PDA

View Full Version : Възрастта??



nezabrawima
05-16-2010, 17:43
Здравейте , искам да задам един въпрос и се надявам да получа отговор.. Важна ли е разликата в годините ако тя е до 5 г. и когато едно момче каже , че си малка.. наистина ли го мисли или е просто извинение?? :)..

Gabka15
05-16-2010, 17:47
Аз искам да попитам същия въпрос... когато харесваме едно момче ии като си по малка от него найстина ли не те харесва или е просто оправдание да те разкара ?? :?

filmimilmi
05-16-2010, 17:52
^ Просто обърнете въпроса. :) Основателна ли е причната? Да, напълно основателно е защото интересите за всяка възраст са различни и ако човек е на възраст, в която да желае стабилна връзка не му се занимава с момиченца, които тъкмо са сменили куклите с гримове. :)

krisencety0
05-16-2010, 17:52
Аз също искам да знам дали възраста пречи на връската между едно момче или едно момичe или е само извинение за момчетата.

DevilWish
05-16-2010, 17:54
Да примемем, че си на 14 а той на 19 - голяма е.Той иска други неща, ти искаш други неща.Няма да е принца, който те държи за ръка, а баткото ,който те използва за секс.Евала, че ти е отказал ;) Ако си над 16-17 - не ,тогава е просто извинение според мен, но пък може и да си има принципи и да не иска малки момичета.

3oPuTy
05-16-2010, 18:35
Много зависи,на колко години е момичето и на колко момчето.
Ако момичето е на 12,а момчето на 17 - според теб дали има шанс да имат някаква връзка?!
Ако момичето е на 17-18,а момчето на 22-23 - връзка може да съществува без абсолютно никакъв проблем.А и разликата няма да е толкова забележима :)

Едит:Не съм съгласна с горното мнение,че едно момиче на 14 не може да е с момче на 19 :) Имала съм такава връзка и беше страхотна.Имам и приятелка,която беше на 14 като тръгна с гаджето си (тогава на 19 години,почти 20) и вече 5 години и нещо са заедно.
Всичко зависи от характерите на двете страни :)

SisinkaS
05-16-2010, 18:47
Охх стигате така с тия години.Всичко си е до самия човек и начина по който разсъждава и как те приема,а и много зависи и ти как разсъждаваш.Неможе да мислиш като някво лапе на 5г. и да искаш връзка с по-голям от теб (без значение каква ви е разликата).Мога да дам жив пример със себе си - аз съм на 19,а приятеля ми почети на 30, и вече 7 месеца всичко е идеално, вярно че това време не е много, но не и малко.Но се разбираме перфектно въпреки разликата (която наистина не е малка).Така че стига годините нямат толкова значение относно връзката, а начина по който се настройваш за нея и това как разсъждавате.

Gr0zDan0v
05-16-2010, 18:58
Много зависи,на колко години е момичето и на колко момчето.
Ако момичето е на 12,а момчето на 17 - според теб дали има шанс да имат някаква връзка?!
Ако момичето е на 17-18,а момчето на 22-23 - връзка може да съществува без абсолютно никакъв проблем.А и разликата няма да е толкова забележима :)

Едит:Не съм съгласна с горното мнение,че едно момиче на 14 не може да е с момче на 19 :) Имала съм такава връзка и беше страхотна.Имам и приятелка,която беше на 14 като тръгна с гаджето си (тогава на 19 години,почти 20) и вече 5 години и нещо са заедно.
Всичко зависи от характерите на двете страни :)

+1

b3b3t0y
05-16-2010, 18:59
Всичко е относително ...

BlueFace
05-16-2010, 19:20
Естествено ,че ще го мисли ... 5 години са много голяма разлика за хората под 18 ...(За мен дори и 3 са много ... :? ). Ако си на 14-15 за какво ще си говориш с 19-20 годишен човек :? Според мен тези връзки с по 5 години разлика се крепят само на желанието на баткото да наебе наивното момиче ...

mArMaLaDkA
05-16-2010, 19:36
Не на всички "батковци" 24 часа в денонощието им се чука, нито пък всички 14-годишни са "наивни" и невинни.

14-15-годишна и 20-годишен могат да си намерят теми за разговор, въпросът е, че ще са по-общи. Докато тя ще осъзнава тепърва някои неща за света около нея, той вече ще е минал през това.
И все пак няма лошо. Смисъл, ще има какво да научиш от него, ще ви е забавно заедно. Има момичета и момичета, както има мъже и мъже. Възможно е да не си паснете, защото или ти си твърде незряла на тоя етап(всички на тоя етап сме незряли, но някои са повече), или той да е твърде елементарен индивид, който мисли само каква мизерия да направи и коя да вкара в леглото си.
Твоето момче е преценило какво иска и че ти не можеш да му го дадеш. Евала, че ти е казал, че си малка, а не те е използвал. И аз определено не смятам, че истинска връзка между 14 годишна и 20-годишен(примерно) не може да има, трябва девойката да е с поне още 1-2 годинки отгоре, но пък могат да са си приятели дотогава. Пък и в крайна сметка, мъжете правят компромиси по тоя въпрос и ако момчето наистина иска да е с някое момиче, няма да прави проблем, че девойката не е на неговото интелектуално ниво(не говорим естествено за крайности). И те така. Радвай се, че момчето не те е подвело. Ако си под 14 - тогава няма какво да говорим. 12-13-годишна може да си прави експерименти за гаджосване единствено с някой, който е по-голям от нея с 1-2 години, за да не си блъска после главата.

HiM
05-16-2010, 20:01
[quote="mArMaLaDkA"]Не на всички "батковци" 24 часа в денонощието им се чука, нито пък всички 14-годишни са "наивни" и невинни.

Така е има си батковци, има си и "батковци", но т'ва к'во общо има - щом ти е приятна компанията на даден индивид от мъжки пол, к'во значение има разликата, ако си падаш по него, даваш му шанс, оправдава ти доверието и сте заедно, примерно. Според мен т'ва с годините си е един вид оправдание както от гледна точка на момичетата, така и на момчетата/батковците.

mArMaLaDkA
05-16-2010, 20:22
^ ми не е баш така. всеки си има няк'ви принципи и се бори за нещо. на едни мъже им се ще да си прекарат младежките години в безразборни връзки, като се и чувстват удволетворени от това, а на други им се ще да си хванат някое сериозно гаЖе, понякога се появява някоя малка лолитка, замайва им главата и те решават, че мисията им в живота е да я научат на всичко. 8-)

има и момичета на 15 примерно, които не харесват 20-годишни, защото хем не са на едно емоционално и интелектуално ниво, хем и физически не са привлечени от тях.

затова годините си имат значение в различните етапи на развитие на човека като личност, затова и хората са различни и слава богу, след известен период си се намират и се групират един с друг така, че да са щастливи. 8-)

Nakadah
05-16-2010, 20:24
Да го кажеме просто: НЯМА ШАНС АЗ ДА ПОГЛЕДНА МОМИЧЕ С 5 ГОДИНИ ПО-МАЛКО ОТ МЕНЕ!!!

charmy
05-16-2010, 20:26
Ами зависи ти на колко си. Ако си на 13-14, а той на 18-19, разбира се, че мисли, че си малка.Какви по-точно ще са темите ви на разговор?! ...Не мисля, че си търси оправдание, а явно просто не му се занимава с по-малки.

HiM
05-16-2010, 20:33
^ ми не е баш така. всеки си има няк'ви принципи и се бори за нещо. на едни мъже им се ще да си прекарат младежките години в безразборни връзки, като се и чувстват удволетворени от това, а на други им се ще да си хванат някое сериозно гаЖе, понякога се появява някоя малка лолитка, замайва им главата и те решават, че мисията им в живота е да я научат на всичко. 8-)

има и момичета на 15 примерно, които не харесват 20-годишни, защото хем не са на едно емоционално и интелектуално ниво, хем и физически не са привлечени от тях.

затова годините си имат значение в различните етапи на развитие на човека като личност, затова и хората са различни и слава богу, след известен период си се намират и се групират един с друг така, че да са щастливи. 8-)

Да, така е. Както гласи заглавието на алековия фейлетон "Разни хора, разни идеали", изключения има винаги, мога да дам и примери, ама ме мързи да пиша. За интелектуалното ниво на голямата част на т.нар. 20 годишни не ми се говори, щото ще стане забавно.

mArMaLaDkA
05-16-2010, 20:36
нека използваме клишета и да кажем, че има и изключения. 8-)

HiM
05-16-2010, 20:39
нека използваме клишета и да кажем, че има и изключения. 8-)

Хубуу, ай от мен да минИ 8) .

sladur4etyYy
05-16-2010, 20:40
повечето големи момчета си мислят, че по- малките момичета са наивни, макар и те с нищо да не показват такова нещо, и че могат да си ги въртят, както си пожелаят. говоря от личен опит и наблюдения.

а конкретно за въпроса ти- както казаха, зависи на колко си ти и на колко е той.

Muccia
05-17-2010, 07:50
повярвай ми в началото всичко е приказка,но след време когато всеки покаже какъв човек е и се появят някои различия по-големият (в случая момчето) ще си каже абе някаква пикла ли ще ми казва да се променям и какво не и харесвало и ще те остави..да не говорим, че е живял повече от теб и е имал малко повече любовни разочарования и съответно по-голям опит :-D В ситуации, в които ти не знаеш какво да направиш,той ще знае по простата причина, че вече го е преживял :) За мен по-скоро нормална разлика е до 2-3 години,защото по принцип момчетата са малко по назад а така се изравнявате по възгледи и начин ан живот :) казвам ти го като човек който е бил с доста по големи..1-я път не си взех поука,но и след втория вече няма как :-)

mir4eto93
05-17-2010, 11:18
Разликата не винаги се усеща, имам предвид - ако ти си на 13, той на 18 определено е пречка и сигурно иска да те разкара, но иначе ако ти си на 20, той на 25, не е проблем. И двамата вече сте зрели и бихте могли да имате сходни интереси :)

spopi
05-24-2010, 14:39
Да има разлика поне за мен. :) 1 момче ми предложи и на 20 аз на 15 ми няма какво да си кажем пък е сериозен няма чуство за хумор и става по-зле :-o

gLypChenCee
05-24-2010, 14:43
е зависи, ако си на 10 , той на 15 има значение + че не е само извинение..

иначе напримерно си на 15, той на 20 .. не е кой знае кво. Родителите ми са с 7 година разлика и кво.. абе любов да има ;> ама първият ми пример .. наистина има значение ;д

anonymous708973
05-24-2010, 16:49
Да го кажеме просто: НЯМА ШАНС АЗ ДА ПОГЛЕДНА МОМИЧЕ С 5 ГОДИНИ ПО-МАЛКО ОТ МЕНЕ!!!

А ти на колко си? :)
Абе, има си разлика... Ама какво всички сте се захванали с тия години? 14-19, 13-18, под 14, над 15 и 3 дена. Страшно е относително. Познавам двойки 16-18, които са страшно смешни, защото могат само по кафета да ходят и прочее, ама познавам и две други (изключвам себе си), които имат страшно много общи теми за разговор и са на едно интелектуално ниво, с общи цели и идеи :)

mArMaLaDkA
05-24-2010, 17:09
е зависи, ако си на 10 , той на 15 има значение + че не е само извинение..

Родителите ми са с 7 година разлика и кво..

ми нищо, ама надали са се срещнали, когато майка ти е била на 14-15.

ReachlessGirl
05-24-2010, 17:47
Зависи ако си на 12-13 има значение ..

asp1r1n94
05-24-2010, 18:02
Разбрал е ,че има момичета и на неговата възраст и ти просто можеш да му бъдеш като по-малка сестра... 8)

soul1199
05-24-2010, 19:28
Зависи,ако не те харесва е оправдание,ако те харесва го притесняват годините

bloodyred
05-26-2010, 19:29
Стига с тия години, по дяволите .. Всичко е толкова относително, толкова много, че идея нямаш .. Има момичета и момичета, както момчета и момчета. Говоря от личен опит. Познавам момиче на 15, което ходи с 24 годишен .. И двама ги знам лично и са големи пичове, нито той е само за секса нали, нито тя е наивница, напротив. ;) И си имат половин годишна връзка, горе-долу толкова, от началото на годината, без проблеми .. Но има и някои, с две години разлика, ами не се оправят .. може да е оправдание, може и да не е .. ;)) Всичко си е до човека, до характера и принципите. За мен иначе принципно разлика до 10 години е нормално. Е, не сега 12 годишно лапенце да излиза с някой 22 годишен, примерно. Но друго е 17-18 да е с момче на 27 .. Познавам лично 2-3 момчета на 24-25 години, които харесват момичета на моята възраст - 15-16 .. и кво от това? НЕ казвам да тръгнат нали, но просто го давам като пример .. и стига ги коментирате тия години, защото е банално вече .. всичко е до човек, разберете .. ;))

SuNsEt
05-26-2010, 20:08
Зависи за какви години говорим.Ако момичето е на 19-20 ,а момчето на 24-25 ,то разликата не е важна,но ако говорим за момиче на 14-15 с момче на 19-20 ,то тук не е за предпочитане.Това,което трябва да се запомни е възрастта на съзряване.Сами разбирате,че едно момиче,което от скоро е тресе хормона не е здравословно(така да се изразя) да бъде с някой вече доста по-зрял от нея.

Candice
05-26-2010, 22:57
Абе.. Има ли любов.. Истинска.. Годините не са проблем.. А ако каже, че си малка е възможно да е така.. :)

Tempest
05-26-2010, 23:13
за всеки е различно... но като казва авторката 5 години разлика 13/18 не е много удачно... нямат нищо общо.. и ако ще и любов и пеперуди и сякви такива инсекти да са в стомаха... не е редно.. та това си е чиста педофилия

HiM
05-27-2010, 04:56
Много експерти в тая тема, бре и то все от мъжки пол на не повече от 17, които биват рязани заради т.нар. "батковци" и сега яко наливат - жалки сте, ще пораснете и вие, споко. Разберете го, че не всеки индивид, навършил определена възраст, е зрял, развит, отговорен бла, бла. Всичко е относително - семейна среда, приятели, самата личност - всичко си оказва влияние върху формирането на характера, ценностите. Тъй че стига с това много е голяма разликата дрън, дрън... Аз разбирам да познавате въпросните и да ги категоризирате като "малки" добре, но едва ли е така, тъй че престанете с глупавите си категоризации.

xxmexx
05-27-2010, 14:49
ми аз мога да дам конкретен пример.. една моя фр е на 13 а гаджето и е на 18.. но той не е с нея само заради секса.. ходят вече 2 години !! маята фр ми сподели, че са правили секс едва преди 2 месеца.. той наистина я обича !! но за теб специално не знам.. зависи от момчето !!

mArMaLaDkA
05-27-2010, 14:56
^ Искаш да кажеш, че са тръгнали, когато тя е била на 11, а той на 16? :shock: 'Баси бавния тип, 'баси гнусната картинка. Потресена съм! :shock:

BgHtH
05-27-2010, 14:58
Що нещо против педофилите ли имаш ?!? :D :-D :D :-D :D :-D :-D :D :razz:

elito0o0o0
05-27-2010, 16:36
5 Години не е никаква разлика. Поне за мен... :)
Имам предвид... ако примерно едно момиче стане на 17-18 години и си хареса някого на 22-23 .. нищо .. Майка ми и баща ми имат 5 години разлика. И к`во? Братовчедка ми и нейния мъж имат доста по-голяма разлика от 5 години ,но.. не може да избираме в кого да се влюбим.

TheBeliever
05-27-2010, 16:56
Много експерти в тая тема, бре и то все от мъжки пол на не повече от 17, които биват рязани заради т.нар. "батковци" и сега яко наливат - жалки сте, ще пораснете и вие, споко. Разберете го, че не всеки индивид, навършил определена възраст, е зрял, развит, отговорен бла, бла. Всичко е относително - семейна среда, приятели, самата личност - всичко си оказва влияние върху формирането на характера, ценностите. Тъй че стига с това много е голяма разликата дрън, дрън... Аз разбирам да познавате въпросните и да ги категоризирате като "малки" добре, но едва ли е така, тъй че престанете с глупавите си категоризации.

И като заговори за зрялост и развитие...
Аз, като представителка на 19-20 годишните, с ръка на сърцето заявявам, че НЕ познавам зрял, умен, средно интелигентен мой връстник, с качества и самочувствие, който да има/иска да има връзка с момиче на 14-15г. Просто ви се чудя от къде ги изнамирате такива.

Относно разликата във възрастта - да, относително е. След 18-19 годишна възраст разлика от 5-6 и повече години няма да се усети толкова.
Ама момиче на 14 да твърди, че има същите разбирания и интереси като мъж на 20, е възможно само ако момчето е с акъл на 15 годишен.