PDA

View Full Version : Абсцес ?



Amazingskill
05-18-2010, 16:44
Доколкото разбрах някакъв косъм ми е растял навътре,после се е образувало калково образование после се е инфектирало. Та трябваше да отида на хирург. Премахнаха го оперативно та сега имам дупка в областа на слабините,. Сега ходя всеки ден да ме превързват наново пъхат някаква марля да спре да кърви.Колко време ще му трябва горе доло на мястото да зарасте отново месото трябвало да пробие отдоло и има ли начин за по бързо възстановяване. Супер много кърви. За 15-20 часа целия компрес е червен от кръв.
ПП знам, че не съм се изразил кой знае колко добре ама го написах на бързо... дано сте ме разбрали :)

bebity92
05-19-2010, 10:49
Предполагам,че до седмица,две ще спре да кърви,може и по-малко.За зарастването незнам,до колко време ще зарастне,но предполагам не много дълго. :)

Lucho
05-19-2010, 17:42
Зарастването се определя от вида на разреза. Колко см е ? Белег ще си имаш, а доколкото те разбрах ходиш на превръзки, което означава, че раната още не е затворила. Изчакай да спре да кърви и тогава и ще се затвори.

Amazingskill
05-19-2010, 20:39
Зарастването се определя от вида на разреза. Колко см е ? Белег ще си имаш, а доколкото те разбрах ходиш на превръзки, което означава, че раната още не е затворила. Изчакай да спре да кърви и тогава и ще се затвори.

Ами вече не кърви толкова много сигурно до 1-2 дена ще спре да кърви. Разреза е 1-2 сантиметра незнам точно може и 3 да са....белег да то е ясно, но едва ли ще е нещо чак толкова брутално :?

Lucho
05-21-2010, 05:13
Зарастването се определя от вида на разреза. Колко см е ? Белег ще си имаш, а доколкото те разбрах ходиш на превръзки, което означава, че раната още не е затворила. Изчакай да спре да кърви и тогава и ще се затвори.

Ами вече не кърви толкова много сигурно до 1-2 дена ще спре да кърви. Разреза е 1-2 сантиметра незнам точно може и 3 да са....белег да то е ясно, но едва ли ще е нещо чак толкова брутално :?

Не му си коси на белега, само да се оправиш, другото е лесно...ще зарастне...а пък и един белег - няма да е кой знае какъв проблем... :)