PDA

View Full Version : На къде?



desincetooy
05-16-2010, 19:33
Здравейте.

С приятеля ми сме заедно от 2 години и половина. Страшно много го обичам и всичко правя за него. Но проблема е, че той е наркоман..

В началото не искаше да сме заедно точно заради това. Един ден просто ме потърси, каза ми, че е влюбен и че не може повече да страни от мен. А и аз не можех.. и точно от тогава станахме неразделни и се справяме заедно с всичко. За две години опитвахме да намерим подходящ начин да успее да се справи с наркотиците. Дори за миг не помислих да го оставя да минава сам през това. Дори го помолих да влезе в клиника. Беше ми казал, че не иска да ме оставя, че съм щяла да го забравя докато той излезе. Разбира се убедих го в обратното и за известно време аз и брат му успяхме да съберем парите. Влезе клиника но след месец и половина излезе. Просто така се случи. Започна да посещава психолог и се за 2 месеца успя да спре.

След това почина негов приятел. Той беше съсипан. Казах му, че ще съм до него и ще се справим заедно, но той отново посегна към дрогата. И до днес не може да спре... много се бях отчаяла не знаех какво да правим вече..

И ето че преди 2 седмици скъсахме..каза ми, че има друга и че се е влюбил в нея.. първата седмица бях съсипана, но исках да остана до него, макар че започна да се държи много грубо с мен.
После ме потърси най - добрата му приятелка. Каза ми, че няма друга и ми обчсни, че нямаме бъдеще заедно заради дрогата и това беше края на разговора. Опитах да поговоря отново с него, той ми каза, че вече наистина не е влюбен и ми каза да го оставя.

И сега просто не знам на къде...не искам да го оставям...обичам го ужасно много, а и не искам да се справя сам с наркотиците...

Благодаря на тези, които го прочетоха.

BlueFace
05-16-2010, 19:37
Колкото и да те боли трябва да разбереш ,че този човек няма никакво бъдеще.Когато е направил избора си да почне наркотиците живота му е изгубил смисъл.Дрогата съсипва хората... Не трябва и ти да си прецакваш живота заради него ...

mArMaLaDkA
05-16-2010, 19:44
Е, ти не искаш, ама нали знаеш, че реално нЕма кой друг да го откаже от зависимостта му, ако не той самия? :-o

И е много мъжка постъпка да кара най-добрата си приятелка да ти звъни, за да ти обяснява. 8-) весело. току-виж двамата са се залюбили, поне аз така си го обяснявам, иначе тя защо се явява в ролята на негова секретарка?

наркотиците, а и зависимостите като цяло са гадно нещо. щом за 2 години и половина сам не е намерил желание, смяташ ли, че изобщо някога ще спре? и евентуално докога мислиш, че ще ти издържат нервите? в крайна сметка човек обича, ама до време. после остават привързаността и уважението, въпросът е какво ще правиш, когато осъзнаеш, че си загубила сума ти години от живота си с безволев човек.

desincetooy
05-16-2010, 19:55
Не, той не я е пращал. Тя дори ме помоли да не му споменавам, че ме е търсила.

Но наистина не искам да го оставя. Искам да излезе от кашата и да си оправи живота, защото наистина е добър човек..но си права няма воля.

Благодаря ви за отговорите.

VampireGirl666
05-16-2010, 20:14
Ако той сам не го желае, няма как да му помогнеш.

ronzss
05-16-2010, 20:21
Направила си достатъчно, няма какво повече. Щом той самият няма желание да ги спре, то ти си с вързани ръце.

Lincheto
05-16-2010, 22:10
Опитах да поговоря отново с него, той ми каза, че вече наистина не е влюбен и ми каза да го оставя.


А може би те обича повече от колкото предполагаш... може да те лъже именно за да те предпази, но може и истината да казва. Разбира се няма как да знам.

Историята е тъжна и повярвай много добре те разбирам. Прави са съфорумниците ..направила си каквото си могла. От него зависи...

NoShTnO_iZkUsHeNiE
05-17-2010, 06:32
До момента,в който той е имал желанието да спре,ти си му помагала и си му давала от твоите сили,за да намери решение,стигнали сте до клиника и до психолог,което е дало някакви резултати...Но от момента,в който той отново има някакъв спад в живота,посяга отново към наркотиците и твоята помощ и твоето присъствие не са му достатъчни,за да преодолее каквото и да е и очевидно,наркотиците са най-силния му антидепресант,те са нещото,което го кара да се чувства жив,за жалост предполагам,че на този етап не осъзнава,че това го убива бавно...

Извода от това е,че каквото и да правиш,в момент на слабост той няма волята да се опре на твоята помощ,дори да го иска отвътре няма сили за това...намира най-лесното решение,което вече се е превърнало в най-голямата част от неговия живот...

От една страна е много по-добре,че той се е дръпнал навреме от теб и при всички положения,явно мисли за теб,след като не те е карал да взимаш наркотици с него и след като вижда,че не може да спре и се разделя с теб...мога да ти кажа,че за теб това е най-доброто решение,взето от него,тъй като разбирам от поста ти,че си безрезервно до него във всичко и рано или късно,просто и ти щеше да тръгнеш и да посегнеш към наркотичните вещества...неизбежно е...

Няма за какво да се чувстваш съсипана,някой неща в живота са просто съдба и дори и да не смяташ,че в момента това е най-добрия изход от ситуацията,бъди сигурна че е именно той и дори да имаш възможност да си отново с този човек,независимо дали като приятелка или нещо повече от това,просто не се завръщай към миналото,той е направил своя избор,като за теб това е най-доброто ...

LadyDi
05-17-2010, 06:35
Трябва да уважиш правото му на личен избор. Не можеш да помогнеш на човек, който не иска да му бъде помогнато.

pebals
05-17-2010, 07:21
Оставил те е,защото е преценил,че ако си с него ще страдаш заради това,че се дрогира....Опитай се да поговориш за последно с него за последно,ако не уважи избора му :)

igrata
05-17-2010, 09:55
:)

Machine123
05-17-2010, 16:21
охх .. много тъжна история :( .. Много съжелявам , но мисля , че трябва да го оставиш . Той гледа да те предпази , за да не съжеляваш .. пък и нали знаеш от наркотиците какъв е края .. някой ден и той ще си отиде и ти неможеш да му помогнеш вече :(

soul1199
05-17-2010, 20:36
двамата бъдеще нямате,трябва да го оставиш,колкото и да те боли,не си струва да си пропиляваш времето,просто и той иска да те рпедпази

desincetooy
05-18-2010, 20:46
Много благодаря на всички ви...

yoyoo
05-25-2010, 17:48
обича те ... може би се опитва да те предпази .. за всичко си има обяснение.. но той те обича .. сиг съм в това :)

BgHtH
05-25-2010, 20:33
Дрогата съсипва хората
Хората СИ съсипват живота с дрогата,алкохола и квото друго се сетите ,както и да е отклоних се от темата.
Похвално е желанието ти да помогнеш, а ако мислиш че любовта му е по-силна от зависимостта -бори се! Обаче си мисля че човека вече е направил своя избор и е по-добре го забравиш и да продължиш.Аз поне така бих постъпил в конкретния случай,няма смисъл да се водят изгубени битки.

kypo
05-25-2010, 20:39
наркотиците имат две страни.
едната съсипва живота, другата прави живота прекрасен. зависи дали си от страната на потребителя или на дилъра 8-)