PDA

View Full Version : Проблем (лагва ми като тегля)...



firestone224
05-16-2010, 19:45
здр,като тегля с uTorrent и като слушам музика а и не само,като цяло компа ми започва да засича,помислих че е от програмата и я смених с BitTorrent но същата работа..от какво може да се получава..слушам музика с Winamp,пробвах и с BSPlayer i Windows Media Player,все същата работа направо както си върви песента и се чува на кадри :D (разкъсва се),това се получи след преинсталацията на компа ми,преди не беше така... :(

Reaper93
05-16-2010, 19:49
Кодаците за кво служеха, може да е от тях :)

firestone224
05-16-2010, 19:50
изтеглих нови,пак не става,човек не мога дори една проста игра да подкарам,сече ми CS,GTA (Vice City) най-елементарните игри...

firestone224
05-16-2010, 19:52
в момента съм без антивирусна,компа ми е преинсталиран преди около седмица,дали грешката е в това че преди бях с NOD 4... :(

Reaper93
05-16-2010, 19:57
в момента съм без антивирусна,компа ми е преинсталиран преди около седмица,дали грешката е в това че преди бях с NOD 4... :(

Грешката може да е в това, че си без антивирусна..

firestone224
05-16-2010, 20:01
ами самия компютър не ми дава да инсталирам.. :o загазил съм я...(като почна да инсталирам антивирусна,каквато и да е,стига до някъде и изчезва) чудя се ако извадя кабела за нета (понеже вируса може да работи само когато имам нет) и вкарам диск и пробвам така дали ще стане,понеже знам че имам някакъв гаден вирус в pc-то,който не е само в единия локален диск...

Reaper93
05-16-2010, 20:04
Ами да, махни кабела и пробвай ;)

firestone224
05-16-2010, 20:06
:) но все пак ако някой друг знае конкретно за проблема ми с лага,като тегля нека да ми помогне...
...само да уточня-(когато тегля)-музиката ми лагва,а (като не тегля)-музиката се оправя,а игрите ми засичат (имам предвид игри които съм играл от няколко години на този компютър)..

doomkillerr
05-16-2010, 20:47
:) но все пак ако някой друг знае конкретно за проблема ми с лага,като тегля нека да ми помогне...
...само да уточня-(когато тегля)-музиката ми лагва,а (като не тегля)-музиката се оправя,а игрите ми засичат (имам предвид игри които съм играл от няколко години на този компютър)..

В крайна сметка излиза, че имаш вирус и той ти прави тези проблеми... Така си мисля аз в момента, а може и да бъркам! :oops:

firestone224
05-16-2010, 20:54
е дори и да е така :) искам да намеря решение на проблема..
**btw преди малко гледах клипове във vbox и дори и те ми засичат,много е досадно..

firestone224
05-17-2010, 10:39
това пък защо може да се получава да ми засичат клиповете във vbox.. :x

JackSparrow
05-17-2010, 12:13
CTRL + ALT + DEL

На Processes ако има нещо излишно го махни, ама мноо внимавай кво махаш. Прочети някъде в нета кои трябва да са включени и остави само тях и битторента.

doomkillerr
05-17-2010, 12:39
това пък защо може да се получава да ми засичат клиповете във vbox.. :x

Причините може да са няколко:

1. Бавна интернет връзка! Това лесно може да се провери, като изчакаш да се зареди целият клип и след това го пуснеш! Причина за забавянето евентуално се дължи на това, че в момента сваляш/качваш информация, чрез торент програма!

2. Скапан флаш плеър или нередност в самия интернет браузер. Първо деиснталираш "Adobe Flash Player"-а и след това го инсталираш наново, като го свали от сайта на Adobe.

3. Някой процес ти бави компютъра - това може да е и евентуално вирус (ако въобще имаш такъв, но предвид, че в момента не ползваш антивирусна, а също така и не можеш да си инсталираш такава ме надежда на тази мисъл)! Както ти каза "JackSparrow" - това можеш да го провериш от Task Manager-а.

firestone224
05-17-2010, 12:47
пробвах това със start->run->gpedit.msc->administrative templates->system->ctrl+alt+del options->remove task mangaer и след рестарт пак ми излиза:

http://technodigits.files.wordpress.com/2007/06/windowslivewritertaskmanagerhasbeendisablebyyourad ministr-2f19taskmanager-error4.gif

koko95
05-17-2010, 12:51
за най-добре си преинсталирай уиндолса

firestone224
05-17-2010, 12:55
за най-добре си преинсталирай уиндолса
преинсталирах го поне 5 пъти след като ми се появи проблема :)

doomkillerr
05-17-2010, 13:15
преинсталирах го поне 5 пъти след като ми се появи проблема :)

В такъв случай 100% имаш вирус някъде на харда!

Между другото нали ти помагах да се справим с този проблем?!?! Явно още не си го решил? Аз на твое място бих направил следното:

1. Най-важната информация на харда, която ми трябва бих я кача на 1-2-3 DVD-та.

2. Пълен формат на целия хард диск (всички дялове, а не само "С"-то)!

3. Инсталация на операционна система наново...

И ако след тези манипулации проблема не се оправи ще стигна до извода, че или копието на диска с операционната система съдържа в себе си вирус или има грешки, или в най-лошия случай проблема е хардуерен! Все пак не ми се вярва това! :)

firestone224
05-17-2010, 13:18
преинсталирах го поне 5 пъти след като ми се появи проблема :)

В такъв случай 100% имаш вирус някъде на харда!

Между другото нали ти помагах да се справим с този проблем?!?! Явно още не си го решил? Аз на твое място бих направил следното:

1. Най-важната информация на харда, която ми трябва бих я кача на 1-2-3 DVD-та.

2. Пълен формат на целия хард диск (всички дялове, а не само "С"-то)!

3. Инсталация на операционна система наново...

И ако след тези манипулации проблема не се оправи ще стигна до извода, че или копието на диска с операционната система съдържа в себе си вирус или има грешки, или в най-лошия случай проблема е хардуерен! Все пак не ми се вярва това! :)
да помага ми но тогава проблема не беше същия..но не мисля че диска ми с Windows има вирус..

firestone224
05-17-2010, 13:19
преинсталирах го поне 5 пъти след като ми се появи проблема :)

В такъв случай 100% имаш вирус някъде на харда!

Между другото нали ти помагах да се справим с този проблем?!?! Явно още не си го решил? Аз на твое място бих направил следното:

1. Най-важната информация на харда, която ми трябва бих я кача на 1-2-3 DVD-та.

2. Пълен формат на целия хард диск (всички дялове, а не само "С"-то)!

3. Инсталация на операционна система наново...

И ако след тези манипулации проблема не се оправи ще стигна до извода, че или копието на диска с операционната система съдържа в себе си вирус или има грешки, или в най-лошия случай проблема е хардуерен! Все пак не ми се вярва това! :)
да помага ми но тогава проблема не беше същия..но не мисля че диска ми с Windows има вирус..

FrostHammer
05-18-2010, 14:42
С какви параметри ти е компютъра ?

firestone224
05-18-2010, 15:56
С какви параметри ти е компютъра ?
мисля че не е от това:
CPU-Intel Celeron 2.53
RAM-752 MB.
Video-вградено мисля че е 96 mb.
Hard-80 gb
OS-Windows Xp

nicko0
12-26-2010, 13:37
и аз имам същия проблем, какво стана оправи ли го ??

GregoryHouse
12-26-2010, 15:53
Вируса ви е Kido. С касперски рескю цд се маха без никакъв проблем. Друг начин сваляш харда,слагаш на друг комп с антивирус и го чистиш. 3ти начин преинсталл на Уиндоус със пълен формат...(демек трий ццелия хард). Kaspersky, Avira i MS Essentials съм сигурен, че го трият.

nicko0
12-26-2010, 16:02
а кои файлове заразява??