PDA

View Full Version : Целулит



nanito0
05-17-2010, 21:50
Здравейте.. Аз съм на 16г. и съм 47кг и мисля че не съм дебела.. даже много хора казват че съм прекалено слаба.. Но имам целулит .. Някой знае ли как и с какво може да се махне..?

UnForgettableDream
05-18-2010, 05:26
Бягане + много вода. :) Миналата година бях си взела от Ейвън един масажор и в банята като се сапунисам масажирам бедрата с него и имаше ефект. Той не е точно за целулит, но аз за това си го ползвам. :)

Callisto
05-18-2010, 09:20
Спортувай повече, концумирай повече вода, а не газирано, не яж мазни неща, понеже всички тези вредни неща после образуват този целулит.

Newsgirl
05-18-2010, 09:37
упражнения, вода, гимнастика, масажи...

milickata
05-18-2010, 17:53
Винаги ми е било странно когато препоръчват пиенето на мн вода, като средство за намаляване на целулита. Това са пълни глупости за мен и ще се обоснова с факта, че в по-голяма част от случаите целулита се дължи именно на задържането на вода в организма. Така, че по-добре ограничи солта...тя задържа водата в организма...наблегни на упражнения натоварващи проблемните зони и ги масажирай редовно (масажа е основният начин за редуциране на целулита) по възможност с подходящ антицелулитен серум или крем. А и в крайна сметка 90% от жените имат целулит под някаква форма....но наистина е странно, че слаби момичета имат целулит,докато по пухкави не (лично аз съм свидетел на мн такива случаи), но според мен си има малко или много и генетично предразположение

kasssidy
05-18-2010, 18:03
Винаги ми е било странно когато препоръчват пиенето на мн вода, като средство за намаляване на целулита. Това са пълни глупости за мен и ще се обоснова с факта, че в по-голяма част от случаите целулита се дължи именно на задържането на вода в организма. Така, че по-добре ограничи солта...тя задържа водата в организма...наблегни на упражнения натоварващи проблемните зони и ги масажирай редовно (масажа е основният начин за редуциране на целулита) по възможност с подходящ антицелулитен серум или крем. А и в крайна сметка 90% от жените имат целулит под някаква форма....но наистина е странно, че слаби момичета имат целулит,докато по пухкави не (лично аз съм свидетел на мн такива случаи), но според мен си има малко или много и генетично предразположение

Всъщност човек като се замисли не е толкова странно, защото в повечето случаи пълните момичета не искат да бъдат такива и най-малкото се трепят със спорт , докато някои слаби момичета са си доста мързеливички и нямат нужда да си пазят фигурата чрез спорт. Застояват на едно място , което спомага за появяването на целулита иии така.

ana19
05-18-2010, 18:06
Винаги ми е било странно когато препоръчват пиенето на мн вода, като средство за намаляване на целулита. Това са пълни глупости за мен и ще се обоснова с факта, че в по-голяма част от случаите целулита се дължи именно на задържането на вода в организма. Така, че по-добре ограничи солта...тя задържа водата в организма...наблегни на упражнения натоварващи проблемните зони и ги масажирай редовно (масажа е основният начин за редуциране на целулита) по възможност с подходящ антицелулитен серум или крем. А и в крайна сметка 90% от жените имат целулит под някаква форма....но наистина е странно, че слаби момичета имат целулит,докато по пухкави не (лично аз съм свидетел на мн такива случаи), но според мен си има малко или много и генетично предразположение

Всъщност човек като се замисли не е толкова странно, защото в повечето случаи пълните момичета не искат да бъдат такива и най-малкото се трепят със спорт , докато някои слаби момичета са си доста мързеливички и нямат нужда да си пазят фигурата чрез спорт. Застояват на едно място , което спомага за появяването на целулита иии така.
Незнам колко мога да съм съгласна с теб ! Мога да кажа че съм слабичка но въпреки това спортувам и то доста но имам целулит. Незнам на какво се дължи това но определено не е от това че съм слабичка :D

kasssidy
05-18-2010, 18:14
Е аз не слагам всички под общ знаменател. Даже по-скоро говоря за единични случаи ( за това с дебеличките без целулит )

Има много причини иначе. Всички ги знаем , няма нужда да ги и обсъждаме. Но аз между другото не съм открила човек , който да е имал целулит и да го е махнал. Всички знаем какво се прави на "теория" ама въпреки това дали някой се е изчистил изцяло от тая гадост? Тези без им е лесно да кажат : спорт вода масажи и тн. Аз от миналата година имам , като тогава бях на диета и за два - три месеца се хранех абсолютно здравословно , спортувах и даже масажи си правих. Е не се махна. Намаля като че ли съвсем малко от плуването , но и в това не мога да бъда сигурна.

deepinlove
05-19-2010, 20:53
Е аз не слагам всички под общ знаменател. Даже по-скоро говоря за единични случаи ( за това с дебеличките без целулит )

Има много причини иначе. Всички ги знаем , няма нужда да ги и обсъждаме. Но аз между другото не съм открила човек , който да е имал целулит и да го е махнал. Всички знаем какво се прави на "теория" ама въпреки това дали някой се е изчистил изцяло от тая гадост? Тези без им е лесно да кажат : спорт вода масажи и тн. Аз от миналата година имам , като тогава бях на диета и за два - три месеца се хранех абсолютно здравословно , спортувах и даже масажи си правих. Е не се махна. Намаля като че ли съвсем малко от плуването , но и в това не мога да бъда сигурна.


на 100% съм съгласна все пак и аз си имам малко от тази гадост. Нея съм я превъзмогнала ама стриите са отделен въпрос нямат си махане а и дори незнам от къде се появиха гадовете.




Моля цъкнете тук :-) http://gorata.net/old/f.php?f=Jullz&Dakata :-)

gia_sena_mono
05-19-2010, 21:30
Оф,тоя целулит. Аз съм 1.65 и тежа към 49-50 кг. и имам. Имах желанието да правя едни упражнения - каланетика. Намерих ги тук във форума. Но така и не ги почнах.
Честно казано не знам какви упражнения са най-подходящи.

nanito0
05-20-2010, 07:36
Аз също тренирам.. Уча в спортно училище и имам по 2 пъти на ден тренировка.. Бягам много, движа се отслабвам много но целулита си седи.. Пия много вода, вървя много и отделно и в къщи си правя някой упражнения, но пак си го има този целулит ...

tonie__
05-20-2010, 11:53
приемате го-всяка жена(почти) има целулит.дали сега или след 5 години,той ще се появи.аз имах преди,никога не съм се стремяла да го махам,защото знам,че не може,НО сега като отслабнах драстично той изчезна..Ясно,че ти нямаш колко да отслабваш при тея кила,но го имай предвид

kristito3
05-20-2010, 12:42
Е аз не слагам всички под общ знаменател. Даже по-скоро говоря за единични случаи ( за това с дебеличките без целулит )

Има много причини иначе. Всички ги знаем , няма нужда да ги и обсъждаме. Но аз между другото не съм открила човек , който да е имал целулит и да го е махнал. Всички знаем какво се прави на "теория" ама въпреки това дали някой се е изчистил изцяло от тая гадост? Тези без им е лесно да кажат : спорт вода масажи и тн. Аз от миналата година имам , като тогава бях на диета и за два - три месеца се хранех абсолютно здравословно , спортувах и даже масажи си правих. Е не се махна. Намаля като че ли съвсем малко от плуването , но и в това не мога да бъда сигурна.

така е наистина ... и аз не знам и не съм сигурна, че е възможно да се премахне :S :S аз също имам малко. Ама, вие повечето ме отчаяхте като казвате, че спортувате и се скъсвате от тренировки и пак нямало резултат! ;O А, иначе (не съм много сигурна) мисля, че се образува и от много ядене на сладки неща. Така ли е?

Luscious_Heart
05-20-2010, 12:46
Винаги ми е било странно когато препоръчват пиенето на мн вода, като средство за намаляване на целулита. Това са пълни глупости за мен и ще се обоснова с факта, че в по-голяма част от случаите целулита се дължи именно на задържането на вода в организма. Така, че по-добре ограничи солта...тя задържа водата в организма...наблегни на упражнения натоварващи проблемните зони и ги масажирай редовно (масажа е основният начин за редуциране на целулита) по възможност с подходящ антицелулитен серум или крем. А и в крайна сметка 90% от жените имат целулит под някаква форма....но наистина е странно, че слаби момичета имат целулит,докато по пухкави не (лично аз съм свидетел на мн такива случаи), но според мен си има малко или много и генетично предразположение
И аз съм свидетелствала на такива случаи. :) Мисля, че пиенето на вода има голяма връзка с факта, че малко или много убива чувството на глад (понякога). А това за солта е много вярно.
Или се изръси със 100+ лева за някоя процедура при масажист с уреди и т.н. 8-)

sw3etyrrr
05-20-2010, 18:58
след като спортуваш е много странно че имаш целулит :(

milenkaaa
05-21-2010, 18:59
има всякакви кремове против целулит, а може и да си направиш домашна отвара: утайката от сутрешното ти кафе+малко кафява (или бяла, ако нямаш кафява) захар+1 ч.л. прясно мляко - кофеинът помага за по-бързото циркулиране на кръвта и ускорява премахването на бучиците целулит, захарта има масажна цел, и млякото омекотява кожата. разтриваш областите с целулит сутрин и вечер, и веднага като го измиеш от себе си след това, ще усетиш колко мека е станала кожата ти..и правиш упражниния.

Fx1
05-21-2010, 19:20
след като спортуваш е много странно че имаш целулит :(

Всъщност изобщо не е странно. Целулитът просто със 'спорт' не се маха, най-малкото зависи какъв спорт.

Коя беше онази тенисистка, дето направиха голяма драма как 'лъснала' с ужасен целулит. Със сигурност не са й липсвали тренировки..

nanito0
05-22-2010, 21:50
има всякакви кремове против целулит, а може и да си направиш домашна отвара: утайката от сутрешното ти кафе+малко кафява (или бяла, ако нямаш кафява) захар+1 ч.л. прясно мляко - кофеинът помага за по-бързото циркулиране на кръвта и ускорява премахването на бучиците целулит, захарта има масажна цел, и млякото омекотява кожата. разтриваш областите с целулит сутрин и вечер, и веднага като го измиеш от себе си след това, ще усетиш колко мека е станала кожата ти..и правиш упражниния.

Ще пробвам с това.. Надявам се да помогне а ако не помогне тогава вече ще пробвам с кремове.. защото са ми казвали че повечето кремове не помагат.. благодаря много на всички които ми помогнаха а ако някои знае хубав крем който дава резултати да пише..

tanch3t093
05-22-2010, 22:52
И аз бих пробвала .. иначе си спортувам, ходя редовно на фитнес и даже не ям месо как се получава, а имам .. Шанс

heiress
05-22-2010, 23:13
Какво като не ядеш месо. По принсип е хубаво да ядеш.. причината за целулита е недостига на белтъчини.. Спорта няма да помогне толкова, колкото съчетанието белтъчини + вода.. това е най- ефективното срещу целулита.

DqVoLsKoJeLaNiE
05-23-2010, 08:06
Спортувай,движи се и пий поне литър вода на ден...казвам ПОНЕ. :)
За козметични продукти мога да ти препоръчам рол-он-а на Гарниер с кофеин -- http://beautycosmetic.biz/images/garnier_bodytonic%20rol-on.jpg
Пробвай и масажи с кафе или със суха четка (избери някоя с естествен косъм) като тази -- http://www.ibebe.bg/media/catalog/product/cache/1/image/265x265/8a02aedcaf38ad3a98187ab0a1dede95/b/e/bebeshki-chetka-i-grebenche-chicco-r_1.jpg и масажирай с нея проблемните области преди душ. :)

mrafka
05-23-2010, 11:00
И аз съм така. Слаба съм - 1.60, 45кг а имам.. Ся ще пробвам тази отвара :D

lusytooo
06-05-2010, 08:47
аз съм доста неинформирана по този въпрос.. :o иии сега опитвам да си стегна малко тялото..правя упражнения но по краката мии има целулит или стрии или незнам как да го нарека..ии искам да питам как разбирате дали е целулит илии стрии или каквото и там да е :) извинявам се за малко глупавия въпрос ноо съм сигурна че не съм единствената коятоо не е сигурна в това понятие :)

BlackkStar
06-05-2010, 09:23
аз съм доста неинформирана по този въпрос.. :o иии сега опитвам да си стегна малко тялото..правя упражнения но по краката мии има целулит или стрии или незнам как да го нарека..ии искам да питам как разбирате дали е целулит илии стрии или каквото и там да е :) извинявам се за малко глупавия въпрос ноо съм сигурна че не съм единствената коятоо не е сигурна в това понятие :)
И аз не мога мнгого да ти го обясна,а ама дано ме разбереш. Целулитъ е нещо като набръчкана кожа така да се каже. Ето какво представлява:
http://dawnofanewera.files.wordpress.com/2009/06/celeb-cellulite1.jpg
Има естествено и хора с мнооого повее целулит.
А стриите са като линиики някакви. Използвам снимката, която един потребител пусна: http://prikachi.com/users/kingsize/338c.jpg

Аз пък искам да попитам какво са паласките и как се махат, от какво се получават..?

lusytooo
06-05-2010, 09:40
аз съм доста неинформирана по този въпрос.. :o иии сега опитвам да си стегна малко тялото..правя упражнения но по краката мии има целулит или стрии или незнам как да го нарека..ии искам да питам как разбирате дали е целулит илии стрии или каквото и там да е :) извинявам се за малко глупавия въпрос ноо съм сигурна че не съм единствената коятоо не е сигурна в това понятие :)
И аз не мога мнгого да ти го обясна,а ама дано ме разбереш. Целулитъ е нещо като набръчкана кожа така да се каже. Ето какво представлява:
http://dawnofanewera.files.wordpress.com/2009/06/celeb-cellulite1.jpg
Има естествено и хора с мнооого повее целулит.
А стриите са като линиики някакви. Използвам снимката, която един потребител пусна: http://prikachi.com/users/kingsize/338c.jpg

Аз пък искам да попитам какво са паласките и как се махат, от какво се получават..?



благодаря ти :-) значи вече съм сигурна че имам целулит :D а относно паласките мии те са около корема и откстрани на него.. нали се сещаш тезии сланинки които изскачат като обуеш малко по тесни дънки :? аз сега правя коремни преси ии наклони встрани за да ги нахна :) аа немога да ти одговоря от какво точно се получават но според мен от вредни храни ала бала малко спорт на кратко казано обичайното :)

BlackkStar
06-05-2010, 10:05
аз съм доста неинформирана по този въпрос.. :o иии сега опитвам да си стегна малко тялото..правя упражнения но по краката мии има целулит или стрии или незнам как да го нарека..ии искам да питам как разбирате дали е целулит илии стрии или каквото и там да е :) извинявам се за малко глупавия въпрос ноо съм сигурна че не съм единствената коятоо не е сигурна в това понятие :)
И аз не мога мнгого да ти го обясна,а ама дано ме разбереш. Целулитъ е нещо като набръчкана кожа така да се каже. Ето какво представлява:
http://dawnofanewera.files.wordpress.com/2009/06/celeb-cellulite1.jpg
Има естествено и хора с мнооого повее целулит.
А стриите са като линиики някакви. Използвам снимката, която един потребител пусна: http://prikachi.com/users/kingsize/338c.jpg

Аз пък искам да попитам какво са паласките и как се махат, от какво се получават..?



благодаря ти :-) значи вече съм сигурна че имам целулит :D а относно паласките мии те са около корема и откстрани на него.. нали се сещаш тезии сланинки които изскачат като обуеш малко по тесни дънки :? аз сега правя коремни преси ии наклони встрани за да ги нахна :) аа немога да ти одговоря от какво точно се получават но според мен от вредни храни ала бала малко спорт на кратко казано обичайното :)

Може ли накаква снимка на палски, че май се оказва, че и аз имам малко. :shock:

ShiZo
06-05-2010, 10:24
много...е некомфортно да лекуваш целулит, ако мога така да се изразя.
Само в банята можеш.
Трябва да си в някаква абсурдна крива поза.
Масажите не знам как стават... все1 да си масажираш сам гърба.
Мисля че вкъщи ще е много по неефективно, отколкото да дадеш малко повече пари и да идеш при специалисти. Чувала съм че разбиването на мастните депа доста боли, но... си струва.
Но е загубена борба, борбата с целулит... той не се лекува и не може да изчезне завинаги.. което е много обезкуражаващо :(

aguilera
06-05-2010, 11:08
Аз съм 1.60 и тежа 48,5. От почти 3 седмици съм на 90 дневна диета( то по-скоро е начин на хранене), правя упражнения за отлабване и стягане(през ден или всеки ден) , не се насилвам с водата(пия само, когато ми се пие) и скоро мисля да си купя някакво масажно масло на Икаров (даже май има специално за целулит). И наистина виждам някакъв ефект, може да е малък, но има! Така,че може и ти да пробваш. Рискувай и ще видиш резултата.

Ето някои клипчета с упражнения, които правя аз:
http://www.youtube.com/watch?v=4bBk2oidYvE

http://www.youtube.com/watch?v=yq3A9BI2y6o

+ някои стандартни упражнения

lusytooo
06-05-2010, 14:00
аз съм доста неинформирана по този въпрос.. :o иии сега опитвам да си стегна малко тялото..правя упражнения но по краката мии има целулит или стрии или незнам как да го нарека..ии искам да питам как разбирате дали е целулит илии стрии или каквото и там да е :) извинявам се за малко глупавия въпрос ноо съм сигурна че не съм единствената коятоо не е сигурна в това понятие :)
И аз не мога мнгого да ти го обясна,а ама дано ме разбереш. Целулитъ е нещо като набръчкана кожа така да се каже. Ето какво представлява:
http://dawnofanewera.files.wordpress.com/2009/06/celeb-cellulite1.jpg
Има естествено и хора с мнооого повее целулит.
А стриите са като линиики някакви. Използвам снимката, която един потребител пусна: http://prikachi.com/users/kingsize/338c.jpg

Аз пък искам да попитам какво са паласките и как се махат, от какво се получават..?



благодаря ти :-) значи вече съм сигурна че имам целулит :D а относно паласките мии те са около корема и откстрани на него.. нали се сещаш тезии сланинки които изскачат като обуеш малко по тесни дънки :? аз сега правя коремни преси ии наклони встрани за да ги нахна :) аа немога да ти одговоря от какво точно се получават но според мен от вредни храни ала бала малко спорт на кратко казано обичайното :)

Може ли накаква снимка на палски, че май се оказва, че и аз имам малко. :shock:


еми виж сега то според мен паласките не са кои знае какъв проблем,се едно да има6 шкембенце :D моите по1ти са из1езнали и смятам че това е благодарение на упражненията които правя :) има тема за паласките в която съм писала,напиши я в търсачката и смятам че ще разбереш за какво става на въпрос :)

Steff9423
06-05-2010, 17:06
Аз съм на 15 и половина..Всикоа съм 1,60 и съм 54 кг..Диета си спазвам,не много стриктна..И аз имам целулит,но наскоро започна да изчезва.ТРенирам на степер вкъщи и правя по 15 клякания преди лягане..

VinDiesel
06-05-2010, 17:23
Прави гимнастика и масажи.Също е много важно какво ядеш,за да имаш здрави клетки и кожа. Трябват ти протеини и лецитин.
Протеини-пилешко и пуешко, бобени растения ,и ядки.
Лецитин-рибата, ядките, маслините и авокадото.
Вода- 8 чаши на ден(препоръчително)

Не е казано ,че трябва да ядеш от абсолютно всичко от горе написаното. :)

milenkaaa
06-17-2010, 11:47
има всякакви кремове против целулит, а може и да си направиш домашна отвара: утайката от сутрешното ти кафе+малко кафява (или бяла, ако нямаш кафява) захар+1 ч.л. прясно мляко - кофеинът помага за по-бързото циркулиране на кръвта и ускорява премахването на бучиците целулит, захарта има масажна цел, и млякото омекотява кожата. разтриваш областите с целулит сутрин и вечер, и веднага като го измиеш от себе си след това, ще усетиш колко мека е станала кожата ти..и правиш упражниния.

Ще пробвам с това.. Надявам се да помогне а ако не помогне тогава вече ще пробвам с кремове.. защото са ми казвали че повечето кремове не помагат.. благодаря много на всички които ми помогнаха а ако някои знае хубав крем който дава резултати да пише..


Кажете дали има резултати? :)