PDA

View Full Version : Матура - оценки?!



youdontknowforme
05-18-2010, 11:57
Добър ден.
Искам да попитам понеже от това което си спомням си проверих отговорите и събирам 21 точки. По формулите които сте дали в темите, ми излиза че трябва да имам 2.89.
Ако имам толкова какво става? Получавам две и трябва да се явя на ново на избирателна от мен матура?
И докато не взема 2рата матура не мога да си взема дипломата? ?
А кога са другите матури - кой месец, понеже искам да кандидатствам, а ако не си взема 1вата матура дали ще успея навреме да изкарам другата и да подам документи за кандидатстване. Понеже на предварителните в Пловдив изкарах 5.60 а тук не знам какво стана.. :(

LadyDi
05-18-2010, 12:03
Здрасти.
И 2.99 да получиш, пак се пише Слаб.
Докато не си вземеш втората матура, не можеш да си вземеш дипломата.
Ако не греша, следващата сесия на матурите е през септември. Трябва да следиш за датите. Изобщо, ако си изкарал/а слаба оценка, едва ли ще успееш да кандидатстваш тази година.

youdontknowforme
05-18-2010, 12:17
а ако трябва да съм на поправителна сесия пак и 2те матури ли трябва да държа, или само тази на която имам 2?
??

LadyDi
05-18-2010, 12:20
Само тази, на която имаш 2.

youdontknowforme
05-18-2010, 12:33
A кога г/д е крайния срок за подаване на документи в университетите?
Понеже пише за матурите, че поправителните сесии са август месец..

LadyDi
05-18-2010, 12:41
Ами като имаш предвид, че почти всички кандидатстудентски изпити са юли месец...

BlackWings
05-18-2010, 13:42
За да кандидатстваш в университет , трябва да имаш диплома. За да си получил диплома , трябва да си взел и двете матури. Ако сега не ти е взета едната матура , и нейната поправителна сесия е септември, то не можеш това лято (юли-август) да кандидатстваш в университет , защото ще си без диплома.

DoomShadow
05-18-2010, 13:54
наистина си се прецакал много :( поправката на матурата е края на август или началото на септември, а за вузовете се подават документри юли или началото на август т.е. ако наистина имаш 2 на матурата оставаш без диплома и най-рано чак другата година ще си студент.
Но защо си мислиш че ще имаш 21 точки?
Тази матура по какво беше дето казваш че имаш 21 точки ?

shadow4e
05-18-2010, 14:00
Един приятел успя миналата година, но ставаше въпрос за НБУ. Той и там искаше да учи :)

youdontknowforme
05-18-2010, 14:25
oф .. направо не знам.. :(
дано да бъркам нещо да имам някоя точка отгоре.. щото просто не знам..
понеже си преписах отговорите на 1 лист да си сравня като ги качат в нета.. дано да съм преписал някой грешно .. че направо не знам какво ще става..
щото тука малък град.. толкова да се изложа направо не знам..

Добре, няма ли вариянт нещо да се говори с ректор на вуз, и т.н. след взимането на 2рата матура септември месец да се подадат документите??
Няма ли някаква задна вратичка?

LadyDi
05-18-2010, 14:30
Че каква му е гаранцията на ректора на ВУЗ-а, че ти няма да се издъниш и септември?

ZipFail
05-18-2010, 14:31
Ако бутнеп достатъчно пари може и да стане :)

shadow4e
05-18-2010, 14:39
Задната вратичка е кеш. Обаче ти като не си си изкарал сега матурите, смяташ ли, че ще се справиш по-добре на изпитите. :-o

LadyDi
05-18-2010, 14:40
А на каква матура се яви, е най-важният въпрос?

SunSmile
05-18-2010, 14:47
С оценка Слаб, се явяваш на септемврийската сесия, което значи, че тая година може да се разминеш с кандидатстването. Дипломата не я взимаш, докато нямаш оценки и от двете матури над 3

youdontknowforme
05-18-2010, 21:05
Значи 1во не ме познавате..
2ро не знаете какви са обстоятелствата..

Значи на предварителен изпит съм изкарал 5.40 по математика в ТУ Пловдив, филиал София..
Матурата ми беше по математика и имам 21 точки, затова се притеснявам..
И не съм репил повечето задачи, понеже не бях добре.. в смисъл тази седмица почина мой роднина (дядо ми :( ) и това можеби се отрази доста.. и не ми е и толкова добре..

Така че, ще ви помоля малко да не ме упреквате..
По на матурата по бел, имам само 4 грешки в тестовата част, а писах и есе, и направих идеално резюме..

term0t0
05-18-2010, 21:15
Значи 1во не ме познавате..
2ро не знаете какви са обстоятелствата..

Значи на предварителен изпит съм изкарал 5.40 по математика в ТУ Пловдив, филиал София..
Матурата ми беше по математика и имам 21 точки, затова се притеснявам..
И не съм репил повечето задачи, понеже не бях добре.. в смисъл тази седмица почина мой роднина (дядо ми :( ) и това можеби се отрази доста.. и не ми е и толкова добре..

Така че, ще ви помоля малко да не ме упреквате..
По на матурата по бел, имам само 4 грешки в тестовата част, а писах и есе, и направих идеално резюме..

боли ги кура хората кой е умрял

LadyDi
05-18-2010, 21:25
Никой не те обвинява, обясняваме ти, че ако не си си взел матурата, не можеш да кандидатстваш тази година. Това е. Нито ректор, нито някой друг ще се интересува защо ти не си се чувствал добре и не си решил задачите.
Ние можем да ти съчувстваме, ако от това ще се почувстваш по-добре, но трябва да приемеш факта, че тази година няма да има студентски купони.

DimovB
05-18-2010, 21:28
Не се знае, може да намерят някакъв компромисен вариант с ректора. 8-)

Sham
05-18-2010, 21:31
СУ правят n-наброй класирания, соу, дишай, миналата година и септември се подаваха документи;

LadyDi
05-18-2010, 21:35
Аз не съм сигурна, но когато се записваш за кандидатстудентския изпит, не ти ли искат копие от дипломата?

Sham
05-18-2010, 21:40
местата са повече от кандидатстващите, приемат, едва ли не, по документи, най-много да искат матури, за да направят "класиране":Д
едит: говоря за след КСК, след класиранията на положилите изпити

LadyDi
05-18-2010, 21:42
Не знам как е в СУ. Сега погледнах сайта на Свищовската академия и там пише, че в комплекта документи, който ти трябва, за да се запишеш за изпит, трябва да има копие на дипломата за средно.
Значи все пак бумащината го изисква, дори и оценките да не са цвете.

Sham
05-18-2010, 21:44
'ми да, ама ако си вземе матурата септември - ще има диплома, за да се запише да учи, след като са минали изпитите, без изпити, с матура.

LadyDi
05-18-2010, 21:47
Признават ли вече матурите... Преди известно време спрях да го следя тоя въпрос, признавам си :)
Знам, че преди 2 години, братът на мъжа ми не успя да си вземе точно втората матура и затова не кандидатства. Изкара 2.97 по география. Явява се на следващата година, пак през майската сесия, изкара 2.99...

Онзи ден пак беше на матура и ще видим какво е направил.

Sham
05-18-2010, 21:50
о.О стискам му палци, най-искрено
//да, признават матурите, което, колкото и да е смешно, е съвсем друга тема

youdontknowforme
05-18-2010, 21:52
Аз не съм сигурна, но когато се записваш за кандидатстудентския изпит, не ти ли искат копие от дипломата?
ми бях април месец, единствено ми трябваше лична карта. Оценката ми е 5.40.
Оценката сбора на оценките ми от 2007, 2008, 2009, 2010та година е 5.75 само тука сичко ми се прецака.. дано да изкарам някакъв късмет и да съм с 1-2 точки над минималната граница за 3 и всичко ще е ок. Щото с тази оценка която съм изкарал на предварителен, не е и нужно да се явявам на редовен изпит, а ако е истина това, което казва Sham би трябвало и септември месец да кандидатствам с оценката от преварителния изпит и дипломата, щото ако трябва да ходя на поправителна сесия, ще им скъсам задните части на задачите.. само малко да се посъвзема..

LadyDi
05-18-2010, 21:53
Той нашия е ентелегент :) Всички стискаме палци, пък ще видим дали се взима матура само от стискане :)

Sham
05-18-2010, 21:58
//успех!))

а по темата: не можеш да участваш в класирания само с предварителен изпит, без да платиш за редовен, а на записването за редовен ти искат копие от дипломата, така че освен ако не вървиш да питаш в дадения университет, ти остава споменатият от мен вариант със запълването на бройки по специалностите.)

Mooo6no
05-19-2010, 08:37
Матурите са доста лесни. Имам познат, който 5 години не е отварял учебник и пак ги взе - малко логика да имаш, 3 ще изкараш и без да си учил нищо...

И в университет да влиза тия с двойки... хахах, аз лично съм привърженик на идеята както е в някои страни от ЕС по-назапад от нас - около и над 50 % явилите се да са скъсани -> Нямат право на ВУЗ --> ВУЗ-овете и специалностите без стойност не попълват местата си --> закриват се --> остават само ВУЗ-овете, в които има някакво ниво. Защото няма смисъл всеки да е висшист, а след това да се чуди защо не може да си намери работа по специалността...

Canis_Dirus
05-19-2010, 08:51
Добре де. Как става така, че имаш 5,75 по някакъв предмет средно за 4 години в училище, а на матурата не можеш да вържеш за тройка?

DoomShadow
05-19-2010, 10:06
Аз не съм сигурна, но когато се записваш за кандидатстудентския изпит, не ти ли искат копие от дипломата?
ми бях април месец, единствено ми трябваше лична карта. Оценката ми е 5.40.
Оценката сбора на оценките ми от 2007, 2008, 2009, 2010та година е 5.75 само тука сичко ми се прецака.. дано да изкарам някакъв късмет и да съм с 1-2 точки над минималната граница за 3 и всичко ще е ок. Щото с тази оценка която съм изкарал на предварителен, не е и нужно да се явявам на редовен изпит, а ако е истина това, което казва Sham би трябвало и септември месец да кандидатствам с оценката от преварителния изпит и дипломата, щото ако трябва да ходя на поправителна сесия, ще им скъсам задните части на задачите.. само малко да се посъвзема..

ако си писал нещо по някоя от последните задачи ще ти дадат още точки, така че имай надежда :)
впрочем ти писа ли нещо по някоя от последните ?