PDA

View Full Version : Малко помощ относно L-carnitine



LifeFitness0
05-17-2010, 15:25
От 6 месеца ходя на фитнес.Наблегнах на мускулна маса(а и преди не бях слаб) и сега като се оправи времето започвам да тичам,както и да пия L-carnitine.Мога да издържа 30-40 мин бягане.Спрял съм се на L-Carnitine Liquid 1000-ml .Въпроса ми е кога да го пия-в някои сайтове пише че ефекта му е от 3 до 6 часа след приемането му,а други-след 1?И тази опаковка ще ми стигне ли за 4-5кг изчистване при 2 дози дневно за 1 месец и 3 пъти седмично сутрешно тичане на гладно?

Valento
05-17-2010, 16:25
От 6 месеца ходя на фитнес.Наблегнах на мускулна маса(а и преди не бях слаб) и сега като се оправи времето започвам да тичам,както и да пия L-carnitine.Мога да издържа 30-40 мин бягане.Спрял съм се на L-Carnitine Liquid 1000-ml .Въпроса ми е кога да го пия-в някои сайтове пише че ефекта му е от 3 до 6 часа след приемането му,а други-след 1?И тази опаковка ще ми стигне ли за 4-5кг изчистване при 2 дози дневно за 1 месец и 3 пъти седмично сутрешно тичане на гладно?

Информацията е взета от тази тема: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=321996

Всичко за L-Carnitine и Acetyl L-Carnitine

Информация за Ацетил Л-Карнитин(ALCAR)

Всяка втора тема е за л-карнитин.
Информация има на сайта, но кой да чете:
Част от текста по-долу е взет от сайта (http://www.bb-team.org) и от чуждестранни сайтове.

Л-Карнитин

Какво е това?
Л-карнитинът, или накратко- карнитинът е аминокиселина, която тялото ни произвежда от аминокиселината лизин, като за това е нужно наличито на витамините В6, ниацин, С , както и желязо, и аминокиселината метионин.

Какво е основното му физиологично въздействие?
Основната функция на Л-карнитина е да служи като “совалка”, която пренася мастните киселини с дълга верига през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където служат като “гориво” за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини трудно могат да преминат тази мембрана, понеже тя е непропусклива. Преминаването става лесно когато молекула на мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. Предимството на L-карнитина обаче не приключва дотук. След като молекулата мазнина бива изгорена, от нея се получават отпадъчни продукти, тогава карнитина се свързва с тях и ги прекарва обратно през клетъчната стена на клетката. Така действието на L-Карнитина е двойно веднъж -вкарва мазнината в клетката и веднъж - извежда ненужните продукти.

Какви са оптималните дози?
Mежду 2 и 4 грама дневно един час преди тренировка.Течната форма се усвоява по-бързо между 20 и 30 минути.

Какви са възможните вредни/странични въздействия при приема му?
L-Карнитинът е доста добре поносим от тялото, но все пак се срещат странични ефекти предимно при по-продължителна употреба. Те се изразяват в гадене, повръщане, стомашни крампи и диария.
Тук ще добавя, че до момента във форума никой не е съобщил за странични ефекти !!!

Под каква форма се продава ?
Продава се под формата на пудра(прах), таблетки(капсули), течен и ефервесцентен.

Примерен прием на л-карнитин:
За да се засили ефекта се приема при въмозжност на празен стомах. - added - 27.02.2008
Тренировъчен ден - приема се преди тренировка и вечер преди лягане
1-2 гр. 60мин преди тренировка и 1-2 гр. преди лягане
Не тренировъчен ден - сутрин след ставане и вечер преди лягане.
1-2 гр. сутрин след ставане и 1-2 гр. преди лягане

Времето на прием преди тренировка се определя от формата на л-карнитина - течна или на капсули/таблетки !
Приема се 1 месец и след това се почива 2 седмици т.к. организма се насища и просто карнитина спира да действа.

Л-карнитина се се комбинира успешно с почти всички фат бърнъри и др. такива продукти, като в този случай често самите продукти съдържат л-карнитин и трябва да се внимава за предозиране.

НАКРАТКО:
Минуси:
- страничните ефекти (както казах не се наблюдават, често ако има такива са най-вероятно от предозиране)
Плюсове:
+ играе важна роля в продукцията на енергия
+ подпомага загубата на тегло
+ транспортира мазнините в митохондриите където се използват за енергия
+ подобрява мисловната дейност
+ забавя ефекта на стареенето
+ намаля симптомите на депресията
+ подпомага сърдечно съдовата система

Забележка: Темата се пуска по повод зачестялите теми "как да сваля килограми"

LifeFitness0
05-17-2010, 16:38
Точно затова пускам темата защото на няколко места видях други мнения.Един пример:(няма да го копирам цялото само това което ме накара да пусна темата) Като прибавим и факта, че достига върхови стойности на 3 до 6 часа след приема му, за да извлечем максимална полза е нужно да го приемаме 3-4 часа преди тренировка.

Източник: Карнитин (Л-карнитин) bb-team(не мога да постна сайта,защото съм нов потребител)

В статията която постна пише че е най-добре 1 час преди тренировка,а на други места съм виждал и 20-30мин преди.

Valento
05-17-2010, 17:52
Точно затова пускам темата защото на няколко места видях други мнения.Един пример:(няма да го копирам цялото само това което ме накара да пусна темата) Като прибавим и факта, че достига върхови стойности на 3 до 6 часа след приема му, за да извлечем максимална полза е нужно да го приемаме 3-4 часа преди тренировка.

Източник: Карнитин (Л-карнитин) bb-team(не мога да постна сайта,защото съм нов потребител)

В статията която постна пише че е най-добре 1 час преди тренировка,а на други места съм виждал и 20-30мин преди.

Един инструктор ми каза че препоръчлителния прием на Л-Карнитина е 1 час преди тренировка.Нещо друго интересували те ?

ana19
05-17-2010, 18:17
L-carnitine се пие един час преди тренировка (даже и половин ако е течен понеже се усвоява по бързо от организма)

Neftochimic
05-28-2010, 19:21
a, ако тренираш вечер?

..пиеш карнитина сутрин и вечер преди тренировка?