PDA

View Full Version : Въпроси за коремните преси



theoneudontknow
05-17-2010, 21:14
Таа... чудех се приблизително колко време трябва да са почивките между сериите упражнения? Също така - как правите ВИЕ коремните преси - с вдигнати или легнали крака, както и кой начин от тези 2та е по-добър?

theoneudontknow
05-17-2010, 21:24
Също така, горе-долу колко време след като се приключи тренировката е добре да се изкъпеш?

amnessia
08-13-2010, 15:18
* Повдигане на тялото (коремни преси)
* Повдигане на краката
* Извивки на тялото в кръста
* Навеждане на тялото

lubomirky
08-13-2010, 15:29
най-много 20 секунди и то ако съм минал 150-200.. иначе 10 сек.

за къпането не знам, аз веднага след тренировка се къпя, не знам какво значение има :-o

ZipFail
08-13-2010, 16:14
Коремните преси са губене на време ;)
А ако ще ги правиш, поне ги разнообразявай постоянно..

YVKsport
08-13-2010, 17:19
Също така, горе-долу колко време след като се приключи тренировката е добре да се изкъпеш?

:razz:
Ако си бил във футболен отбор като мен-кога завариш свободен душ :-D Затова е по-добре по-бързичко да идеш в съблекалнята.Или да идеш последен и да си на спокойствие 8-)

За коремните също въпросът ми се струва странен-ако тренировката ти за корем се състои от 1 упражнение,няма никакво значение нито почивки,нито нищо-така тренират любители или хора,които нямат конкретни цели,а просто искат да се поддържат в тонус.

kadishona
08-13-2010, 18:21
най-много 20 секунди и то ако съм минал 150-200.. иначе 10 сек.

за къпането не знам, аз веднага след тренировка се къпя, не знам какво значение има :-oщом праиш по 200 коремни преси ми е ясно как ги правиш...

Между сериите се чака обикновенно 2-3 минути. Коремните преси не са изключение. Поради причината, че тренираш 8 отделни мускула и една от целите е горене на мазнини, ти препоръчвам да правиш суперсерии от по 2 вида упражнение. Първо повдигане на крака от лег или вис, веднага след това коремни преси с извъртане.

Коремните преси са ти със сгънати крака. Не се отпускаш до долу и не стигаш до горе. Ако петите са ти опрени в задника, а ръцете са ти зад главата е хубаво като се изправяш и се завърташ примерно наляво (от кръста) да си пипаш с лакъта краката.

Ако си вдигаш краката от вис ти препоръчвам да го правиш бързо нагоре, краката да стигнат нивото на главата и да не ги пускаш свободно!

Ако си от лег. Тогава не си ги допирай въобще в земята и не ги вдигай чак до горе. В този случай може и да ги пускаш свободно, стига да ги спираш преди петите да се забият в земята :)

Ако искаш плочки отговора е тичане. Коремните преси са малко част от оформянето на релефен корем!

lubomirky
08-13-2010, 20:25
как ги правя? неправилно? не знам как точно ти решаваш дали ги правя правилно или не, при положение, че всички търсим натоварване и ефект от коремните преси. а мога да ти кажа, че и двете ги постигам, за разлика от някои хора, които правят релефен корем, но не могат да издържат на никакво натоварване.

ако имаш още нещо да ми кажеш за коремните преси точно можеш на ЛС да минеш и да го обсъдим.

mrfahrenheit
08-13-2010, 21:44
[quote=lubomirky]
Поради причината, че тренираш 8 отделни мускула

:lol: :lol: :lol: :lol:

Защо просто не си мълчите?

kadishona
08-15-2010, 20:12
как ги правя? неправилно? не знам как точно ти решаваш дали ги правя правилно или не, при положение, че всички търсим натоварване и ефект от коремните преси. а мога да ти кажа, че и двете ги постигам, за разлика от някои хора, които правят релефен корем, но не могат да издържат на никакво натоварване.

ако имаш още нещо да ми кажеш за коремните преси точно можеш на ЛС да минеш и да го обсъдим.Виш сега ако правиш точните коремни преси, които горят максимално мазнини и натоварват максимално корема и можеш да издържиш 200 ЕВАЛАТА! Но си мисля, че винаги можеш да ги направиш по-трудни така, че да не се налага да правиш 15 минути серията...

@mrfahrenheit моля?

lubomirky
08-16-2010, 10:40
за момента има ефект и продължавам с тях, докато сметна, че нямат смисъл. но сега с тези коремни+бягане постигам резултата, който искам