PDA

View Full Version : течениее..?



anunu
05-18-2010, 15:01
Здравейте! Аз съм на 17год. и започнах да водя полов живот преди 1 месец. До сега съм правила секс 3 пъти ,винаги е било с презерватив и е нямало никакви гафове. Обаче по средата на цикъла ми ,някъде 1 седмица след като ми свърши мензиса се появява едно кафеникаво течение и така 2 пъти, даже и днес имам такова. Преди казах на една приятелка и тя каза ,че и на нея веднъж и се е случило ,обаче след това нищо . Каза ми да не се притеснявам. На някоя от вас случвало ли се е? Ако да,споделете какво е и на какво се дължи и дали е нещо сериозно ,за да потърся помощта на лекар..

Callisto
05-18-2010, 15:51
Щом се е появило нещо, което не му е мястото там търси лекар. Не трябва да се смята за нормално човек да има засилено течение нищо, че 90% от жените го имат.

anunu
05-18-2010, 16:04
Ама то не е силно ,съвем малко е и не всеки път като пишкам го има.

3oPuTy
05-18-2010, 16:18
Това са остатъците от кръвта,спокойно.
Напълно нормално си е.

SexyBitch
05-18-2010, 16:22
Олее , да , и аз имам такива оплаквания за червеникаво-кафяво течение . Много е ... гнусно :?

anunu
05-18-2010, 16:26
Това са остатъците от кръвта,спокойно.
Напълно нормално си е.

Да ,ама преди не ми се е случвало.

3oPuTy
05-18-2010, 16:27
Не е задължително да ти се случва всеки път.

anunu
05-18-2010, 16:30
Чудя се дали да не ида на лекар..

3oPuTy
05-18-2010, 16:36
Като толкова се притесняваш - отивай,но няма смисъл :?

tanch3t093
05-18-2010, 16:49
Като толкова се притесняваш - отивай,но няма смисъл :?
след цикъл винаги се получава ... Няма място за притеснения

3oPuTy
05-18-2010, 16:51
Като толкова се притесняваш - отивай,но няма смисъл :?
след цикъл винаги се получава ... Няма място за притеснения
Не винаги ;),но си е нещо нормално.

Aubergene
05-18-2010, 17:03
нещо се обърках, уж беше течение, а изведнъж пишкането се намеси. ако става въпрос за вагинално течение, леко зацапване към средата на цикъла може да сигнализира овулация и не е ненормално. ако имаш други оплаквания - промяна в обилието, цвета, сърбеж и т.н. оплаквания, може да има друг проблем и си струва да се ходи на лекар.

ако пък става въпрос за пишкане с кръв, парене и т.н., звучи като цистит, което много лесно се хваща, обикновено е изключително болезнено и минава за няколко дни.

3oPuTy
05-18-2010, 17:14
^ Абе ти не можеш ли да четеш?!
Какъв цикъл,какво парене,каква болка?!
Момичето много точно си е казало,че й се е появило седмица СЛЕД края на менструацията,че е леко течение по време на пишкане и явно няма никакви болки и парене щом не е споменала :?

Оффф просто не се е изчистила добре след края на менструацията и все още "изхвърля" съсирена кръв.

anunu
05-18-2010, 17:19
^ Абе ти не можеш ли да четеш?!
Какъв цикъл,какво парене,каква болка?!
Момичето много точно си е казало,че й се е появило седмица СЛЕД края на менструацията,че е леко течение по време на пишкане и явно няма никакви болки и парене щом не е споменала :?

Оффф просто не се е изчистила добре след края на менструацията и все още "изхвърля" съсирена кръв.

Благодаря ти за отговорите :)))

SpOrTs_GiRl
05-18-2010, 19:31
Това са остатъците от кръвта,спокойно.
Напълно нормално си е.
Съгласна съм, при мен също се появява. Няма общо с половия ти живот.

aktecussup
05-18-2010, 20:37
За мен, това е пълно нормално ! Не мисля, че има за какво да се притеснявашш .. :) !

Aubergene
05-18-2010, 20:40
^ Абе ти не можеш ли да четеш?!
Какъв цикъл,какво парене,каква болка?!
Момичето много точно си е казало,че й се е появило седмица СЛЕД края на менструацията,че е леко течение по време на пишкане и явно няма никакви болки и парене щом не е споменала :?

Оффф просто не се е изчистила добре след края на менструацията и все още "изхвърля" съсирена кръв.

чудесно си чета, благодаря ти за загрижеността!...
много ми се нрави и поучителния ти тон, ще си взема бележка, да знаеш!
чудно къде е седяла тая "съсирена" кръв цяла седмица, много завои по трасето, много нещо!...
казвам ви и на двете, нормално е да е сигнал за овулация и е хоромнално обусловено... на вас щом ви е по-удобно другото обяснение, моля!... :)
peace!...

3oPuTy
05-18-2010, 21:21
чудесно си чета, благодаря ти за загрижеността!...
много ми се нрави и поучителния ти тон, ще си взема бележка, да знаеш!
чудно къде е седяла тая "съсирена" кръв цяла седмица, много завои по трасето, много нещо!...
казвам ви и на двете, нормално е да е сигнал за овулация и е хоромнално обусловено... на вас щом ви е по-удобно другото обяснение, моля!... :)
peace!...
Хором...,какво?! :lol:
Може би хормонално :-o Както и да е.Аз за първи път чувам/чета за кръвотечение (макар и леко) по време на овулация :shock: Как така на мен за толкова години не ми се е случвало нито веднъж ... :-o


А тази съсирена кръв остава по стените на матката и/или каналите.
Второ - кое по-точно ти е странно в думата съсирване,че си я сложила в кавички?!Или не знаеш,че по-тъмната (кафеникава) и гъста кръв изглежда така,защото има съсиреци?!

Aubergene
05-18-2010, 21:52
това, че за първи път чуваш/четеш за нещо или не ти се е случвало, не отрича съществуването му, или?...
аз и затова го написах, понеже стана ясно, че не сте чували...

мислех си, че форумът е именно за това. много по-голяма съм от вас, регистрирах се, защото се потресох от някои от "компетентните" мнения, които се дават, ама нейсе...

аз ще продължа да отговарям като видя някакво безумие, вие си правете каквото знаете...

peace!...

3oPuTy
05-19-2010, 07:19
Ок,да приемем,че е възможно да получи кървене по време на овулация ... Айде обясни ми как така нейната е седмица след края на менструацията,при условие,че НЯМА как една яйцеклетка да успее да узрее толкова бързо?!

SpOrTs_GiRl
05-19-2010, 08:33
По принцип е нормално да се появява леко течение, примесено с кръв по време на овулация - прав/а си, аз също съм го чела. Но в тази ситуация не е това причината за течението, а остатъците от менструацията .. Случва се почти при всяко момиче седмица след края на цикъла.

Aubergene
05-19-2010, 11:26
Ок,да приемем,че е възможно да получи кървене по време на овулация ... Айде обясни ми как така нейната е седмица след края на менструацията,при условие,че НЯМА как една яйцеклетка да успее да узрее толкова бързо?!

честно, бях решила да се откажа от тия безсмислени спорове, ама не би...
да кажем, че менструацията трае 7 дни (при мен, примерно, е толкова), овулацията настъпва две седмици преди следващата дата на менструацията, тоест, ТОЧНО седмица след края на предишната менструация, при цикъл от 28 дни...
или пак нещо не сте съгласни?...

и, ако сте останали с погрешно впечетление, НЕ налагам мнение, въпросът вече се превърна в принципен - доколко се приема друг, напълно правдоподобен при това,отговор...

вече наистина приключвам споровете... безсмислено е...

fear4o
05-19-2010, 17:14
Ок,да приемем,че е възможно да получи кървене по време на овулация ... Айде обясни ми как така нейната е седмица след края на менструацията,при условие,че НЯМА как една яйцеклетка да успее да узрее толкова бързо?!

честно, бях решила да се откажа от тия безсмислени спорове, ама не би...
да кажем, че менструацията трае 7 дни (при мен, примерно, е толкова), овулацията настъпва две седмици преди следващата дата на менструацията, тоест, ТОЧНО седмица след края на предишната менструация, при цикъл от 28 дни...
или пак нещо не сте съгласни?...

и, ако сте останали с погрешно впечетление, НЕ налагам мнение, въпросът вече се превърна в принципен - доколко се приема друг, напълно правдоподобен при това,отговор...

вече наистина приключвам споровете... безсмислено е...
никога не е безмислено да спориш!Поне от моя гледна точка!