PDA

View Full Version : Въпросче : ]



daru6a1
05-18-2010, 13:57
Незнам защо се заинтересувах от това и не съм сигурна ,че това е най-правилния раздел .. Но ето и нещото на което попаднах в една тема .. Темата е за тампоните и въпроса ми е : Може ли да се използва тампон от девствени момичета ?

Извинявам се за тъпия въпрос , но не съм запозната .. Идва лято- басейни , плажове .. и просто ми се искаше да разбера .. :)

Мисля че няма нищо срамно в това , така че моля за отговор : ] Благодаряя предварително :-)

titinkaa
05-18-2010, 14:00
Може да с еползва,но най-малкия размер,гледай да не ис купих голям размер,че само дето ще си си дала парите.на кутийките си пише какви са.

daru6a1
05-18-2010, 14:04
Може да с еползва,но най-малкия размер,гледай да не ис купих голям размер,че само дето ще си си дала парите.на кутийките си пише какви са.

Мхм , благодаря за инфото ..

А иначе болезнено ли е , защото съм чела че трябва толкова навътре да се пъхне , че почти да не го стигаш с пръст :(

cyclops
05-18-2010, 14:09
Вземи си най-добре а пликатор, като за начало :)

daru6a1
05-18-2010, 14:14
Вземи си най-добре а пликатор, като за начало :)

дайте малко повече инфо за тоя апликатор ли е , и аз незнам :-o

foreverr
05-18-2010, 14:19
Вземи си най-добре а пликатор, като за начало :)

дайте малко повече инфо за тоя апликатор ли е , и аз незнам :-o
http://farm4.static.flickr.com/3125/2557915855_67df6da91f.jpg

Ето това е апликатор-обикновен тампон, но с пластмасов аплиактор и аплиактора ти помага по-лесно да поставиш тампона.Много е удобно аз съм пробвала.Марките тампони с аплиактор в България са:
Тampax
Plqytex и за други не знам.Но на тампакс са по хубави.

kasssidy
05-18-2010, 14:19
На мен това лято ми се наложи. Не че беше болезнено , просто докато го нацеля да ми е удобно :D Взех си най-малките , тези на о.б , не бяха с апликор , но имаше нещо , чието име сега ми изчезна от главата :D ох мамка му ... та както и да е

Девствена бях ( и съм де ) нямаше проблеми. То реално има доста място , така че не се притеснявай.

П.С Въпреки това аз първите два пъти имах проблеми. Бях влязла до хмм коленете във водата ( морето ) и лисна някаква вълна и се намокрих до над кръста сигурно. И изглежда не го бях сложила хубаво, защото се напои с вода и го усетих как падна ... добре че бях с пола и бански и не се видя :D Абееее кофти тръпка беше ... така че се убеди , че наистина си го сложила хубаво. След това свикнах и нямах проблеми :-)

hahavteen
05-18-2010, 14:22
Аз започнах с най-малките на о.б. и после преминах на тези с 3 капки (..май... абе жълтите. не знам с колко капки са) защото малките трябваше всеки 1 час да ги сменям :? . Според мен почни с най-малкия размер и виж как ще се справиш. Аз ползвах тампони доооста преди първия ми път и това че мога да си скъсам девствента ципа никога не ме е спирало.

EDIT: Тампакс са супер гадни. Вземи си о.б. с покритие за лесно поставяне (не знам как се казва на бг).

daru6a1
05-18-2010, 14:26
Вземи си най-добре а пликатор, като за начало :)

дайте малко повече инфо за тоя апликатор ли е , и аз незнам :-o
http://farm4.static.flickr.com/3125/2557915855_67df6da91f.jpg

Ето това е апликатор-обикновен тампон, но с пластмасов аплиактор и аплиактора ти помага по-лесно да поставиш тампона.Много е удобно аз съм пробвала.Марките тампони с аплиактор в България са:
Тampax
Plqytex и за други не знам.Но на тампакс са по хубави.

Ясно .. Благодаря :-)

daru6a1
05-18-2010, 14:26
На мен това лято ми се наложи. Не че беше болезнено , просто докато го нацеля да ми е удобно :D Взех си най-малките , тези на о.б , не бяха с апликор , но имаше нещо , чието име сега ми изчезна от главата :D ох мамка му ... та както и да е

Девствена бях ( и съм де ) нямаше проблеми. То реално има доста място , така че не се притеснявай.

П.С Въпреки това аз първите два пъти имах проблеми. Бях влязла до хмм коленете във водата ( морето ) и лисна някаква вълна и се намокрих до над кръста сигурно. И изглежда не го бях сложила хубаво, защото се напои с вода и го усетих как падна ... добре че бях с пола и бански и не се видя :D Абееее кофти тръпка беше ... така че се убеди , че наистина си го сложила хубаво. След това свикнах и нямах проблеми :-)

Оуу , гадничко се е получило ;d Мерсии :-)

daru6a1
05-18-2010, 14:28
Аз започнах с най-малките на о.б. и после преминах на тези с 3 капки (..май... абе жълтите. не знам с колко капки са) защото малките трябваше всеки 1 час да ги сменям :? . Според мен почни с най-малкия размер и виж как ще се справиш. Аз ползвах тампони доооста преди първия ми път и това че мога да си скъсам девствента ципа никога не ме е спирало.

EDIT: Тампакс са супер гадни. Вземи си о.б. с покритие за лесно поставяне (не знам как се казва на бг).

Много сте смели бе хора , имам чувството че ако ми се наложи да си сложа това лято ще ме е страх , за вас незнам :-D Надявам се да ми се получи ;dd :-)

kasssidy
05-18-2010, 14:31
Няма от какво да те е страх всъщност :-)

Иначе аз първият път като си слагах , изхабих три тампона докато въобще му хвана цаката как се мушка назад ( нали там си има точно определен начин и място ) :D Да не говорим че в тая поза , в която се "препоръчваше" да се слага , най-много щях да се пребия :D Абе въобще ... отдели си време първият път 8-)

TwEEtyNkA
05-18-2010, 14:34
От тея тампони съм се отказала окончателно!!! :D
Такава болка,такова нещо,ще кажете не съм го слагала правилно,но аз изобщо не можах да го вкарам беше ми много гадно :(

Molzinka
05-18-2010, 14:40
Междувременно браво за темата, защото сигурно много хора се чудят това 8-) И аз никога не съм ползвала тампони, защото ме е страх някак си странно ми е как се поставя това чудо :-o Но ако се наложи на морето няма на къде и аз ще пробвам :-D

alex4et0y
05-18-2010, 14:49
На мен винаги ми е върви много и тампоните не ми вършат работа. :(

POLLINA
05-18-2010, 15:05
На мен това лято ми се наложи. Не че беше болезнено , просто докато го нацеля да ми е удобно :D Взех си най-малките , тези на о.б , не бяха с апликор , но имаше нещо , чието име сега ми изчезна от главата :D ох мамка му ... та както и да е

Девствена бях ( и съм де ) нямаше проблеми. То реално има доста място , така че не се притеснявай.

П.С Въпреки това аз първите два пъти имах проблеми. Бях влязла до хмм коленете във водата ( морето ) и лисна някаква вълна и се намокрих до над кръста сигурно. И изглежда не го бях сложила хубаво, защото се напои с вода и го усетих как падна ... добре че бях с пола и бански и не се видя :D Абееее кофти тръпка беше ... така че се убеди , че наистина си го сложила хубаво. След това свикнах и нямах проблеми :-)
падна ли ? 8-) да не те е заляло цунами :lol: 8-)

kasssidy
05-18-2010, 15:10
Да не повярва човек , но се излузи :razz: И то нали като не е поставено добре се усеща. Това имам предвид под падна 8-)

Нз кво стана , аз ли съм била толкова зле , но така се беше издул от вода, че все едно цунами ме беше заляло. Абе младо , неопитно , какво да ти кажа :D 8-)

milickata
05-18-2010, 17:40
...мила, няма защо да се плашиш от тампоните :-P....дори след време ще установиш, че са мн по-удобни от превръзките. Иначе това, че си девствена с нищо не пречи на това да използваш тампони (ест трябва да си вземеш най-малкия размер, в никакъв случай super). Просто ще ти е дискомфортно като си го слагаш в началото и като си го изваждаш, но болка едва ли ще усетиш. Поне аз не бях усетила до колкото мога са си спомня :D ...само едно напрежение, ниско под корема, от поставянето на тампона максимално навътре. Хубаво е да се опиташ да го бутнеш добре навътре, защото иначе може да тръгне самичък надолу...а пък и когато е поставен хубавичко навътре изобщо няма да го чувстваш(все едно нямаш нищо). Колкото до химена, той принципно си е разтеглив и едва ли ще го увредиш 8) И последно...определено си вземи OB....те имат специално покритие и като човек пробвал различни марки ти казвам, че от OB по-лесни за поставяне и по-качествени няма (поне за мен).

lovey0u
05-18-2010, 20:04
Междувременно браво за темата, защото сигурно много хора се чудят това 8-) И аз никога не съм ползвала тампони, защото ме е страх някак си странно ми е как се поставя това чудо :-o Но ако се наложи на морето няма на къде и аз ще пробвам :-D

+1

daru6a1
05-19-2010, 09:57
...мила, няма защо да се плашиш от тампоните :-P....дори след време ще установиш, че са мн по-удобни от превръзките. Иначе това, че си девствена с нищо не пречи на това да използваш тампони (ест трябва да си вземеш най-малкия размер, в никакъв случай super). Просто ще ти е дискомфортно като си го слагаш в началото и като си го изваждаш, но болка едва ли ще усетиш. Поне аз не бях усетила до колкото мога са си спомня :D ...само едно напрежение, ниско под корема, от поставянето на тампона максимално навътре. Хубаво е да се опиташ да го бутнеш добре навътре, защото иначе може да тръгне самичък надолу...а пък и когато е поставен хубавичко навътре изобщо няма да го чувстваш(все едно нямаш нищо). Колкото до химена, той принципно си е разтеглив и едва ли ще го увредиш 8) И последно...определено си вземи OB....те имат специално покритие и като човек пробвал различни марки ти казвам, че от OB по-лесни за поставяне и по-качествени няма (поне за мен).

Ахам .. :) Ами мисля сега като ми свършат изпитите да си купя и да опитам да си сложа , тъй като става топло и ще дойде време за басейни , моренце .. Постнах темата за да разбера проблем ли би било ако си го сложа и същевременно съм девствена : ] Благодаря на всички за изчерпателните отговори , вдъхнахте ми кураж :D

daru6a1
05-19-2010, 09:59
Ии имам още един въпрос ..Понеже ме е срам да си ги купя , в аптеките продава ли се , че няма много хора и ще мога да се консултирам с аптекарката :-o

Shadowsogirl
05-19-2010, 10:53
Да, продават се.

Molzinka
05-19-2010, 12:11
Ии имам още един въпрос ..Понеже ме е срам да си ги купя , в аптеките продава ли се , че няма много хора и ще мога да се консултирам с аптекарката :-o

Има и в големите хипермаркети, ако толкова те е срам.

TwEEtyNkA
05-19-2010, 19:18
Ии имам още един въпрос ..Понеже ме е срам да си ги купя , в аптеките продава ли се , че няма много хора и ще мога да се консултирам с аптекарката :-o

Има и в големите хипермаркети, ако толкова те е срам.

Е нея не я ли е страм точно от маркетите,че има много хора :D

kasssidy
05-19-2010, 19:23
Има в аптеките :) Ако те е срам можеш и от супермаркет както казаха , като отиваш да си купуваш нещо друго.

Sigrina
05-19-2010, 20:10
Вземи си о.б. с покритие за лесно поставяне (не знам как се казва на бг).
+ 1
Покритието си го водят Silk Touch

nymphadora
05-20-2010, 08:17
Може,ама не може.Гинеколожката ми го каза.

daru6a1
05-20-2010, 15:23
Може,ама не може.Гинеколожката ми го каза.

Е добре де , дай малко повече инфо .. То така само : може , не може .. всеки 2-ри може да го каже : ]

Luscious_Heart
05-20-2010, 17:16
Вземи си най-добре а пликатор, като за начало :)

дайте малко повече инфо за тоя апликатор ли е , и аз незнам :-o
http://farm4.static.flickr.com/3125/2557915855_67df6da91f.jpg

Ето това е апликатор-обикновен тампон, но с пластмасов аплиактор и аплиактора ти помага по-лесно да поставиш тампона.Много е удобно аз съм пробвала.Марките тампони с аплиактор в България са:
Тampax
Plqytex и за други не знам.Но на тампакс са по хубави.
Доста интересно. Ще ги потърся. :)
Ми няма проблем да си ги ползваш, като си девствена.

Molzinka
05-21-2010, 12:39
Ии имам още един въпрос ..Понеже ме е срам да си ги купя , в аптеките продава ли се , че няма много хора и ще мога да се консултирам с аптекарката :-o

Има и в големите хипермаркети, ако толкова те е срам.

Е нея не я ли е страм точно от маркетите,че има много хора :D

Еми попринцип не би трябвало, защото там не обръщат много внимание какво си купуваш мисля. Аз веднъж като си купувах от аптеката превръзки и тя ме изгледа като извънземна :-o