PDA

View Full Version : Гимназии в София! Търсих, но не намерих..



jFoxx
05-16-2010, 16:58
.. нищо в търсачката.. Таа..
Искам да уча право.Но не в българия, но трябва да изкарам до 12 клас тук.Искам след 7 клас да отида в 1-ва английска, но съм чувала ужасни неща.Та.. ако може да ми кажете минимум 2 елитни училища в София.Но не искам да се учи ГЛАВНО математика, нали разбирате.. МОЛЯ ВИ, искам нещо хубаво и добро училище !!

brutaLxxbunny
05-16-2010, 17:37
Да не сме сестри,защото и аз искам това 8-)
Та..В НГДЕК или просто Класическата вече се дават сертификати за английски език --> http://www.ngdek.com/ Там се набляга на БЕЛ и История.Иначе за 1ва Английска не знам какво си чула,но училището е добро.Ако те влечат езици защо не пробваш Немската,Испанската .. имаш избор :)

jFoxx
05-16-2010, 17:48
Дам, тази е хубава, ноо аз съм зле по история :D

Unendlich
05-16-2010, 18:23
Дам, тази е хубава, ноо аз съм зле по история :D


Ти като си зле по история за какво право си тръгнала ?

jFoxx
05-16-2010, 19:34
^Aми казаха ми, че не е нужно, да съм добре по история.Смисъл аз мога да чета и помня много, но историята ми куца..

fear4o
05-16-2010, 20:05
^Aми казаха ми, че не е нужно, да съм добре по история.Смисъл аз мога да чета и помня много, но историята ми куца..
История и литература са нужни за правото!
а иначе нищо не ти пречи да завършиш 1ва английска като частен ученик
иначе за елитните гимназий
91 ГПНЕ
испанската
американския колеж
френската
лицея
НПМГ(има и профил биология)
18 също става доста елитно

amk933
05-16-2010, 20:10
НГДЕК Константин Философ.

Не ходи в 1 АЕГ, защото то си е като 2ро СМГ. Не се базикам... :)

fear4o
05-16-2010, 20:14
2рo СМГ? лтф? чувал съм добри мнения от хора който са я завършили като частни ученици

amk933
05-16-2010, 20:20
2рo СМГ? лтф? чувал съм добри мнения от хора който са я завършили като частни ученици

Мнението ми е от първа ръка... :D

Математиката яко се учи...особено тия с мат профил.

ecstazy
05-16-2010, 20:30
Ами така като те гледам какво искаш да учиш се сещам само за НТБГ и НФСГ .. чух добри отзиви за тях,мнякои от бившите ми съученици са там и не се оплакват много много. Комбинацията от ХУБАВО и ДОБРО училище не съществува. Не искам отново да повдигам темата за училищата в България, тъй че няма да продължавам.

Unendlich
05-16-2010, 21:43
^Aми казаха ми, че не е нужно, да съм добре по история.Смисъл аз мога да чета и помня много, но историята ми куца..


Който ти е казал, че не е нужно да си добра по история за право, жестоко се е изгаврил с теб, повярвай. Именно историята и литературата са ти най-важни. Аз също съм се насочила натам, тъй като тези предмети ги уча с лекота, а и ме влечат. Намисли си хубаво какво искаш да учиш, какво ти се отдава и тогава. :)

wasser
05-17-2010, 12:11
Ако искаш да се занимаваш с история-НГДЕК-най-доброто училище.Останаха много малко елитни гимназии и Класическата е от тях! Влиза се трудно,но си заслужава!