PDA

View Full Version : Състезание по ФВС



VeliCullen
05-17-2010, 14:22
Хора,трябва ми помощ-учителя по ФВС иска да участвам в състезание (скок на дъжина от място и бягане 30 м).Със бягането май се справям,но ако може някаква техника за скока?

nIkEnCeTy_bE
05-17-2010, 15:45
Техника... :? Като не можеш казваш му, че ще бягаш само и толкова. Той не може да те задължи.

Luscious_Heart
05-17-2010, 15:52
Що не питаш самия него?!

VeliCullen
05-17-2010, 16:24
Техника... :? Като не можеш казваш му, че ще бягаш само и толкова. Той не може да те задължи.
Аз горе-долу мога да скачам (1.90м),обаче може би с някаква техника няма да се изложа.

VeliCullen
05-17-2010, 16:26
Що не питаш самия него?!
Той няма да ми помогне особено.Нямам предвид,че няма да го направи,но ако реши да скача аз ще се попилея от смях.Все пак не е някой 20 годишен учител.

nIkEnCeTy_bE
05-17-2010, 16:31
Ми ако си момче е малко, особенно за състезание. При положение, че имам приятелки скачат по 2 и нещо. Но който си го може си го може. Не мисля, че има някаква техника. Пък и честно да ти кажа, не знам как скачат другите, но 100 на 100 ще скачат повече от 2м, ако са момчета, така че по-добре не се излагай. Но ти си знаеш. Според мен кажи на господина, че не искаш да скачаш и че не можеш и ще бягаш само. Не мисля, че ще ти вдигне скандал, не си задължен, както казах.

VeliCullen
05-17-2010, 16:42
Ми ако си момче е малко, особенно за състезание. При положение, че имам приятелки скачат по 2 и нещо. Но който си го може си го може. Не мисля, че има някаква техника. Пък и честно да ти кажа, не знам как скачат другите, но 100 на 100 ще скачат повече от 2м, ако са момчета, така че по-добре не се излагай. Но ти си знаеш. Според мен кажи на господина, че не искаш да скачаш и че не можеш и ще бягаш само. Не мисля, че ще ти вдигне скандал, не си задължен, както казах.
Всъщност съм момиче.И не че не искам,но може би с някаква техника ще подобря на 2 м или повече.

nIkEnCeTy_bE
05-17-2010, 16:45
Техника аз не знам. А и за момиче скачаш сравнително добре, аз съм по-зле не бой са. 8-) Иначе засилка трябва може би, удобни маратонки, и да не се забиваш при скачането, а хубаво да се оттласнеш.

VeliCullen
05-17-2010, 17:02
Благодаря, nIkEnCeTy_bE ( :mrgreen: ),доста ми помагаш.Ще пробвам утре в чаsа докато момичетата играят волей (по-точно си подават топката.Не споменах,че съм пети клас.) :oops:

nIkEnCeTy_bE
05-17-2010, 17:08
5ти клас - 1.90. За възрастта си мисля, че скачаш доста добре. Аз съм 8ми клас и скачам едва 1.80 :lol: Така че споко, упражнявай се.

Gr0zDan0v
05-17-2010, 18:49
Ми ако си момче е малко, особенно за състезание. При положение, че имам приятелки скачат по 2 и нещо. Но който си го може си го може. Не мисля, че има някаква техника. Пък и честно да ти кажа, не знам как скачат другите, но 100 на 100 ще скачат повече от 2м, ако са момчета, така че по-добре не се излагай. Но ти си знаеш. Според мен кажи на господина, че не искаш да скачаш и че не можеш и ще бягаш само. Не мисля, че ще ти вдигне скандал, не си задължен, както казах.

+1

kasssidy
05-17-2010, 19:04
За да не пускам нова тема ....

Офф и аз имам проблем със скачането ... ама сериозен :D на 17 съм и не мога да скоча повече от 1 и 60 и това е.

Тая по физе ни е кучка и ще ни изпитва само на неща , които не можем :( Следователно на : 50 метра, които посмърт не мога да изтичам по-бързо и скок на дължина. Трябва да вържа поне 4ка , иначе ще ме остави на поправителен. ( 1 и 80 ) На теория знам техниката , но не мога и не мога. Някой да е виждал някъде някакви клипчета , нагледно?

VeliCullen
05-17-2010, 19:41
За да не пускам нова тема ....

Офф и аз имам проблем със скачането ... ама сериозен :D на 17 съм и не мога да скоча повече от 1 и 60 и това е.

Тая по физе ни е кучка и ще ни изпитва само на неща , които не можем :( Следователно на : 50 метра, които посмърт не мога да изтичам по-бързо и скок на дължина. Трябва да вържа поне 4ка , иначе ще ме остави на поправителен. ( 1 и 80 ) На теория знам техниката , но не мога и не мога. Някой да е виждал някъде някакви клипчета , нагледно?

Мисля,че това може да ти помогне:
http://www.vbox7.com/play:065c94b7
На мен лично не и е от полза,ама..

DinViesel
05-17-2010, 20:46
Техника за скок от място.. ами просто тайната е в приклякването и засилката.. огромна роля играят ръцете.
Засилката става по-следния начин: заставаш във със изпънати ръце зад гърба, с лек разкрачен стоеж ( на широчината на ръменете ) , когато вече клякаш придвижваш ръцете напред и когато си клекнал ръцете да са долу до глезените и когато се изправяш трябва да са напред , и после по-същия начин когато клякаш 2ри път , местиш ръцете назад и така няколко пъти.

Когато вече ще скачаш трябва да го направиш след като правиш клека когато ръцете тръгват напред откъм гърба , засилваш се и скачаш когато си придал инерция с ръцете и се изтласкваш с краката , като се изправяш.

Не знам до колко ти помогнах , но за да го разбереш трябва да го видиш някъде.. това е т.нар техника за скок от място.

kasssidy
05-18-2010, 11:46
Мисля,че това може да ти помогне:
http://www.vbox7.com/play:065c94b7
На мен лично не и е от полза,ама..

баси човека 8-) ама като го гледам няма някаква техника той , просто си скача много ахахах

DinViesel мерси за обяснението :-) Аз уж съм виждала техниката, но на практика ... 1 и 60 със зор :( Имам чувството , че в краката ми е проблемът , щото аз не мога да клекна като хората и да се изправя бързо :D тоест не ми пружинират краката :( може да има нещо общо и с това , че имам усукано коляно , но все пак ... аз и преди травмата не си скачах кой знае колко :D

то се е видяло , че ще се мъча :(

П.С Сега се сетих , че и приземяването ми нещо куца. Имам чувството , че се забивам в земята. Като скоча , клекнала ли трябва да се приземя? :-D сори за тъпите въпроси ноооооо съм отчаяна вече.

VeliCullen
05-20-2010, 19:43
5ти клас - 1.90. За възрастта си мисля, че скачаш доста добре. Аз съм 8ми клас и скачам едва 1.80 :lol: Така че споко, упражнявай се.
Блаодаря за всичко!Успях!

sapporo
05-21-2010, 07:10
Мисля,че това може да ти помогне:
http://www.vbox7.com/play:065c94b7
На мен лично не и е от полза,ама..

баси човека 8-) ама като го гледам няма някаква техника той , просто си скача много ахахах

DinViesel мерси за обяснението :-) Аз уж съм виждала техниката, но на практика ... 1 и 60 със зор :( Имам чувството , че в краката ми е проблемът , щото аз не мога да клекна като хората и да се изправя бързо :D тоест не ми пружинират краката :( може да има нещо общо и с това , че имам усукано коляно , но все пак ... аз и преди травмата не си скачах кой знае колко :D

то се е видяло , че ще се мъча :(

П.С Сега се сетих , че и приземяването ми нещо куца. Имам чувството , че се забивам в земята. Като скоча , клекнала ли трябва да се приземя? :-D сори за тъпите въпроси ноооооо съм отчаяна вече.

Не, като се приземяваш трябва да се опиташ да си изнесеш краката максимално напред. ;) Но толкова напред че да можеш после да се задършиш изправена... :D