен опит).На колко си бтв? 8-)
Излизам с приятели, разхождам се и пак ям не от скука просто се чувставм гладна :-D На 18 съм

cveteto64
05-17-2010, 10:41
Какво ядеш и по колко ?
Какво ям ли хмм това е един мнооого труден въпрос :o ям всичко каквото има в къщи плюс дюнери, пици, вафли абе всичко каквото ми падне, за да се наям (или по-скоро преям) си хапвам доста добре. Наприемер на едно ядене поне половин хляб, някой път се учудвам от себе днес например хората се притесняват за матурата не могат да хапнат нищо със свити стомаси и т.н., а пък аз най-спокойно си изядох два шоколада...

ImmortalSportFreak
05-17-2010, 17:25
Ходи повече навънка - спортувай;разхождай се с приятели.Намери си повече занимания за деня които да не включват ядене. :lol: :lol: Яж по 3-4 или 5 пъти на ден но не по голямо количество;яж здравословна храна и се опитай да се храниш по едно и също време(горе-долу).Не яж 3 часа преди да си легнеш.Дано съм ти помогнала малко.. :D
В пуберетета е нормално човек да му се яде по много пъти на ден в голямо количество храна(личен опит).На колко си бтв? 8-)
Излизам с приятели, разхождам се и пак ям не от скука просто се чувставм гладна :-D На 18 съм
оо на 18.. сега си на вълна матури и много учене - нормално да ти се яде
Като учи човек му трябва много енергия за да мисли. 8-) Не се притеснявай-яж си да имаш сили за ученето.Само се опитай да се контролираш да не преяждаш че да не ти става зле. 8-)

п.п. Успех на матурите и да влезеш в мечтания университет :P :)

cveteto64
05-17-2010, 17:30
Ходи повече навънка - спортувай;разхождай се с приятели.Намери си повече занимания за деня които да не включват ядене. :lol: :lol: Яж по 3-4 или 5 пъти на ден но не по голямо количество;яж здравословна храна и се опитай да се храниш по едно и също време(горе-долу).Не яж 3 часа преди да си легнеш.Дано съм ти помогнала малко.. :D
В пуберетета е нормално човек да му се яде по много пъти на ден в голямо количество храна(личен опит).На колко си бтв? 8-)
Излизам с приятели, разхождам се и пак ям не от скука просто се чувставм гладна :-D На 18 съм
оо на 18.. сега си на вълна матури и много учене - нормално да ти се яде
Като учи човек му трябва много енергия за да мисли. 8-) Не се притеснявай-яж си да имаш сили за ученето.Само се опитай да се контролираш да не преяждаш че да не ти става зле. 8-)

п.п. Успех на матурите и да влезеш в мечтания университет :P :)
Хаха точно пък заради учене няма да е :-D и мерси за пожеланието :oops:

bebity92
05-17-2010, 17:55
На мен ми се случва това преди цикъл,ям страшно много :-D

PePsImAn
05-17-2010, 19:05
Какво ядеш и по колко ?
Какво ям ли хмм това е един мнооого труден въпрос :o ям всичко каквото има в къщи плюс дюнери, пици, вафли абе всичко каквото ми падне, за да се наям (или по-скоро преям) си хапвам доста добре. Наприемер на едно ядене поне половин хляб, някой път се учудвам от себе днес например хората се притесняват за матурата не могат да хапнат нищо със свити стомаси и т.н., а пък аз най-спокойно си изядох два шоколада...

хаха половин хляб xD аз на ден ям по 3 хляба и отгоре ... :grin:

WaterLilly
05-17-2010, 19:40
PePsImAn, ти си момче и сигурно си с глава по-висок от авторката (и с 20 кила по-тежък), малко различни са двете неща.

PePsImAn
05-17-2010, 19:48
PePsImAn, ти си момче и сигурно си с глава по-висок от авторката (и с 20 кила по-тежък), малко различни са двете неща.

170 см съм висок и тежа 59 кг и тренирам на ден по 2 часа фитнес и сам на 14 години едва ли съм по тежък и по висок ;)

WaterLilly
05-17-2010, 19:52
PePsImAn, ти си момче и сигурно си с глава по-висок от авторката (и с 20 кила по-тежък), малко различни са двете неща.

170 см съм висок и тежа 59 кг и тренирам на ден по 2 часа фитнес и сам на 14 години едва ли съм по тежък и по висок ;)
=> очевидно имаш по-голяма мускулна маса, така че трябва да я "захранваш" повече от едно момиче с нормално телосложение

PePsImAn
05-17-2010, 19:56
PePsImAn, ти си момче и сигурно си с глава по-висок от авторката (и с 20 кила по-тежък), малко различни са двете неща.

170 см съм висок и тежа 59 кг и тренирам на ден по 2 часа фитнес и сам на 14 години едва ли съм по тежък и по висок ;)
=> очевидно имаш по-голяма мускулна маса, така че трябва да я "захранваш" повече от едно момиче с нормално телосложение

какво толкова ти доставя удоволствие да се заяждаш с мен ?!?! :?

WaterLilly
05-17-2010, 20:06
PePsImAn, ти си момче и сигурно си с глава по-висок от авторката (и с 20 кила по-тежък), малко различни са двете неща.

170 см съм висок и тежа 59 кг и тренирам на ден по 2 часа фитнес и сам на 14 години едва ли съм по тежък и по висок ;)
=> очевидно имаш по-голяма мускулна маса, така че трябва да я "захранваш" повече от едно момиче с нормално телосложение

какво толкова ти доставя удоволствие да се заяждаш с мен ?!?! :?
:razz: Ти пък реши, че се заяждам и те наричам дебел или нещо такова
Разбери бе човек, ти си момче и си по-висок, по-мускулест и си по-активен (ходиш на фитнес), от което следва, че трябва да ядеш повече. Тая енергия, която я гориш, все от някъде трябва да идва. А авторката на темата е момиче с нормални килограми и е логично да е по-ниска и по-слаба от теб, защото е момиче - тя не ходи на фитнес и не спортува толкова, колкото теб. Значи няма нужда да яде колкото теб.

cveteto64
05-18-2010, 05:00
Ами PePsImAn тежа 58 кг. и съм висока 165 см., т.е. нормално е да изяждаш повече от мен плюс това ходиш и на фитнес, мисля че за мен не много нормално да ям по толкова при положение, че единствения спорт, който практикувам е ходене по магазините :)

Lucho
05-19-2010, 08:36
Абе важното е да ядеш, ама да не ти личи. :D Амии просто не яж тежки храни, не яж боклуци. Пий течности постоянно, докато ядеш, за да не ти става тежко. И не яж мазни храни.

Грешка! Поемането на течности по време на ядене е вредно и води до издуване на корема. Така се чувстваш още по-гадно. Друго нещо, което можеш да направиш е, да ядеш ЧЕСТО, но помалко и да приемаш много течности - за предпочитане чешмяна вода. Прекомерната употреба на минерална вода е вредна за организма. Съветвам те да пиеш повече чешмяна. Яж повече на закуска и обяд, на вечеря по-малко. След 22.00 НЕ ПРИЕМАЙ нищо.

TheAceOfLove
05-21-2010, 12:35
Мисля, че след като си дошла във форума за помощ по темата, наистина усещаш, че имаш проблем. И аз намирам за трудно да се контролирам, така че мога да ти кажа от опит - трябва да промениш начина, по който се храниш! Не можеш да продължаваш така цял живот или после ще съжаляваш.
Направи си един експеримент: следващия път когато решиш да ядеш се замисли за една минута: гладна ли съм наистина, или просто ми хрумна, че ми се яде Х? Напомняй си, че храната няма да избяга :) Течностите - само между храненията, и то не газирани и сладки. Иначе не казвам да гладуваш! Но покажи на себе си, че имаш самоконтрол. Успех!



:-)